Editörler : supporters.

docent2018
Genel Müdür
12 Şubat 2019 11:15

10-11 ay beklenmesi normal mi kesin doçentlik belgesi için?

atılımo, 5 yıl önce

Belgelerle ilgili herhangi bir gelişme oldu mu? Ya da bir bilgi edinen malum kurumdan bilgi alamıyoruz. Özellikle Ankara dışında yaşayanlar bu konudan oldukça muzdarip maalesef...

13 Şubat 2019 17:52

Nerede bu kesin doçentlik belgeleri?! ÜAK gerçekten çok kötüniyetli çalışıyor. Bu artık ihmal, gecikme değil! Kasti olarak hazırlamak istemiyorlar! Belgeyi hazırlamamaları en hafif şekliyle kamu görevlisinin görevi ihmal suçu oluşturur. Suç duyurusunda bulunalım!

fzk2018
Genel Müdür
13 Şubat 2019 20:12

Kadro almamızı mı bekliyorlar acaba :)

docent2018, 5 yıl önce

10-11 ay beklenmesi normal mi kesin doçentlik belgesi için?

26 Şubat 2019 20:27

Üniversiteler Arası Kurul'dan bu konuda bilgi alabilen var mı acaba?

docent2018
Genel Müdür
26 Şubat 2019 21:49

Normalde kesin doçentlik belgeleri 6 ayda gelmiyor mu?

Doçentadayı2, 5 yıl önce
Üniversiteler Arası Kurul'dan bu konuda bilgi alabilen var mı acaba?
27 Şubat 2019 22:51

6 ay bile sürmüyordu. 1 yıl geçti. Nedir mesele anlamıyorum?
docent2018, 5 yıl önce

Normalde kesin doçentlik belgeleri 6 ayda gelmiyor mu?

docent2018
Genel Müdür
27 Şubat 2019 23:01

Bir ara format değiştirlecek dendi, sonra belgelerde unvan yetkisi ibaresi kalkacak denilmişti. Özellikle sözlü sonucu unvan almış olanlar ile sozlusuz unavn almışların ayrımını sağlayacaklardı. Sanırım bu durum da ayrımcılık gibi olacağı için karar veremediler.

Doçentadayı2, 5 yıl önce
6 ay bile sürmüyordu. 1 yıl geçti. Nedir mesele anlamıyorum?

Pokemonpreacher
Daire Başkanı
28 Şubat 2019 12:08

27/ 02/ 2017 tarihinde Doçentlik sözlü sınavında başarılı oldum. Kesin Doçentlik belgesi tarafıma Ocak 2019 tarihinde gönderildi. Dolayısıyla biraz daha sabretmeniz gerekiyor. İnşallah belgeniz daha kısa zamanda elinize ulaşır.

Beste_33
Şube Müdürü
28 Şubat 2019 13:28

ÜAK bu kafayla giderse bu akademi çöker...

28 Şubat 2019 17:10

Öyle bir ayrım yapamazlar unvan+yetki ayrı, kadro farklı... Kadroyla ilgili bir ayırım ÜAK'ı ilgilendiren bir şey değil...
docent2018, 5 yıl önce

Bir ara format değiştirlecek dendi, sonra belgelerde unvan yetkisi ibaresi kalkacak denilmişti. Özellikle sözlü sonucu unvan almış olanlar ile sozlusuz unavn almışların ayrımını sağlayacaklardı. Sanırım bu durum da ayrımcılık gibi olacağı için karar veremediler.

droaslann
Şef
07 Mart 2019 19:16

arkadaşlar 10 haziran tarihinde basarılı bulundum ancak hala kesin docentlik belgem gelmedi ...

bu konuda yeni bir gelişme kesin belgesi gelen yada ne zaman geleceği hakkında bılgısı olan varmı acaba?

dr.egis
Şef
07 Mart 2019 23:22

ekim 2018 başvurusuyum. geçici ve kesin doçentlik belgesi arasındaki fark nedir? doçentlik alındıktan sonra neden tek bir belge yerine geçici bir belge gönderiliyor. aydınlatırsanız sevinirim.

ölüm_hak
Şube Müdürü
08 Mart 2019 10:18

Şubat ayı başında sözlü sınava girerek başarılı oldum. Sınavdan 1 hafta sonra sözlü sınav başarı belgesinin gönderilmesi için ÜAK'a ıslak imzalı dilekçe yolladım. Bu hafta başında "Doçentlik Sözlü Sınavı Başarı Belgesi" adlı kaliteli A4 kağıdına basılmış belge elime ulaştı.

08 Mart 2019 22:52

Eser incelemesi sonucunda verilen Kesin doçentlik belgesini sorguluyoruz. Sözlü sınavda başarılı olmanızın ve bunun karşılığında aldığınız belgenin bu başlıkla hiçbir ilgisi yok
ölüm_hak, 5 yıl önce

Şubat ayı başında sözlü sınava girerek başarılı oldum. Sınavdan 1 hafta sonra sözlü sınav başarı belgesinin gönderilmesi için ÜAK'a ıslak imzalı dilekçe yolladım. Bu hafta başında "Doçentlik Sözlü Sınavı Başarı Belgesi" adlı kaliteli A4 kağıdına basılmış belge elime ulaştı.

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
09 Mart 2019 11:16

Geçici doçentlik belgesi üak tarafından doçentlik başvurusu sonucu başarılı bulunduğunuzu yazan resmi yazıdır. Doçentlik belgesi ise diploma benzeri bir belgedir. Öğrencilerin mezuniyetlerinde aldıkları geçici mezuniyet belgesi ve diplomaları gibi düşünün.

dr.egis, 5 yıl önce

ekim 2018 başvurusuyum. geçici ve kesin doçentlik belgesi arasındaki fark nedir? doçentlik alındıktan sonra neden tek bir belge yerine geçici bir belge gönderiliyor. aydınlatırsanız sevinirim.

ölüm_hak
Şube Müdürü
09 Mart 2019 17:15

Beyefendi/hanımefendi, sizin kadar biz de neyin ne olduğunu biliyoruz. Forumda birçok kişi yaşadığı ve sahip olduğu bilgi ve tecrübelerini farklı başlıklar altında paylaşıyor. Ben de sözlü sınavdan sonra belge alma süreci ile ilgili forum üyeleri bilgi sahibi olsun diye böyle bir yazı paylaştım.

Böyle bir paylaşımdan neden rahatsız oldunuz anlamadım.

Doçentadayı2, 5 yıl önce
Eser incelemesi sonucunda verilen Kesin doçentlik belgesini sorguluyoruz. Sözlü sınavda başarılı olmanızın ve bunun karşılığında aldığınız belgenin bu başlıkla hiçbir ilgisi yok

dr.egis
Şef
11 Mart 2019 11:44

bilgi için teşekkürler..

akademisyen 64, 5 yıl önce

Geçici doçentlik belgesi üak tarafından doçentlik başvurusu sonucu başarılı bulunduğunuzu yazan resmi yazıdır. Doçentlik belgesi ise diploma benzeri bir belgedir. Öğrencilerin mezuniyetlerinde aldıkları geçici mezuniyet belgesi ve diplomaları gibi düşünün.

docent2018
Genel Müdür
26 Mart 2019 23:10

Kesin doçentlik belgeleri hala ulaşmadı mı? Sanırım 1 yılı çoktan geçti bazı arkadaşların

27 Mart 2019 19:36

Ses yok. İlginç olan birkaç kişi dışında kimsenin bu konunun umurunda olmaması
docent2018, 5 yıl önce

Kesin doçentlik belgeleri hala ulaşmadı mı? Sanırım 1 yılı çoktan geçti bazı arkadaşların

fzk2018
Genel Müdür
28 Mart 2019 00:09

Doğrudur hocam; norm kadro uygulaması tüm belgelerin üstünde işlev gördüğünden artık her türlü saçmalık normal gelmeye başladı çoğumuz için maalesef

Doçentadayı2, 5 yıl önce
Ses yok. İlginç olan birkaç kişi dışında kimsenin bu konunun umurunda olmaması
Toplam 167 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi