Editörler : Pangaea
13 Eylül 2017 13:57

Memur öğretmenler kendi mesleklerini yapmak istiyor

memur öğretmenler kendi mesleklerini yapmak istiyor. arkadaşlar 5000 kişi sınavsız bir şekilde öğretmenliğe geçtiyse bizde geceriz inşallah.

arzuturansoy
Kapalı
13 Eylül 2017 14:00

Yine mi hortladiniz ;)))

aydın soykan
Aday Memur
13 Eylül 2017 14:55

Madem o kadar çok istiyorsunuz öğretmenlik yapmayı, girin kpss'ye atanın yapın mesleğinizi. Elinizi bağlayan mı var

kursadakoglu
Aday Memur
13 Eylül 2017 15:06

Biz siz eksiktiniz

kingtiger
Şef
13 Eylül 2017 15:18

çok tepki var bu olaya yeni atamacılardan ve meb illa öabt alan sınavına girmiş kişi almak istio

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
14 Eylül 2017 00:05

tabi bizde çok şey yapmak istiyoruz ama hayat şartları işte. :)

Gardyans
Kapalı
14 Eylül 2017 00:40

Niye sinava girmeye beyniniz yetmiyor mu?

Ogretmenlik caliskan adamin isi olmali. Oyle ogretmen lisesinden torpil puaniyla ogretmen olanlar, memurluktan sinavsiz beles ogetmen olanlar filan kac kisiyse hepsi bulunup meslekten atilmali. Meb'deki ogretmenlerin hali ne oyle; calistiklari yok, ettikleri yok, butun gun yan gelip yatiyorlar. Ulke sizin yuzunuzden bu halde!

ÇağatayD
Şube Müdürü
14 Eylül 2017 08:03

Kpss den atanıp yapın kendi mesleğinizi. Kurumlar arası geçişi beklemeyle zamanınızı harcamayın. Çok ah alırsınız.

Güven00
Daire Başkanı
14 Eylül 2017 09:38

Mücadelenize saygı duyuyorum fakat MEB'in düz mantığına göre "Ben senin alan bilgine, formasyonuna güvenirsem atamanı yaparım. Bana bunu sınava girerek kanıtlamalısın." gibi bir şey var. Eskiden olan bu hak artık yok. Eskiden tek fark eğitim bilimleri sınavıydı. Şimdiyse ÖABT ve mülakat da var. MEB de makas açıldığı için böyle bir topa girmez. KHK çıkarsa olur bu iş. Onun için mücadele vermeniz gerek. Ancak benim gönlümden geçen şey, sizlerin atanmamasıdır.

fiberoptika
Genel Müdür
15 Eylül 2017 13:07

Evet var, girdik de o dediğin puanları aldık da, mülakat denen zırvayı geçtik de ama istifa edemedik istifa. OHAL var devlet baba "olmaz" dedi, göreve devam dedi, geçiş olsaydı geçmiştik.

aydın soykan, 7 yıl önce

Madem o kadar çok istiyorsunuz öğretmenlik yapmayı, girin kpss'ye atanın yapın mesleğinizi. Elinizi bağlayan mı var

Eylm91
Kapalı
15 Eylül 2017 16:35

Bende sizinle aynı durumdayım. Mülakatı bekliyorum. İstifa etmeden muafakatname almak yeterli olmuyor mu ? Bilgi verirseniz sevinirim.

fiberoptika, 7 yıl önce

Evet var, girdik de o dediğin puanları aldık da, mülakat denen zırvayı geçtik de ama istifa edemedik istifa. OHAL var devlet baba "olmaz" dedi, göreve devam dedi, geçiş olsaydı geçmiştik.

fiberoptika
Genel Müdür
15 Eylül 2017 16:46

Muvafakat 657'den 657'ye geçişte var.Sözleşmeliye geçişte olmuyor

Eylm91, 7 yıl önce

Bende sizinle aynı durumdayım. Mülakatı bekliyorum. İstifa etmeden muafakatname almak yeterli olmuyor mu ? Bilgi verirseniz sevinirim.

Eylm91
Kapalı
15 Eylül 2017 16:54

Yapmayın ya. Peki bizim icin istisna yok mu siz araştırmışsınızdır. Bu durumda sadece OHAL in kalkmasınımı bekleyecem.

fiberoptika, 7 yıl önce

Muvafakat 657'den 657'ye geçişte var.Sözleşmeliye geçişte olmuyor

fiberoptika
Genel Müdür
15 Eylül 2017 17:07

Son KHK'da istifa yolunun açıldığını söyleyenler var ama okumadım, inceleyebilirsiniz. Ayrıca istifa sürecinde her şeye kurum karar veriyor, genel geçer bir kural yok, kurum isterse istifanızı onaylar ve hiç bir sıkıntı yaşamazsınız.İş kurumda bitiyor.

Eylm91, 7 yıl önce

Yapmayın ya. Peki bizim icin istisna yok mu siz araştırmışsınızdır. Bu durumda sadece OHAL in kalkmasınımı bekleyecem.

C.Z.c.z
Şef
15 Eylül 2017 19:55

Haydaaaaa bi sen eksiktin... kardeşim memur öğretmen diye bi kavram mı var yada bünün için devlet Yeni iş sahası mı açtı memur öğretmen. Eğitim bilimleri sınavına girmeyecek kadar kendini ... hissediyorsan nedir bu çaba!!!!

16 Eylül 2017 20:20

Oh ne ala memleket!

Millet gece gündüz çalışıp derece yapıp atanamıyor.Bunlar da sınava girmeden, terlemeden, emek vermeden, memurluk hoş değil bizi öğretmen yapın diyor.Sıkıyorsa gir kpssye çek puanı atan ama yok.Beleşten atanmak varken ne emek vereceksin değil mi?

Akrep233
Daire Başkanı
17 Eylül 2017 10:07

Dersanecileri aldılar tık Yok. Ben yıllarca mücadele verdim 2010 KPSS ile 79 aldık 90 gkgy 95 eğitim ve 79 aldım o yıl kopya derken gidip memur oldum ve 7 yıldır memurun bu yıl çalıştım KPSS girdim 83 p 3 aldım 81.9 alan burds kurumlar aradı geçiş savunmuyorum ama sunu belirtmek istedim 5 bin dersaneci alındı bu kadar tepki gösterdiniz mi ?

Akrep233
Daire Başkanı
17 Eylül 2017 10:10

Memur öğretmenler yetersiz oldukları için değil Başka çare kalmadığı için gidip düz memurl olduk. Cok matematikçi tanırım gidip bankacı oldu 2010 da.

18 Eylül 2017 10:46

bizde artık kendi işimizi yapmak istiyoruz.

18 Eylül 2017 12:01

Ben de 2010 sınavıyla memur olarak başladım 7 yıllık memurum şu an eğitimden hazırlanıyorum. Siz de kendinize göre haklısınız ancak bizler de alnımızın teriyle kpss den atanıp memur olduk tek fark alan ve eğitimden girmedik. ha girsek kurumlar arası geçişle değil de öyle atansak tabi ki daha güzel olur. Yalnız şunu da söyleyeyim çok öğretmen tanıdığım var kurumlar arası geçmemiş ancak hiçbirinin çocuğuma öğretmen olmasını istemem. o sınav bi ölçüt mülakat torpil. Öğretmenlik biraz vicdan işi. Benim kardeşimin bir öğretmen yüzünden hayatı mahvoldu psikolojisi bozuldu

ÇağatayD
Şube Müdürü
18 Eylül 2017 15:47

Size tamamen katılıyorum. Zaten burada ben dahil olmak üzere öğretmen olmak için çabalayan insanlarda şunu söylüyor. Biz nasıl gy gk eğitim alan sınavlarına girip çabalıyorsak onlarda onu yapsın. Kolay yoldan kurumlar arası geçiş olmasın.

Nedir memur olarak çalışan kişi bunu zaten yapmış puanını almış ama istifa edemediği için engeli vardır o ayrı. Ona saygı duyarım. Ama diğer türlü haksızlık.

okulöncecimemur, 7 yıl önce

Ben de 2010 sınavıyla memur olarak başladım 7 yıllık memurum şu an eğitimden hazırlanıyorum. Siz de kendinize göre haklısınız ancak bizler de alnımızın teriyle kpss den atanıp memur olduk tek fark alan ve eğitimden girmedik. ha girsek kurumlar arası geçişle değil de öyle atansak tabi ki daha güzel olur. Yalnız şunu da söyleyeyim çok öğretmen tanıdığım var kurumlar arası geçmemiş ancak hiçbirinin çocuğuma öğretmen olmasını istemem. o sınav bi ölçüt mülakat torpil. Öğretmenlik biraz vicdan işi. Benim kardeşimin bir öğretmen yüzünden hayatı mahvoldu psikolojisi bozuldu

Toplam 80 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi