Editörler : supporters.
07 Ağustos 2017 01:13

Kpss a ve yds birlikte halledilebilir mi?

Merhaba arkadaşlar. Geçen sene KPSS A dersanesine gittim ve pek de memnun olmadığım bir puan aldım. Bu sene tekrar KPSS dersanesine gitmeyi düşünmüyorum. Sizden ricam geçen sene altyapısını attığımı düşündüğüm KPSS'nin yanında bir de -55 üstü mümkünse 70 :) - YDS yapılabilir mi? Birlikte yürütülebilir mi, çok mu zor olur? Eğer yürütülür diyorsanız YouTube'da Benim Hocam'da Hakkı Şahin YDS videoları var evden mi çalışmak mantıklı yoksa kursa gitmek mi? Biliyorum sizlerin de kafası karışık ama yardımcı olursanız sevinirim :)

bittle
Aday Memur
07 Ağustos 2017 01:44

Fikrimce çok zor. İkisini beraber halledeyim diyip ikisinide elinden kaçırma gibi bir ihtimalin olur. İllaki yds istiyorum diyosan önce onu hallet koy cebine. Sonra kpss...

06Regista
Aday Memur
07 Ağustos 2017 02:01

KPSS'den iyi kötü altyapım var o yüzden YDS düşünmüştüm.

bittle, 7 yıl önce

Fikrimce çok zor. İkisini beraber halledeyim diyip ikisinide elinden kaçırma gibi bir ihtimalin olur. İllaki yds istiyorum diyosan önce onu hallet koy cebine. Sonra kpss...

Ateş Korbay
Yasaklı
07 Ağustos 2017 07:26

SMMM stajını yaparken; hem KPSS ve hem de YDS' yi birarada yürüten ve bunların hepsinde de çok başarılı sonuçlar alarak her üçünde de muradına ermiş olanlar var.

Ateş Korbay
Yasaklı
07 Ağustos 2017 07:29

Mahallede gezip tozarak ve yan gelip yatarak, yarenlikler ederek; hiç bir işe yaramayanlar da var.

07 Ağustos 2017 11:51

Sen şu şizofreni dinleme yine damlamış buraya

Müfit Zeytin
Yasaklı
07 Ağustos 2017 12:09

İşte o zaman başlık sahibi kaybeder ve KEYN gibi mahallede çakılı kalır. KEYN' den şimdiye kadar ne han oldu, ne de hamam?..

07 Ağustos 2017 13:35

Lan olm sanki mahalleden 40 yıllık arkadaşımsın da gelip burda konuşuyorsun ya ahahaha sen bakırköye ne zaman dönecen onu söyle bi, söz lokum alıp gelecem sana

Boomerrr
Aday Memur
07 Ağustos 2017 13:48

YDS nin KPSS den daha zor olduğunu düşünürsek 2 si 1 arada olmaz hocam.Cok farklı bağlantısız şeyler. YDS aşırı bir kelime havuzu gerektiyor ve çok sağlam mantık ve Türkçe gerektirir.YDS taktik filan var diyenlere inanma KPDS ÜDS de vardı yalan yok ama 2015-2016-2017 YDS sınavları aşırı kaliteli hele son yıl zor olabilir ama muthisti sorular.cozerken şahsen ben aşk ile çözmustum :)

paretoo
Şef
07 Ağustos 2017 13:53

Bence ingilizce duzeyinize gore degisir cevap. Onu yazmamissiniz. Kpss temeli olsa da olmasa da belli seviyeye gelmediyseniz (belli puanlarda 80-85 bandı) cok calismaniz lazim. Ikisini bir arada goturecek disipline sahipseniz neden olmasin. Ama onun icin de az biraz ingilizce biliyor olmaniz lazim diye dusunuyorum, sıfırdan cok zor bence.

Ekim Ensade
Yasaklı
07 Ağustos 2017 13:53

KPSS ve YDS'ye gönülden çalışanlar emellerine nail olurlarken mahallenin aylakları yerinde sayar.

Rebellious26
Aday Memur
07 Ağustos 2017 22:22

ben sizin dediğinizi 2016 da yaptım keşke yds puanınızı da yazsaydınız daha rahat cevap yazardım..benim yds puanım 45 civarındaydı ve kpss altyapımda A kadro için 75 civarındaydı 2016 da kütüphaneye kapandım günlük 6 saat filan kpss, her günde 1 2 saat yds okuma yapıyordum ama yds için bir gün bile fire vermeden her gün okuma yaptm 45 50 puanımı 70 üstüne çıkardım kpss den de 85 üstü aldım ben yaptığıma göre siz hayde hayde yaparsızınız..yalnız yds de benım okumam yoktu açığımı biliyordum ve bundan dolayı sürekli makale okudum ondan 70 ustune çıkmam sıkıntılı olmadı onun ıcın sız de açığınızı bılıp onun ustune gıtmelısınız dıye düşünüyorum bır de bu anlattığım süreç gerçekten sabır gerektirecek bır süreç bunu bastan aklınıza koyun derim sonlara doğru ınsan gerçekten çok yıpranıyor..başarılar..

06Regista
Aday Memur
08 Ağustos 2017 01:47

Sıfırdan başlayacağım desem yeridir YDS'ye. Zor bir süreç KPSS'den de 75 aldım bu sene. Gramer vs eksikliği de var sizin gibi okuma yaparak halletmem için bir altyapı lazım sanıyorum. YDS için dersaneye git gel zaman kaybı olacak ve bir yandan da tekrar KPSS'ye bakmak çok zamanımı alır. O yüzden evden kendim Benim Hocam'la yürütmeyi düşünüyorum.

Rebellious26, 7 yıl önce

ben sizin dediğinizi 2016 da yaptım keşke yds puanınızı da yazsaydınız daha rahat cevap yazardım..benim yds puanım 45 civarındaydı ve kpss altyapımda A kadro için 75 civarındaydı 2016 da kütüphaneye kapandım günlük 6 saat filan kpss, her günde 1 2 saat yds okuma yapıyordum ama yds için bir gün bile fire vermeden her gün okuma yaptm 45 50 puanımı 70 üstüne çıkardım kpss den de 85 üstü aldım ben yaptığıma göre siz hayde hayde yaparsızınız..yalnız yds de benım okumam yoktu açığımı biliyordum ve bundan dolayı sürekli makale okudum ondan 70 ustune çıkmam sıkıntılı olmadı onun ıcın sız de açığınızı bılıp onun ustune gıtmelısınız dıye düşünüyorum bır de bu anlattığım süreç gerçekten sabır gerektirecek bır süreç bunu bastan aklınıza koyun derim sonlara doğru ınsan gerçekten çok yıpranıyor..başarılar..

08 Ağustos 2017 09:05

Başlık sahibi bu işe can-ı gönülden baş koyarsa ve çalışırsa, dediklerinde mutlu sona erişir.

Rebellious26
Aday Memur
08 Ağustos 2017 09:41

Eğer yds puanınız 30 filansa bir de bu eylül yds e çalışmayıp nisanı düşünüyorsunuzsanrm bence yds çalışmayın bir sene sağlam kpss çalışın iyi bir sıralama yapmaya çalışın mayıstaki kpss den hemen sonrada eylüle kadar yds çalışın çünkü nisan yds leri her zaman çok zor ayrica temeliniz zayifsa inanin tahmininizden daha zaman alir yds..eylül yds de puan yükseltme sınavı gibi düşünün kolay çıkar bir de nisan da bir ay sonra kpss çok baskı yapıyor insana..bir de kurumlar yds isteyen de var ama artk sınavlarında daha çok uygulamaya başladılar ingilizceyi eğer kpss inanın bana dereceniz yoksa 2 3 kurum dışında sıralama gelmiyor zaten onda da ingilizce istemiyor ama bölüm bazlı sinavlarda yds çok işinize yarar yani yds kpss de iyi bir sıralamanız varsa ise yarıyor ksr bakmayın ama durum bundan ibaret tabi bu anlattıklarım banka sınavları filan hariç orda dil sizi çok önlere atar

06Regista, 7 yıl önce

Sıfırdan başlayacağım desem yeridir YDS'ye. Zor bir süreç KPSS'den de 75 aldım bu sene. Gramer vs eksikliği de var sizin gibi okuma yaparak halletmem için bir altyapı lazım sanıyorum. YDS için dersaneye git gel zaman kaybı olacak ve bir yandan da tekrar KPSS'ye bakmak çok zamanımı alır. O yüzden evden kendim Benim Hocam'la yürütmeyi düşünüyorum.

beznadejniy
Aday Memur
08 Ağustos 2017 17:58

Hocam nacizane tavsiyem ydsye ayiracaginiz zamanı 2018 genel kültür -genel yetenek sınavına sarf edin. B grubu kadrodan atandiktan sonra eliniz maaş gördükten sonra ydsye rahat rahat vakit ayırabilirsiniz. Tabi bu arada alan derslerini boslamayin, 2019 yılında hem 80-90 bandında kpss yaparsınız hem de yds 50-70 seviyesine gelirsiniz. Ben 2016 gk -gy'ye önem vermedim 80'i asamadim, yds de 47,5'te kaldı alandan da 16 puan türünden 80 i geçtim ama hiçbir işe yaramadı. Hayatta başarılar dilerim.

06Regista, 7 yıl önce

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi