Editörler : ayşegül bgm
21 Mayıs 2011 12:57

Hemşirelik, önceki alımlarda en düşük kaç puanla aldı?

kız kardeşim bu sene hemşirelik lisans mezunu oluyor.sınavdan 69 aldı.atanabılır mı sizce?geçen sene kaç puandan kapandı??

bu konularda bıraz cahılım.yardımlarınızı beklıyorum arkadaslar

Başlık yeniden düzenlenmiştir.

Editör Fachiku

maths_teacher52
Aday Memur
21 Mayıs 2011 12:59

guncellllll hadiiii bılen bırısı yok mu ya.

maths_teacher52
Aday Memur
21 Mayıs 2011 13:09

gncll

YÖRÜKTİGİN
Yasaklı
21 Mayıs 2011 13:35

KARDEŞ O PUANLA İKİNCİ ATAMADA ANCA HAKKARİ OLUR

maths_teacher52
Aday Memur
21 Mayıs 2011 13:45

sene içinde kaç defa atanma oluyor.taban puanları nereden öğrenebılırız.

att_temiz
Daire Başkanı
21 Mayıs 2011 20:10

Sözleşmeli kadrolu alımları ayrı olur. 2 yada 3 atama olur ama bunlar kesin olacak diye birşey değildir. Atama taban puanlarına gelince, ÖSYM'nin sitesinden ulaşabilirsin. 2010/5 atamalarında yanılmıyorsam lisans hemşire puanları bayağı düşmüştü. Hatta Bursa'ya yerleşen vardı o puanla. O yüzden karamsar olmamak, bekleyerek atama sayılarını görmek gerekir. Çünkü önemli olan alınacak sayıdır.

g_k_h_n
Yasaklı
21 Mayıs 2011 20:41

kardeşim sen burada ki arkadaslara bakma öncelikle...(!)

ARKADAŞLARDA YANLIŞ ANLAMASIN..

kardeş o puanla atnmasına atanırda senın nereyı ıstedıgın onemlı...yenı mezun sağlık yuksek okulu mezun elemanlar kesınlıkle bellı puanlarda yuksek cektıklerı dogru ancak;

senın nereyı ıstedıgın onemlı...puanı kesınlıkle kotu degıl...o puanla kesın atanır...

sana şöyle yardımcı olayım;

69 la ılk atamada dogu karadenız ve orta karadenız..dogu anadolu bolgesı,kuzey dogu anadolu bolgesı ,guneydogu anadolu bolgesı kesınlıle gelır...il olarak örnek verırsek te;

ALIM SAYISI FAZLA OLACAGI ICIN SANA SU ILLERDEKI HASTANELERI ARASTIRMANI SÖYLERİM ANCAK...

RİZE,ARDAHAN,KARS AĞRI SİİRT BATMAN VAN HAKKARİ ARTVİN TRABZON ERZURUM MARDİN BİNGÖL BAYBURT MUL EDİRNE YADA TEKİRDAĞ İSTANBUL VE ANKARA GELME İHTİMALİ COK YUKSEK HATTA ANKARADA OLABILIR AMA SARTLARI IYI ÖĞRENİP ÖYLE TERCİH EDİN....

alım sayısnın fazla olacagını düşünerek yazdım...ama o puanla kesin atanır...dogu illerle karadenizin dogusu ile istanbul şansı o puana aynıdır kardeşim....hayırlısı olsun....o PUANA KESİN ATANIR..

att_temiz
Daire Başkanı
21 Mayıs 2011 21:05

g_k_h_n ın söylediklerine katılıyorum ama kesin atanır diye birşey yok.o yüzden umutlanıp sonradan umutsuzluğu yaşamak kötüdür.tavsiyem bekle ve alım sayısını gör.

g_k_h_n
Yasaklı
21 Mayıs 2011 22:23

yani arkadaşım kesin derken istediği yere olmasada atanmak için tercih yaparsa sadece atanır..benım kasteddiğim bu...ATANMIŞ OLMAK İÇİN TERCİH YAPMAYIN...att_temiz saol...

maths_teacher52
Aday Memur
22 Mayıs 2011 00:58

beyler cok tesekkur ederım cok aydınlatıcı oldunuz.allah razı olsun.özellıkle gkhn kardes cok sagol

_fachiku_
Genel Müdür
22 Mayıs 2011 01:10

Arkadaşlarımız yeterli açıklama yapmışlar.

Ayrıca, Ösym'nin "2010/5 Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme" ile ilgili sayısal verilere şu linkten ulaşabilirsiniz.

sepetyus
Müsteşar Yardımcısı
22 Mayıs 2011 02:09

lisans puanları düşüyor diye biliyorum

att_temiz
Daire Başkanı
22 Mayıs 2011 08:28

evet çok düşüyor.Bide söylenenler doğru çıkar atamasa sayısı okadar yüksek olursa(hemşire) şansı çok demektir.

cincavatli
Memur
22 Mayıs 2011 10:07

peki lisans ebe puanları kaça düşer eşim 63 almış. istanbul kocaeli yalova bursa istiyoruz ihtimal varmı?

att_temiz
Daire Başkanı
22 Mayıs 2011 10:26

Aynı cevap senin içinde geçerli cincavatlı.Fachiku editörümüzün verdiği linkten ulaşıp önceki atamaları inceleyebilirsin.sayı yüksek olursa ebelerin puanları şimdiye kadar hep düşmüştür.

_fachiku_
Genel Müdür
22 Mayıs 2011 10:46

Sağlık Bakanlığı'nın son dönemlerdeki alımları için OSYM'nin verileri:

1 - Sağlık Bakanlığı, KPSS 2007/4 Yerleştirme İşlemlerine İlişkin Sayısal Veriler için tıklayınız.

2 - Sağlık Bakanlığı, KPSS 2009/1 Yerleştirme İşlemlerine İlişkin Sayısal Veriler için tıklayınız.

3 - Sağlık Bakanlığı, KPSS 2009/8 Yerleştirme İşlemlerine İlişkin Sayısal Veriler için tıklayınız.

4 - Sağlık Bakanlığı, KPSS 2010/5 Yerleştirme İşlemlerine İlişkin Sayısal Veriler için tıklayınız.

5 - Sağlık Bakanlığı, KPSS 2011/3 Yerleştirme İşlemlerine İlişkin Sayısal Veriler için tıklayınız.

labhilal
Kapalı
22 Mayıs 2011 11:29

Günaydın arkadaşlar bende önlisans tıbbi lab. puanım 88,343 genel sıralam 2675 benim şansımı yorumlayabilir misiniz?Eş durumundan Niğde ve civarı ile sınırlıyım.Önceki alımlarda yoktu.İlk KPSSye girişim ve daha hiç tercih yapmadım.Ayrıca sözleşmeli sağlıkta çalışmayı mı önerirsiniz yoksa kadrolu veri memurluğunu mu?Kurumlar arası geçiş sınavı nasıl oluyor?

g_k_h_n
Yasaklı
24 Mayıs 2011 09:05

"cincavatlı" senin eşin belki atama konusunda şanslı olabilir..neden olmasın atanabilir...kısmet..ama ebeler hakkında bişey diyemem çünkü ne kadar sayıda yıl içerisinde ne alacağı çok belli olmuyor..bişey diyemiyorum o yüzden..

"labhilal"

kardeşim ilk önce niğde ve civarı için bence şansın yüksek olabilir ama o gibi bölgelere genelde sayı az tercih eden çok olur o gibi bölgelerde..bence sadece niğde gibi bir yerle sınırlı kalma çünkü puanın çok iyi,atanma şansın çok yüksek ve ilk giren bi insan içinde puanın gayet iyi...

benim sana tavsiyem kendi konumuna ve durumna göre tercih yap...mesela veri memurluğu için başvurup niğdede olabilirsen onu,yada sadece niğdede kontenjanlar açılırda orada yaşama şansını bulabilirsen sağlık bakanlığını tercih et derim..(veri yönetimi ni bilmiyorum.)

kısacası "labhilal";

puanın çok iyi ve bu puanın değerini bil derim...

sana olurda kontenjan yüksek açılırsa ki, tahminim yüksek olacak,niğde ve çevresine olur gibi duruyor burdan bakınca, ama bence o puanı atanmak için kullan yani o puanı bekletme önlisans ve lse mezunu tıbbı sekreterlerde atanmalarda kontenjana bağlı büyük sorunlar yaşanıyor..BUNU İYİ DÜŞÜN DERİM....

Başarılar...

labhilal
Kapalı
24 Mayıs 2011 13:28

Teşekkürler g_k_h_n arkadaş peki başka bir merkezi yer tercih etsem becayiş şansım olur mu tercih olarak nereleri önerebilirsiniz?Önce tercih etmediğime pişman oldum zaten.Nerelerin çalışma ortamları rahattır.Bildiklerinizi paylaşırsanız çok sevinirim arkadaşlar beklemek çok sıkıcı....

g_k_h_n
Yasaklı
24 Mayıs 2011 16:39

bu branş dallarına bağlı hastaneler bizim içinde başkaları içinde rahat oldugunu düşünüyorum..beyazıt bey de söylemişti..göğüs hastalıkları vs gibi...

benim hastane olarak bi deneyimim yok ancak çok sayıda çalışan yakın arkadaslarım var...nevsehir atasagun devlet hastanesi yenı acılmıs gene alırsa basvur ona iyi diyolar..sana yakın yer olarak akdenız oldugumdan onerecegım ıkı yer var , TARSUS devlet ile ADANA devlet,numune ruh hastalıkların hastaneleri az da olsa iyi yerlerdir...niğde biraz merkezde kaldıgı ıcın adana mersın(tarsus),nevsehır,kırsehır kayseri,gibi ilçeleri araştır eski alımlara bak derim...

24 Mayıs 2011 19:53

yanlış başlığa yazmışım, editör buraya yönlendirdi.diğer başlığa,

"Bu atamalarda lisans hemşirelik puanları ortalama olarak kaça düşer acaba?Ben yeni mezun oldum okuldan.En son yerleştirmelerdeki taban puanlarına baktım, dalgalanmalı bir seyir izlemiş.Kpssden 64 puan aldım, Ankara veya Bolu'yu istiyorum.Biri bana uçuk bir tercih yapmadığımı söylesin.." diye yazmştım.

Biri bana yardımcı olabilir mi? ilk sayfadaki taban puanları inceledim, hayal kırıklığına uğradım:( acaba önümdeki kişi sayısı azaldığı için atanma ihtimalim olur mu yoksa açıkta mı kalırım? teşekkür ederim:)

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi