Editörler : Pangaea
13 Şubat 2020 14:32

Hem önlisans hem lisans mezunu olanlar birleşelim
Arkadaşlar 2 tane önlisans 1 tane lisans mezunuyum ama yönetmelikte sadece lisanstan Kpss ye girebiliyoruz. Eminim benim gibi birçok öğrenci vardır. Gelin birleşelim twitter instagram nerde olursa.. Hakkımızı arayalım sonuçta biz lisans mezunu olduğumuz için değil ek olarak önlisans da okuduğumuz için o sınava girmek istiyoruz! Organize olmazsak bu devran böyle gidecek artık intiharı düşünüyorum yardım edin sesimizi duyuralım

Slymnctnkya
Memur
14 Şubat 2020 13:47

Hiç mi kimse yok? Bize ne yapıyorlarsa iyi yapıyorlar müstehak bize! lisanstan atanamayacağımızın farkında değil misiniz? Madem sınavına giremeyeceğiz neden önlisans okumamıza izin veriyorlar herkes okuduğu bölümlerin sınavına girebilmeli çok okumak cezalandırılmamalı!

EdaÇentikli
Yasaklı
15 Şubat 2020 22:17

Evet sana katılıyorum. Önlisanstan atananlar lisans okuyayım diye uğraşmıyor lisans tamamlama yapıp kenara çekiliyor. Sadece lisans mezunları da bu kuralı bildiği için önlisans okumayı boş görüyor ve okumuyor.

Keşke bu durum değişse, ne yapacağımı da bilmiyorum. Ben de senin gibi bunun değişmesini isteyenlerin az olmasından rahatsızım.

Slymnctnkya
Memur
15 Şubat 2020 22:24

Geçmişe dönük araştırma yaptım bu konudan muzdarip 25bin civarı öğrenci varmış ancak zaman içinde sonuç alamayınca sindirilmisler sanırım. internette imza kampanyası başlattım birlik olup sesimizi duyurabilsek bence bir düzenleme gelecektir çünkü mantık bunu gerektirir.
EdaÇentikli, 4 yıl önce

Evet sana katılıyorum. Önlisanstan atananlar lisans okuyayım diye uğraşmıyor lisans tamamlama yapıp kenara çekiliyor. Sadece lisans mezunları da bu kuralı bildiği için önlisans okumayı boş görüyor ve okumuyor.

Keşke bu durum değişse, ne yapacağımı da bilmiyorum. Ben de senin gibi bunun değişmesini isteyenlerin az olmasından rahatsızım.

mttt9
Kapalı
15 Şubat 2020 23:49

abi hemen twitter de organize olup trend topicsi ele geçirip sesimizi duyuralım

Slymnctnkya
Memur
15 Şubat 2020 23:54

Ben anlamıyorum ki o işlerden ama elimden geleni yaparım biri öncülük yapsa.. bi twitter hesabı açtım dün ordan YÖK'ü etiketleyip paylaşım yapıyorum durmadan, imza kampanyamı falan paylaşıyorum ama ses getiremedim henüz. siz anlıyorsanız o işlerden ne yaparsanız ben uyum sağlarım Ankaraya eylem yapmaya kadar gelebilirim hatta
mttt9, 4 yıl önce

abi hemen twitter de organize olup trend topicsi ele geçirip sesimizi duyuralım

Slymnctnkya
Memur
16 Şubat 2020 00:08

https://www.change.org/p/y%C3%B6k-lisans-ve-%C3%B6nlisans-diplomal%C4%B1-i%C5%9Fsizler

EdaÇentikli
Yasaklı
16 Şubat 2020 00:31

Dalga geçiyor olabilir o arkadaş

Slymnctnkya, 4 yıl önce
Ben anlamıyorum ki o işlerden ama elimden geleni yaparım biri öncülük yapsa.. bi twitter hesabı açtım dün ordan YÖK'ü etiketleyip paylaşım yapıyorum durmadan, imza kampanyamı falan paylaşıyorum ama ses getiremedim henüz. siz anlıyorsanız o işlerden ne yaparsanız ben uyum sağlarım Ankaraya eylem yapmaya kadar gelebilirim hatta

Slymnctnkya
Memur
16 Şubat 2020 00:34

zannetmiyorum ama eğer öyleyse de ağlanacak halimize gülüyoruz demektir dediğim gibi biz bu zihniyette olduğumuz sürece her şey müstehak bize malesef. oysa ki davamızda kesinlikle haklıyız yetkililere ulaşabilsek onlar da bunu anlayacak ve gereğini yapacaktır..
EdaÇentikli, 4 yıl önce

Dalga geçiyor olabilir o arkadaş

humkum
Aday Memur
16 Şubat 2020 00:50

binlerce lisans okumamış ön lisans mezunu var,, insanların haklarını sırf işinize gelecek diye çalamazsınız

Slymnctnkya
Memur
16 Şubat 2020 00:56

Bu söylediğinin mantığı ne arkadaşım? Burada biz lisans okuduk önlisansa girme hakkımız var demiyoruz, lisansın yanı sıra gittik 2 sene de farklı bi üniversitede önlisans da okuduk o okuduğumuzun sınavına girme hakkımız var diyoruz? lisans okumayan o binlerce kişi de istiyorsa onlisansin dışında gitsin 4 yıl daha okusun onun da hem lisans hem önlisans girme hakkı olsun? Kısacası herkesin okuduğu bölümün sınavına girme hakkı olsun burda nasıl bi adaletsizlik gördüğünü anlayamıyorum.
humkum, 4 yıl önce

binlerce lisans okumamış ön lisans mezunu var,, insanların haklarını sırf işinize gelecek diye çalamazsınız

Slymnctnkya
Memur
16 Şubat 2020 01:02

Bizim suçumuz 2 yıldan önce 4 yıllık bir bölüm daha okumamız mı? Biz bu 2 yıllığın sınavına giremeyeceksek 4 yılın ardından gidip neden 2 yıl ter döküp bi bölüm daha bitiriyoruz? Ben uluslar arası ilişkiler mezunuyum onun ardından laboratuvar bölümü de okudum. Laboratuvar neden yok sayılsın? Çok okumak cezalandırılması gereken birşey mi sence?

mttt9
Kapalı
16 Şubat 2020 15:46

Kimsenin suçu yok da, eğer önlisans bölümünden atanırsanız ve atandıktan sonrada benim lisans diplomam var yükselmek istiyorum diyip yükselirseniz lisans kpss ile atanmış insanlara haksızlık olmaması için yapılmış bir önlem olmalı.Görevde yükselme talep etmeyeceğinze dair bir teminat verirseniz sınava girebilmeniz lazım gelir.Yoksa o zaman da size haksızlık olur.

Slymnctnkya
Memur
16 Şubat 2020 15:48

Görevde yükselme diye birşey yok ki artık kurum değiştirme dahil her şey için sınava girmek gerekiyor. Yani onlisanstan atandım lisans diplomam da var yükseleyim diye bir ihtimal zaten yok mevzuatta
mttt9, 4 yıl önce

Kimsenin suçu yok da, eğer önlisans bölümünden atanırsanız ve atandıktan sonrada benim lisans diplomam var yükselmek istiyorum diyip yükselirseniz lisans kpss ile atanmış insanlara haksızlık olmaması için yapılmış bir önlem olmalı.Görevde yükselme talep etmeyeceğinze dair bir teminat verirseniz sınava girebilmeniz lazım gelir.Yoksa o zaman da size haksızlık olur.

Slymnctnkya
Memur
16 Şubat 2020 16:00

Bu şekilde olunca lisans diplomamız işimize yaramadığı gibi önümüze engel oluyo. Lisans diplomamı iptal edebilmek için herşeyi yapardım ama o da olmuyormuş ee ne yapalım o zaman? lisanstan atama yapın atanalım, o da yok? Bir insan üniversite mezunu olduğu için sevinmek yerine üzülüyorsa orda bir adaletsizlik vardır demek yanlış mı?
mttt9, 4 yıl önce

mttt9
Kapalı
16 Şubat 2020 19:09

tabi sıanvla oluyo yükselme ama bence gene adaletli değil.Yükselmenin önünü kapatıp size önlisans sınavına girmenin yolu açılması lazım bu durumda da size haksızlık oluyor.Keşke bir kaç ders bırakıp bitirmeseydin lisansı.Yapcak bişey yok.Kpss çalışcaksın hocam eğer atanmak istiyosan .Ekmek aslanın ağzında

Slymnctnkya, 4 yıl önce
Görevde yükselme diye birşey yok ki artık kurum değiştirme dahil her şey için sınava girmek gerekiyor. Yani onlisanstan atandım lisans diplomam da var yükseleyim diye bir ihtimal zaten yok mevzuatta

Slymnctnkya
Memur
16 Şubat 2020 20:09

Kpss lisanstan bizim bölümün ataması yok düz memurluk için de 90 üzeri almak gerekiyor. Önlisans bölümlerimin ataması var en azından ama sınavına giremiyoruz buna bir düzenleme getirip sınava girme hakkımızı bize verseler her şey herkes için adaletli olacak da sesimizi kim duyacak? Sözün bittiği yerdeyiz kardeşim
mttt9, 4 yıl önce

tabi sıanvla oluyo yükselme ama bence gene adaletli değil.Yükselmenin önünü kapatıp size önlisans sınavına girmenin yolu açılması lazım bu durumda da size haksızlık oluyor.Keşke bir kaç ders bırakıp bitirmeseydin lisansı.Yapcak bişey yok.Kpss çalışcaksın hocam eğer atanmak istiyosan .Ekmek aslanın ağzında

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi