Editörler : "eskiyara"Pangaea

Mep312
Aday Memur
18 Ekim 2018 12:31

Öğretmen-şef-şube müdürü diye gider

ashil13, 5 yıl önce

Hayır arkadaşım giremez. Tekrar yazıyorum şeflik öğretmenlikten alt bir ünvandır.

Sen yarın şube müdürü olarak görevlendirilebilirsin örneğin, ya da sınavla şube müdürülüğüne atanabilirsin. Söyler misin bana şef mü üsttür yoksa şube müdürü mü?

ashil13
Genel Müdür
18 Ekim 2018 12:40

bu yazdığını kanıtlayabilir misin bana hocam? yoksa üzülerek palavra demek zrounda kalacağım

Mep312, 5 yıl önce

Öğretmen-şef-şube müdürü diye gider

Ad:Min
Daire Başkanı
18 Ekim 2018 13:10

öğretmen ve şeflik kadroları ayrı sınıflar. üst ast ayrımı yapmak yanlış.

öğretmenler şeflik görevine geçmek için görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavına girebilirler. hatta sen mühendislik bitirdin veya tamamlama yaptın bu sınav ile şefliğe geçmek gibi ünvandeğişikliği ile mühendis kadrosuna geçersin.

istemediğin bir yerde öğretmensindir yıllardır tayin olamıyorsundur. şeflik bir çıkış yolu olabilir. ama geri dönüşü yok. iyi düşünmek lazım.

Mep312
Aday Memur
18 Ekim 2018 13:26

Sen şefliğin alt kademe olduğunu kanıtla benimkanıtım gys ye gir iyi bi puanla şef olursun deneve gör

ashil13, 5 yıl önce

bu yazdığını kanıtlayabilir misin bana hocam? yoksa üzülerek palavra demek zrounda kalacağım

ahmet123.
Aday Memur
18 Ekim 2018 19:12

Sınavı kazanınca tayin için tercih mi yapılıyor. Tercih yapmazsak ne olur

staridvan
Memur
18 Ekim 2018 19:32

Sayın meslektaşlarım. Öğretmenlikten ayrılırsanız pişman olursunuz. Hiç bir iş kolay değildir. Her işin zorluğu vardır. Komşunun tavuğu komşuya kaz görünür. Lütfen! Evet öğretmenlik zor kolay değil. Ama şeflik de ayrı zor. 2 ay tatilden olduğunuza yanarsınız. Öğretmen arkadaşlara tavsiyem iyi olduğunu duyduğunuz okullara gidin. Mesleki tatmininizi artırın. Kişilere takılmayın. İşinizi yapın zevk almaya çalışın. O üşendiğiniz yıllık planı günlük planı memur veya şef olunca mumla ararsınız. İlla tak ettiyse okul değiştirin. Yine tak ederse yine değiştirin. Ama mesleğimizin kıymetini bilelim. Sorunsuz meslek ve iş yoktur. Bunu kafanıza kazıyın. Asıl sorun olumsuz denebilecek olayları zihninde büyütmektir. Cenneti Dünya da aramayın. Daha mutlu olursunuz

18 Ekim 2018 20:48

Aynen katılıyorum.

staridvan, 5 yıl önce

Sayın meslektaşlarım. Öğretmenlikten ayrılırsanız pişman olursunuz. Hiç bir iş kolay değildir. Her işin zorluğu vardır. Komşunun tavuğu komşuya kaz görünür. Lütfen! Evet öğretmenlik zor kolay değil. Ama şeflik de ayrı zor. 2 ay tatilden olduğunuza yanarsınız. Öğretmen arkadaşlara tavsiyem iyi olduğunu duyduğunuz okullara gidin. Mesleki tatmininizi artırın. Kişilere takılmayın. İşinizi yapın zevk almaya çalışın. O üşendiğiniz yıllık planı günlük planı memur veya şef olunca mumla ararsınız. İlla tak ettiyse okul değiştirin. Yine tak ederse yine değiştirin. Ama mesleğimizin kıymetini bilelim. Sorunsuz meslek ve iş yoktur. Bunu kafanıza kazıyın. Asıl sorun olumsuz denebilecek olayları zihninde büyütmektir. Cenneti Dünya da aramayın. Daha mutlu olursunuz

Bihruze Hatun
Aday Memur
18 Ekim 2018 21:12

Ne şefliği ya bu? Şeflik nedir kardeşim?

yalnizzlink
Genel Müdür
18 Ekim 2018 21:47

sen şefleri cennetin hurileri mi sandın? Milli eğitimin hiç stresli ortamına girmedin sanırım. ben 4 yıl okul müdürlüğü, 2 yıl müdür yardımcılığı yaptım. şefler kadar üslerinden laf duyanı görmedim. milli eğitimin tüm yükü üstlerinde.. hele bir de atamadan sorumlu şef oldun mu yandın, telefonun susmaz, lafı söyleyen söyleyene.taşımadan sorumluysan aynı keza, iş bilmez şube müdürleri,iş bilmez memurlar... milli eğitimin temel direği şefler.. hele bir de dys var ya.. derler yazı ne oldu? (hocam demezler) yazı nerede kaldı ...bey? sen dersin dys de problem var. onlar tekrar dene derler.. tüm günün bir yazıyı yetiştirmek için geçer. bir de bilgisayar bilgin azsa daha çok yandın. akşama kadar bir çay içecek, sigara içecek vaktin olmaz. bu arada öğretmenler 5 yıldızlı otellerde yaz tatilini yapıyor olurlar, ya da okul çıkışı arkadaşlarıyla meyhaneye giderken sen de onlara milli eğitimin penceresinden el sallarsın

b_aydin84, 6 yıl önce

Bunu neye göre göre söylüyorsunuz bilmem ama öğretmenlikten ağır olamaz herhalde. Yılık plan hazırla, o da yetmez günlük plan da hazırla. Bunlarla kalır mı hiç! Tüm belirli gün ve haftaları kutla. Öğrencilere anne baba olmaya çalış, veliden dayak ye, müdürlerin kaprisini çek, Öğrencinin sözlerine bir şey diyeme( öğrenci her zaman haklı). Vallaha normal memurluğa bile geçirseler bugün geçerim, yarını beklemem. Parası az olsun, huzurum bol olsun.

b_aydin84
Aday Memur
18 Ekim 2018 23:28

Okul müdürlüğü yaptığınızaa göre öğretmenlik de yapmış olmalısınız sayın hocam. Hangi yıllarda yaptınız, o zamanki durumlar neydi bilmem ama öğretmenlik günümüzde yapılmayacak mesleklerden biri haline geldi bence. Bu benim şahsi fikrim tabi ki. Öğretmenliği severek yapan 100binlerce öğretmen var illaki. Okul müdürü olmak mı . Onu ağzıma bile almıyorum. Tamamen sendikaların, siyasetçilerin verdiği mulakat puanlarıyla müdür yardımcısı olmak mı? Onu hiç söylemiyorum. Olanları da Allah affetsin bakalım kimlerin hakkına girdiler. Bu meslek artık zevksiz hale geldi sayın hocam. Birilerinin torpiliyle istediğin okulda çalış, müdürlük yap, müdür yardımcılığı yap....hayat onlara şimdilik güzel

yalnizzlink, 5 yıl önce

sen şefleri cennetin hurileri mi sandın? Milli eğitimin hiç stresli ortamına girmedin sanırım. ben 4 yıl okul müdürlüğü, 2 yıl müdür yardımcılığı yaptım. şefler kadar üslerinden laf duyanı görmedim. milli eğitimin tüm yükü üstlerinde.. hele bir de atamadan sorumlu şef oldun mu yandın, telefonun susmaz, lafı söyleyen söyleyene.taşımadan sorumluysan aynı keza, iş bilmez şube müdürleri,iş bilmez memurlar... milli eğitimin temel direği şefler.. hele bir de dys var ya.. derler yazı ne oldu? (hocam demezler) yazı nerede kaldı ...bey? sen dersin dys de problem var. onlar tekrar dene derler.. tüm günün bir yazıyı yetiştirmek için geçer. bir de bilgisayar bilgin azsa daha çok yandın. akşama kadar bir çay içecek, sigara içecek vaktin olmaz. bu arada öğretmenler 5 yıldızlı otellerde yaz tatilini yapıyor olurlar, ya da okul çıkışı arkadaşlarıyla meyhaneye giderken sen de onlara milli eğitimin penceresinden el sallarsın

banlandim
Memur
19 Ekim 2018 00:49

doğunun en ücra köşesinde 10 yıl tıkılı kalacaksan şef ol batı merkezde daha iyi. Bilgisayar bilgin varsa yapılmayacak meslek değil.

shift_34
Memur
19 Ekim 2018 16:12

Para yok bu işte yalnız, size uymaz !!!

mskb
Memur
19 Ekim 2018 20:10

İşimizin zor olduğunu, bazen kafayı yeme noktasına geldiğimizi kabul etmekle birlikte başka mesleklerin kolay olduğu düşüncesine de katılamayacağım. Hele şeflik hiç kolay değil değerli meslektaşlarım. Şefler MEB'in astsubaylarıdır. Bütün yük onların üzerindedir. Milli eğitim müdürlüklerinde veya okullarda çalışan memurlar için cazip olabilir ama bizler için değil. İlla öğretmenliği bırakacaksanız iş yükü az olan başka mesleklere yönelin. Bünyesinde öğretmen kadroları olan kurumlar var. Şansınızı oralarda deneyin. Adalet Bakanlığı Denetimli Serbestlik biriminde öğretmen kadrosu var. Üstelik haftada 25 saat ek ders alıyorlar. Yine aynı bakanlığın cezaevi öğretmenliği var. Bunlar daha da fazla ek ders alıyor. Aile Sosyal Politikalar Bakanlığında da öğretmen kadroları var. Oraları da araştırın. Ama şefliği düşünmeyin. Çünkü şefler aşırı iş yüküne rağmen hak ettikleri ücreti maalesef alamıyorlar. Elbette takdir sizlerindir.

Zehraa.nur
Aday Memur
21 Ekim 2018 00:35

Vallahi hocam ben asgari ücrete bile razıyım. Terbiyesiz gençlerin olmadığı bir ortamda az gelirli fakat huzurlu bir hayat istiyorum. Küçümsemek değil ama evlere temizliğe gitsem kafam daha rahat olurdu.. Ben geri hizmete geçme yollarını araştırıyorum henüz bulamadım ama geçme fırsatım olursa bir saniye bile düşünmeyeceğim.. Bu konuda bilginiz varsa burada paylaşabilir misiniz? :(

mskb, 5 yıl önce

İşimizin zor olduğunu, bazen kafayı yeme noktasına geldiğimizi kabul etmekle birlikte başka mesleklerin kolay olduğu düşüncesine de katılamayacağım. Hele şeflik hiç kolay değil değerli meslektaşlarım. Şefler MEB'in astsubaylarıdır. Bütün yük onların üzerindedir. Milli eğitim müdürlüklerinde veya okullarda çalışan memurlar için cazip olabilir ama bizler için değil. İlla öğretmenliği bırakacaksanız iş yükü az olan başka mesleklere yönelin. Bünyesinde öğretmen kadroları olan kurumlar var. Şansınızı oralarda deneyin. Adalet Bakanlığı Denetimli Serbestlik biriminde öğretmen kadrosu var. Üstelik haftada 25 saat ek ders alıyorlar. Yine aynı bakanlığın cezaevi öğretmenliği var. Bunlar daha da fazla ek ders alıyor. Aile Sosyal Politikalar Bakanlığında da öğretmen kadroları var. Oraları da araştırın. Ama şefliği düşünmeyin. Çünkü şefler aşırı iş yüküne rağmen hak ettikleri ücreti maalesef alamıyorlar. Elbette takdir sizlerindir.

byghost
Aday Memur
23 Ekim 2018 08:09

Arkadaş bizim memlekette ne kadar da çok bilgisi az fikri çok insan var. Bunlardan biriside ashil13 nickli arkadaş. Demiş ki şeflik öğretmenliğin alt kademesi vay efendim öğretmenlikten şefliğe geçiş yok vıdı vıdı vıdı vıdı... Bak güzel kardeşim sana hala güzel kardeşim diyorsam buda şefliğimin bana öğrettiği insan ilişkilerden. sen öğretmenlikte çok bilmiyorsun belli ayıplamam ama hala öğrenmezsen ayıplamaya başlarım. Şimdi şeflik memurluk Milli Eğitim Bakanlığının Genel İdare Hizmetlerine mensup bir kadro unvanıdır. Öğretmenlik Müdür Yardımcılığı Müdürlük ise Eğitim Öğretim Hizmetleri Sınıfına bağlı unvanlı kadrolardır. Bak hala anlamadıysan halk diliyle anlatayım. Öğretmenlik mesleği futbolcu ise şeflik mesleği basketbolculuktur.Yani senin anlayacağın kim kimin üsttüdür yada astıdır saçma bir yaklaşım. Birde demişsin ki hiç utanmadan sıkılmadan, öğretmneler şube müdürü görevlendiriliyor olabiliyor, şefler olamıyor. Heh işte şimdi mıçtın. Bak güzel kardeşim gir şu google amcana söyle meb görevde yükselme ve unvan değişikliği şube müdürlüğü şartlarına bir bak bakalım. Şefler şube müdürüde olur ilçe mem müdürüde. Şimdi gelelim öğretmenlikten şefliğe geçilir mi sorularına. evet geçilir hemde bal gibi geçilir hatta kafası bozuk olanı bir muhakkikle memur bile yaparlar...Şimdi kardeşim bundan sonra sana zahmet bilgin olmadığı konularda fikirde üretmen. sen öğretmensin yahu git biraz araştır öyle yaz. Berberde kahvede meyhanede dinlediğin hurafereleri gelip burada fikir diye kimseye satma üzerler...

Zehraa.nur
Aday Memur
23 Ekim 2018 13:13

Hocam ögretmenlikten memuriye geçiş için ne gibi şartlar aranıyor? Sadece sağlık ile ilgili bir sıkıntı mı olması lazım? Sınava girmemiz lazım ise girelim ne lazımsa yapalım. Bu konuda bizi bilgilendiriseniz çok memnun oluruz. Lütfen hocam:(

byghost, 5 yıl önce

Arkadaş bizim memlekette ne kadar da çok bilgisi az fikri çok insan var. Bunlardan biriside ashil13 nickli arkadaş. Demiş ki şeflik öğretmenliğin alt kademesi vay efendim öğretmenlikten şefliğe geçiş yok vıdı vıdı vıdı vıdı... Bak güzel kardeşim sana hala güzel kardeşim diyorsam buda şefliğimin bana öğrettiği insan ilişkilerden. sen öğretmenlikte çok bilmiyorsun belli ayıplamam ama hala öğrenmezsen ayıplamaya başlarım. Şimdi şeflik memurluk Milli Eğitim Bakanlığının Genel İdare Hizmetlerine mensup bir kadro unvanıdır. Öğretmenlik Müdür Yardımcılığı Müdürlük ise Eğitim Öğretim Hizmetleri Sınıfına bağlı unvanlı kadrolardır. Bak hala anlamadıysan halk diliyle anlatayım. Öğretmenlik mesleği futbolcu ise şeflik mesleği basketbolculuktur.Yani senin anlayacağın kim kimin üsttüdür yada astıdır saçma bir yaklaşım. Birde demişsin ki hiç utanmadan sıkılmadan, öğretmneler şube müdürü görevlendiriliyor olabiliyor, şefler olamıyor. Heh işte şimdi mıçtın. Bak güzel kardeşim gir şu google amcana söyle meb görevde yükselme ve unvan değişikliği şube müdürlüğü şartlarına bir bak bakalım. Şefler şube müdürüde olur ilçe mem müdürüde. Şimdi gelelim öğretmenlikten şefliğe geçilir mi sorularına. evet geçilir hemde bal gibi geçilir hatta kafası bozuk olanı bir muhakkikle memur bile yaparlar...Şimdi kardeşim bundan sonra sana zahmet bilgin olmadığı konularda fikirde üretmen. sen öğretmensin yahu git biraz araştır öyle yaz. Berberde kahvede meyhanede dinlediğin hurafereleri gelip burada fikir diye kimseye satma üzerler...

b_aydin84
Aday Memur
31 Ekim 2018 22:17

Başvurular 30 Ekim'e uzatıldı ve karar değiştirip başvuruyu yaptım. Hakkımızda hayırlısı

Moliere
Kapalı
31 Ekim 2018 23:34

Pamukkale Üni okutmanlık kazanıp gitmedim (okutmanlık kalkmadan önceydi) millet şeflik falan diyor. Öğretmenlik bırakılır mı hiç. Gitmeme sebebim tayin olayıydı. 3 yılda bir beğenmezsen değiştir okulunu, zaten bir okulda hatta ilçede 3-4 yıldan fazla çalışılmaz. 9. yılım tecrübeyle sabittir bu 3. okulum. 3 yılda bir değiştiririm hep size de tavsiye ederim...

sandalyesiz
Memur
31 Ekim 2018 23:38

öğretmen sınavla şef olabilir mi kardeşim? seni kim öğretmen yaptı ya!!!

sandalyesiz
Memur
31 Ekim 2018 23:42

Hay Allah razı olsun, bir güzel yorum okudum.

Ha bana sorarsan bu arkadaşları sınıftan alıp şef yapsınlar da öğrenciler kurtulsun.

ashil13, 5 yıl önce

Arkadaşlar ne kadar saçma birşeyden bahsettiğinizin farkında mısınız

O sınavın adı GÖREVDE YÜSELME SINAVI

Sİzin için değil; hizmetli, memur, vhki için

Onlat sizin üstünüz değil, kademe olarak altınız. Siz öğretmensiniz. Kusura bakmayın ama ; Böyle başlıklar açarak kendi mesleğinizi küçük düşürüyorsunuz.

Toplam 61 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi