Editörler : swat3410E.Kayı Han
16 Ağustos 2010 20:36

Pmyo mu Pomem mi?

Arkadaşlar ben türkçe öğretmenliği bölümü 3.sınıf öğrencisiyim.Yani bu önümüzdeki sene 3.sınıfı okuyacağım ancak bir an önce polisliğe girmek istiyorum.Size sorum şu olacak.2011 pmyo'ya girip 2 sene okuyarak mı polis olsam.Yoksa 2012'de zaten mezun olacaksın 6 ay eğitim gör de ol mu dersiniz? Şu an halihazırda üniversite okuyor olmam pmyo'ya girmeme engel teşkil eder mi?Kazanırsam üniversiteden kaydımı aldırıp pmyo okuluna kaydolacağım.Pmyo kazanamazsam da pomemle gireceğim kısmetse.Abilerimden yardım istiyorum.Ne tavsiye edersiniz?

pascal06
Şube Müdürü
16 Ağustos 2010 20:43

kpss çalış tükçe öğretmeni ol kardeşim:) en güzeli;)

illaki pomemmi pmyo mu dersen okula devam et 2011 sezon sonunda polislik sınavına girecen o sene son sınıfa geçmiş olacan o anda 2 sene pmyo okuya kadar 1 sene üni oku pomeme basvur hem üni mezunu ol hem üni mezunu polis ama türkçe öğretmeni ol türkçe öğretmeni;)

turkceci89
Aday Memur
16 Ağustos 2010 20:49

pascal06 yaşınızı bilmiyorum ama kardeşim diyeyim :) Ben lise sonrasında girecektim polisliğe ailem üniversite oku kararın değişmezse o zaman olursun demişti.Polislik kaçmıyor ya demişti.Ancak ben şu an memnun değilim bölümümden.Türkçeciler atanmıyor meselesi değil benim meselem.Sınava bile tabii tutmadan kadrolu öğretmenlik verseler yine dönüp bakmam.Çünkü gerçekten polis olmayı her şeyden çok istiyorum.Olamazsam içimde ukde kalacak.Pomemle olacaksam önümde en iyi ihtimalle(ilk döneme gidersem) 1,5 sene var.Pmyo ile olacaksam da 2 sene var.(3.sınıfı okuduğumu farzederek :) ) Bir sorum daha var size.3.sınıfı bitirdiğim zaman üniversitem bana 2 yıllık önlisans diploması verecek değil mi?Hem kısa dönem askerlik için hem de polislikte yükselmek için 4 yıl okumuş olmak şartı var ya :) Bu arada teşekkür ederim cevap verdiğiniz için.Bu mübarek günde inşallah dualarınız kabul olur.Hepimizin kabul olur inşallah tüm müslümanların...

pascal06
Şube Müdürü
16 Ağustos 2010 20:53

Yaşlarımız yakın büyük ihtimal kardeşim;) üniversiteler 4 yıllıı bölümde 2 yıl okkuyunca önlisans dip.vermiyo sabırım ama emin değilim.bence bölümünü bitir iyi bi bölüme sahipsin;) pomemli olursun insallah..kal sağlıcakla;)

turkceci89
Aday Memur
16 Ağustos 2010 20:58

Bence vermeleri lazım ya 3 yıl okumuşum 2 yıllık önlisans diploma istiyorum daha ne :P Daha çok yorum bekliyorum gerçekten kafam karışık özellikle de ekfo abimden.Yalnız şu diploma işini çözmem lazım.3 sene boşa okumuş olurum yoksa :)

mrtymn
Daire Başkanı
16 Ağustos 2010 21:01

pmyo sınavına yaşın tutuyorsa gir hiç bişey kaybetmezsin pomeme başvurmana daha zaman var önümüzdeki sene başvur bence pomeme hazırlık yapmış olursun mülakat nasıl görmüş olursun ben 5 defa gördüm :D

turkceci89
Aday Memur
16 Ağustos 2010 21:06

evet yaşım tutuyor 89 luyum.Üniversite ile birlikte zor olacak ama çalışmam lazım.Olursa olur olmazsa üniversiteye devam pomemle deneriz o zaman.Yalnız dediğim gibi şu diploma işinden emin olmam lazım.2 yıllık diploma alabilir miyim? Türkçe öğretmenliği vermeleri şart değil aöf olsa bile olur :D

mrtymn
Daire Başkanı
16 Ağustos 2010 21:18

sen 4 sene oku bitir ozaman düşünürsün polisliği bak ben 5 defa başvurdum pmyo sınavına olmadı kazanamadım millet bir kerede giriyor kahroluyorum ama azim ettim 4 yılllık aöf bitirdim kpss ye çalışmadan girdim 61 puan aldım baraj 60 olursa 6 defa polisliğe başvurcam tek istegim polis olmak sende çok istiyorsan herşeyi bırak okulunu bitir ben arada boşluk verdim şimdi çok pişmanım 3 sene boş gezdim keşke daha önce aöf ne yazılsaydım şimdi pomemden mezundum belki kader işte hep terslikler beni buldu benden dost tavsiyesi okulunu bitir kpss den yeterli notu alırsın sen zaten ögretmenlik okuyorsun kesin polissin

turkceci89
Aday Memur
16 Ağustos 2010 21:29

mrtymn kardeş inan çok iyi anlıyorum seni inşallah olursun sen de güzel kardeşim.Ama gerçekten çok zor ya istemediğin bir bölümde okumak.Yani olmayacağım kesin olduğu halde o dersleri üniversitede görmek gerçekten eziyet :D En düşük sözleşmeli öğretmen bile 86 87 olmuş.Kadrolular desen 90 95 le atanıyor ancak.Sevilecek bir taraf göremiyorum ben bu bölümde ;)

mrtymn
Daire Başkanı
16 Ağustos 2010 21:35

seni çok iyi anlıyoroum düşün işte bende sözelciydim aöf maliye okudum 5 senden bitirdim kabus gibi geçti 5 sene saçlarım beyazladı ama artık pomeme başvurma aşamasına kadar gelmeyi başardım sende dişini sıkacan ki istedigini elde edebilesin hiç kimseye bakmayacan ne derse desinler alay ettiler dalga geçtiler hepsini kulak arkası edecen benim gibi umarım sonumuz hayırlı olur 6 degil 10 kez başvurmam gereksede başvuaracam polislige alalhım yardım edecektir ben inanıyorum sende inan ve gayret et kalmış 2 senen hakkında hayırlısı olsun

barisergil
Memur
16 Ağustos 2010 21:38

Öyle bişey yok. 2 yıllık diploma alamaazsın. Kaç kişi memnun hem bölümünden. çoğumuz mezun olduğumuzda bölümümüzle ilgili yerlerde çalısmıyoruz. Okulunu bitirmen gerekiyo ben istemiyorum bırakıcam şöyle yapcam diyip hem işini riske atma hemde cevrendekileri uzme. 2012 yılında mezun oömus olacaksın inş. bak o sene kpss lisans sınavına da girersin. Ayrıca mezun oldugunda anlıcaksın bölümünün degerini..

turkceci89
Aday Memur
16 Ağustos 2010 21:39

Allah razı olsun kardeş inş hepimizin hakkında hayırlısı olur.Allah yardımcımız olsun !!!

mrtymn
Daire Başkanı
16 Ağustos 2010 21:42

amin dedigim gibi sabret sabrın sonu selamettir kader belki bizede güler inaşllah

turkceci89
Aday Memur
16 Ağustos 2010 21:47

@barısergil

Teşekkür ederim yorumun için.Şimdiki aklım olsa gerçekten lise sonrasında girerdim polisliğe.Ama vardır bir hayır.Madem girdik üniversiteye bitirip çıkmak daha doğru galiba.O zaman mecbur 2 sene daha dişimizi sıkacağız...

@mrtymn

amin inşallah gülecek...

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi