Editörler : crops35

Kapalı
10 Ocak 2019 14:25

2.Atamada puanlar kaça düşer

2. atamada puanlar kaça düşer sizce ?

10 Ocak 2019 14:33

bence sıralama olarak 450ye felan duser kac puana denk gelıyo bılmıyorm ama daha fazla gerılemez dıye dusunuyorum

Esin2121
Kapalı
10 Ocak 2019 14:34

sırlama kaç oluyor acaba Bedişcim:)

Çılgın bediş25, 5 yıl önce

bence sıralama olarak 450ye felan duser kac puana denk gelıyo bılmıyorm ama daha fazla gerılemez dıye dusunuyorum

10 Ocak 2019 14:41

puan olarak demek ıstedın heralde:) 88 olabılır emın degılım ama

Esin2121, 5 yıl önce

sırlama kaç oluyor acaba Bedişcim:)

Esin2121
Kapalı
10 Ocak 2019 14:43

evet puan demek istedim:) 87 veya 88 olabilir belki

Çılgın bediş25, 5 yıl önce

puan olarak demek ıstedın heralde:) 88 olabılır emın degılım ama

10 Ocak 2019 14:58

Ben de sıralama olarak 500 civarı bekliyorum. Kaç puana tekabül ediyor tam kestiremiyorum.

Esin2121
Kapalı
10 Ocak 2019 15:13

dayanağınız nedir? Yoksa tahmin mi?

Failimechul-43, 5 yıl önce
Ben de sıralama olarak 500 civarı bekliyorum. Kaç puana tekabül ediyor tam kestiremiyorum.

blaiz
Şef
10 Ocak 2019 19:20

2019/1 tercih dönemine kadar hakimlik mülakatı ve Diyanetin 30 avukat alımı neticelenecektir. Bu 2 alımda sıralaması yüksek olanlardan da atanan olacaktır. Alım miktarı, hakimliği kazanan yüksek puanlıların sayısı, diyanete atananların sıralama durumu gibi faktörlere göre kestirmek zor ama bence sıralama olarak en az 550 civarını bulur.

blaiz
Şef
10 Ocak 2019 19:22

tabi en az 100 kişilik alım yapılırsa.

Adamin dibi
Daire Başkanı
10 Ocak 2019 22:47

450 sıralama 88,61 gibi bir puana denk geliyor :)

Umarım hakimlikte bütün süreç Haziran ayının ortasına kadar tamamlanır. Hakimliğin bir etkisi de kamuda avukat olarak çalışıp hâkimliğe gidenler açısından olacak. Tabi bunun etkisi anca 2019/2de görülür.

Daha önceden de yazmıştım. Diyanet'in avukat alımı diğer merkezi yerleştirmeler için çok büyük önem arz ediyor. 30 kişi ve çoğu büyükşehirler. Mülakata çağrılmamayı yürekten istiyorum :) İnşallah ilk 90 kişinin puanı 89+lardan aşağı düşmez.

Keenlemyekün27
Aday Memur
10 Ocak 2019 22:55

Arkadaşlar 2019/1 atamalarında alım yapması muhtemel kurumlar hangileridir?Yüklü alım yapabilicek bir kurum var mıdır?Malum 2018/2 kadrolarının 40 tanesi hazineydi.Bu kadar olmasa da bir alımda 20-30 gibi çoklu kadro verebilecek kurumlar var mıdır?

Keenlemyekün27
Aday Memur
10 Ocak 2019 22:59

Diyanetin avukat alımına ilgi tahmin edilenden fazla.İnşallah puanları yüksek olan meslektaşlarım bu kadrolara yerleşirler.

Adamin dibi, 5 yıl önce

450 sıralama 88,61 gibi bir puana denk geliyor :)

Umarım hakimlikte bütün süreç Haziran ayının ortasına kadar tamamlanır. Hakimliğin bir etkisi de kamuda avukat olarak çalışıp hâkimliğe gidenler açısından olacak. Tabi bunun etkisi anca 2019/2de görülür.

Daha önceden de yazmıştım. Diyanet'in avukat alımı diğer merkezi yerleştirmeler için çok büyük önem arz ediyor. 30 kişi ve çoğu büyükşehirler. Mülakata çağrılmamayı yürekten istiyorum :) İnşallah ilk 90 kişinin puanı 89+lardan aşağı düşmez.

Adamin dibi
Daire Başkanı
10 Ocak 2019 23:16

Merkezi atamaları yıllardır takip ediyorum. İnanın bununla ilgili tahmin yapmak çok zor. Eskiden bu forumda keten tohumu nickiyle biri vardı. O biraz iibflilere haber gönderirdi. Son 5-6 atamadır öyle biri de yok :) bunu anca DPB veya Ösym'de çok üst düzey bir tanıdığınız varsa öğrenebilirsiniz. Bidr kurumlardan tanıdık vasıtasıyla sadece o kurumla ilgili bilgi alabilirsiniz. Örneğin 2018/2 için biri Zonguldak taşkömürünün 4 avukat alacağını yazdı. Ben inanamadım ama öyle de oldu :) ama heleki şu aşamada (DPB talepleri toplamaya başlamadan) kim ne söylerse yalan söylüyordur.

Keenlemyekün27, 5 yıl önce

Arkadaşlar 2019/1 atamalarında alım yapması muhtemel kurumlar hangileridir?Yüklü alım yapabilicek bir kurum var mıdır?Malum 2018/2 kadrolarının 40 tanesi hazineydi.Bu kadar olmasa da bir alımda 20-30 gibi çoklu kadro verebilecek kurumlar var mıdır?

Adamin dibi
Daire Başkanı
10 Ocak 2019 23:18

Unutmadan :) biri de Ordu sağlık'a 2 avukat alınacağını iddaa etmişti. Sağlık hiç kadro bile açmadı :)

10 Ocak 2019 23:23

O arkadaş 2 avukat talep ettiklerini söylemişti. Muhtemelen bu talepleri kabul görmedi .

Adamin dibi, 5 yıl önce

Unutmadan :) biri de Ordu sağlık'a 2 avukat alınacağını iddaa etmişti. Sağlık hiç kadro bile açmadı :)

Keenlemyekün27
Aday Memur
10 Ocak 2019 23:26

Cevabınız için teşekkür ederim.Dediğiniz gibi Zonguldak TTK ve 40 Hazine klavuz açıklanmadan söylenmişti ve doğru da çıkmıştı.Sağlık bakanlığını hatırlamıyorum.Demek ki her söylenen de çıkmıyor.Belki kurumlarda konuşuluyordur eksik vardır falan.Nitekim hazine avukatlığının 40 alım yapacağını söyleyen hazine avukatı bir meslektaşımızdı.Neyse henüz bunları konuşmak için erken heralde:)Ama beklemek de zor.İnsan ümit etmek istiyor.İnşallah beklediğimizden çok daha fazla kadro gelir ve hayırlısıyla atanırız.

Adamin dibi, 5 yıl önce

Merkezi atamaları yıllardır takip ediyorum. İnanın bununla ilgili tahmin yapmak çok zor. Eskiden bu forumda keten tohumu nickiyle biri vardı. O biraz iibflilere haber gönderirdi. Son 5-6 atamadır öyle biri de yok :) bunu anca DPB veya Ösym'de çok üst düzey bir tanıdığınız varsa öğrenebilirsiniz. Bidr kurumlardan tanıdık vasıtasıyla sadece o kurumla ilgili bilgi alabilirsiniz. Örneğin 2018/2 için biri Zonguldak taşkömürünün 4 avukat alacağını yazdı. Ben inanamadım ama öyle de oldu :) ama heleki şu aşamada (DPB talepleri toplamaya başlamadan) kim ne söylerse yalan söylüyordur.

flexinn
Şube Müdürü
11 Ocak 2019 00:23

ben söylemiştim bana da ordu sağlık bakanlığının avukatı söylemişti.bize her sene form gönderirler avukat ihtiyacınız var mı sorarlar demişti.biz de 2 işaretledik ama 1 de alabilirler demişti ama hiç almadılar malesef.ben sağlık bakanlığından 2. ya da 3. atamada hazine gibi bi alım bekliyorum hem uzun süredir avukat almamış bakanlık
Adamin dibi, 5 yıl önce

blaiz
Şef
11 Ocak 2019 00:40

Maalesef Sağlık Bakanlığı 2018'de 35 avukat kadrosu için ünvan değişikliği sınavını açtı.

flexinn, 5 yıl önce
ben söylemiştim bana da ordu sağlık bakanlığının avukatı söylemişti.bize her sene form gönderirler avukat ihtiyacınız var mı sorarlar demişti.biz de 2 işaretledik ama 1 de alabilirler demişti ama hiç almadılar malesef.ben sağlık bakanlığından 2. ya da 3. atamada hazine gibi bi alım bekliyorum hem uzun süredir avukat almamış bakanlık

Adamin dibi
Daire Başkanı
11 Ocak 2019 01:31

Sağlık Bakanlığının internet sitesine girdim. birimlerimiz sekmesine tıkladım.

kamu hastaneleri genel müdürlüğü, türkiye ilaç ve tıbbi cihaz kurumu, türkiye hudut sahiller sağlık genel müdürlüğü, halk sağlığı müdürlüğü..

Zonguldak Taşkömürünün bile 4 avukata ihtiyacı varken Bu kadar kapsamlı bir bakanlık için 35 avukatın yeterli olacağını sanmıyorum. başka birşey düşünüp alım yapmamış olabilirler.

blaiz, 5 yıl önce

Maalesef Sağlık Bakanlığı 2018'de 35 avukat kadrosu için ünvan değişikliği sınavını açtı.

Adamin dibi
Daire Başkanı
11 Ocak 2019 01:35

Kusra bakmayın. İnanın sizin söylediğinizi hatırlasam böyle bir mesaj yazmazdım. Başından beri nasıl uğraştığınızı biliyorum. zaten durup dururken ortaya böyle bir laf atmazsınız.

flexinn, 5 yıl önce

impostor
Şef
11 Ocak 2019 09:26

Diyanete atananlar 2.atamada yeniden tercih yapıp atanabilirler mi peki

Toplam 44 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi