Editörler : Pangaea

Türk__can
Aday Memur
04 Eylül 2013 14:46

Evet öğretmenim. zorunlu hizmetini yapmamış ve bu sene daha ikinci senesinde adaylığı kalktığı için tayin isteyebilen bir öğretmenim. zorunlu hizmet bölgesinde değilseniz, -sadece- zorunlu hizmet okullarına tayin isteyebilirsiniz adaylığınız kalktıktan sonra.

ChatlakProf, 11 yıl önce

Siz öğretmen misiniz merak ettim.Nerde görülmüş 1 yıllık öğretmenin isteğe bağlı tayin isteyebileceği. Tayin için aranan şart buluduğu kurumda 3 yıl çalışmış olmak gerekiyor. 2 yıl önce kurumda en az 2 ilde en az 3tü şimdi eşitlediler.Yani en az 3 sene o okuldasın

ChatlakProf
Şube Müdürü
04 Eylül 2013 14:47

Yani 2 yıl oldu bulunduğunuz okulda ve siz tayin istediniz doğru mu anladım ? Hangi il orası hangi ilçe ? Hemen dava açtırayım .Biz neden 3 sene bekliyoruz ki :)

Türk__can, 11 yıl önce

Evet öğretmenim. zorunlu hizmetini yapmamış ve bu sene daha ikinci senesinde adaylığı kalktığı için tayin isteyebilen bir öğretmenim. zorunlu hizmet bölgesinde değilseniz, -sadece- zorunlu hizmet okullarına tayin isteyebilirsiniz adaylığınız kalktıktan sonra.

04 Eylül 2013 14:48

Hocam zorunlu hizmet olmayan bir yerden, 1 yıl sonra başka bir ildeki zorunlu hizmet okuluna geçiş yapılabilinir mi özür durumunda? Örneğin sağlık özründe?

Celos
Müsteşar Yardımcısı
04 Eylül 2013 14:48

bende böyle duymuştum zorunlu hizmet olmayan yerden zorunluya geçiş hakkı var sadece 1 yıl sonra demişti birisi

Türk__can, 11 yıl önce

ChatlakProf
Şube Müdürü
04 Eylül 2013 14:49

Evet yapabilirsiniz. Özür grubunda adaylığın kalkmış olması ve kurumunuzda 1 yıl dolmuş olmasından başka şart yoktur.

şanslı insan, 11 yıl önce

Hocam zorunlu hizmet olmayan bir yerden, 1 yıl sonra başka bir ildeki zorunlu hizmet okuluna geçiş yapılabilinir mi özür durumunda? Örneğin sağlık özründe?

04 Eylül 2013 14:52

Çok teşekkürler hocam. Peki bu durumda puana falan bakılıyor mu? Özellikle sağlık özründe?

Türk__can
Aday Memur
04 Eylül 2013 14:55

Hocam anlaşamadığımız nokta şu ki ben zorunlu hizmet yükümlüsü olup da zorunlu hizmette görev yapmayanlardan bahsediyorum. siz bu durumda değişseniz tabi ki isteyemezsiniz. lütfen 2013 il dışı atama kılavuzunun 1-c maddesini okur musunuz? kulaktan dolma değil okuyarak araştırarak tez oluşturalım.

ChatlakProf, 11 yıl önce

Yani 2 yıl oldu bulunduğunuz okulda ve siz tayin istediniz doğru mu anladım ? Hangi il orası hangi ilçe ? Hemen dava açtırayım .Biz neden 3 sene bekliyoruz ki :)

Türk__can
Aday Memur
04 Eylül 2013 15:06

Başvurularının son günü itibarıyle adaylıkları kaldırılmış olmak kaydıyla, istemeleri halinde sağlık ve eş durumu özrü nedeniyle zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenmiş olanlar ile birinci, ikinci, üçüncü hizmet alanlarında hizmet yapan zorunlu çalışma yükünlüsü öğretmenler, zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına yer değiştirme başvurusunda bulunabilirler. Bu kapsamdaki öğretmenlerde bulunduğu ilde 3 yıllık çalışma süresi aranmaz (bknz: 2013 il dışı yer değiştirme kılavuzu 1-c) NOKTA

denissi
Daire Başkanı
04 Eylül 2013 15:08

doğudan ilçe merkezlerinin 3. bölge çoğu zorunlu. ilçe merkezleri 4. seviye ve zorunlu grubun giriyor

korkmax, 11 yıl önce

sıralaması iyi olana tavsiye:

batıdan zorunlu yazsın --batıdan anti-zorunlu yazsın

sıralaması orta olana tavsiye..

batıdan anti-zorunlu yazsın -- doğudan anti-zorunlu yazsın..

sıralaması dip olana tavsiye..

doğudan ilçe merkezi yazsın hiçkimse yazmaz..zorunlusu yoktur çünkü..

sonra da doğudan hallice yerler yazsın ve son olarak da hakkarinin düzgün ilçelerini yazsın..

ChatlakProf
Şube Müdürü
04 Eylül 2013 15:09

Burda zaten hem fikiriz hocam da benim size demek istediğim aynı ilçede nasıl oluyorda biri zorunlu değilken diğeri zorunlu oluyor.
Ayrıca bu madde de benim daha öncesinde bahsettiğim valilik kanalı ile kadrolu atama ile aynı.

Türk__can, 11 yıl önce

Başvurularının son günü itibarıyle adaylıkları kaldırılmış olmak kaydıyla, istemeleri halinde sağlık ve eş durumu özrü nedeniyle zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenmiş olanlar ile birinci, ikinci, üçüncü hizmet alanlarında hizmet yapan zorunlu çalışma yükünlüsü öğretmenler, zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına yer değiştirme başvurusunda bulunabilirler. Bu kapsamdaki öğretmenlerde bulunduğu ilde 3 yıllık çalışma süresi aranmaz (bknz: 2013 il dışı yer değiştirme kılavuzu 1-c) NOKTA

krasimir85
Memur
04 Eylül 2013 15:10

Herkes ne kadar da kesin konuşuyor rotasyon olur yada olmaz diye. Valla ben kesin bir şey demiycam çünkü okadar çalkantılı bir ülkede yaşıyoruz k i akşam yatıp sabah kalktığında neler olacağı neler değişeceğini kimse bilemez. Bugüne kadar rotasyon yapılmamış ancak yapılmiycağı anlamına gelmiyor. Ya da sürekli af getirilmiş bundan sonra af gelir yada gelmez diye bir şey yok. Uygulamada rotasyon diye bir şey yok ancak yönetmelikte adı geçiyor. Yarın biri çıkıpta size rotasyon var diyebilir. Bende zorunlu hizmet yükümlüsüyüm. Zorunlu hizmet olmayan çok güzel bir okulda çalışıyordum ama mecbur bıraktım çünkü rotasyonun anılması rahatsızlık yaratıyor. Herkes yine de istediği okulu tercih edebilir. Ama eşeği yine de sağlam kazığa bağlayayım daa sonra Allah'a emanet edim.

ChatlakProf
Şube Müdürü
04 Eylül 2013 15:11

Her özür atamasında olduğu gibi bunda da puan üstünlüğü esastır.Lakin sağlık özründen pek başvuru olmadığı için gerçekleşmesi muhtemeldir. Ancak sağlık özründan tayin epey zor bir süreç.Şartlarını yerine getirmek gerekiyor

şanslı insan, 11 yıl önce

Çok teşekkürler hocam. Peki bu durumda puana falan bakılıyor mu? Özellikle sağlık özründe?

Türk__can
Aday Memur
04 Eylül 2013 15:13

Oluyor hocam olmaz mı? aramızda 6 km olan belde zorunlu hizmet bölgesi iken benim bulunduğum belde değil. Valilik kanalıyla alakalı bir madde değil bu bildiğin il dışı atama kılavuzundan alıntı.

ChatlakProf, 11 yıl önce

Burda zaten hem fikiriz hocam da benim size demek istediğim aynı ilçede nasıl oluyorda biri zorunlu değilken diğeri zorunlu oluyor.
Ayrıca bu madde de benim daha öncesinde bahsettiğim valilik kanalı ile kadrolu atama ile aynı.

volkan38
Şef
04 Eylül 2013 15:14

peki öğretmen arkadaşlar eş durumundan tayin de eş öğretmen ve zorunlu hizmetini yapmış olması yeterli yanlış bilmiyorsam bilen varsa düzeltsin.bu durumda diğer eş zorunlu hizmeti yapmamış olsa yinede tayin çıkıyor değil mi?bu tayini çıkan eş zorunlu hizmeti yapmadığı için daha sonra ''sen zorunlu hizmeti yapmadın'' diye tekrar tayin olma durumu var mı?

2. soru özel sektörde eş durumundan tayin de ne gerekiyor herhangi bir yıl şartı falan aranıyormu?

ChatlakProf
Şube Müdürü
04 Eylül 2013 15:14

Uzun lafın kısası dostlar eğer sıralamanız köyü ise zorunlu hizmeti düşünmeden tercih yapın.Zaten düşünerek yaptığınız tercihle, olası bir rotasyonla gideceğiniz yerler aynı olacak...3 Yıl içinde çok şey değişir...

ChatlakProf
Şube Müdürü
04 Eylül 2013 15:17

ALıntıda sorun yok onu demedim ben.
Ben sizin farklı bir beldeden bahsettiğinizi şimdi anladım. Yoksa aynı belde içindeki okullarda farklılık olmaz. Burda da aynı durum söz konusu. Beldeler arası fark olabilir ama belde içi olmaz

Türk__can, 11 yıl önce

Oluyor hocam olmaz mı? aramızda 6 km olan belde zorunlu hizmet bölgesi iken benim bulunduğum belde değil. Valilik kanalıyla alakalı bir madde değil bu bildiğin il dışı atama kılavuzundan alıntı.

ChatlakProf
Şube Müdürü
04 Eylül 2013 15:20

Evet eşiniz yaptıysa siz ona tabi oluyorsunuz ve muafiyet kazanıyorsunuz.
İl dışında ve ya il içinde ÖZÜR ile tayin olmak için şartlar ne olursa olsun 1 yıl çalışmanız gerekiyor

volkan38, 11 yıl önce

peki öğretmen arkadaşlar eş durumundan tayin de eş öğretmen ve zorunlu hizmetini yapmış olması yeterli yanlış bilmiyorsam bilen varsa düzeltsin.bu durumda diğer eş zorunlu hizmeti yapmamış olsa yinede tayin çıkıyor değil mi?bu tayini çıkan eş zorunlu hizmeti yapmadığı için daha sonra ''sen zorunlu hizmeti yapmadın'' diye tekrar tayin olma durumu var mı?

2. soru özel sektörde eş durumundan tayin de ne gerekiyor herhangi bir yıl şartı falan aranıyormu?

Celos
Müsteşar Yardımcısı
04 Eylül 2013 15:22

demek varmış :)

Türk__can, 11 yıl önce

volkan38
Şef
04 Eylül 2013 15:27

peki eş memursa veya özel de çalışıyorsa (gerçi bir ara kaldırıldı herhalde geri geldi) bunlarda eş durumu tayinler nasıl oluyor

ChatlakProf, 11 yıl önce

Evet eşiniz yaptıysa siz ona tabi oluyorsunuz ve muafiyet kazanıyorsunuz.
İl dışında ve ya il içinde ÖZÜR ile tayin olmak için şartlar ne olursa olsun 1 yıl çalışmanız gerekiyor

ChatlakProf
Şube Müdürü
04 Eylül 2013 15:51

Özel sektörde ise son 2 yılda 360 gün sigorta primi yatmışsa isteyebilirsiniz.

volkan38, 11 yıl önce

peki eş memursa veya özel de çalışıyorsa (gerçi bir ara kaldırıldı herhalde geri geldi) bunlarda eş durumu tayinler nasıl oluyor

Toplam 172 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi