Editörler : Lanet

supporters.
Editor
05 Haziran 2020 20:55

1996 yazı

Eşkel sahilde sabah yürüyorum, bir adamla tanıstım sabah yürürken, o zaman lise hazirlik yeni bitmiş... adam devlet hastanesinde hademe memur.sohbet ederken bana kitap okuyor musun dedi ; cok degil, ara ara dedim.sizin gibi genclerin okuması lazım , bak sana bir kitap söyleyecegim, oku onu, hayata bakışın degisecek dedi.

Sofi nin Dünyası ... Jostein Gaarder in meshur felsefe tarihi kitabi... Kitap zaten direk kimsin sorusuna cevapla baslayıp sarsıyor. O kitabı okudum ve daha nice felsefe kitabı...Lise bitti, direk felsefe bölümüne girdim, lisansta da felsefe okudum, her zaman da iyi ki felsefe mezunuyum dedim.

O adam mı ? Bir daha hiç görmedim.

supporters.
Editor
07 Haziran 2020 07:58

...makyajı akıyor farkının, herkesleşiyorsun... demiş üstad...nasıl bir cümleyle insanı anlatmış.

hep mi aynısın insan hep , söylemi farklı eylemi farklı baska canlı var mıdır ?

Ya.Huu
Aday Memur
07 Haziran 2020 10:37

Hepimiz aynı oyunun içindeyiz.Sadece farklı seviyelerdeyiz.Aynı cehennemle yüzleşiyoruz

Sadece şetanlarımız farklı.

Benzer acıları yaşıyoruz.Sadece acılarımız farklı.Benzer tepkileri veriyoruz.Sadece süreçleri farklı.

Hissya
Kapalı
07 Haziran 2020 10:38

Ah siz, yüreğinde karanlık bir noktası olmayan

ve kafası hiç karışmayan insanlar,

çelişkisiz ve gölgesiz

hayatlarınızla ne kadar

sıkıcı ve ne kadar az sınız...

#

supporters.
Editor
16 Haziran 2020 00:17

gül duruken dikenleri verme güzel ne olursun

git diyemem, kal diyemem,

sen goncasın gül diyemem

çok severim söyleyemem

sorma güzel ne olursun ...

supporters.
Editor
04 Temmuz 2020 14:07

Bu hayatta herşey çekilir;

Acı çekilir, ızdırap çekilir, hasret çekilir, çile çekilir,yoksulluk çekilir,eziyet çekilir , çekilir de çekilir...

Kasaba gidilir kıyma çekilir, inşaatta amele olursun kum çekilir,topçu olursun şut çekilir, liste uzar gider.

Sadece bir şey çekilmez, çekilmemelidir de hatta, çekilen herşey sana bişey katarken bu sadece senden götürür.

Bu hayatta herşeyi çekin ama tribi çekmeyin dostlar, benden söylemesi ...

gÜsSeElL
Yasaklı
20 Temmuz 2020 09:16

Buraya ilk üye olduğum da 25 yaşında yeni asistan olmuş gencecik biriydim , takip ettiğim yerlerden biriydi tutunamayanlar 1 yıl takıldım , aklımın ucundan geçmezdi bir siteye yıllar sonra bu yaşta geri geleceğim, hayat süprizlerle dolu ...

Tutunamayanlardan biriyim galiba ki geri geldim ...

narodnick
Kapalı
16 Ağustos 2020 05:59

Kardeş hani efsane BJk,FB,GS kadroları yapılır ya...

Grup Yorum geldi aklıma...

Efsane Grup Yorum kadrosu yapılsa...

Kimler olmazdı ki...

Neyse koy gitsin rahvan...

Zaten atlar da kişnemek için sahibini bekler...

berfin-meb
Müsteşar
02 Eylül 2020 14:09

Bu bölümdeki evlilik konulu başlıklar "Sohbet ve Tanışma" bölümüne alınmalı..

Burayı evlilik sitesi haline getirdiniz..

Bu ne saçmalık..

berfin-meb
Müsteşar
05 Eylül 2020 09:12

Kahramanmaraş'taki dünyanın en saçma binası yıkılacak..

https://video.memurlar.net/video/66444/dunyanin-en-sacma-binasi-yikilacak.html

supporters.
Editor
10 Eylül 2020 21:37

Bir kadın neye inanmak isterse ona inanır,sürekli yalan söylersin inanır, asla yalan söylemezsin inanmaz.

Bu yüzden doğruluğunuzdan şüphe eden varsa asla taviz verilmemeli, yol ver gitsin.

Yalanı sevene yılan yakışır.

supporters
Şef
02 Ocak 2021 12:57

Kin,öfke,nefret bazen bize güç veriyor,bazen yoruyor,bazen hüzünlendiriyor.

Takılmıyorsun,unutuyorsun,önüne bakıyorsun,umutlara,hayallere dalıyorsun... pat diye hortlatıyorlar,hatırlamıyorsun bile ne olduğunu,gereksiz yere enerjinizi sömürüyorlar.

Az insan,cok huzur dedikleri kesinlikle bu olmalı.atın efendim fazlalıkları,atın...destek olmayan insanın kösteğini taşımak budalalıktır.

supporters
Şef
02 Ocak 2021 21:35

Kimse ne istediğini sormaz,herkes ne istediğini söyler.

ister,ister,ister ...

söyler,söyler,söyler ...

supporters
Şef
02 Ocak 2021 23:35

Dönem dönem şunu düşünmek de fayda var ;

herşeyin alt üst olduğunu düşünün, hayatınız tepetaklak, iyi olan tek bir şey kalmamış.

Yanınızda kim var ? Her halinizi çeken kim var ? Koşulsuz destek olan kim var ?

Bu sorulara cevap vermek için bunlari yaşamaya gerek yok, sadece sorun ve düşünün,acımasıcza düşünün

supporters
Şef
03 Ocak 2021 10:20

tanrı usıg baştan alır

o tuşinir yerge çünki

*

tanrı aklımızı başımızdan aldı ama bizim yerimize düşünmek için yaptı bunu.

iki cümleyle bunu anlatabilmek mucizedir.

supporters.
Editor
04 Ocak 2021 22:42

Bir ünv. ye gir, bogazici, odtü, koç hak getire tabi. ne o kapasite var, ne de hırs. Sonra mezun ol, rekabet cok, işsizlikçok, yetkinlik az, inovasyon yok, gelişim sıkıntılı. Yaş gidiyor, beklenti yüksek,anne baba, komsular, arkadaslar vs. bir de bekleyen yavuklu varsa yandı gülüm keten helva. Sonra cevresel algı operasyonları, en iyi iş devlet isi, gir kpss ye ama gene yok tabi, son care accik puanin varsa polis ol.

Sonra giy o üniformayi senden kralı yok,bitti bütün dertler, sonra görev gelsin,bogazicine git, puanla giremedigin, zekayla giremedigin ünv. nin kapisina kelepçe tak.

bu ezikliktir, acziyettir. yetkin olmayan insanlari polis yapa yapa polislere az olan saygıyı da yok ettiniz.

He He evet, sen devletsin.

supporters.
Editor
07 Ocak 2021 19:52

Bir karar alın ve uygulayın.

Hayatınızda size saygı duymayan ne kadar bencil insan varsa yakınlığına , amasına bakmaksızın hayatınızdan çıkarın.

Korkmayın yalnız kalmazsınız, kendinize saygınız artar ve kendisine saygısı olmayan insan yalnız kalmaya mahkumdur.

Hissya
Kapalı
07 Ocak 2021 21:48

İnsanların neler yapıp yapmayacağı önceden hiç belli olmaz, beklemek, zamana zaman tanımak gerekir, her şeye egemen olan zamandır, zaman, kumar masasında karşımızda oturan öteki kumarbazdır ve bütün kartlar onun elindedir, bizler ancak yaşam karşılığında o masadan bir şeyler kazanırız, kendi yaşamımız karşılığında.

#

umityesil
Memur
13 Ocak 2021 13:41

Vahşi Şeyler. Aşkın en vahşi hali diyorlar saçma mı?

http://eksen.co/vahsi-seyler-dizi-askin-en-vahsi-hali-eksende/

supporters.
Editor
19 Ocak 2021 22:06

Kendinizi hiç aşağılık hissettiğiniz oldu mu ? illa ki olmuştur.

Değer verdiğiniz bir dostunuzu zor durumdan kurtarmak için insiyatif alırsınız,yanlış bir profile bürünürsünüz.o itibarını korurken siz itibarsızlaşırsınız.empati mi ? Tabiki yok.

Bu hayat tam bir tecrübe, gün gecmiyor şaşırmayalım .bu da oldu.

Toplam 41 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi