Editörler : Pangaea
26 Haziran 2020 09:07

Yeni atanan öğretmenler

arkadaşlar sgk dökümünde başlangıcım gözükmüyor sonra mı yazacak yoksa bi sorun mu var ?

Dark85
Aday Memur
26 Haziran 2020 09:33

Aynı soruyu ben de merak ediyorum. Birde hala mebbis şifresi tanımlanmamış gözüküyor.

peacewings
Memur
26 Haziran 2020 10:24

Sgk icin edevlette sgk kayit sorgulamasina bakin. Oraya gelmis olmasi lazim. Onun disinda ben de mebbis icin okula dilekçe verdim. Ancak sistemde adimin daha cikmadigini soyluyorlar. Ben de ister istemez geriliyorum. Ne tebligat geldi maile ne de basvuru islemlerini tamamladiktan sonra bir bilgilendirme. Oyle sacma bir sistem ki kafanizda hep soru isareti kaliyor. Anksiyeteden sagligimizi kaybeder hale geldik.

zamborini
Aday Memur
26 Haziran 2020 10:37

Eba e okul veya mebbis şifresi nasıl alınıyor ne yapmalıyız?

fysltpcu
Aday Memur
26 Haziran 2020 10:37

hocam e devlette 4a ise giriş çıkış diye aratın göreceksiniz sigorta girişi olarak temmuzda görünür.

zamborini
Aday Memur
26 Haziran 2020 10:38

Bankada hesap actirirken hangi evraklar lazım oluyor?

fysltpcu
Aday Memur
26 Haziran 2020 10:38

hocam atandığınız okul sisteme işleyecek ve şifrenizi oluşturacak.
zamborini, 4 yıl önce

Eba e okul veya mebbis şifresi nasıl alınıyor ne yapmalıyız?

zamborini
Aday Memur
26 Haziran 2020 10:41

Ne kadar surer hocam

fysltpcu
Aday Memur
26 Haziran 2020 10:43

Hocam zaten şuan bir işinize yaramayacak ama eger başlama yazınız gönderildiyse bir hafta sürer sürmez.
zamborini, 4 yıl önce

Ne kadar surer hocam

zamborini
Aday Memur
26 Haziran 2020 10:45

Hocam tesekkur ederim peki bankada hesap acarken hangi evraklar lazım

peacewings
Memur
26 Haziran 2020 10:46

Mebbis sifresi icin okul mudurlugune dilekce vermeniz gerekiyor. Imzalayip tarattirdiktan sonra mudurunuze İnternetten gonderin. Dilekce vermeden adiniza mebbis sifresi tanimlanmaz. Mudurunuzde hazir dilekce ornegi mevcut olabilir.

zamborini
Aday Memur
26 Haziran 2020 10:48

Hocam peki eba ve eokul sifreleri onlarda mi okuldan alinacak onlar icinde dilekceye gerek var mi

fysltpcu
Aday Memur
26 Haziran 2020 10:51

Kimlik yeterli hocam zaten anlaşmalı şubeden başka yerde açtıramıyosunuz hesabı
zamborini, 4 yıl önce

Hocam tesekkur ederim peki bankada hesap acarken hangi evraklar lazım

zamborini
Aday Memur
26 Haziran 2020 10:54

Hocam peki goreve baslangic yapdiktan sonra milli egitim yada okuldan bize bir evrak veriliyor mu

teachertobe
Memur
26 Haziran 2020 10:54

evet. okula gittiniz mi bilmiyorum ama okulunuza gidince ordan hemen bir dilekçe yazdırıyorlar şifre istediğinize dair gerisini onlar halledip size şifreyi veriyorlar. Benim gittiğim gün mesela biz size yarın şifreyi mesaj atarız dediler ve attılar. Okulunuzun müdürüyle iletişime geçmeniz lazım

zamborini, 4 yıl önce

Hocam peki eba ve eokul sifreleri onlarda mi okuldan alinacak onlar icinde dilekceye gerek var mi

teachertobe
Memur
26 Haziran 2020 10:58

hocam siz daha gitmediniz sanırım çok stres yapmayın önce il milli eğitime gidip kararnamenizi alın onlar yönlendiriyor zaten çorap söküğü gibi geliyor gerisi

zamborini, 4 yıl önce

Hocam peki goreve baslangic yapdiktan sonra milli egitim yada okuldan bize bir evrak veriliyor mu

zamborini
Aday Memur
26 Haziran 2020 11:02

Hocam sadece milli egitim okul ve bankaya gitmek yeterlimi bazı arkadaşlar defterdarligada gidilecegini söylüyorlar

teachertobe
Memur
26 Haziran 2020 12:28

ben kendi sürecimi anlatayım belki yardımcı olur size ben defterdarlığa falan gitmedim sizden duyuyorum bunu ilk kez. Önce il milli eğitime gittim belgelerime bakıldı sonra kararnamemi verdiler ve atandığım ilçeye gitmemi söylediler. İlçedeki milli eğitime gitmeden önce okulumun anlaşmalı olduğu bankadan maaş hesabı açtırdım (hangi banka olduğunu okul müdürünüze vs sorabilirsiniz) bankadan hesap cüzdanı veriliyor veya dekont onu yanınıza alıp ilçe milli eğitime gidiyorsunuz. Orada kararnamenizi ve belgelerinizi teslim ediyorsunuz kontrol ediliyor. Kararnameden fotokopi çekiyorlar ve okulunuza vermek üzere size bir tane kopyasını veriyorlar. Yine ilçe milli eğitimde sözleşmenizi imzalıyorsunuz. Oradan okulunuza geçiyorsunuz ve kalan işlemleri hallediyorsunuz sigorta girişiniz yapılıyor kararnamenizi teslim ediyorsunuz. Mebbis vs şifresi için bir dilekçe yazdırıyorlar ve şifrenizi o an da verebiliyorlar bir gün sonra size müdürünüz falan mesaj da atabiliyor şifreyi o sizi sisteme işleme zamanlarına göre değişiyor. Bunun dışında yapmanız gereken başka bir şey yok. Şunu da söyleyeyim bazı okullar özlük dosyası istiyor ama her okul değil benimki istemedi olur mu öyle şey onu biz ayarlarız dediler yani yine gitmeden sorarsınız müdürünüze ve ilçe milli eğitime isteyip istemediklerini

zamborini, 4 yıl önce

Hocam sadece milli egitim okul ve bankaya gitmek yeterlimi bazı arkadaşlar defterdarligada gidilecegini söylüyorlar

peacewings
Memur
26 Haziran 2020 13:03

Hocam siz ile gidip kararname mi aldiniz? Ben oyle bir islem yapmadim. Direk atandigim ilceye gittim. Evraklari verdim, banka hesabi actirdim. Ardindan sigorta girisi yaptilar. En son asamada ise okuldan aldigim baslama yazisini verdim. Ile gidip kararname alip ilceye gecildigini ilk kez sizden duyuyorum.

zamborini
Aday Memur
26 Haziran 2020 13:09

Çok teşekkür ederim bilgilendirdiginiz için.

teachertobe
Memur
26 Haziran 2020 13:16

işte o ilden ile değişiyor benim tanıdığım çoğu kişi ilden aldı ben de öyle. Zaten il memden aradılar beni kararnameniz bizde burdan alacaksınız diye. Bazı iller direkt ilçeye gönderiyorlar kararnameleri elektronik ortamda yoğunluk olmasın diye sanırım.

peacewings, 4 yıl önce

Hocam siz ile gidip kararname mi aldiniz? Ben oyle bir islem yapmadim. Direk atandigim ilceye gittim. Evraklari verdim, banka hesabi actirdim. Ardindan sigorta girisi yaptilar. En son asamada ise okuldan aldigim baslama yazisini verdim. Ile gidip kararname alip ilceye gecildigini ilk kez sizden duyuyorum.

Toplam 45 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi