Editörler : "eskiyara"Pangaea
28 Kasım 2022 01:35

Yardımınıza çok ihtiyacım var Eşim atanıyor

Arkadaşlar eşim Türkçe öğretmenliğine bir sorun olmazsa atanıyor sıralaması çok iyi ben ise İstanbulda özel sektörde çalışıyorum eşimin ilk görev yeri şark doğuya çıkarsa nasıl yapacağım ne edeceğim bilmiyorum işimi bırakıp onlamı gitsem onu beklesem ne zaman istanbula geri gelir bu tayin işleri nasıl oluyor ya da onun belli bir yıl sonra yanına gelebilmesi için benim istanbulda özel sektörde çalışmaya devammı etmem gerekiyor istediği yere tayin isteyemiyormu ne oluyor Allah rızası için yardım boşama aşamasına geldik neredeyse...

Kolluk kuvveti
Yasaklı
28 Kasım 2022 01:51

Eşinin burayı okuduğunu biliyorsun.Bu kadar duygusal bir yazıyı ne kadar sevdiğini anlatmak için mi yazdın.

hebelebelup
Şube Müdürü
28 Kasım 2022 01:55

meb ı bilmiyoum ama çakılı kadro olan unıversıten dahi 5 yılda da olsa kurum degıstırebıldıysek senın esınde yanına gelır elbet

Ahmet Kaleli
Şube Müdürü
28 Kasım 2022 01:56

eşiniz ilk 3 yıl atandığı yerde kalmak zorunda, ondan sonra eş durumu tayini isteyebilir, sizin yanınıza tayin isteyebilmesi için tayinden önceki son 1 yıl istanbulda çalışıyor görünmeniz gerekir

bu ihtimalleri düşünün ama önce atamayı bekleyin, istanbul'da çıkabilir, istanbul doğu görevidir

Ramazan ÜNALl
Aday Memur
28 Kasım 2022 01:59

Kollik kuvveti eşim burayı okumuyor

Ramazan ÜNALl
Aday Memur
28 Kasım 2022 02:01

Ahmet bey 2 sene yanında kalıp son bir yıl istanbula gelip iş bulup girsem o 3. yılını doldurduğunda bende 1 yıl çalıştığımı varsayarsak tayin isteyebiliyor yani peki o tayinde kesin gelebiliyormu çok yardım bu arada bilgilendirme için çok teşekkür ederim

Ahmet Kaleli
Şube Müdürü
28 Kasım 2022 02:11

kesin gelir, İstanbul'da çok fazla öğretmen açığı var, bazı iyi okullara ve dolu ilçelere (bakırköy,beşiktaş gibi) gelemeyebilir o da yıllar sonra gerçekleşebilir.

Ramazan ÜNALl, 1 yıl önce

Ahmet bey 2 sene yanında kalıp son bir yıl istanbula gelip iş bulup girsem o 3. yılını doldurduğunda bende 1 yıl çalıştığımı varsayarsak tayin isteyebiliyor yani peki o tayinde kesin gelebiliyormu çok yardım bu arada bilgilendirme için çok teşekkür ederim

majesteleri7
Şube Müdürü
28 Kasım 2022 08:24

Hocam önce her şeyin hayırlısını isteyin.istanbula çok fazla öğretmen alınıyor ilk atamada.ilk atama deyince aklınıza hemen doğu gelmesin.ama açılan okullar doğuyu mumla aratabilir hayırlısı olsun demek lazım.

erdem.k88
Genel Müdür
28 Kasım 2022 08:31

Memurlar İstanbul'da durmak istemiyorum ilk atamalarda artık kontenjanın çoğu İstanbul'a ayrılıyor , içinizi rahat tutun muhtemelen eşiniz zaten İstanbul'a atanır.

memurolm
Genel Müdür
28 Kasım 2022 08:32

büyük ihtimalle istanbula atanabilir

hsnbsn
Şef
28 Kasım 2022 09:17

atanacak puanı aldıysa zaten istanbul'a atanır.

Xiaomi
Memur
28 Kasım 2022 09:51

hocam dert etme ilk tercihlerini istanbul yapar olur biter

Kagiş
Müsteşar
28 Kasım 2022 10:02

Şaka gibi! Yazsın İstanbul'u ve atansın! Millet büyükşehirden kaçacak yer arıyor zaten. Sizin tayin çıkar İstanbul'a.))))

Sen de çok dert etme! Anadolu'ya çıkarsa da atamanız özel sektörden istifa et ve eşinle git! O çalışır sen de bir müddet iş ararsın! Olmadı eşin bakar sana! Karı-koca olmak, aile kurmak böyle bir şeydir zaten! Aksi durumda evliliğin ne anlamı var yaaa!

28 Kasım 2022 10:32

zaten istanbula atanır sıkıntı etmeyin.

Ramazan ÜNALl
Aday Memur
29 Kasım 2022 19:12

Arkadaşlar değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim inşAllah Allah nasip ederde dediğiniz gibi İstanbul olur çok teşekkür ederim siz memur arkadaşlar ve adaylar gerçekten ayrı bir kültürlüsünüz

Entellektüelizm
Şube Müdürü
30 Kasım 2022 09:06

İstanbul'da artık kalkınmada öncelikli illerden biri. Şark hatta şarktan da beter

R. Netsk
Aday Memur
30 Kasım 2022 09:51

Böyle güzel atanma haberi alıyorsunuz boşanma aşamasına geliyorsunuz.

Çok garip.

Neyse doğuya atanırsa git yanına 2 yıl 10 ay orda çalış eş durumu atamalarından önce 1 ay İstanbul da sigortalı görün tayini aldır İstanbul'a.

Birbirinizi kırmayın böyle basit konular için

Mrtdem
Aday Memur
30 Kasım 2022 20:58

Kolluk küveti her yerdesin bakıyorum
Kolluk kuvveti, 1 yıl önce
Eşinin burayı okuduğunu biliyorsun.Bu kadar duygusal bir yazıyı ne kadar sevdiğini anlatmak için mi yazdın.

SmyrnA1307
Aday Memur
30 Kasım 2022 22:15

Eşin atanacak diye boşanmayı bile düşünüyorsanız demekki yeteri kadar bağlı değilsiniz birbirinize. O atansın da ben heryerde iş bulurum diyebilmek önemli olan. Doğuya gitmeyi isremeyen sensin zaten yerinden vazgeçemeyen sensin yani o değil. Kusura bakma biraz sert konuştum ama ben bunu anladım.
Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi