Editörler : crops35
«567891011121314151617

gözlem2015
Aday Memur
07 Kasım 2014 18:03

BIRAZ SABREDERSENIZ GERKLI EVRAKLARI GÖNDERCEM.

murat_62
Şube Müdürü
10 Kasım 2014 11:27

Arkadaşlar sanırım ben anlatamıyorum.Teknisyen maaşı almak demek teknisyen oldun anlamına gelmez.Mesela yasalara göre, teknisyen bir arkadaş M.Y.Okul bitirdiyse Tekniker maaşı alır.Ama bu demek değildir TEKNİKER oldu.Maaşı almak başka unvan almak başka.

İş yeri kimliği diyince ben Kimliğin en üstünde Kurumun adı ve Logosu olmasından, sol tarafda fotoğraf olmasından,Altında Ad soyad,unvan,Sicil no,Tc kimlik no olmasından bahsediyorum.

Harammy36 arkadaşım, kardeşim böyle bir kimlik fotokopisini maille veya faksla gönderebilirse kendisinden özür dileyecem.Mail adresim ve Faks numaram bu sitede mevcut.

Sanırım çok şey istemiyorum.Bu arada Gözlem hanımada kırıldım.Belgesi olmayan kişilerin lafına uyduğu için.Selamlar...

harammy36
Şef
10 Kasım 2014 13:10

attım mailine kardeş teknisyen kimliğimin resmini usta lütfen ya kimse yalan konuşmuyor mahkeme kararıyla millet teknisyen oldu evraklar ne dersen mevcut kırma milletin şefkini kağızman meslek yüksek okulu atayan okullardan biri milli eğitim her kurum vermeye başladı ünvanları türk telekomun kars il müdürlüğü yazıları yazdı arkadaş ya anla kimlik resmimide gönderdim sana bodromuda teknisyen maaşı almıyoruz hem maaşını alıyoruz hemde teknisyen olduk mailine bak kimliğimin resmini attım hatta telefonumu arayın resim çekip sizie göndereyim 532-692-5419

murat_62
Şube Müdürü
10 Kasım 2014 14:19

Kardeş sen beni anlamıyorsun anlamakda işine gelmiyor.Bir kimliğin nasıl olması gerektiğini yazdım.Allah aşkına senin o gönderdiğin kimlikmi.Dalgamı geçiyorsun adammı seçiyorsun.Son kez rica ediyorum.Bana iş yeri kimliğinin fotokopisini faksla.Yada mail olarak yolla.Logolu,Resimli.Sicil nolu,Tc Nolu ha istiyorsan sicilini tc numaranı kapatabilirsin hiç önemli değil.Gönder ve bu iş burda bitsin.Çok uzadı bu iş.

Yada o dediğin arkadaşlar yollasın.(sınavla almayan mahkeme yoluyla alan)

KOlay gelsin.

murat_62
Şube Müdürü
10 Kasım 2014 17:37

Gözlem hanım ben şahsen evrak istemiyorum.Evrakları Tuncay beye gönderebilirsiniz.Ben sadece sizin gördüğünüz kimliği görmek istiyorum.Siz Eylülde kimlik değişti TEKNİSYEN oldu diye yazdınız.Bu bilgiyi neye göre yazdınız.Arkadaşın yanınamı gidip gördünüz.Arkadaş kimliğinin fotokopisinimi faksladı.Eğer faksladıysa sizde bana fakslayın.Veya taranmışı varsa mailime gönderin lütfen.

3. kez yazmak istemiyorum.Kimlik nasıl olması konusunda.

Kimlik diye bir arkadaş bana AFİŞ yollamış.Sakın onu bana yollamayın.

Zaten ısrarla bunu istiyorum.Sizde ısrarla yollayamıyorsunuz.

'' YALANCININ MUMU YASSIYA KADAR YANAR''

harammy36
Şef
10 Kasım 2014 18:02

kardeş sen hastamısın rahatsızmısın telekomun verdiği kurumların uyguladığı yazı var kabul etmiyorsun sonra tarım bakanlığının yazdığı teknisyen kimliğimi gönderiyorum kabul etmiyorsun kurumların uyguladığı teknisyenlik yazılarını mahkemenin kanunlarını kabul etmiyorsun yahu biz taknisyenliği alalı aylar oldu ya mahkemeyle 5 aydan fazladır teknisyen çalışıyoruz 3 arkadaşımızda yeni aldı arkadaşlar telefonum yukarda yazmıştım ulaşın ister kurumumdan teknisyen olarak yazımı isterseniz her türlu evrağı göndereyim inanmayın bunlara mahkleme kararıyla ünvan alınıyor biz aldık 13 kişi bunu aldık lütfen diğerleri boş işler ya maaşımızıda ünvanımızda teknisyen

murat_62
Şube Müdürü
11 Kasım 2014 09:45

Hasta ve YALANCI olan sensin.Utanmadan yıllardır insanları kandırıyorsun.Koca Telekomun akıllısı senmisin.Diğerleri almıyorken sen unvan alıyorsun.Koskoca adamsın bir kurum kimliğini gönderemedin yazıklar olsun.Burada sahtekarlarla işimiz yok.Lütfen burada bir şey yazma.İnsanlar senin yalanlarını dinlemek zorunda değil.Koca adamsın ayıp ya.

murat_62
Şube Müdürü
11 Kasım 2014 09:46

Kimlik diye gönderdiğin AFİŞİ maili olan arkadaşlara yollayacam.Kimlik öylemi olurmuş görsünler.

murat_62
Şube Müdürü
11 Kasım 2014 09:54

Arkadaşlar.Bu arkadaşımızın kimliğini görmek isteyenler bana maillerini yazsınlar.Hepsine gönderecem.

murat_62
Şube Müdürü
11 Kasım 2014 15:01

Bu arkadaş. 8.Mayıs 2013 saat 13.07 de aynen şunu yazmış.''Unvan işi tamam'' Oysa burda da 4 ay önce unvanımızı aldık diyor.Hep sıkıyor.Dedimya yıllardır insanları kandırmaya çalışıyor.1,5 yıl önce tamam bu bu iş demiş yani unvan aldık demek istemiş.Şimdide 4 ay oldu diyor.Şu an 8.sayfada yazıyoruz.Eğer 2-3-4... sayfalara girerseniz yazdıklarını görürsünüz.Bu kişiye cvp.vermeye bile değmez.

Kendi yalanına kendi bile inanmıyor.

murat_62
Şube Müdürü
11 Kasım 2014 17:40

Bu arkadaşıma 20 mert 2014 15.25 de şu mesajı yazmışım.Onu tekrar paylaşmak istedim.

''

Bana tazminat ödediler.

Sevgili kardeşim sizin şu üç aylar bir türlü bitmiyor.5-6 yıldır aynı şeyleri yazıyorsunuz.Değil üç ay 300 yıl da bekleseniz siz başka kurumda iken unvan alamazsınız.Bunu unutmayın.''

NOTUM: Ta o zamandan beri kendini kandırıyor. buı arkadaşa acıyorum.

Yinede gerçekten unvanını almasını istiyorum.Yoksa kafayı yiyecek.Aldı aldık diye diye.

tuncay ülker
Şube Müdürü
11 Kasım 2014 19:22

İnsan en çok söylediği şeye kendisi de inanırmış.

harammy36
Şef
12 Kasım 2014 16:34

yıllardır insanları kandırdınız yetmedi yanlış dava açarak telekomun ekmeğine yağ sürdünüz yetmedi insanlara hakaret ettiniz yetmedi arkadaşlar gözlem hanımda telekomun verdiği teknisyen yazan ilmühaber var mahkeme kararı var teknisyen yazan yeni maaşlar var aradaki farkın gösterdiği yazı var yarın teknisyenliğini alan arkadaşları öğrendikten sonra bunlar kandırdıkları insanların suratına nsaıl bakacaklar arayın beni size evrak göndereyim yeni ilmühaberi göndereyim kurumların teknisyen başlattığına dair yazıları göndereyim bakın tarım bakanlığının kimlik resmini gönderdim ya bunların asıl psikolojileri bozuldu yıllardır kimse ünvan almasın diye telekomla iş birliği yaptılar maskeleri düştü 13 kişi mahkeme kararıyla teknisyen olduk arayın göndereyim arkadaşlar ne lazımsa

harammy36
Şef
12 Kasım 2014 16:35

ya hakareti bırakın yazıktır millet ünvan alsın arkadaş

murat_62
Şube Müdürü
13 Kasım 2014 10:09

Gözlem Hanım Merhaba

Size bir soru sormuştum hala cevabını alamadım.Sadece Evet yada Hayır demeniz yeterli.Selamlar...

murat_62
Şube Müdürü
13 Kasım 2014 10:25

Arkadaşlar Müjde

Az önce Telekom İnsan kaynaklarıyla konuştum.Oradaki yetkili arkadaş bana Telekomun direnmediğini İdare mahkemesinin kararına göre derhal Unvanların verildiğini söyledi.Danıştaya gitmeye gerek bile yokmuş.Bende Evrağımı faksladım.Önümüzdeki hafta içinde unvanımı alacağımı söylediler.

Parasal olayında çözüleceğini 2 hafta içinde yüklü bir para alacağımı belirttiler.

Arkadaşlar Telekom PES etti.Hepinize müjdeliyorum.Yeni haberler oldukca size yazarım.Bir FAKS ile unvan işi tamam oldu.

Saygılar.

tuncay ülker
Şube Müdürü
13 Kasım 2014 12:00

ALLAH AŞKINA ARKADAŞLAR 2010 YILINDAN BUYANA AŞAĞIDAKİ NOTLARA GÖRE KİM KİMİ KANDIRDI OYALADI.

21 Nisan 2010 08:27

27 Nisan 2010 15:54

25 Ağustos 2010 20:38

28 Nisan 2010 08:19

02 Eylül 2010 11:01

28 Nisan 2010 20:42

id=9771f77e-4ad3-e111-9ef8-14feb5cc13c9 title="Şikayet Et" onclick="showModal('guid=8f05c185-4ad3-e111-9ef8-14feb5cc13c9','Reply', 'Forum')" v:shapes="_x0000_i1038"

29 Temmuz 2010 23:43

id=5b2b1a66-4cd3-e111-9ef8-14feb5cc13c9 title="Şikayet Et" onclick="showModal('guid=cc14376d-4cd3-e111-9ef8-14feb5cc13c9','Reply', 'Forum')" v:shapes="_x0000_i1057"

06 Mayıs 2010 00:31

22 Temmuz 2010 10:33

id=5b2b1a66-4cd3-e111-9ef8-14feb5cc13c9 title="Şikayet Et" onclick="showModal('guid=77afb05d-4bd3-e111-9ef8-14feb5cc13c9','Reply', 'Forum')" v:shapes="_x0000_i1054"

13 Mayıs 2010 15:29

id=cc14376d-4cd3-e111-9ef8-14feb5cc13c9 title="Şikayet Et" onclick="showModal('guid=9771f77e-4ad3-e111-9ef8-14feb5cc13c9','Reply', 'Forum')" v:shapes="_x0000_i1044"

21 Nisan 2010 11:31

15 Temmuz 2010 13:07

id=0c4e4d4d-4dd3-e111-9ef8-14feb5cc13c9 title="Şikayet Et" onclick="showModal('guid=5936f85b-4bd3-e111-9ef8-14feb5cc13c9','Reply', 'Forum')" v:shapes="_x0000_i1050"

12 Ağustos 2010 09:04

id=0c4e4d4d-4dd3-e111-9ef8-14feb5cc13c9 title="Şikayet Et" onclick="showModal('guid=5b2b1a66-4cd3-e111-9ef8-14feb5cc13c9','Reply', 'Forum')" v:shapes="_x0000_i1060"

13 Temmuz 2010 19:49

id=77afb05d-4bd3-e111-9ef8-14feb5cc13c9 title="Şikayet Et" onclick="showModal('guid=b8634d6b-4bd3-e111-9ef8-14feb5cc13c9','Reply', 'Forum')" v:shapes="_x0000_i1047"

harammy36

arkadaşlar bakın konuyu anlatıyorum bizim telekomdan maaş ilmühaberi almamız lazımki gittiğimiz kuruma verelim sonrada bu kurumla personel daire başkanlığı çöecek ünvanı dava kazanan arkadaşlar telekomdan maaş ilmühaberi birde geri dönüş tazminat isteyin vermezlerse maddi manevi taminat açın parayı telekom ödüyor bu durumdada mecburen maaş ilmühaberi verecek biz bu yolu izliyoruz kazanacağızda az sabır birde barut denen arkadaş biz ciddi işlerle uğraşırken bu foruma abuk sabuk şeyler yazma kardeş biz can derdinde sense yağ başka kapıya lütfen [email protected]

arkadaşlar bakın konuyu anlatıyorum bizim telekomdan maaş ilmühaberi almamız lazımki gittiğimiz kuruma verelim sonrada bu kurumla personel daire başkanlığı çöecek ünvanı dava kazanan arkadaşlar telekomdan maaş ilmühaberi birde geri dönüş tazminat isteyin vermezlerse maddi manevi taminat açın parayı telekom ödüyor bu durumdada mecburen maaş ilmühaberi verecek biz bu yolu izliyoruz kazanacağızda az sabır birde barut denen arkadaş biz ciddi işlerle uğraşırken bu foruma abuk sabuk şeyler yazma kardeş biz can derdinde sense yağ başka kapıya lütfen [email protected]

harammy36

arkadaşlar mahkeme kararı olmadan bir şey vermezler ama çok yakında alacağız gün geçtikçe yeni şeyler öğreniyoruz şu an açıklayamıyorum ama güzel şeyler olacak 11 kişi yola çıktık şu an 9 kişi kaldık 2 arkadaşımız vazgeçtiler ama biz yeni bir sistem deneyeceğiz olacak inşallah tazminat biraz zaman alır ama ünvan olacak arkadaşlar hepinize sağlıklı günler dilerim

arkadaşlar mahkeme kararı olmadan bir şey vermezler ama çok yakında alacağız gün geçtikçe yeni şeyler öğreniyoruz şu an açıklayamıyorum ama güzel şeyler olacak 11 kişi yola çıktık şu an 9 kişi kaldık 2 arkadaşımız vazgeçtiler ama biz yeni bir sistem deneyeceğiz olacak inşallah tazminat biraz zaman alır ama ünvan olacak arkadaşlar hepinize sağlıklı günler dilerim

harammy36

arkadaşlar bizim elimizdeki belgeler bilgiler şu an en iyi durumda olanlar inanınki her belgeyi her bilgiyi kullanıyoruz haklarımızı almak için kim varsa ulaşıyor görüşüyoruz telefon görüşmelerimiz yüzünden inanın kulaklarım ağırıyor ama mutlu sona ulaşmak için haklarımızı almakı için geleceğe ışık olam için mücadeleye tüm hızla devam ediyoruz göreceksiniz haklarımızı alacağız ve hakkımız olan her şeyi mücadeleye devam ve bıkmadan usanmadan savaşa devam her an her şey değişebilir izlemeye devam edin gözlem hanım hoş geldiniz mücadelemizin simge ismi

arkadaşlar bizim elimizdeki belgeler bilgiler şu an en iyi durumda olanlar inanınki her belgeyi her bilgiyi kullanıyoruz haklarımızı almak için kim varsa ulaşıyor görüşüyoruz telefon görüşmelerimiz yüzünden inanın kulaklarım ağırıyor ama mutlu sona ulaşmak için haklarımızı almakı için geleceğe ışık olam için mücadeleye tüm hızla devam ediyoruz göreceksiniz haklarımızı alacağız ve hakkımız olan her şeyi mücadeleye devam ve bıkmadan usanmadan savaşa devam her an her şey değişebilir izlemeye devam edin gözlem hanım hoş geldiniz mücadelemizin simge ismi

harammy36

kardeş yazılarımız mahkeme kağıtlarımız telekom genel müdürlüğünde hala cevap yok insan kaynakları hukukçularımız inceliyor eeee herhalde telekomun kabadayılığı buraya kadardı isterlerse vermesinler tazminat davası hazır söke söke alacağız andişeye gerek yok arakadaşlar

kardeş yazılarımız mahkeme kağıtlarımız telekom genel müdürlüğünde hala cevap yok insan kaynakları hukukçularımız inceliyor eeee herhalde telekomun kabadayılığı buraya kadardı isterlerse vermesinler tazminat davası hazır söke söke alacağız andişeye gerek yok arakadaşlar

harammy36

kardeş inanki cephede savaşsak bundan iyiydi elimizde bu güne kadarki kazanılmış en güzel davalar var üst düzeyle görüşüyorsun riskli iş biraz bastırınca devlet memurusun çokta girişimde bulunamıyorsun ama her şeyi göze alarak bu kurumlardaki en yüksek mertebedeki adamlarla görüştük fikir isdedik yardım istedik telekomunda bir çok yerde lobisi var çıkmasın diye her tür girişimde bulunuyorlar eee ne yapalaım kardeş ancak bu kadar kazanacağız muhakkak bol şans herkese

kardeş inanki cephede savaşsak bundan iyiydi elimizde bu güne kadarki kazanılmış en güzel davalar var üst düzeyle görüşüyorsun riskli iş biraz bastırınca devlet memurusun çokta girişimde bulunamıyorsun ama her şeyi göze alarak bu kurumlardaki en yüksek mertebedeki adamlarla görüştük fikir isdedik yardım istedik telekomunda bir çok yerde lobisi var çıkmasın diye her tür girişimde bulunuyorlar eee ne yapalaım kardeş ancak bu kadar kazanacağız muhakkak bol şans herkese

harammy36

her şey bitti derken kardeş her şey bizim lehimize bitecek ben hayatta kaybetmeyi sevmem bunuda kaybetmedim bekle kardeş gör nasıl haklarımızı alacağım bedelini kim öderse öder onların işiher şey bizim lehimize aleyhimize olan konu yok

her şey bitti derken kardeş her şey bizim lehimize bitecek ben hayatta kaybetmeyi sevmem bunuda kaybetmedim bekle kardeş gör nasıl haklarımızı alacağım bedelini kim öderse öder onların işiher şey bizim lehimize aleyhimize olan konu yok

harammy36

arkadaşlar yarın veya pazartesi bu işi ankarada telekomda görüşeceğiz netleşecek ne yapacağımız kenileri bilir telekomla mücadelemiz haklı olarak sürecek biz değil kendileri yıpranır kardeş bu güne kadar hayatımda hiç bir şeyi kaybetmdim eee allahın izniyle bunuda kaybetmeyeceğim tabiri caizse söke söke alacağız

arkadaşlar yarın veya pazartesi bu işi ankarada telekomda görüşeceğiz netleşecek ne yapacağımız kenileri bilir telekomla mücadelemiz haklı olarak sürecek biz değil kendileri yıpranır kardeş bu güne kadar hayatımda hiç bir şeyi kaybetmdim eee allahın izniyle bunuda kaybetmeyeceğim tabiri caizse söke söke alacağız

harammy36

arkadaşlar bu yazı personel daire başkanlığının görüşüdür şu demek ben mahkeme tarafından kazanılmış hakları öderim parayıda gider özelleştirme idaresinden alırım onun için telekom para ve imuhaberde zorluk çıkarmaz kayıbı yok cinlik etmiş onuda devletin sırtına vurmuş ama ünvanı veremez biz kayıp haklarımızı ve ilmuhaberi telekomdan alıp ünvanıda gittiğimiz kurumla personel dairesi halledecek bizim işimiz olmayacak [email protected]

arkadaşlar bu yazı personel daire başkanlığının görüşüdür şu demek ben mahkeme tarafından kazanılmış hakları öderim parayıda gider özelleştirme idaresinden alırım onun için telekom para ve imuhaberde zorluk çıkarmaz kayıbı yok cinlik etmiş onuda devletin sırtına vurmuş ama ünvanı veremez biz kayıp haklarımızı ve ilmuhaberi telekomdan alıp ünvanıda gittiğimiz kurumla personel dairesi halledecek bizim işimiz olmayacak [email protected]

harammy36

kardeş bizide karşı taraf yanıltıyor bir ay diyorlar başka sorun çıkıyor 10 gün diyorlar başka çıkıyor ama inanın elimşzden geleni her yolu her kapıyı deniyoruz ama kesinlikle alacağız bedeli ne olursa olsun yılmadan devam edeceğiz sadece şimdide bir adam varmış imza için o gelince tamamlanacakmış tatildeymiş başka pürüz yok şimdilik ünvanı ama tazminat için biraz zaman lazımmış önemli olan ünvan versinlerde tazminatı bekleriz kardeş kolay gelsin

kardeş bizide karşı taraf yanıltıyor bir ay diyorlar başka sorun çıkıyor 10 gün diyorlar başka çıkıyor ama inanın elimşzden geleni her yolu her kapıyı deniyoruz ama kesinlikle alacağız bedeli ne olursa olsun yılmadan devam edeceğiz sadece şimdide bir adam varmış imza için o gelince tamamlanacakmış tatildeymiş başka pürüz yok şimdilik ünvanı ama tazminat için biraz zaman lazımmış önemli olan ünvan versinlerde tazminatı bekleriz kardeş kolay gelsin

harammy36

arkadaşlar devlet personel daire başkanlığının görüşü aşağıdadır açıkca yazmış adamlar ÖZET:4046 sayılı Kanunun 22 nci maddesi hükmü gereğince kamu kurum ve kuruluşlarına ataması yapılan personelin bu atama işlemine karşı açmış olduğu davayı kazanması halinde bu personele yapılacak ödemeler hk. (21.04.2003)

4046 sayılı Kanunun 22 nci maddesi hükmü gereğince kamu kurum ve kuruluşlarına ataması yapılan personelin bu atama işlemine karşı açmış olduğu davayı kazanması halinde bu personele yapılacak ödemelerle ilgili tereddütlerin sorulduğu ilgi yazınız incelenmiştir.

Bilindiği üzere, 4046 sayılı Kanunun değişik 22 nci maddesinin birinci fıkrasında, ?Özelleştirme programına alınan, özelleştirilen, faaliyeti durdurulan, küçültülen, kapatılan veya tasfiye edilen kuruluşlarda çalışan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi personel ile sözleşmeli personel (kapsamdışı personel dahil) diğer kamu kurum ve/veya kuruluşlarına, 217 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesinin (f) bendinde yer alan hükümlerde dikkate alınarak aşağıdaki şekilde nakledilirler;? ikinci fıkrasında ise, ?...Kamu kurum ve/veya kuruluşlarına atanacak personelin bu maddenin (a) ve (b) bendlerinde belirtilen durumlarda atamalarının yapılıp, eski kurumları ile ilişkilerinin kesileceği tarihe kadar geçecek süredeki aylık ücret, sosyal hak ve yardımlar ile her türlü özlük hakları Özelleştirme Fonundan ödenir...? hükmü yer almaktadır.

Başkanlığımızca, 4046 sayılı Kanunun 22 nci maddesi hükmü gereğince Rektörlüğünüze yapılan atama teklifinin ve Rektörlüğünüzce yapılan atama işleminin İstanbul 6. İdare Mahkemesi tarafından iptal edilmesi nedeniyle ilgili tekrar eski durumu olan istihdam fazlası personel statüsüne mahkeme kararının uygulanması nedeniyle döndürülmüştür.

Sonuç olarak, iptal davalarında idari işlemin tesis edildiği tarihe kadar geriye yürüyeceği ve işlemin tesis edildiği tarihe kadar hukuki etkilerini göstereceği hususunun idare hukukunun önemli ilkesinden birisi olduğu dikkate alındığında, yargı kararı ile iptal edilen idari işlemin hiç yapılmamış gibi dikkate alınarak eski durumuna döndürülmesi karşısında, Rektörlüğünüzce ilgiliye herhangi bir ödeme yapılmasının söz konusu olamayacağı ve ilgilinin tekrar atama teklifi ve akabinde atama işlemi yapılıncaya kadar geçecek sürede özlük haklarının ve Mahkeme Kararı nedeniyle ödenmesi gereken farklarının Kurumunuza atanmadan önceki maaşının ödendiği kurum tarafından ödenmesi gerektiği mütalaa edilmektedir.

arkadaşlar devlet personel daire başkanlığının görüşü aşağıdadır açıkca yazmış adamlar ÖZET:4046 sayılı Kanunun 22 nci maddesi hükmü gereğince kamu kurum ve kuruluşlarına ataması yapılan personelin bu atama işlemine karşı açmış olduğu davayı kazanması halinde bu personele yapılacak ödemeler hk. (21.04.2003)

4046 sayılı Kanunun 22 nci maddesi hükmü gereğince kamu kurum ve kuruluşlarına ataması yapılan personelin bu atama işlemine karşı açmış olduğu davayı kazanması halinde bu personele yapılacak ödemelerle ilgili tereddütlerin sorulduğu ilgi yazınız incelenmiştir.

Bilindiği üzere, 4046 sayılı Kanunun değişik 22 nci maddesinin birinci fıkrasında, ?Özelleştirme programına alınan, özelleştirilen, faaliyeti durdurulan, küçültülen, kapatılan veya tasfiye edilen kuruluşlarda çalışan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi personel ile sözleşmeli personel (kapsamdışı personel dahil) diğer kamu kurum ve/veya kuruluşlarına, 217 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesinin (f) bendinde yer alan hükümlerde dikkate alınarak aşağıdaki şekilde nakledilirler;? ikinci fıkrasında ise, ?...Kamu kurum ve/veya kuruluşlarına atanacak personelin bu maddenin (a) ve (b) bendlerinde belirtilen durumlarda atamalarının yapılıp, eski kurumları ile ilişkilerinin kesileceği tarihe kadar geçecek süredeki aylık ücret, sosyal hak ve yardımlar ile her türlü özlük hakları Özelleştirme Fonundan ödenir...? hükmü yer almaktadır.

Başkanlığımızca, 4046 sayılı Kanunun 22 nci maddesi hükmü gereğince Rektörlüğünüze yapılan atama teklifinin ve Rektörlüğünüzce yapılan atama işleminin İstanbul 6. İdare Mahkemesi tarafından iptal edilmesi nedeniyle ilgili tekrar eski durumu olan istihdam fazlası personel statüsüne mahkeme kararının uygulanması nedeniyle döndürülmüştür.

Sonuç olarak, iptal davalarında idari işlemin tesis edildiği tarihe kadar geriye yürüyeceği ve işlemin tesis edildiği tarihe kadar hukuki etkilerini göstereceği hususunun idare hukukunun önemli ilkesinden birisi olduğu dikkate alındığında, yargı kararı ile iptal edilen idari işlemin hiç yapılmamış gibi dikkate alınarak eski durumuna döndürülmesi karşısında, Rektörlüğünüzce ilgiliye herhangi bir ödeme yapılmasının söz konusu olamayacağı ve ilgilinin tekrar atama teklifi ve akabinde atama işlemi yapılıncaya kadar geçecek sürede özlük haklarının ve Mahkeme Kararı nedeniyle ödenmesi gereken farklarının Kurumunuza atanmadan önceki maaşının ödendiği kurum tarafından ödenmesi gerektiği mütalaa edilmektedir.

harammy36

kardeş bizim işimiz avukata kaldı oda her şey yolunda gidiyor her hakkınızı alacaksınız diyor çokta umutlu ama biz bu işin peşini bırakmaya niyetimiz yok tuncay kardeşin dediği gibi ilk olduğumuz için zorluk yaşıyoruz bizden sonrası çok basit olacak haberi alır almaz anında hepinizle paylaşacam her şey güzel olacak kardeş göreceksin tüm hakkımızı alacağız sağlıcakla kalın

kardeş bizim işimiz avukata kaldı oda her şey yolunda gidiyor her hakkınızı alacaksınız diyor çokta umutlu ama biz bu işin peşini bırakmaya niyetimiz yok tuncay kardeşin dediği gibi ilk olduğumuz için zorluk yaşıyoruz bizden sonrası çok basit olacak haberi alır almaz anında hepinizle paylaşacam her şey güzel olacak kardeş göreceksin tüm hakkımızı alacağız sağlıcakla kalın

harammy36

arkadaşlar tek yol maaş ilmuhaberi almak eğer telekom vermezse maddi manevi diye dava açıp hem kayıplarımızı hemde maaş ilmuhaberini alacağız telekom satılırken tüm maddi sonuçlanan mahkemelerde ödemeyi taahüt etmiş ilmuhaberi aldıkmı iş kolay gittiğimiz kurumla personel daire başkanlığı yazışarak hallediyorlar başaracağız umutsuzluğa kapılmayın her şey lehimize işliyor [email protected]

arkadaşlar tek yol maaş ilmuhaberi almak eğer telekom vermezse maddi manevi diye dava açıp hem kayıplarımızı hemde maaş ilmuhaberini alacağız telekom satılırken tüm maddi sonuçlanan mahkemelerde ödemeyi taahüt etmiş ilmuhaberi aldıkmı iş kolay gittiğimiz kurumla personel daire başkanlığı yazışarak hallediyorlar başaracağız umutsuzluğa kapılmayın her şey lehimize işliyor [email protected]

harammy36

kardeş çok zorlu bir süreçten geçiyoruz ananki her yol her imkan değerlendiriyoruz kardeş bizi sistem yanıltıyor ilk olduğumuz için bazı sıkıntılar var ama güzel olacak

kardeş çok zorlu bir süreçten geçiyoruz ananki her yol her imkan değerlendiriyoruz kardeş bizi sistem yanıltıyor ilk olduğumuz için bazı sıkıntılar var ama güzel olacak

harammy36

can dostlarım kader arkadaşlarım özellikle bana bu davalarda inanılmaz bir destek sağlayan tuncay ve gözlem arkadaşlarım davam bitinceye evraklar elime geçinceye kadar bu siteden yazmamaya tarıh şu bu zaman vermemeye karar verdim mahkemelik olanlar bu sürecin nedenli zor olduğunu bilir günlerce adamların peşinden gider olur olmadık insanlara yalvarır adam bulur ankara kars arasında bazen ayda 5 kez gidip gelerek davanın seyrine müdahalede bulunursun karşılığında insanların aklını kafasını duygularını bulandırmakla ve ya olur olmadık tarih vererek süreci etkilediğim suçlamalarıyla karşılaşıyorum davamın an yakın takip eden tuncay bey ve özlem hanım bu zorlu süreçte geldiğim süreci biliyor kaybetmeyeceğimi bu evrakları ne şartlarda alacağımı ve bunu bütün kader arkadaşlarımla paylaşacaığımı biliyor onun için hepinize davanızda savaşınızda başarılar dilerim

can dostlarım kader arkadaşlarım özellikle bana bu davalarda inanılmaz bir destek sağlayan tuncay ve gözlem arkadaşlarım davam bitinceye evraklar elime geçinceye kadar bu siteden yazmamaya tarıh şu bu zaman vermemeye karar verdim mahkemelik olanlar bu sürecin nedenli zor olduğunu bilir günlerce adamların peşinden gider olur olmadık insanlara yalvarır adam bulur ankara kars arasında bazen ayda 5 kez gidip gelerek davanın seyrine müdahalede bulunursun karşılığında insanların aklını kafasını duygularını bulandırmakla ve ya olur olmadık tarih vererek süreci etkilediğim suçlamalarıyla karşılaşıyorum davamın an yakın takip eden tuncay bey ve özlem hanım bu zorlu süreçte geldiğim süreci biliyor kaybetmeyeceğimi bu evrakları ne şartlarda alacağımı ve bunu bütün kader arkadaşlarımla paylaşacaığımı biliyor onun için hepinize davanızda savaşınızda başarılar dilerim

harammy36

kardeş sen bizi bizde avukatı bekliyoruz ama yılmaya bırakmaya niyetim yok nereye gidecekse gitsin devam kardeş alana kadar hakkımı her yolu deneyeceğiz bırakmak yok

kardeş sen bizi bizde avukatı bekliyoruz ama yılmaya bırakmaya niyetim yok nereye gidecekse gitsin devam kardeş alana kadar hakkımı her yolu deneyeceğiz bırakmak yok

harammy36
Şef
13 Kasım 2014 13:05

arkadaşlar millet ünvan aldı nasıl olduda bu arkadaşlara yeni faks geliyor demekki birileri işi sulandırıyor bakın numaramı yazıyorum isteyin evrak telekomun teknisyen yazan ilmühaberini uygulanmış şu an tyeknisyen olarak çalışan mahkeme kararıyla teknisyen olarak çalışan arkadaşların dosyalarını eski yeni maaş ilmühaberlerini göndereyim verin avukatınıza o arkadaşların çalıştığı işyerlerini arayın eğerki mahkeme kararıyla almamışsak teknisyenliği o zaman serbes telefondan bana hakaret edin sizi oyalamsın kimse millet ünvan aldı parasını aldı sizi boşuna beklettiler 0532-692-54-19

harammy36
Şef
13 Kasım 2014 13:07

murat 62 hani telekom vermiyordu ünvan ne olduda bizim ünvanlardan sonra sana ünvan verdiler

murat_62
Şube Müdürü
13 Kasım 2014 14:18

Kardeş aslında sana cevap vermek istemiyorum.Ama Eski telekomcu olarak cevap vereyim dedim.Önce sana bişey soracam Adın Fatihmi, Alpermi.Gerçek adın ve soyadın ne?

Kardeş kimsenin bişey aldığı yok.Sadece yalancıları, yalncıların silahıyla vurdum okadar.Tabiki anlarlar ise.Telekom unvan veremez.Diyelimki verdi.Yeni kurumlar ve Devlet Personel bunu kabul etmez.Çünkü telekom özel şirket.Mesela Telekom şuan Yeşil Pasaport verebiliyormu.Hayır veremiyor.Çünkü özel şirket.Mahkemeler kararı 399 a göre veriyor.657 ye göre değil.Aslında çok basit.Devlet personele bilgi edinme yoluyla yazı yazılır.Sorulur hiç 2006 dan sonra mahkeme kararı ile Teknisyen unvanı alan oldumu diye.D.P.B cevabın oldu veya olmadı der.Çünkü Telekomun verdiği İlmuhabereyi yeni kurum uygulayamaz.Mutlaka D.P.B lığının onayı olması gerekir.Olmazsa ben bile yazarım.Cevabıda burda yayınlarım.Bu iş bukadar basit.

Toplam 338 mesaj
«567891011121314151617

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi