Editörler : supporters.
12345678910111213»

adaydoçent
Daire Başkanı
04 Mart 2021 15:08

Hocam derginiz hem Esci hem de Tr dizinde taranıyorsa hangisine ihtiyacınız varsa onu kullanabilirsiniz. İkisinde de taranan bir dergide yanlış beyan vermiş olmazsınız. Ancak size tavsiyem dergi sayfalarında yer alan indeksler kısmından ziyade ESCI için web of science'a Tr dizin için ise ilgili web sayfasına bakarak kontrol edin kanıtlarınızı buradan oluşturun
rocker1978, 3 yıl önce

Hocalarım merhaba, bağlı bulunduğum üniv.e Dr. Öğr.Üyesi olarak atanmam için ESCI kriteri gerekiyor (Sosyal bilimciyim). ESCI'yı inşallah çıkarırsam, Dr. Öğr.Üyesi için kullanacağım ama dergi aynı zamanda Tübitak (Ulakbim'de) taranıyor. Ben bu ESCI yayınımı doçentlik başvurusunda Tübitak yerine saydırabilirmiyim? Malum doçentlik başvurusunda asgari Tübitak dergii yayınları isteniyor. Tübitak dergilerinde yayın çıkarmaya zorlandığım için ESCI makalemi Tübitak yerien saydırıp, kitap bölümüne yükleneceğim daha çok,puan için. Bilgisi olan cevaplarsa sevinirim.

rocker1978
Şube Müdürü
04 Mart 2021 15:26

Teşekkür ederim hocam, kontrol ederim, istediğim yerde kullanabiliyorsam güzel oldu.

adaydoçent, 3 yıl önce
Hocam derginiz hem Esci hem de Tr dizinde taranıyorsa hangisine ihtiyacınız varsa onu kullanabilirsiniz. İkisinde de taranan bir dergide yanlış beyan vermiş olmazsınız. Ancak size tavsiyem dergi sayfalarında yer alan indeksler kısmından ziyade ESCI için web of science'a Tr dizin için ise ilgili web sayfasına bakarak kontrol edin kanıtlarınızı buradan oluşturun

AkademikYorum
Aday Memur
05 Mart 2021 02:18

Hocalarım merhaba.

Sizlere bir sorum olacaktı. Lisansüstü tezlere, makalelerde atıf yapılması, doçentlikte atıf olarak sayılıyor mu? Bu meseleyi bir türlü netleştiremedim. Bazıları olduğunu, bazıları olmadığını söylüyor. Bir türlü emin olamıyorum.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

frmn
Şube Müdürü
05 Mart 2021 12:32

Sanırım kullanılıyor hocam ama tam eminde değilim. Doçentlik için kullanılıyor ama akademik teşvikte kullanılmıyor. Bazı jüriler de bunları çok karıştırıyor. Kendi düşüncem ihtiyacınız yoksa hiç kullanmayın diyebilirim. jüriler nereden çakayım diye düşününce bunu söyledim. Son karar tabiki de sizin

AkademikYorum, 3 yıl önce

Hocalarım merhaba.

Sizlere bir sorum olacaktı. Lisansüstü tezlere, makalelerde atıf yapılması, doçentlikte atıf olarak sayılıyor mu? Bu meseleyi bir türlü netleştiremedim. Bazıları olduğunu, bazıları olmadığını söylüyor. Bir türlü emin olamıyorum.

integral23
Daire Başkanı
05 Mart 2021 21:29

Tezlerinize yapılan atiflari kullanamiyorsunuz arkadaslar.

adaydoçent
Daire Başkanı
05 Mart 2021 23:24

Mart başvurusunda doktora tez kısmına geldiğimizde atıf girişi vardı. Bu atıf tabi ki doçentlikte kullanılan atıf türlerinden birisi olmalı. Tezinize bir tezden atıf gelirse kullanamazsınız. Sonuç itibariyle eğer sistem müsade ederse kullanırım elbette buna engel bir durum yok.
AkademikYorum, 3 yıl önce

Hocalarım merhaba.

herbıbolokog
Aday Memur
06 Mart 2021 00:00

Merhaba arkadaşlar, katılım ücreti alınan kongrelerin doçentlik başvurusunda kullanılmasının bir sakıncası var mı? Sosyal Bilimciyim ve bu konuda herkes farklı bir şey söylüyor. Başvuracağım kongreler örneğin; 23 Nisana kadar ücreti yatırılmasını, 25 Nisana kadar özet gönderilmesini söylüyor ve özet gönderiminden bir hafta içinde kabul alıp almadığınız bildirilecek diyor. Sunum, katılım belgesi ve bildiri kitabında basım şartlarını sağlayan bir kongre paralı yada parasız bir önemi yok diye düşünüyorum ama yanlış mı düşünüyorum? Lütfen görüşlerinizi bekliyorum.

hidalgo54
Şef
06 Mart 2021 00:47

Hocam katılım ücreti almayan kongre bu güne kadar ne gördüm ne de duydum. Herhangi bir sakıncası olmaz elbette. Paralı dergilerle aynı kategoriye koymayın.
herbıbolokog, 3 yıl önce

Merhaba arkadaşlar, katılım ücreti alınan kongrelerin doçentlik başvurusunda kullanılmasının bir sakıncası var mı? Sosyal Bilimciyim ve bu konuda herkes farklı bir şey söylüyor. Başvuracağım kongreler örneğin; 23 Nisana kadar ücreti yatırılmasını, 25 Nisana kadar özet gönderilmesini söylüyor ve özet gönderiminden bir hafta içinde kabul alıp almadığınız bildirilecek diyor. Sunum, katılım belgesi ve bildiri kitabında basım şartlarını sağlayan bir kongre paralı yada parasız bir önemi yok diye düşünüyorum ama yanlış mı düşünüyorum? Lütfen görüşlerinizi bekliyorum.

adaydoçent
Daire Başkanı
06 Mart 2021 00:55

Hocam ben ne katılım ücreti almayan kongre gördüm (bari öğrenciye ücretsiz yapsalar) ne de bildiri gönderdiğimizde kabul etmeyen kongreye denk geldim. İçiniz rahat olsun hiç bir sıkıntı yok.
herbıbolokog, 3 yıl önce

whitestar1
Aday Memur
06 Mart 2021 12:53

Hocalarım, benim scı exp yayınım Mayıs ayında yayınlanacak. Mühendislikten başvuracağım. Mayıs başvurusunda kullanabilir miyim?

herbıbolokog
Aday Memur
06 Mart 2021 13:58

Teşekkür ederim sayın Hocam.

adaydoçent, 3 yıl önce
Hocam ben ne katılım ücreti almayan kongre gördüm (bari öğrenciye ücretsiz yapsalar) ne de bildiri gönderdiğimizde kabul etmeyen kongreye denk geldim. İçiniz rahat olsun hiç bir sıkıntı yok.

herbıbolokog
Aday Memur
06 Mart 2021 13:59

Teşekkür ederim sayın Hocam.

hidalgo54, 3 yıl önce
Hocam katılım ücreti almayan kongre bu güne kadar ne gördüm ne de duydum. Herhangi bir sakıncası olmaz elbette. Paralı dergilerle aynı kategoriye koymayın.
06 Mart 2021 14:38

İntihal programları da çok güvenilir değil. İntihale sokma şartı varsa bu şartla intihalden geçerek tezler YÖKe teslim edilmişse YÖK intihale sokmamışsa veya sokup farklı sonuç bulmuşsa bunu hemen bildirmesi gerekir. Bu saatten sonra yapılması gereken intihal tespit sistemlerini standart hale getirme ve tüm YÖK tez sisteminde intihal tarama programlarının aynı standartta olmasıdır. Asıl sorun intihal programlarının ayarlarının değiştirilebilmesidir. Ben intihale sokunca 5 çıkıyor Enstitü sokunca 10 çıkıyor YÖK sokunca 15 çıkıyorsa burada asıl sorun intihal programları ve bu programlara bunların nasıl sokulduğudur. Yapılması gereken bu an itibari ile iyi bir sistemin kurulması ORCİD gibi intihal programları da tüm araştırmacılara açık olmalıdır. Tezler, makaleler, kitap bölümleri için tüm alanlarda aynı veya farklı kıstaslar belirlenerek bunlar sağlanırsa yayınlanmalıdır. Yoksa aynı tas aynı hamam devam eder ve atı alan Üsküdar'ı geçer gider Prof. da olur rektör de olur. Kaos ortamı girdap olur at izi it izine karışır...

https://www.memurlar.net/haber/956461/intihal-sucunda-zamanasimina-dair-onemli-karar.html?utm_source=headlines

frmn
Şube Müdürü
06 Mart 2021 18:42

Mayıs ayında yayınlanmış (cilt sayfa,sayfa no almış) çalışmayı kullanabilirsiniz. Ancak normalde periyodik olarak haziranda yayınlanacak dergi deki çalışma bazen erkenden cilt ve sayfa nymarası alabiliyor ( erken basım) bunlarda sıkıntı çıkabilir. Bunları kullanmayın hocam.

whitestar1, 3 yıl önce

Hocalarım, benim scı exp yayınım Mayıs ayında yayınlanacak. Mühendislikten başvuracağım. Mayıs başvurusunda kullanabilir miyim?

dkalyon
Aday Memur
06 Mart 2021 19:38

Merhabalar. Ben de mayıs başvurusu yapacağım inşallah

Ekim 2020 başvurum makalem WOS ta taranmasına rağmen paralı bir dergide olduğu için bir jüri üyesi tarafından kabul edilmedi. Bunu hep yazıyorum ama dergiyi kabul etmeyen hoca dergide editör ve kendisinin aynı dergide farklı yıllarda yayınlanmış 6 makalesi var.

Kasım ayında yayınlanmış ericte taranan bir makalem vardır şubatta başvurmak için hazırlık yapmıştım ama başvuru haftasında makalenin ericte taranıp taranmadığına baktığımda henüz taranmadığını gördüm. O yüzden risk almayıp mayısa bıraktım başvuruyu. Bugün kontrol ettim makalem ERIC te taranıyor. Bir hafta önce taransaydı başvuracaktım

Son Martı
Aday Memur
06 Mart 2021 23:27

hayırlısı hocam, üzülmeyin

dkalyon, 3 yıl önce

Ekim 2020 başvurum makalem WOS ta taranmasına rağmen paralı bir dergide olduğu için bir jüri üyesi tarafından kabul edilmedi. Bunu hep yazıyorum ama dergiyi kabul etmeyen hoca dergide editör ve kendisinin aynı dergide farklı yıllarda yayınlanmış 6 makalesi var.

Kasım ayında yayınlanmış ericte taranan bir makalem vardır şubatta başvurmak için hazırlık yapmıştım ama başvuru haftasında makalenin ericte taranıp taranmadığına baktığımda henüz taranmadığını gördüm. O yüzden risk almayıp mayısa bıraktım başvuruyu. Bugün kontrol ettim makalem ERIC te taranıyor. Bir hafta önce taransaydı başvuracaktım

adaydoçent
Daire Başkanı
07 Mart 2021 00:31

Başvurunun son tarihine kadar yayınlanan çalışmalar kullanılır ancak 1 gün sonrası bile kullanılamaz hocam. Bir de yayınlanmaktan kastınız nedir? Mutlaka cilt no, sayfa no almalı. Cilt no ileri bir tarih ise mesela haziran maalesef kullanamazsınız
whitestar1, 3 yıl önce

adaydoçent
Daire Başkanı
07 Mart 2021 00:32

Bu cevabı ben cevap verdikten sonra gördüm. Frmn hocam açıklamış ben de tekrar etmiş oldum kusura bakmayın
frmn, 3 yıl önce

Mayıs ayında yayınlanmış (cilt sayfa,sayfa no almış) çalışmayı kullanabilirsiniz. Ancak normalde periyodik olarak haziranda yayınlanacak dergi deki çalışma bazen erkenden cilt ve sayfa nymarası alabiliyor ( erken basım) bunlarda sıkıntı çıkabilir. Bunları kullanmayın hocam.

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
07 Mart 2021 14:08

Yayını kabul etmeyen jüri üyesinin aynı dergilerde yayını olması ölçüt müdür? Yayını yaptığı sıralarda bu dergideki yayın geçerli olabileceği gibi, bu yayını ile bir başvuru yapmamış olabilir. Jüri üyesi prof. olduğuna göre artık puan hesabı ile işi olmadığından tüm yayınlarını puan getirecek yerlerde yayınlamayabilir.

dkalyon, 3 yıl önce

adaydoçent
Daire Başkanı
08 Mart 2021 02:16

Hocam peki bu paralı derginin şaibeli dergiler sınıfında olmadığına dair bir açıklama eklemiş miydiniz? Örneğin benim bir tane yayınımın olduğu dergi 2021 itibari ile açık erişim oldu ve ücreti yayın kabulunden sonra alıyorlar. Ancak benim yayınım 3 sene önce yayınlandı. Ona rağmen bu detay jürinin gözünden kaçar diye tarafına gönderilen bilgilendirme e-postasını ve tarih detaylarını hem açıklama kısmına hem de kapak öncesine bir not olarak eklemeyi düşünüyorum.
dkalyon, 3 yıl önce

Toplam 3160 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi