Editörler : crops35
29 Eylül 2018 20:23

Diyanet hukukçu uzman yardımcılığı hakkında

bu konu hakkında bilgi verebilecek hukukçu meslektaşlarımız var mı acaba. özelden mesaj atabilirler

şahsen diyanet hiç düşünmeyeceğim bir kurumdu. ama yapılan işi merak ediyorum

turgut y
Şef
01 Ekim 2018 15:12

+1

02 Ekim 2018 12:38

özelden mesaj atın arkadaşlar.biz bilmeyelim ki başvurmayalım.

feyzai
Aday Memur
03 Ekim 2018 13:40

özelden bilgi vermiş olan verecek olan arkadaşlar burada da öğrendiklerini yazarsa biz de bilgi edinmiş oluruz, neticede bu forum bilgi paylaşım alanı :)

acaraza
Şef
03 Ekim 2018 14:27

Muhtemelen fıkhî fetvalar istemeyeceklerdir :)

Diğer kurumların uzmanlıklarından farklı olacağını düşünmüyorum.

Hallederiz19
Aday Memur
03 Ekim 2018 18:05

ordan o anlamı mı çıkardın. senin bilmeni istemesem bu başlığı hiç açmazdım zaten.

topalsprinter, 6 yıl önce

özelden mesaj atın arkadaşlar.biz bilmeyelim ki başvurmayalım.

Hallederiz19
Aday Memur
03 Ekim 2018 18:06

şahsen ateist olarak girip giremeyeceğimi merak ediyordum. öyle ulu orta konuşulmaz bu :D

acaraza, 6 yıl önce

Muhtemelen fıkhî fetvalar istemeyeceklerdir :)

Diğer kurumların uzmanlıklarından farklı olacağını düşünmüyorum.

feyzai
Aday Memur
09 Ekim 2018 15:09

Bu kurumun uzman yardımcısı alımı hakkında uzman yardımcısı bir arkadaşımla konuştum. Açıkcası başvurmamı pek tavsiye etmedi, 2018 puanı ile gelen ilk ilanlardan olduğunu daha çok ilan geleceğini, acele etmemem gerektiğini söyledi.

''Şu an bir kuruma girmek için acele ediyorsun ama o kuruma girdikten sonra ne olacak , sence o kurumda hukuk müşavirliği işleri ne kadar fazla olabilir daha önce hukukçu uzman yardımcısı alımı yapmamış demek ki ihtiyaç duymamış,oldu da o kuruma girdin diyelim tüm gün boş oturabilirsin, kendini körelteceksin, o kadar yoruldum hukuk okudum kendime yazık ettim diyeceksin, artık bir kurumdan başka bir kuruma geçmek de o kadar kolay değil, ya o kurumda kalır başka bir kuruma geçemezsen, mülakatta bir kurumda meslek sahibi olanları zaten işi var deyip eleyebiliyorlar bazen, şu an işsizim diye düşünüp acele etme, ben de mülakatlardan elendim , sabret başka ilanları bekle '' dedi.

Bu kuruma başvurma konusunda çok istekliydim, diğer kurumlara zaten başvurdum ama bu kurum için tereddütteyim .İyice düşünmek gerek, herhangi bir kurumu basamak görmemek gerek, ya emekli olana kadar orada kalırsak , bu ihtimali de düşünüp ona göre başvurmak gerek bence.

trust.111
Kapalı
09 Ekim 2018 18:24

Bu arada SPK hariç, hukuk uzmanlarının hukuk mişavirliğiyle işi yok. Hukuk müşavirliğinde normalde sadece avukatlar avukat olarak görev yapar. Hukukçu uzmanlar ise başkaca işlerle ilgilenirler. Tafsilatına vakıf değilim.

feyzai, 6 yıl önce

Bu kurumun uzman yardımcısı alımı hakkında uzman yardımcısı bir arkadaşımla konuştum. Açıkcası başvurmamı pek tavsiye etmedi, 2018 puanı ile gelen ilk ilanlardan olduğunu daha çok ilan geleceğini, acele etmemem gerektiğini söyledi.

''Şu an bir kuruma girmek için acele ediyorsun ama o kuruma girdikten sonra ne olacak , sence o kurumda hukuk müşavirliği işleri ne kadar fazla olabilir daha önce hukukçu uzman yardımcısı alımı yapmamış demek ki ihtiyaç duymamış,oldu da o kuruma girdin diyelim tüm gün boş oturabilirsin, kendini körelteceksin, o kadar yoruldum hukuk okudum kendime yazık ettim diyeceksin, artık bir kurumdan başka bir kuruma geçmek de o kadar kolay değil, ya o kurumda kalır başka bir kuruma geçemezsen, mülakatta bir kurumda meslek sahibi olanları zaten işi var deyip eleyebiliyorlar bazen, şu an işsizim diye düşünüp acele etme, ben de mülakatlardan elendim , sabret başka ilanları bekle '' dedi.

Bu kuruma başvurma konusunda çok istekliydim, diğer kurumlara zaten başvurdum ama bu kurum için tereddütteyim .İyice düşünmek gerek, herhangi bir kurumu basamak görmemek gerek, ya emekli olana kadar orada kalırsak , bu ihtimali de düşünüp ona göre başvurmak gerek bence.

11 Ekim 2018 14:16

Yazılı sınavda "başkanlığın hizmet alanı ve meslek bilgisi" kısmından %80 oranında soru gelecekmiş. Bu çok genel bir başlık değil mi? Nasıl tanımlayacağız ve belirleyeceğiz bu konuları?

blaiz
Şef
11 Ekim 2018 16:18

"Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun" bu konuda size yardımcı olur.

Yalnız; bir kurum alım yaparken hele ki alım yaptığı alan uzmanlık gerektiren bir alanken taban puanı 60 tutmasının anlamı referansın varsa ve bizdensen başvur demektir. "Taban puanı düşük tutmamızın sebebi alacağımız kişide NİTELİK değil AİDİYET arıyoruz" demek istemiş.

Diyanette özlük haklarının iyi olduğunu duymuştum, varsa sağlam referansınız (?) başvurun.

TurkogluTurk1, 6 yıl önce
Yazılı sınavda "başkanlığın hizmet alanı ve meslek bilgisi" kısmından %80 oranında soru gelecekmiş. Bu çok genel bir başlık değil mi? Nasıl tanımlayacağız ve belirleyeceğiz bu konuları?

brk11
Aday Memur
13 Ekim 2018 19:14

hocam DM den ulaşabilir misiniz
TurkogluTurk1, 6 yıl önce

AintMadAtCha
Aday Memur
14 Ekim 2018 02:31

kelime-i şehadet getirip müslüman olmakla işe başlayabilirsiniz. ondan sonrası da allah kerim, atanır ve mutlu mesut yaşarsınız :))

Hallederiz19, 6 yıl önce

şahsen ateist olarak girip giremeyeceğimi merak ediyordum. öyle ulu orta konuşulmaz bu :D

14 Ekim 2018 15:38

Dm kapalı senin sanırım kardeş
brk11, 6 yıl önce
hocam DM den ulaşabilir misiniz

turgut y
Şef
19 Ekim 2018 15:02

Başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak bilen var mı?

29 Ekim 2018 20:22

Sıralamanın ne zaman açıklanacağı belli mi acaba, arayıp soran arkadaş var mı?
Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi