Editörler : "eskiyara"Pangaea
21 Mayıs 2023 12:03

Mobbing etkisinden kurtulamamak:(

Çalıştığım okulda yoğun mobbing gördüm. Şikayet ettim bunun sonucunda okulum değişti. Ancak ben bu etkiden hala kurtulamıyorum şehir degistirmek istiyorum ama en az bir senem daha var .ilaç kullanıyorum bazen fayda ediyor bazen etmiyor .intiharı düşünüyorum yoruldum artık;(

21 Mayıs 2023 13:21

Gamsız olmak lazım. Korkusuz olmak. Çalıştığım işyerinde var böyle bir tip. Dunya umrunda degil. Sende öyle yap. Umursama. Korkma karşılık ver. Canını mi alacaklar. Psikolog ile de görüşmekte fayda var.

AyzıtBörte80
Aday Memur
21 Mayıs 2023 14:31

Ne yapıyorlar mobbing olarak

vhkigenc
Yasaklı
21 Mayıs 2023 14:44

Fazla kendinizi üzmeyin hocam, size mobing yapan şahsiyet ki muhtemelen okul müdürüdür, bırakın kendi pisliğinde boğulsun. Güzel düşünün onlara inat işinizi sevin. Geçecek inşaallah.
21 Mayıs 2023 15:18

Bir Üniversitenin genel sekreteri ve personel daire başkanı tarafından mobbinge uğramış, 4 kez birim değiştirmiş ama sonuna kadar mücadele etmiş biri olarak sana şunları söyleyeceğim.

Eğer birileri sizi ensesine vur lokmasını al olarak görüyorsa işin çok zor, hak verilmez alınır, bunu iyi bil. Mücadele dediğimiz şey son nefese kadar devam eder. Tabi insanın kişilik karakteri ve hayata bakış açısı mücadelesinde etkilidir. Bir kişinin isminin veya soy isminin yılmaz olması bir şeyi değiştirmez. Yılmazlık kişinin karakterinde yoksa başarı elde edemezsin.

Devlet kimsenin babasının malı değildir, çalışırsın, işini yaparsın ve emeğinin karşılığını alırsın. 657 sayılı devlet memurları kanununda belirtilen hususlara uyuyorsan ve buna rağmen haksızlık görüyorsan KORKMA mücadele et, sonuna kadar mücadele et, ölsen de gam yemezsin. Mücadelenin sonunda kazandığın zaman emin ol kendine olan saygın ve etrafındakilerin sana olan saygısı artacaktır. Korkaklar hayattan kaçar ve intiharı düşünür. Haklıysan gerekirse hakkını söke söke almasını bileceksin. Zorbalığa bir kez müsaade edersen ömrünün sonuna kadar; Ailenden, arkadaşlarından, iş çevrenden, sokaktan, uzun lafın kısası insanlardan saygı görmezsin.

İnsanlık, insan olana yapılır, bunun haricinde hayvana anlayacağı dille yaklaşacaksın. Eşekler kırbacı yemeden ilerlemez. Köpeklerin üstüne üstüne gitmez kaçarsan saldırırlar. Evrende en tabi ve değişmez kanun orman kanunudur. İnsan kanunundan anlamayana orman kanunu...

merve00000
Daire Başkanı
21 Mayıs 2023 16:13

mobingci her yerde var ben de uğradım müdür tarafından maaşımı alınca her seyi unutuyorum nasılsa maaşımı devlet ödüyor müdür falan da kimmiş özel sektör emin ol bin kat kötü maaşını da verdikleri için yüzüne karşı sövüyorlar kamu da en azından dedikodu falan var ya da en fazla insan içinde küçük düşürmeye ya da işini kötülemeye çalışıyorlar. sonuç ne mi maaş her türlü takır takır yatıyor ben mobing gördükçe aklıma maaş gününü getiriyorum ve aman salla kudursun kendi kendine diyorum.

bilinmeyen85
Aday Memur
21 Mayıs 2023 16:19

öyle şeyler yap ki sana intirarı düşündüren ölmediğine bin pişman olsun

popcorn007
Kapalı
21 Mayıs 2023 18:44

Mobbing yapanların bu dünyada iki yakası bir araya gelmesin ne diyeyim. Hem bu dünyada hem diğer dünyada çeksinler. Eski müdürüm bana sistematik olarak tam 4 yıl boyunca mobbing yaptı,tam tayin olacağım diyordum neyseki kendisinin okulda görev süresi doldu ve gitti, kurtulduk okulca kendisinden. Sabredin hocam.

21 Mayıs 2023 21:30

İşini iyi yapıyorsan, öğretmenlik mesleğini iyi icra ediyorsan için rahat olsun. Geceleri başını yastığa rahat koy, hesabını Yaradana vereceksin. Herkes bir olmayabilir, sen daha narin olabilirsin elbette. Dilerim bu zor günleri aşarsın, acı anlam kazanırsa acı olmaktan çıkar. Sana bu günler ilerisi için rehber olacak. Bu zor günleri ileride "iyi ki yaşamışım," diyeceksin.

Kimsebirisi
Aday Memur
22 Mayıs 2023 19:46

Kıymetli hocam,

Eğer intihar gibi bir düşüncenin varlığından söz ediyorsan bizler sana yardımcı olamayız sadece sana yardımcı olması için yönlendirme yapabiliriz. Lütfen psikolojik destek al çünkü şuan beynin sana oyun oynuyor. Artık mobbing bitti bu gerçeği beynine kabul ettirmek zaman alacak.

İnsan hem ilaç hem zehir gibi karşına çıkan o şahıslar zehir olsa da insanın iyileştirici gücünü yok saymayalım. Aile, arkadaş çevresi aslında bizler için birer sosyal destek sistemidir. Lütfen samimi olduğun kişilerle daha çok vakit gecir. Mümkün olduğunca yalnız kalma. Bir desteğe ihtiyacın olursa bizlere mesaj atabilirsin, samimiyetle yardımcı olmak isterim. Lütfen kendine iyi bak sen kıymetlisin.

Kimsebirisi
Aday Memur
22 Mayıs 2023 20:12

Ek olarak

Benzer mobbingi yaşamış birisi olarak seni çok iyi anlıyorum, okuldan gidip kurtulabilmis olmana çok sevindim. Aynı okulda kalmak zulüm oluyor. Özellikle kadın olmamız bizi malesef daha savunmasız bırakıyor. Fıtratımız bir erkege göre daha zayıf yapılanlar bizi yıpratıyor.

Güneydoğu da mobbing oldukça yaygın. Bölgeyi veya şehirleri kötülemek amacım yok. Ama ciddi anlamda örgütlenme var. Liyakat ile yöneticilik kademesine gelen neredeyse yok. Motivasyon kaynağımız öğrenci olsun istiyoruz ama veli ve öğrenci profilide çok parlak değil. Keşke sesimizi yetkili birileri duysa ve köklü değişiklikler yapılsa. Şikayet edilse bile ciddi bir sonuç çıkmıyor. Mobbing uygulayan bunu örgütsel şekilde yapiyor ispat etmek hem yıpratıcı hem zor. Burada insanların sana vereceği öneriler seni memnun etmeyecek çünkü her insan farklı. Ortak dilimiz 'yorulduk'. Rabbim yardimciniz olsun.

Kimsebirisi
Aday Memur
24 Mayıs 2023 07:15

İki gün geçmiş cevap vermeyince aklıma düştü umarım yazdıklarımızı okumussunuzdur.

Yoknaz
Aday Memur
24 Mayıs 2023 18:41

Evet okudum hocam yazdıklarınız için çok çok teşekkür ederim . İyice içime kapandım kimseyle görüşmek istemiyorum iftiradan çok korkar oldum ilaç kullanıyorum ama henüz etkilerini tam olarak göremedim:(

Kimsebirisi, 11 ay önce

İki gün geçmiş cevap vermeyince aklıma düştü umarım yazdıklarımızı okumussunuzdur.

Kimsebirisi
Aday Memur
24 Mayıs 2023 20:57

Rica ederim, size mesaj attım müsait olduğunuzda döner misiniz ? haklı bir korku ve çok iyi anlıyorum. Kendini ispat edememek etseniz bile yaşananların yoruculuğu başlı başına yıpratıyor. Benzer durumdayız bende çok içime kapandım, kimseyle görüşmek istemiyorum sadece maneviyat iyi geliyor.

Yoknaz, 11 ay önce

Evet okudum hocam yazdıklarınız için çok çok teşekkür ederim . İyice içime kapandım kimseyle görüşmek istemiyorum iftiradan çok korkar oldum ilaç kullanıyorum ama henüz etkilerini tam olarak göremedim:(

Yoknaz
Aday Memur
25 Mayıs 2023 11:49

Cevap yazdım size .

Kimsebirisi, 11 ay önce

Rica ederim, size mesaj attım müsait olduğunuzda döner misiniz ? haklı bir korku ve çok iyi anlıyorum. Kendini ispat edememek etseniz bile yaşananların yoruculuğu başlı başına yıpratıyor. Benzer durumdayız bende çok içime kapandım, kimseyle görüşmek istemiyorum sadece maneviyat iyi geliyor.

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi