Editörler : "eskiyara"Pangaea

ramci2
Aday Memur
27 Mart 2020 02:52

Bu sefer Hafta içi ve hafta sonu Dyk iyep dahil tüm ücretlerin yapılmış sayılacağı, Sadece Nöbet ve ders dısı fâaliyetler(Egzersiz)yapılmış sayilamayacağini 2.Madde açık açık yaziyor

27 Mart 2020 09:04

Koyun can derdinde kasap et derdinde ya şunlara bak. felaketin eşiğindeyiz dyk peşindeler . Valilik onayı alarak tümden dyk lar iyep ler iptal edilmelidir

nemrutdağı
Genel Müdür
27 Mart 2020 11:48

Sendikaların öğretmenin ders ve ekdersinin nasıl ödeneceği ve bakanlığın ders ve ekders yönetmenliğine uygun yapılmasını kanun emreder. Yani mevzuatta ne yazıyorsa o uygulanacaktır . Kimse kendine vazife çıkarmasın. Devletin dili yazı kanun genelge yönetmelik ve mevzuattır. Kanun yapıcı yeni bir ders ve ekders yönetmenliği hazırladıysa bu sendikalarla birlikte görüş alınır ve yapılır. Öğretmenin kanundan aldığı gücü ve hakkını kimse elinden alamaz. Bu günler geçecektir. Sıkıntılı günlerden geçiyoruz. Ancak bu günler geçtiğinde tüm öğretmenlerin hak gasbı varsa bunlar masaya getirilir. Hukuk bunu emreder.

Begüm10
Aday Memur
27 Mart 2020 12:28

Bu süreçte dyk ödenmemesi çok daha doğru olur evet ama madem hafta içi dyk açanlara ücret veriliyor hafta sonu dyk açan bizlerin suçu ne? Bu şekilde bir ayrımın yapılması haksızlıktan başka bir şey değil sendikaların bu konuyu ele almaları lazım

ttolstoyevskii
Aday Memur
27 Mart 2020 12:53

Arkadaşım bence 2. maddeyi yanlış anlıyorsun ve yanlış

yorumluyorsun. Diyor ki haftaiçi yada sonu farketmeksizin

nöbet ve egzersizleri ÖDEMEYECEKSİN.

Ayrıca haftasonuna denk gelen ders görevlerini de(buraya

haftasonu dyk da girer malesef)

ÖDEMEYECEKSİN diyor.

Yani burdan çıkan şey haftaiçi dyk ve diğer ekdersler

ÖDENECEK.

Haftasonu ise malesef dyk da

dahil olmak üzere HİÇBİRŞEY ÖDENMEYECEK diyor.

ramci2, 4 yıl önce

Bu sefer Hafta içi ve hafta sonu Dyk iyep dahil tüm ücretlerin yapılmış sayılacağı, Sadece Nöbet ve ders dısı fâaliyetler(Egzersiz)yapılmış sayilamayacağini 2.Madde açık açık yaziyor

berken47
Şef
27 Mart 2020 14:04

Hafta içi hafta sonu farketmez her türlü dyk, destek eğitim, iyep, egzersiz, nöbet v. B ödeme yapanlar yanlış yapıyor ve geri ödenir bunlar faiziyle

kurt2654
Aday Memur
27 Mart 2020 20:58

Ders görevinin yapılmış sayılacağı hallerMadde 2- (1) Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kuramlarında ders yılı içerisindeki iş günlerinde genel idari izinli olmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler ile öğrencilerin çeşitli nedenlerle sınıf veya okul bütünlüğünde izinli sayılmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar. Hükümde yer alan; ?ders yılı içerisindeki iş günlerinde genel idari izinli olmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler? ibaresinde net olarak belirtildiği gibi yapılmış sayılacak ek ders görevleri, iş günlerinde (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma) üzerlerinde bulunan ek ders görevleriyle sınırlı bulunmaktadır.

Sonuç olarak ; Öğretmen ve idareciler hafta içerisinde aylık karşılığı ders görevini yapmış sayılırlar . Varsa ek derslerini alırlar . Yönetim görevinden kaynaklı ek derslerini alırlar .

Öğretmenlerin hafta içi DYK kursları ek ders ücreti ödenecek .

Nöbet ücreti ödenmeyecektir .

şenol sevindik
Şube Müdürü
27 Mart 2020 21:18

Ne ek ders ne dyk hiçbiri ödenmemeli. Akıl işi değil.

ziya64
Şube Müdürü
27 Mart 2020 23:15

Ya arkadaş kanun var nizam var. Herkes kafasına göre yok ödensin yok ödenmesin. Adam resmen ücret alamıyorum diye çırpınıyor. Tamam kabul ediyorum ödenmemesi haksızlık ama diğeri almasın ne demek. Hafta sonu dky alınsın desenize. Ülke zor günlerden geçiyormuş.yani Allahın terazisi biziz.... Yahu bizim ücretlerimizde ödensin ücretli öğretmenlerin ücretinde ödensin fakir fukarayada nakit aile yardımları yapılsın..... Ülkede enflasyon yüzde 50 olmuş bize yapılmış yüzde 3 zam,, zaten hakkettiğimizi alamıyoruz sizde kendi kendinize vazife çıkarın!!!

28 Mart 2020 21:10

aldınızmı destek eğitimide dyk yıda ek derside kimseye ek ders yok.

EsTeRGoN40
Kapalı
28 Mart 2020 21:26

Sadece normal ekders yazılacak onun içinde öğrenci kişilik hizmetleri olmayacak

28 Mart 2020 22:31

evet suanda son gelen yazı ile tüm ekdersler iptal

ibracanem2
Şef
29 Mart 2020 13:04

Bu dyk işine son verilmes ,son verilirken de bu dünkü yazı ile bunun yapılması kimin işi bilmiyorum ama, 30 saatini tamamlamadan 21 saat üstü ben ek ders değil dyk alirimcilar var ya,bizim vergilerimizi zamanında banka mevduatlarini hortumlamaya çalısanlara benzetiyorum, bir çok kez bu işin yapan müdürleri de uyardım, şimdi milli eğitim bir şamar vurdu, yazı yazdı 2-3 defa dev ettiler. Ee şimdi alamadıkları 19 saat dyklarla idarecilerine ağlarlar artık. Bence güzel bir yazı olmuş, dersi varken sadece koordinatörluk alıp yatmaya calisanlara da iyi bir uyarı olmuş, tek taşla bir çok kuş indirmisler aşağı, işini doğru yapan da çok öğretmen var saati saatine koordinatörlugunu yapan yanlış anlaşılmasın ama genel olarak öğrenciye al götür şunu imzalatci da çok vicdansız öğretmen var, bu yazı genel bir uyarı niteliğinde olmuş aslında. Sözleşmeli öğretmenlere yapılan haksızlık için de garibanlar 1 kuruş kazanamazken bize para verilmesi çok hoşuma gitmedi,onlara da verilsin ücret, ha bizimkinden mi hayır. Milletvekili maaşlarından, bakan harcamalarından kesilsin de verilsin. Alayının araç kiraları karşılar zaten bunu.

sportif44
Genel Müdür
29 Mart 2020 16:45

Okullar açılsa dahi dönem sonu ve yaz aylarında yapılan dyklar yapılmayacaktır. Kararı olumlu karşılıyorum

dehneliler
Genel Müdür
31 Mart 2020 12:47

Dyklar hepten kapatılırsa devlet kendine iyilik etmiş olur. Fen lisesinde bile dyklar verimsiz.

19060405
Aday Memur
01 Mayıs 2020 14:13

Eba TV seneye yayına devam edip DYK kursları verilecekmiş. Eba her evde her köyde var artık. Fırsat olarak iyi bir ortam oluşturuldu denilmese de yine de taşımalı veya köyde okuyan öğrenciler için faydalı olabilir. Diğer türlü çok faydalı olacağı tartışılır. Bu dersler tasarruf için mi yapılır yoksa fırsat eşitliği için mi yapılır.

Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi