Editörler : E.Kayı Han
12345678910111213»

pinar776
Şef
23 Ağustos 2017 09:46

Görüşmeler öncesi mangalda kül bırakmıyordunuz, sözleşmeliye kadro alıcaz diye car car konuşuyordunuz.. Umut tacirliği yapmayın. Yazıklar olsun size. Bu sendikaya boşuna iktidarın arka bahçesi denmiyor.Sıkıntılarımızı dile getirmek yerine , kendinize vekillik kapma derdindesiniz gene. Hakkımız haram zıkkım olsun

Teknisyen2089
Genel Müdür
23 Ağustos 2017 11:06

Zaten Kpss + Mülakat ile atanmış bu insanların tekrar KPSS'ye hazırlanmak zorunda bırakılmasının vebali yeter. o pek sayın yetkililere.

medico61, 7 yıl önce

Kadro meselesi benim için bitmiştir, artık beklemeyeceğim, şimdiden kpss ye çalışmaya başlıyorum...

fztemek
Şef
23 Ağustos 2017 11:25

Ben saglik sen aradım adam o kadar rahat ki hükümet kadro vermeyecek bizim yapacyapacak biseyimiz yok dedi.4441995 arayıp dahili 184 bağlanıp sizde görebilirsiniz.ben bugün istifa edecem

cemil1905
Şube Müdürü
23 Ağustos 2017 11:57

4/B lilere kadro vermenin ne ekonomiye zararı var ne de devlete. Ama hükümet kadro vermemek için neden bu kadar direniyor anlamıyorum. Eğer kadro vermeyecekseniz 657yi kökten kaldırın herkesi sözleşmeli yapın. Ozaman söndürelim kadrolu memurların havalarını.

güneş023
Aday Memur
23 Ağustos 2017 13:51

Bir çok kadrolu memurdan daha fazla çalışıyorum. Yıllık izindeyim ve hergün arayıp nolur gel evrakları halledebilecek kimse yok diyorlar. Mali hiçbir yük getirisi olmamasına rağmen neden hala kadro konusunda mağdur ediliyoruz anlamış değilim..

Meltem çevik
Kapalı
23 Ağustos 2017 14:01

MADDE 9) 19/11/1986 tarihli ve 86/11220 sayılı Bakanlar

Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Devlet Memurları Yiyecek Yardımı

Yönetmeliği hükümlerinden aynı usul ve esaslar çerçevesinde sözleşmeli personel

pozisyonlarında istihdam edilen personel de yararlanır.

Madde 47- (1) 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu

Kararıyla yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin

Esasların 3 üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan "kurumunda aynı

pozisyon unvanında geçen hizmet süresi" ibaresi "kamu kurum ve

kuruluşlarında aynı kadro veya pozisyon unvanında geçen hizmet süresi"

şeklinde uygulanır.

BU İKİ MADDE SADECE BİZE VERDİKLERİ 5O MADDE İÇİNDEN,YAZIKLAR OLSUN!!

cemil1905
Şube Müdürü
23 Ağustos 2017 14:09

Bu 2 madde yerine 4/B li personellerin aynı unvanda 4/A lı kadrolara atanması diye ekleselerdi dünyalar bizim olacaktı.

Meltem çevik, 7 yıl önce

MADDE 9) 19/11/1986 tarihli ve 86/11220 sayılı Bakanlar

Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Devlet Memurları Yiyecek Yardımı

Yönetmeliği hükümlerinden aynı usul ve esaslar çerçevesinde sözleşmeli personel

pozisyonlarında istihdam edilen personel de yararlanır.

Madde 47- (1) 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu

Kararıyla yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin

Esasların 3 üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan "kurumunda aynı

pozisyon unvanında geçen hizmet süresi" ibaresi "kamu kurum ve

kuruluşlarında aynı kadro veya pozisyon unvanında geçen hizmet süresi"

şeklinde uygulanır.

BU İKİ MADDE SADECE BİZE VERDİKLERİ 5O MADDE İÇİNDEN,YAZIKLAR OLSUN!!

Meltem çevik
Kapalı
23 Ağustos 2017 14:12

Ben maddeleri okudukça delirdim ,yok hac izni yok cuma izni yok kitlerde çalışana ek gösterge bilmem ne bunlar toplu sözleşme konusu olacak başlıklar bile değil ,binlerce sözleşmeli personel bu uyduruk iki madde içinmi bekliyor aylardır!!yazıkk çok yazık

cemil1905, 7 yıl önce

Bu 2 madde yerine 4/B li personellerin aynı unvanda 4/A lı kadrolara atanması diye ekleselerdi dünyalar bizim olacaktı.

cemil1905
Şube Müdürü
23 Ağustos 2017 14:20

Bugün Maliye Bakanı çıkmış taşerona kadroyu konuşuyor. Siz önce Kpss ile atanan 4/B lileri kadroya alın. 2 senedir ikinci sınıf memur muamelesi görmekten bıktım artık.

Meltem çevik, 7 yıl önce

Ben maddeleri okudukça delirdim ,yok hac izni yok cuma izni yok kitlerde çalışana ek gösterge bilmem ne bunlar toplu sözleşme konusu olacak başlıklar bile değil ,binlerce sözleşmeli personel bu uyduruk iki madde içinmi bekliyor aylardır!!yazıkk çok yazık

Meltem çevik
Kapalı
23 Ağustos 2017 14:28

ben artık kadro derdinde bile değilim benim özlük hakkımı versinler tayin hakkımı versinler,alay edip saf yerine konulmak yetti artık!!

cemil1905, 7 yıl önce

Bugün Maliye Bakanı çıkmış taşerona kadroyu konuşuyor. Siz önce Kpss ile atanan 4/B lileri kadroya alın. 2 senedir ikinci sınıf memur muamelesi görmekten bıktım artık.

Teknisyen2089
Genel Müdür
23 Ağustos 2017 19:01

+

Meltem çevik, 7 yıl önce

ben artık kadro derdinde bile değilim benim özlük hakkımı versinler tayin hakkımı versinler,alay edip saf yerine konulmak yetti artık!!

BENİM YOK AMA !!!
Aday Memur
24 Ağustos 2017 16:37

oya gelince hepsi dilenci ama hak vermeye gelince kimsenin umrunda değiliz gerçekten yetti artık.

miraybahar
Aday Memur
24 Ağustos 2017 17:10

Gıda kontrol görevlilerine günlük 22 tl verilecek ve 4B liler alamayacak..yaa ne farkım var benim diğerlerinden.Yeter artık bende KPSS ile atandım bende yüksek puanlar aldım aynı şartlarda atandım suçum atandığım dönemde atamanın sözleşmeli olması mı?BU güya toplu sözleşmenin kazanımı.4b li arkadaşlar sendikalara kadro gelene kadar ya da en azından sesimiz hakkıyla duyurana kadar üye olmayalım.Bizimde hakkımızı savunsunlar..yeter artık yeter...

Teknisyen2089
Genel Müdür
25 Ağustos 2017 22:15

Ne yazıkki üst öğrenim tazminatı da yararlanamadığımız haklarımızdan. Ne desek ne yapsak boş. En çok da Adaletsizlik yoruyor insanı.

miraybahar, 7 yıl önce

Gıda kontrol görevlilerine günlük 22 tl verilecek ve 4B liler alamayacak..yaa ne farkım var benim diğerlerinden.Yeter artık bende KPSS ile atandım bende yüksek puanlar aldım aynı şartlarda atandım suçum atandığım dönemde atamanın sözleşmeli olması mı?BU güya toplu sözleşmenin kazanımı.4b li arkadaşlar sendikalara kadro gelene kadar ya da en azından sesimiz hakkıyla duyurana kadar üye olmayalım.Bizimde hakkımızı savunsunlar..yeter artık yeter...

Teknisyen2089
Genel Müdür
26 Ağustos 2017 22:30

Kalktılar.

Allahtan değil kullarından korktular.

zm42
Aday Memur
27 Ağustos 2017 14:16

Yerlesmeye hak kazanmis ve askerlik nedeniyle askerden sonra sozlesme imzalayacak biri askerde iken kadro gelse bu haktan yararlana bilir mi

Teknisyen2089
Genel Müdür
27 Ağustos 2017 19:07

Göreve başlayanlar askerlik için fesh edip askere gittiğinde faydalanabildiğini kesin olarak biliyorum.

Fakat dediğin biraz daha farklı bir durum, yasa çıktığı andan itibaren geçerlidir, lakin o durumu kapsar mı bilemedim.

zm42, 7 yıl önce

Yerlesmeye hak kazanmis ve askerlik nedeniyle askerden sonra sozlesme imzalayacak biri askerde iken kadro gelse bu haktan yararlana bilir mi

hemşiregülseren
Aday Memur
27 Ağustos 2017 20:29

Kadro gelmemişken yapmak zorunda olduğumuz fazla mesainin sgk pirim kesintisine uğradığını 4a lilarla artik yeni bi farkimiz daha olduğunu elem ve keder icinde yaziyorum yoğun bakım lisans hemsireyim. 4a li fazla mesainin 1 saatine 13,75 alirken benimki 11,82 den hesaplanarak yatirilmis ve bu ay tekrar zam gelmis 15,59 olmuş tabi benimki %14 luk sgk prim kesintisine uğrayacak. Sgk yi ariyorum alo 170 i fazla mesai nedir bilmiyolar anlatiyorum anlayan yok kesinti var.diyorum metni okuyorum boyle bi kesinti olamaz diyor... hastane dönerinden olan kesintileri daha yeni kabullenmisken bu çıktı basimiza. 4a li mesai arkadasimin bu olayi duydugunda attigi kahkaha kulagimda hala ve bizden az puanlar gelmis ayni pozisyona acınacak haldeyiz.

Teknisyen2089
Genel Müdür
28 Ağustos 2017 14:38

Haklısınız.Neresinden tutsanız elinizde kalan bir sistemdir 4/B.

Adalet adına bu mağduriyetin İvedi olarak giderilmesi gerekiyor.

hemşiregülseren, 7 yıl önce

Kadro gelmemişken yapmak zorunda olduğumuz fazla mesainin sgk pirim kesintisine uğradığını 4a lilarla artik yeni bi farkimiz daha olduğunu elem ve keder icinde yaziyorum yoğun bakım lisans hemsireyim. 4a li fazla mesainin 1 saatine 13,75 alirken benimki 11,82 den hesaplanarak yatirilmis ve bu ay tekrar zam gelmis 15,59 olmuş tabi benimki %14 luk sgk prim kesintisine uğrayacak. Sgk yi ariyorum alo 170 i fazla mesai nedir bilmiyolar anlatiyorum anlayan yok kesinti var.diyorum metni okuyorum boyle bi kesinti olamaz diyor... hastane dönerinden olan kesintileri daha yeni kabullenmisken bu çıktı basimiza. 4a li mesai arkadasimin bu olayi duydugunda attigi kahkaha kulagimda hala ve bizden az puanlar gelmis ayni pozisyona acınacak haldeyiz.

Aslennn
Aday Memur
09 Eylül 2017 10:23

Arkadaşlar herkes sözleşmeli kalmaktan memnun galiba niye kimse kadro için bir şeyler yapmıyor

Toplam 15990 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi