Editörler : E.Kayı Han
«256825692570257125722573257425752576257725782579»

krzm44
Aday Memur
04 Aralık 2019 21:49

selamlar arkadaşlar..22 temmuz 2016 dan beri açıktayım..geçen sene meb müfettişlerine ifade verdim..dosyam bakanlığa ihraç için gönderildi şubat 2019 da..bakanlık yüksek disiplin kuruluna yazılı savunmamı şubat ayında verdim..Ağustos 2019 da dosyam bakanlıktan ile meb e geri iade edildi..25 ekimde de emniyete ifade verdim..az önce e-devletten baktım dava açılmış ve 6 şubat 2020 de mahkemem var..bu süreç normal mi?bir ceza avukatı tutmam gerekiyor mu acaba?dosyamda tanık olarak ta okul idaresinden ve okul rehber öğretmeni var..

s.b.
Aday Memur
05 Aralık 2019 01:32

evet bir avukat tutsanız iyi olur mahkemeden dava dosyasını aldığınızda tanıkların ne dediklerinide göreceksiniz

krzm44, 4 yıl önce

selamlar arkadaşlar..22 temmuz 2016 dan beri açıktayım..geçen sene meb müfettişlerine ifade verdim..dosyam bakanlığa ihraç için gönderildi şubat 2019 da..bakanlık yüksek disiplin kuruluna yazılı savunmamı şubat ayında verdim..Ağustos 2019 da dosyam bakanlıktan ile meb e geri iade edildi..25 ekimde de emniyete ifade verdim..az önce e-devletten baktım dava açılmış ve 6 şubat 2020 de mahkemem var..bu süreç normal mi?bir ceza avukatı tutmam gerekiyor mu acaba?dosyamda tanık olarak ta okul idaresinden ve okul rehber öğretmeni var..

s.b.
Aday Memur
05 Aralık 2019 01:34

yüksek disiplin kurulundan karar ne diye geri geldi acaba ret mi yoksa ne denmişti?

krzm44, 4 yıl önce

06 Aralık 2019 07:28

Günaydın millet...Doğacak güneş bu çukurdan kurtuluşun ışıklarını getirir inşallah.

Ssnur
Aday Memur
07 Aralık 2019 13:28

OHAL Komisyonu kararı ile göreve iade edildiği, göreve iadesi sonucunda sadece geriye dönük faizsiz toplam brüt maaşının ve 2018-2019 hazırlık ödeneğinin bir kısmının ödendiği belirtilerek ödenmemiş olan görev dışında bulunduğu dönemlere ilişkin hafta içi ek ders ücreti, destekleme ve yetiştirme kursu ek ders ücreti, mesleki çalışma dönemi ek ders ücreti, nöbet görevi ek ders ücreti ve eksik ödenen öğretim yılına hazırlık ödeneğinin yasal faiziyle birlikte ödenmesi istemiyle yaptığı başvurunun reddi üzerine açılan davada Çanakkale İdare Mahkemesi 2019/710 Esas No, 2019/916 Karar No ve 15/08/2019 tarihli kararıyla göreve iade edilen davacının ek ders ücretleri ve eksik ödenen öğretim yılına hazırlık ödeneğinin ve yoksun kaldığı maaşlarının yasal faizleriyle birlikte ödenmesine karar verdi.

Çanakkale İdare Mahkemesi kararında; "Anılan Kanun hükmüyle verilen yetki üzerine hazırlanarak, 24.10.1979 tarihli, 16794 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren, Milli Eğitim Bakanlığı Merkez ve Taşra Örgütünde Görev Alanlardan Kimlerin Haftalık Çalışmalarının Ne Kadarının Zorunlu Ek Ders Görevinden Sayılacağı ve Bu Görevler Karşılığı Haftada Kaç Saat Ek Ders Ücreti Ödeneceğine İlişkin Kuralların 4. maddesinde, Yönetici, uzman ve öğretmenlerin; yasa, tüzük, yönetmelik, eğitim programları ve yönergelerle saptanan görevleri yerine getirmekle yükümlü olacağı, haftalık çalışmalarının (10) ders saati süresi kadarının zorunlu ek ders görevinden sayılacağı, bu görevleri karşılığı (10) saat ek ders ücreti ödeneceği kurala bağlanmıştır.

Öte yandan, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun Ek 32. maddesinde: Eğitim ve öğretim Hizmetleri Sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolarda görevli olup; fiilen öğretmenlik yapanlara her öğretim yılında bir defaya mahsus olmak üzere ve öğretim yılının başladığı ay içinde Milli Eğitim Bakanı tarafından belirlenecek tarihte Bakanlar Kurulunca belirlenecek miktarda, öğretim yılına hazırlık ödeneği ödeneceği belirtilmiştir.

Bu durumda, 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname uyarınca 01/09/2016 tarihinde görevine son verilen davacıya ödenmemiş olan görev dışında bulunduğu dönemlere ilişkin hafta içi ek ders ücreti, destekleme ve yetiştirme kursu ek ders ücreti, mesleki çalışma dönemi ek ders ücreti, nöbet görevi ek ders ücreti ve eksik ödenen öğretim yılına hazırlık ödeneğinin yasal faiziyle birlikte ödenmesi istemiyle yaptığı başvurunun reddine ilişkin Eceabat Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün 15/05/2019 tarih ve 9533798 sayılı işleminde, zorunlu nitelikteki ek ders görevleri karşılığında ödenmesi gereken ek ders ücretleri ile eğitim öğretim hazırlık Ödeneğinin ödenmeyen kısmının, davacının görevden çıkarıldığı 01/09/2016-1 1/02/2019 tarihleri arasında 607 sayılıKHK'ya istinaden yoksun kaldığı özlük ve parasal hakların kapsamına dahil edilmeleri gerektiği ve açıkta kaldığı süreye tekabül eden maaş farklarının ise yasal faiziyle birlikte ödenmesi gerektiği düşüncesiyle hukuka uyarlık; destekleme ve yetiştirme kursu ek ders ücretinin ödenmemesi yönünden ise hukuka aykırılık bulunmadığı sonucuna ulaşılmıştır.

Açıklanan nedenlerle;

1- Dava konusu işlemin davacının ek ders ücretleri ve eksik ödenen öğretim yılına hazırlık ödeneğinin ve yoksun kaldığı maaşlarının yasal faizlerinin yasal faizleriyle birlikte ödenmesine ilişkin başvurusunun reddedilmesine yönelik kısmının iptaline, destekleme ve yetiştirme kursu ek ders ücreti ödenmesine yönelik kısmı yönünden ise davanın reddine.." şeklinde karar vermiştir.

Ssnur
Aday Memur
07 Aralık 2019 13:31

Böyle bir karar verilmiş idare mahkemesinden yeni daha bizde talep etmek için mahkemeye emsal karar olarak mi başvurmak gerekir ben daha iade olmadım bekliyorum iade olanların işine yarar inşaallah

SELİMKALP
Genel Müdür
07 Aralık 2019 20:08

Endoplazmikbirkulum hocam özeline bakar mısın

bahtsız Bedevi35
Aday Memur
11 Aralık 2019 06:18

merhaba arkadaşlar.ihraç tebliğ edildi elime ulaştı Beraat almama rağmen..kararlar toplu çıkıyor benle beraber gelen ekte 27 kişi ihraç daha ihraç edilmiş ...iadeler de aynı şekilde yani evrak öyle söylüyor hatta siraniz bile var tabi diğer 26 kişinin kim olduğunu bilmiyorum.... evet bana gelen evrakta KURUL kararina itiraz edebilicegim yazıyor. kimi kurula itiraz et diyor kimi direkt idare mahkemesine dava aç diyor.şimdi soru sorun şu:KURUL kararına itiraz Edip işe iade olan var mı??? yoksa sadece resmi prosedür mü... bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim. yerelden ceza alıp üst mahkemeden beraat almıştım... cezanın miktarıni hangi mahkemeke olduğunu özelden soran arkadaşlar hangi mahkeme olduğu veya cezanın kaç yıl olduğunun bir önemi yok ...

bahtsız Bedevi35
Aday Memur
11 Aralık 2019 06:25

KURUL KARARINA İTİRAZ EDİP KURUL TARAFINDAN İTİRAZI YERİNDE GÖRÜLÜP İADE OLAN BİR KİŞİ BİLE VAR Mİ???? yoksa idare mahkemelerinde Bir 3 yıl daha gidecek
bahtsız Bedevi35, 4 yıl önce
merhaba arkadaşlar.ihraç tebliğ edildi elime ulaştı Beraat almama rağmen..kararlar toplu çıkıyor benle beraber gelen ekte 27 kişi ihraç daha ihraç edilmiş ...iadeler de aynı şekilde yani evrak öyle söylüyor hatta siraniz bile var tabi diğer 26 kişinin kim olduğunu bilmiyorum.... evet bana gelen evrakta KURUL kararina itiraz edebilicegim yazıyor. kimi kurula itiraz et diyor kimi direkt idare mahkemesine dava aç diyor.şimdi soru sorun şu:KURUL kararına itiraz Edip işe iade olan var mı??? yoksa sadece resmi prosedür mü... bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim. yerelden ceza alıp üst mahkemeden beraat almıştım... cezanın miktarıni hangi mahkemeke olduğunu özelden soran arkadaşlar hangi mahkeme olduğu veya cezanın kaç yıl olduğunun bir önemi yok ...

agirefe
Memur
11 Aralık 2019 15:04

hocam ikisini birden yapabiliyorsanız yapın bence.

s.b.
Aday Memur
11 Aralık 2019 15:58

önce itiraz edin tekrar ret gelirse mahkemeye gitmeniz gerekir önce diye biliyorum fakat en iyisi güvendiğiniz bir avukata danışın derim. geçmiş olsun inşallah hakkınızda hayırlısı olur. il neresi ve ihraç edilen diğer kişilerde aynı ilden mi? birde ne kadar süre açıktaydınız?

KURUL KARARINA İTİRAZ EDİP KURUL TARAFINDAN İTİRAZI YERİNDE GÖRÜLÜP İADE OLAN BİR KİŞİ BİLE VAR Mİ???? yoksa idare mahkemelerinde Bir 3 yıl daha gidecek

bahtsız Bedevi35
Aday Memur
11 Aralık 2019 18:50

Güneydoğu'da bir il. hayır çünkü gelen evrakta parantez içinde sadece sayı yazıyordu.yqni hangi il olduğunu bilmiyorum ayrıca Ekim'de yazılmış yazı ...uzun sürüyor bayağı... KURUL KARARI İLE İHRAÇ EDİLE ARKADAŞLAR OZELDEN yazarsa ...
s.b., 4 yıl önce

önce itiraz edin tekrar ret gelirse mahkemeye gitmeniz gerekir önce diye biliyorum fakat en iyisi güvendiğiniz bir avukata danışın derim. geçmiş olsun inşallah hakkınızda hayırlısı olur. il neresi ve ihraç edilen diğer kişilerde aynı ilden mi? birde ne kadar süre açıktaydınız?

11 Aralık 2019 23:20

Hocam geçmiş olsun, savunma almışlar mıydı? Benim de cezam var müfettiş istinaf sonucunu bekleriz demişti ama...

Güneydoğu'da bir il. hayır çünkü gelen evrakta parantez içinde sadece sayı yazıyordu.yqni hangi il olduğunu bilmiyorum ayrıca Ekim'de yazılmış yazı ...uzun sürüyor bayağı... KURUL KARARI İLE İHRAÇ EDİLE ARKADAŞLAR OZELDEN yazarsa ...

bahtsız Bedevi35
Aday Memur
12 Aralık 2019 08:21

evet. il de aldı bakanlık da... savunmada özelikle istnaf sürecini bekleyin ve ona istinaden karar verin diye arz talep ettim...
mustafa0203, 4 yıl önce

Hocam geçmiş olsun, savunma almışlar mıydı? Benim de cezam var müfettiş istinaf sonucunu bekleriz demişti ama...

pakboya
Aday Memur
14 Aralık 2019 15:35

Bakanlık savunmayı nasıl alıyor il milli eğitime gönderip o şekilde mi..hem sözlü hem yazılı ifade vermiştik..şimdi de il milli eğitimden posta yoluyla savunma istendi..bakanlık savunması olabilir mi

pakboya
Aday Memur
14 Aralık 2019 15:38

ifade derken hem sözlü hem de yazılı savunmamız alındı yani daha önce..

Nnbahar
Kapalı
17 Aralık 2019 14:31

Arkadaşlar benim adlı kontrolüm var dava yok.mufettis arayıp dediki süreci hizlandirip biz bilgi alalim.yani 19aydir aciktayim valilik tarafından.sizce nolur bakanlığa mı gondercekler dersiniz

kardelenhuzur
Şube Müdürü
17 Aralık 2019 20:13

Selamun Aleykum arkadaşlar ,ben biliyorsunuz diyanetteyim.Tam 40 aydır açıktaydım.defalarca kez müfettişlere ifade verdim.Hiç gözaltı tutukluluk birşey yaşamadım emniyet tarafından ifadem hiç alınmadı bana posta yoluyla iddianame gelmişti.Maalesef bazı görev arkadaşlarımın ifadeleri nedeniyle tanık beyaniyla 2017 de dava açılmıştı. Elhamdülillah buraya da daha önce yazdığım gibi temmuz 2019 da beraat ettim,hem de dosyam hiç istinafa bile gitme gereği duymadan kapatıldı tertemiz bir beraat aldım kesinleştirilmiş kararida yollamıştım, beraat kararını gönderdiğim halde 2 ay önce tekrar kurum tarafından yazılı savunmam alınmıştı, cevap bugün geldi.maalesef adalet yok.Ama yine de inancımı kaybetmek istemiyorum. Sadece 2 yıl çocuğun okulu ve tanık beyanı vardı okul zaten suç olmaktan çıkmıştı tanık beyanlarıda mahkemede çurutulmuştu beraat etmiştim neye dayanarak ihrac ettiler bilmiyorum sendika,dernek,banka hiçbir kriterdim yok sadece eşim tutuklu artık zaten suçun şahsiliği ilkesinden eş durumu suç olmaktan çıktı. Ceza alanlardan iade var ben hiç istinaf edilmeden beraat ettim ihrac oldum anlamak güç birkaç avukatla görüştüm idare mahkemesinde kazanırsın diyorlar ...Süreci bilenler bilgilendirebilir mi ne yapmam gerekiyor şuan...Rabbim her birimizin yardımcısı olsun bizler yine adaletin geleceğine olan inancımızı yitirmeyelim,Dua edelim birbirimize

kardelenhuzur
Şube Müdürü
17 Aralık 2019 20:19

Eski nick Bursa 82 ydi.Çoğu arkadaşımız bu şekilde tanır. Elbet vardır bu yaşadiklarimizda da bir hayır elbet bizlerde birgün selamete çıkacağız demek ki daha imtihanımız bitmemiş...Rabbim kolaylıklar versin hepimize iade beklerken ihrac olduk

bahtsız Bedevi35
Aday Memur
17 Aralık 2019 22:22

geçmiş olsun... kurul kararı ile mi ihraç edildiniz? size gelen tebligatta kurul kararına itiraz edebileceğiz yazıyor muydu önce öyle Bir madde varsa kurul kararına itiraz edilecek sonra idare mahkemesine başvurulacak.... idare mahkemesi ise 17 25. direkt dikkate alıyor.tanik ve okul durumunuz 17 25 ten sonra ise idare de ret veriyor.... hukuk insanı Melih kurulu fetö mağdurları tweet da var onlar kararları paylaşıyorlar..fetulllah köpeğinin yüzünden neler geldi başıma başımıza ölse geberse belki kurtulurduk
kardelenhuzur, 4 yıl önce

Eski nick Bursa 82 ydi.Çoğu arkadaşımız bu şekilde tanır. Elbet vardır bu yaşadiklarimizda da bir hayır elbet bizlerde birgün selamete çıkacağız demek ki daha imtihanımız bitmemiş...Rabbim kolaylıklar versin hepimize iade beklerken ihrac olduk

Toplam 52061 mesaj
«256825692570257125722573257425752576257725782579»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi