Editörler : crops35

Nykssss
Aday Memur
06 Kasım 2019 11:11

terbiyesize bak bi de utanmadan sizin ise alinmamaniz normal diyor. terbiyesiz. Sizin gibi milletin kapisinda kopek olanlar alinmali demi. kpss sinirda olsun klavye sinirda olsun 3 lafi bir araya getirmekten acizler olsun saga sola cahilsiziniz deyyuslar gibi laf soylesinler hic farketmez yeterki bi tanidigi olsun o herseyi hak eder dimi. torpilin yetmediginde gelip burda zilama madem . ki insallah yetmez milletin uzuntusuyle dalga gecen sizler bizim uzuntumuzun mislini yasarsiniz insallah.
İkmrize53, 4 yıl önce

Sizin gibi zırcahil insanları zaten almıyorlar . Sizde sanıyorsunuzki marifet torpilde :)) sen önce okuma anlamanı geliştir benim ne söylediğimi iyi idrak et anla. Bu devirde gariban mı kalmış. Sizin dediğiniz gibi gariban kimsesiz adamın lise mezunu olup, kpssye girip bide üstüne 80 üstü puan alıyorsa bu insanın neresi gariban bırakın bu işleri. Üstüne üstelik şimdi ulaşılmaz adam mı kalmış, yeterki bir adamı bulmak iste bulursun. Oturduğunuz yerden burdan yazıyor çiziyorsunuz o kadarki biliyorsunuz sisteme dahil olup mücadele edin, bedel ödeyin. Hırsız bile bir makama gelirken bedel ödüyor, mücadele ediyor. Makamdan sonra asıl mesleği olan hırsızlığa devam esiyor. Sizde o kadarki doğrusunuz mücadele edin bedel ödeyin sistemi doğrultun. Öyle oturduğun yerden hırsızı eleştirmekle olmuyor bu işler. Liseyi zorla bitireceksin kpssden 70 80 arası puan alacaksın, her şeyi kendi hakkın göreceksin sistemi eleştireceksin. Ne haddine deyyus. O kadarki biliyorsun hukuk okuyup makamı eline alsaydın ondan sonra eleştirseydin eleştirebiliyorsan. Bekara karı boşamak kolay. burda yazılan çizilenleri görüyorum. Daha okuduğunu anlamaktan uzak sen gibi insanlar ağlıyorlar. Sizin işe alınmamanız çok normal hiç şaşırmayın. Burda insanlarla ?zırlama, lan, lun, kör müsün? gibi konuşan insan var, bu insan bile hakkının yendiğini düşünüyor. Sen o üslupla ceza ve tevkif evlerinin kapısında mandal olamazsın. komisyon karşısında ciddi düzgün konuşmakla olmuyor bu işler ama gel görki böyle cahil insanlara laf anlatamazsın. O ne biliyorsa o doğrudur. O nasıl konuşuyorsa doğrusuda odur.. Allah herkesin gönlüne göre versin deyip çekilebildiğin kadar adamsın. Yoksa milleti suçlamakla, insanlara elinde bir kanıt olmadan iftira atmakla olmuyor bu işler. Kim hak yemişse hesabını verecek ama siz gibi karnından konuşanları daha çetin bir hesap bekliyor. Selametle..

Yusuf660
Kapalı
06 Kasım 2019 11:46

Şu olayı bi kavrayamadın gitti burda boş boş feryat ediyorsun. Millet işine gelmeyince haktan hukuktan bahsetmeye başlıyor işşne gelince sesiniz çıkmıyor. Çakma hareketlerle burda artislik yapmayla hakkını bulamazsın önce kendi hayatını bi gözden geçir kırdığın fındıkların tövbesini et en son gel buraya hak ara ki hak aramaya hakkın olsun.
Nykssss, 4 yıl önce
Buraya gelip te ya siz safmisiniz 16 kisilik yere mi basvuruyosunuz bi de hak mi istiyorsunuz. aglamayin kazanamadiniz diye zirlamayan bik bik diye otenlerin hepsi de torpil diye ... dolaşmiyorsa ben de bisey bilmiyorum. siz de kimlerin hakkina giriyorsaniz insallah kimsenin yaptigi yanina kalmaz. Tabi biz meydandan cekilelim siz torpillerinizi rahat rahat yaptirin dimi. bu devran boyle donmeyecek tipki 15 temmuz olaylarindan sonra yasananlar gibi... emin ol onca hakkin vebalini siz de odeyeceksiniz bir gun.

Nykssss
Aday Memur
06 Kasım 2019 11:55

O kadar seviyesizsin ki diyecek bisey bulamiyorum. Kirdigin findiklar ne demek sen kimsin benimle bu sekilde konusabiliorsun bu haddi nerden buluyorsun kendinde ya
Yusuf660, 4 yıl önce
Şu olayı bi kavrayamadın gitti burda boş boş feryat ediyorsun. Millet işine gelmeyince haktan hukuktan bahsetmeye başlıyor işşne gelince sesiniz çıkmıyor. Çakma hareketlerle burda artislik yapmayla hakkını bulamazsın önce kendi hayatını bi gözden geçir kırdığın fındıkların tövbesini et en son gel buraya hak ara ki hak aramaya hakkın olsun.

Nykssss
Aday Memur
06 Kasım 2019 12:00

Zaten sizler gibi hak hukuk tanimayan birilerinin sirtindan gecinmekten baska bisey bilmeyen asalaklardan farkli uslup beklemek benim hatam olurdu.

Yusuf660
Kapalı
06 Kasım 2019 12:46

Baktınmıda kendi hayatına cevap yazıyosun gözden geçirdinmi? Gerçekten samimiyetle soruyorum
Nykssss, 4 yıl önce
O kadar seviyesizsin ki diyecek bisey bulamiyorum. Kirdigin findiklar ne demek sen kimsin benimle bu sekilde konusabiliorsun bu haddi nerden buluyorsun kendinde ya

İbrahim sözen
Aday Memur
06 Kasım 2019 14:59

Kirklareli de bir tane daha torun soy adlı kazanan var.bu bir tesadüf mü.ayrıca kazananların puanları yazmıyor.

Nykssss
Aday Memur
06 Kasım 2019 16:10

Baksana kardeşim yukarda aleni bi şekilde meşrulaştırıyolar artık adamlar gizlemiyor bile. Ama emin olun yarin bi gun kazanirlarsa hakkimla girdim torpil yaptirmadim derler. Önce bi güzel normalleştirirler sonra da inkar ederler böyle ikiyüzlü insanlar.
İbrahim sözen, 4 yıl önce

Kirklareli de bir tane daha torun soy adlı kazanan var.bu bir tesadüf mü.ayrıca kazananların puanları yazmıyor.

xmusax
Aday Memur
06 Kasım 2019 18:25

adam ondan sonra gelmiş , haktan , adaletten söz ediyor. mülakat =torpil ama kazanan bileğinin hakkıyla kazandım diyor .

İbrahim sözen
Aday Memur
06 Kasım 2019 18:56

Artvini bilmem ama kırklareli normal geldi bana.bakalım benim adliyede ne olacak.8 . Sıradan girdim önümdeki 2 kişi gelmedi ve 3 sorunun 3 ünü de bildim.mübaşirlik bekliyorum.18 alım olacaktı.yani normalde hiç tasalanmamam lazım ama sürekli içime kurt düşüyor.ben bizim adliyede değil ama diğer aşamalarda birşey olacağını düşünüyorum.kocaelide ki adliyeye güvenim çok yüksek.bu arada biri 3 sorudan 2 sini bildim yazmıstı.3 te iki yapan zaten 70 in altında kalıyor eleniyor.kpss 1.si de olsa elenir.uzun uzun yazmak istemiyorum ama ilanı açıp okuyunca anlaşılır demek istediğim.eleştirilecek birşey varsa oda 3 soru sorulması veya 4 soru sorulması.ben olsam 80 sorardım sözlü değil yazılı yapardım sıklı soru da sormazdım.o 20 puanlık kendini ifade etme yeteneği kısmını da kimseye vermezdim.ne biliyorsa o olsun derdim.25 gün kalem mevzuatı ve genel hukuk bilgisi çalıstım.onda da 1 soru sordular.çok zoruma gitti.1 tane inkılap tarihi 1 tane genel kültür sordular.

BARBAROS FD
Kapalı
06 Kasım 2019 19:03

sana yine ilanda belirtilen konulardan sormuşlar.adam bana okuduğum bölümle ilgili soru sordu ve de acaip zordu bilemedim.

Artvini bilmem ama kırklareli normal geldi bana.bakalım benim adliyede ne olacak.8 . Sıradan girdim önümdeki 2 kişi gelmedi ve 3 sorunun 3 ünü de bildim.mübaşirlik bekliyorum.18 alım olacaktı.yani normalde hiç tasalanmamam lazım ama sürekli içime kurt düşüyor.ben bizim adliyede değil ama diğer aşamalarda birşey olacağını düşünüyorum.kocaelide ki adliyeye güvenim çok yüksek.bu arada biri 3 sorudan 2 sini bildim yazmıstı.3 te iki yapan zaten 70 in altında kalıyor eleniyor.kpss 1.si de olsa elenir.uzun uzun yazmak istemiyorum ama ilanı açıp okuyunca anlaşılır demek istediğim.eleştirilecek birşey varsa oda 3 soru sorulması veya 4 soru sorulması.ben olsam 80 sorardım sözlü değil yazılı yapardım sıklı soru da sormazdım.o 20 puanlık kendini ifade etme yeteneği kısmını da kimseye vermezdim.ne biliyorsa o olsun derdim.25 gün kalem mevzuatı ve genel hukuk bilgisi çalıstım.onda da 1 soru sordular.çok zoruma gitti.1 tane inkılap tarihi 1 tane genel kültür sordular.

İkmrize53
Kapalı
06 Kasım 2019 19:05

Sana sadece gülüyorum. :)) ben ne anlatıyorum sen ne anlıyorsun. Bravo anlama kapasiten çok yüksek. Ben kpssye girip 85 90 arası bir puan alacağım. Başvurduğum yerde ilk 10 da olacağım. Hali hazırda 1 örgün eğitim 1 açıköğretim üniversite okuyor olacağım.liseyi zorla bitirmiş 70 puan almış listenin sonundaki adam torpil yapıp girecek. Ben hakkımı aramadığım zaman işimin olmayacağını bile bile susup oturacakmıyım siz gibi burda ağlayacakmıyım. Siz oturduğunuz yerden burdan boş boş konuşup hak aramaya çalışırken ben mücadele vereceğim. o kadar masraf edeceğim rızkımın peşine gideceğim ama bende torpille girmiş olacağım. öyle bir dünya yok. Burası hak arama yeri değil. Hakkını gidip arayacaksın. Burda kimseye ahkam kesmeyeceksin. Torpil dediğin şey boyu 1.72 kilosu 89 olan adamın kilosunun 84 yazılması. Sonrasında da işe alınması.

İbrahim sözen
Aday Memur
06 Kasım 2019 19:49

Sans demek ki ama baya sansımı zorladım.çünkü gitmeden Kore harbi dahil Atatürk'ün atlarının adları dahil köpeklerinin adları dahil herşeyi ezberledim:)ama sormadılar.gıcıklık yapacak olsalar bunları sorardılar.sonra süphelendim baska adliyede çalışan arkadaşlara bana bunları sordular normal mi dedim.yuh o kadar da sorulmaz demişler:)hala açıklanana kadar rahat değilim.eskiden ne güzel merkezi atama vardı istediği yere nokta atışı atanabilodu insan.simdi sadece hademe olabiliyor düz lise mezunu.ona da razıyız ama 3 kişi 5 kişi atanıor tek seferde.olmazsa limon satarım:)

BARBAROS FD, 4 yıl önce

sana yine ilanda belirtilen konulardan sormuşlar.adam bana okuduğum bölümle ilgili soru sordu ve de acaip zordu bilemedim.

matador7777
Kapalı
06 Kasım 2019 19:52

17 soru sordular net 15 tanesini bildim lisans mezunuyum Mübaşirlik için girdim ve elendim. puanm yüksek kendi ilimde şansımı denemek istedim... Merkeziden atanamadım. 70 puanlı 30 net yapan liseliler 3,5 bin maaş la iş başı yapıcakken biz özel sektöre mahkum ediliyoruz ne yapalım düşük puanmı alalım diplomamı yırtalım gittim derdimi anlattım seni fazla görmüşlerdir mübaşirlik için diyorlar ben kendimi fazla görmüyorum kime ne

matador7777
Kapalı
06 Kasım 2019 19:53

Artvinle alakası yok dediklerimin başka adliye..

matador7777, 4 yıl önce

17 soru sordular net 15 tanesini bildim lisans mezunuyum Mübaşirlik için girdim ve elendim. puanm yüksek kendi ilimde şansımı denemek istedim... Merkeziden atanamadım. 70 puanlı 30 net yapan liseliler 3,5 bin maaş la iş başı yapıcakken biz özel sektöre mahkum ediliyoruz ne yapalım düşük puanmı alalım diplomamı yırtalım gittim derdimi anlattım seni fazla görmüşlerdir mübaşirlik için diyorlar ben kendimi fazla görmüyorum kime ne

İbrahim sözen
Aday Memur
06 Kasım 2019 20:06

Ona bakarsan ben de kalın kaçıyorum mübaşirliğe.hakkını mutlaka ara.benim ki farklı bir durum sadece 4 5 yıllık lazım memurluk sonrasında zaten kendim berşeyler yaparım gibi.

matador7777, 4 yıl önce

Artvinle alakası yok dediklerimin başka adliye..

ikmadayı52
Aday Memur
06 Kasım 2019 20:19

torpili hiç sevmemde ama kardeşim lisans mezunuymussunuz polislik subaylık diğer memurluklar hep lisans istiyor giremiyormusunuz birine bende şahit oldu bu duruma mülakat diyince o geliyor akla zaten başvururkende diyorlar zaten.

ikmadayı52
Aday Memur
06 Kasım 2019 20:40

ben lisansım benim sınav zor demeyin kardeşim lise mezunu zaten bi adalet bakanlığına bide açıktan atamada 1 2 kişi alıyorlar;gidin madem böyle düşünüyorsunuz polislik var subaylık ,ptt alcak;hem şu ülkede kaç milyon lisans mezunu işsiz var biliyormusun atanacak bi bölümde okumuyorsunuz sonra buna başvurruyon biliyorsunda torpil çok olduğunu sonra ıh vıh yapmayın ya,aynı durumuda bende yaşadıydım sıralamdaydım son sıradakini aldılar;hatta tanıdığım biriydi beni bi kötüde etmişlerdi o akşam neymiş oğlunda başarılı yazıyormuş ne anlama geliyor diyor. oğlanda sırıtarak yanımdan geçebiliyor.bunları siz yaşamadınız.

06 Kasım 2019 22:42

zaten polislik subaylık falan açmış kollarını gelin lisans mezunlariiiiii diye bağırıyordu :) lise okurken başvurduk 30 yaşındaki adamların ihtiyacı var diye onları ise aldılar, on lisans başvurduk lisans mezunu adamı aldılar şimdi lisans bitti gidin polis olun diyorlar. yahu fen lisesi diplomasi ile başvuran gördüm fen lisesi. adamlar tip veya dış hekimi olmayınca her türlü artık işsiz kalıyor memlekette.
ikmadayı52, 4 yıl önce

torpili hiç sevmemde ama kardeşim lisans mezunuymussunuz polislik subaylık diğer memurluklar hep lisans istiyor giremiyormusunuz birine bende şahit oldu bu duruma mülakat diyince o geliyor akla zaten başvururkende diyorlar zaten.

İkmrize53
Kapalı
07 Kasım 2019 12:58

Bu sistem sizin gibi anlama kapasitesi kıt, hakkını böyle yerlerde aramaya çalışan insanlardan sebep böyle. Hala daha diyor torpili meşrulaştırıyor. Torpile kılıf uyduruyor. Bu kadar anlama kapasitesi kıt gerizekalı insanları ben bu forumdan başka bir yerde görmedim. Psikolojik hasta gerizekalı insanlar devlete memur olmak için sıraya girmiş. Alınmayınca da burda ağlıyorlar. Özel sektörde doğru düzgün işlere kabul edilmeyen insanlar gelmiş devlet memuru olmaya çalışıyorlar. İşe alınmayıncada sisteme, insanlara bu mecralardan küfür ediyorlar. Dönüp kendine bakan yok. Ben ne anlatıyorum, bu kalkmış yine ne konuşuyor. Yok klavyesi düşük, yok puanı düşük, yok 3 kelimeyi bir araya getiremez. Anlama kapasiten bu kadar düşük olduğunu belli etme bari. Kendimi savunayım derken rezil ediyorsun kendini deyyus. Sen burda insanların hakkında ileri geri konuşma hakkını kendinde nerden buluyorsun. Var 80 81 kpss puanın, belkide o kadar bile değil sen buna puan mı diyorsun. Sen önce okuduğunu anlamakta kendini geliştir. Yoksa böyle rezil olmaya devam edersin.

maksimusua
Aday Memur
07 Kasım 2019 16:43

8. mülakatında zabıt katipliğini kazanan birisi olarak konuyu açan arkadaşa selamlarımı

gönderiyorum.

Toplam 134 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi