Editörler : Pangaea

sadecemimar
Şube Müdürü
13 Ocak 2023 11:30

Geçen sene böyle olmuştu

Ugrasangillerr42, 1 yıl önce

Arkadaşlar şimdi mülakatta kendini tanıtma ve ifade etme yeteneğine bakılması haricinde 2 tane bizim kendi mesleğimizle alakalı soru bir tane de genel kültür sorusu mu olacak?

F.Ataner
Aday Memur
13 Ocak 2023 12:19

Arkadaşlar İller Bankası mülakatı sonuçlandıktan ne kadar süre sonra açıklanıyor? Geçen senelerdeki açıklanma süresini hatırlayan arkadaşlar var mı acaba?

cengbm
Aday Memur
13 Ocak 2023 14:31

geçen sene mülakatlar bittikten yaklaşık bir buçuk ay sonra açıklanmış.

F.Ataner, 1 yıl önce

Arkadaşlar İller Bankası mülakatı sonuçlandıktan ne kadar süre sonra açıklanıyor? Geçen senelerdeki açıklanma süresini hatırlayan arkadaşlar var mı acaba?

Ugrasangillerr42
Aday Memur
13 Ocak 2023 15:00

siz şuanda ilbankta çalışıyor musunuz acaba ?

sadecemimar, 1 yıl önce

Geçen sene böyle olmuştu

cetnkya
Aday Memur
13 Ocak 2023 21:10

mülakata çağırıldım fakat anlayamadığım bir şeyler var 657ye tabi oluyormuyuz olmuyormuyuz? Herkes ayrı birşey yazmış başımızdaki amirler bizi istediği zaman işten çıkarabiliyormu buna benzer şeyler yazanlar var.

Ayrıca mülakata giderken giyime ne kadar önem vermeliyiz illa bi takım elbisemi giyelim yoksa pantalon gömlek düzgün bir ceket yeterlimi duyduğum kadarıyla sözlü mülakatta bunada önem veriliyormuş

Yasouun
Aday Memur
13 Ocak 2023 21:14

657 ye tabi değil iller bankasının kendi kanunları var herhangi bir problem yaşanmadığı sürece işten çıkarma diye birşeyde yok diye biliyorum

cetnkya, 1 yıl önce

mülakata çağırıldım fakat anlayamadığım bir şeyler var 657ye tabi oluyormuyuz olmuyormuyuz? Herkes ayrı birşey yazmış başımızdaki amirler bizi istediği zaman işten çıkarabiliyormu buna benzer şeyler yazanlar var.

Ayrıca mülakata giderken giyime ne kadar önem vermeliyiz illa bi takım elbisemi giyelim yoksa pantalon gömlek düzgün bir ceket yeterlimi duyduğum kadarıyla sözlü mülakatta bunada önem veriliyormuş

Ugrasangillerr42
Aday Memur
13 Ocak 2023 23:29

Birşey sorucam ben buraya aklıma geldikçe soru ekliyorum kusura bakmayın.

Mülakata aktif olarak çalışan bir memur katılsa önceliği olur mu ?

yorgunbiri
Aday Memur
14 Ocak 2023 09:05

zaten memursunuz derdiniz nedir. kadro yakıyorsunuz sizi elerler zaten iş var diye

Ugrasangillerr42
Aday Memur
14 Ocak 2023 09:51

hocam ben memur değilim hali hazırda işsizim ama benimle aynı ilde mülakata girecek birisi ile tanıştım memurmuş eğer onu alma ihtimalleri daha fazlaysa gitmemin mantığı yok net misiniz memur diye almazlar mı sizce yoksa sinirden mi yazdınız bana net bir şey söyleyin de ona göre rota belirleyim teşekkürler

yorgunbiri, 1 yıl önce

zaten memursunuz derdiniz nedir. kadro yakıyorsunuz sizi elerler zaten iş var diye

wolf chandler
Kapalı
14 Ocak 2023 09:54

hayır yanlış anlamışsınız memurları eliyolar

İLBANK bu kadroları ihtiyaçtan değil istihdam olsun diye açtı ve mülakatlarda hali hazırda memur olanların elendiği ya da iyi bakılmadığı söyleniyor o yüzden işsiz olarak aksine şansınız yüksek

konyada mı mülakata gireceksiniz?

Ugrasangillerr42, 1 yıl önce

hocam ben memur değilim hali hazırda işsizim ama benimle aynı ilde mülakata girecek birisi ile tanıştım memurmuş eğer onu alma ihtimalleri daha fazlaysa gitmemin mantığı yok net misiniz memur diye almazlar mı sizce yoksa sinirden mi yazdınız bana net bir şey söyleyin de ona göre rota belirleyim teşekkürler

Ugrasangillerr42
Aday Memur
14 Ocak 2023 10:23

Evet hocam

Yasouun
Aday Memur
14 Ocak 2023 16:15

Bu bilgileri nereden alıyorsunuz merak ettim

wolf chandler, 1 yıl önce

hayır yanlış anlamışsınız memurları eliyolar

İLBANK bu kadroları ihtiyaçtan değil istihdam olsun diye açtı ve mülakatlarda hali hazırda memur olanların elendiği ya da iyi bakılmadığı söyleniyor o yüzden işsiz olarak aksine şansınız yüksek

konyada mı mülakata gireceksiniz?

momentofatalet
Aday Memur
14 Ocak 2023 16:37

Kamuda onlarca mülakata girmiş ve 2 kurum değiştirmiş biri olarak söylüyorum. İnanıp inanmamak herkesin kendi elinde. Kendinizi mülakat komisyonu yerine koyun. Orası bir hayır kurumu değil. Örneğin, halihazırda X kurumunda çok kalifiye bir mühendis var bir de atanamamış vasat bir mühendis var. Sırf şu anda işi yok diye vasat mühendis mi tercih edersiniz ? Kaldı ki her türlü şartı sağlayan ve mülakatı da başarılı geçen birini senin zaten iyi kötü işin var diye almamak kul hakkıdır. O kişinin hakkına girilmiş olur. Adam o kadar başarısına rağmen belki daha iyi bir kurumda çalışmak istiyor olabilir. Yani öyle bir şey ben ne duydum ne gördüm. Hele hele İlbank'ta böyle birsey olacağını hiç zannetmiyorum. Ben mülakat komisyonu olsam kamu tecrübesi görmüş, iyi kötü mevzuat bilen, yazışma usullerine hakim bir personeli eğer diğer tüm şartları sağlıyorsa tercih ederim.

gaziantepli99
Aday Memur
14 Ocak 2023 16:45

2 kurum değişmiş birisinin kendini aklama şekli mi diyoruz bu açıklamaya ?

momentofatalet, 1 yıl önce

Kamuda onlarca mülakata girmiş ve 2 kurum değiştirmiş biri olarak söylüyorum. İnanıp inanmamak herkesin kendi elinde. Kendinizi mülakat komisyonu yerine koyun. Orası bir hayır kurumu değil. Örneğin, halihazırda X kurumunda çok kalifiye bir mühendis var bir de atanamamış vasat bir mühendis var. Sırf şu anda işi yok diye vasat mühendis mi tercih edersiniz ? Kaldı ki her türlü şartı sağlayan ve mülakatı da başarılı geçen birini senin zaten iyi kötü işin var diye almamak kul hakkıdır. O kişinin hakkına girilmiş olur. Adam o kadar başarısına rağmen belki daha iyi bir kurumda çalışmak istiyor olabilir. Yani öyle bir şey ben ne duydum ne gördüm. Hele hele İlbank'ta böyle birsey olacağını hiç zannetmiyorum. Ben mülakat komisyonu olsam kamu tecrübesi görmüş, iyi kötü mevzuat bilen, yazışma usullerine hakim bir personeli eğer diğer tüm şartları sağlıyorsa tercih ederim.

Yasouun
Aday Memur
14 Ocak 2023 16:46

Bende öyle birşey duymadım forumda herkes birbirinin altını kazıyor çok ilginç şeyler yazıyorlar

momentofatalet
Aday Memur
14 Ocak 2023 16:50

Kendimi neden aklayayım ya hahahaa ? Hangi kurum daha iyi şartları varsa, hangi kurum bana uyarsa oraya geçerim. YDS-KPSS ve mülakatta bileği yeten girer bu kadar basit.

gaziantepli99, 1 yıl önce

2 kurum değişmiş birisinin kendini aklama şekli mi diyoruz bu açıklamaya ?

gaziantepli99
Aday Memur
14 Ocak 2023 16:53

madem bileğiniz yetiyor acaba ilk denemede neden memnun olduğunuz kuruma gitmediniz

Kendimi neden aklayayım ya hahahaa ? Hangi kurum daha iyi şartları varsa, hangi kurum bana uyarsa oraya geçerim. YDS-KPSS ve mülakatta bileği yeten girer bu kadar basit.

momentofatalet
Aday Memur
14 Ocak 2023 17:02

Her zaman alım olmuyor. İnsanlar bazen bir kurumu hayatının aşkı olduğu için değil, mecbur kaldığı için yani o süreçte sadece orası alım yaptığı için seçiyor. Daha sonra zaman geçtikçe KPSS-YDS vs. puanları yaptıkça fiziki imkanları daha iyi, çalışma ortamı daha az mobbingli yere geçmek istiyor. Gayet normal. Şunu unutmayın: İsteyen istediği yere geçer, sebebi ne olursa olsun. herkes kendisi için daha iyi yeri ister. Önemli olan torpille değil erkek gibi liyakatla girebilmek. Ama ben girdiğim mülakatlarda sen zaten memursun diye bir önyargı ile yaklaşmadım. Neyse mülakatlar açıklanınca zaten ne olacağı belli olur.

gaziantepli99, 1 yıl önce

madem bileğiniz yetiyor acaba ilk denemede neden memnun olduğunuz kuruma gitmediniz

Ugrasangillerr42
Aday Memur
14 Ocak 2023 17:18

Arkadaşlar burayı karıştırmak istemedim sadece bilgi almak istedim ama herkes yine kafasını göre cevap vermiş net bir cevap alamadım yine.

Yani memur olan öncelikli mi?

wolf chandler
Kapalı
14 Ocak 2023 20:31

kim kimin altını kazıyo bilader gir tek tek ilbanktaki mühendislerle konuş ihtiyacınız var mıydı diye bi sor bakıyım ya olanı söylüyoruz ne kadar kolay insanları zan altında bırakıyosunuz

Yasouun, 1 yıl önce

Bende öyle birşey duymadım forumda herkes birbirinin altını kazıyor çok ilginç şeyler yazıyorlar

Toplam 245 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi