Editörler : Pangaea

Pskghakan
Şef
07 Ağustos 2020 14:28

Devlet üniversitesinde okuyorum. Özelde okumuyorum. Daha önceki paylaşımlarımı okuyabilirsiniz özel üniversiteleri de kapatacağım dedim.

Ama evet doğru 370 TL ile dönemlik 20-30 bin gözümde aynı değil.

Ben de yüksek lisansımı özelde yapmayı düşünüyorum.

Ayrıca PDR de mezunuyum. Hepsini yüksek puanlar yaparak kazandım.

Kısa süreliğine psikolojinin açık öğretime açıldığı iyi oldu.

Kimin çıkarcı beleşçi olduğu ortaya çıktı.

Neyse bölüm kapandı konu kapandı bitti gitti.

l Hiçlik l, 4 yıl önce

Sadece barajı geçerek özel üniversitesini okusak size yamuk yapmış olmayız di mi:)))

Asıl rakipleriniz onlar da..

Hatırlatmak istedim..

Ha belki siz de onlardan birisiniz kimbilir..

Hangi bölüme baksak dirsek çürüten çürütene.. Niteliklerden bi'haber olsak yiyeceğiz de..

Pskghakan
Şef
07 Ağustos 2020 14:31

4 sene PDR okudum

2 sene psikoloji okuyorum.

Aynı zamanda yüksek lisans yapıyorum.

Hepsini de zor sınavlar girerek kazandım. Yüksek ortalamalar yaparak kazandım. Niteliğinizi bilmesek yiyeceğiz nedir?

Bu bölümlerde insanlar kendini geliştirmek için ellerinden ne geliyorsa yapıyorlar.

Terapi eğitimleri, test eğitimleri peşinde koşuyoruz.

Öyle uzaktan açıktan olmaz. Bizler oyun oynamıyoruz.

Pskghakan
Şef
07 Ağustos 2020 14:33

Bu arada ikinci yüksek lisansımı özelde yapacağım. Şu an eğitim bilimleri üzerinde yüksek lisans yapıyorum. İkinci yüksek lisansımı özelde yapıcam.

Pskghakan
Şef
07 Ağustos 2020 14:36

Ayrıca özelde okuyanlar en azından barajı geçiyorlar. Açık öğretim uygulamasında herhangi bir bölüm okuyan başvuru yapabilecekti. Böyle bir saçmalık olabilir mi??

07 Ağustos 2020 14:54

Tebrikler alanda kendini gayet iyi yetiştirenlerdensiniz..

Ancak bu diğer öğrencilerin aynı niteliği taşıdığı anlamına gelmez..

Tıpkı her açıköğetim öğrencisinin nitelik yönünden aynı olmadığı gibi..

Zamanında zaten barajı geçmişler ki şuan 2, 3ve hatta 4. Üniversite olarak okuyanları işe yaramaz olarak nitelendirmeniz başlı başına alanınızla çelişmekte..

Sınırsız kontenjan kısmına ben de katılmıyorum..

Vee kendi bölümüyle ilintili olarak kendini geliştirmek isteyen okuyabilirdi ne zararı vardı bunun..

Her okuyan o bölümde atanacak diye bir durum yok..

Bu kavga rakip kavgasından başka bir şey değil..

İyi günler..

Pskghakan, 4 yıl önce

Ayrıca özelde okuyanlar en azından barajı geçiyorlar. Açık öğretim uygulamasında herhangi bir bölüm okuyan başvuru yapabilecekti. Böyle bir saçmalık olabilir mi??

Pskghakan
Şef
07 Ağustos 2020 15:48

Evet uzaktan veya açıktan okunmasına lafım yok. Bu bölümü gerçekten okumak isteyen fakat çalışan insanlar var ve bu nedenle okuyamıyorlar. 500-700 gibi sayılar değil de 70-80 gibi sayılar açıp puanla girmeyi sağlasalardı bir şey demezdim. Ama 4 Yıllık herhangi bir bölüm okuyan gelip benim bölümümde okuyamaz. Hatta bence başka hiçbir bölüm okumamalı.

Ben pdr okuduktan sonra psikoloji yazdığımda insanlar sen zaten psikoloji okumadın mı neden aynı bölümü okuyorsun dediler. Ben o kadar çaba sarf edicem. Pdrden sonra tekrar sınava girippsikoloji kazanıcam başkası 4 Yıllık psikolojiyle uzaktan yakından alakası olmayan bir bölümde okuyacak sınava formaliteden bile girmeyecek gidip üniversiteye başvurup psikoloji bölümü öğrencisi olacak. Sizin mantığınız alıyor mu? Demek ki üniversiteler de yanlış yaptıklarını düşündüler ki geri adım attılar :)

Merdüm.Girizs
Kapalı
21 Ağustos 2020 15:12

..

Pskghakan, 4 yıl önce

Devlet üniversitesinde okuyorum. Özelde okumuyorum. Daha önceki paylaşımlarımı okuyabilirsiniz özel üniversiteleri de kapatacağım dedim.

Ama evet doğru 370 TL ile dönemlik 20-30 bin gözümde aynı değil.

Ben de yüksek lisansımı özelde yapmayı düşünüyorum.

Ayrıca PDR de mezunuyum. Hepsini yüksek puanlar yaparak kazandım.

Kısa süreliğine psikolojinin açık öğretime açıldığı iyi oldu.

Kimin çıkarcı beleşçi olduğu ortaya çıktı.

Neyse bölüm kapandı konu kapandı bitti gitti.

volkani
Aday Memur
12 Eylül 2020 07:40

rehberlige gecip aksama kadar yatma!

braveheart1234
Daire Başkanı
13 Eylül 2020 03:50

Kim yatıyormuş?

PDR ve Psikolojiye laf edemezsin saygısızlık yapma.

volkani, 4 yıl önce

Merdüm.Girizs
Kapalı
13 Eylül 2020 13:45

saygısızlık yapıyorsun yapma .
volkani, 4 yıl önce

volkani
Aday Memur
16 Eylül 2020 16:56

benlik bir sey yok, sahaya bakın gerçeği görürsünüz.

Merdüm.Girizs
Kapalı
16 Eylül 2020 20:54

sacmalik
volkani, 4 yıl önce

braveheart1234
Daire Başkanı
17 Eylül 2020 10:23

Sahada çalışan psk dan/rehb ogrt zaten. Yaptığınız yorumun belli bir meslek grubunu hedef aldığını unutmayın. Kişi kendinden bilirmiş işi. Sen kendi mesleğine ve alanına bak öncelikle prof dr.
volkani, 4 yıl önce

braveheart1234
Daire Başkanı
17 Eylül 2020 10:27

Her gün bir ton öğrenci veliyle görüşüyorum. Bazen nefes alacak vakit olmuyor, pandemiden önce bir ton seminer gezi etkinlik yaptım kendi çapımda. İdare, ogr. ve veliler gayet memnundu. Okul anketinde en aktif alan çıktım. Hala daha senin gibi kendini bilmezlerden "yatiyor" lafını duyuyoruz. Sizin zihniyetiniz 1800lerden kalma ona buna sallama zihniyeti. Modern eğitim tekniklerini bilmezsiniz, rehberlik ve psk danışmanin önemini bilmezsiniz burda gelir "rehberlikciler yatiyooo :(" dersiniz. Kendi alanınız ne bilmiyorum ama atom-coron aşısı-katm değerli teknoloji yatırımı yapıp dünyayı kurtarıyorsunuzdur. Devam edin! Başka alanlara sallamayın.
volkani, 4 yıl önce

Merdüm.Girizs
Kapalı
17 Eylül 2020 14:38

inanılmaz yanlış bilgiler. eksik yanlışsın .
volkani, 4 yıl önce

anamurlu333
Kapalı
18 Eylül 2020 16:18

Ya ben acikogretimden tip okuyup acikogretim beyin cerrahı olup ameliyat yapcaktim kapanmış bölüm...

Toplam 156 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi