Editörler : Pangaea
«16171819202122232425262728

j-eng
Aday Memur
23 Mayıs 2020 20:12

Kadrolular için böyle. Sözleşmeli çalışanlar çakılı kadro diye biliyorum ama teferruatı personel genel müdürlüğünden öğrenebilirsiniz.
Mbgmbg, 4 yıl önce
bu yazdığınız sözleşmeli personelin es durumunda tayini için değil mi. kadrolu değilim eşim ozelde o nedenle soruyorumm. şimdiden teşekkürler

oduncuk
Yasaklı
23 Mayıs 2020 20:24

çalıştığınız kurumda kendi branşınızda adamların çok olması tayin olayını biraz daha kolaylaştırıyor. Çsb özellikle eş durumu tayini için esnek bir kurum

niluferce
Aday Memur
25 Mayıs 2020 13:08

Cevre sehircilk bak, buro memurunun net maasi ne kadardr?

j-eng
Aday Memur
25 Mayıs 2020 15:09

Büro memuru düz memur diye geçer ve sanırım 3500 tl civarında maaş alıyorlardır.
niluferce, 4 yıl önce

Cevre sehircilk bak, buro memurunun net maasi ne kadardr?

niluferce
Aday Memur
25 Mayıs 2020 17:32

3500 mu buro memuru . Maas dusuk sanirim en dusuk memur maasi mi acaba!

j-eng
Aday Memur
25 Mayıs 2020 20:26

Ben zaten tahmini olarak söyledim. Düz memur diye geçer. En fazla 4 e yaklaşır diye düşünüyorum.
niluferce, 4 yıl önce

3500 mu buro memuru . Maas dusuk sanirim en dusuk memur maasi mi acaba!

İibf5906
Aday Memur
26 Mayıs 2020 01:35

3500-4500 arası olduğu söyleniyor büro personeli maaşı 4 ten fazla olur diye düşünüyorum

mhnds3434
Aday Memur
26 Mayıs 2020 23:40

Sözleşmeyi imzaladıktan sonra 1 ay bekletmeleri çokmuş ya ne yapıyorlarsa o 1 ayda

hitaFtreM, 4 yıl önce

Merhaba arkadaşlar,

Bakanlıkla bu gün görüşebildim.

"Evrak teslimi son günü, 26 Hazirandan sonra 1 ay kadar sürer işlemler." dedi.

Yani "herhangi bir aksilik çıkmazsa Temmuz sonu gibi başlayabilirsiniz." dedi.

"Size tebligat geldiğinde 15 gün sonra göreve başlamalısınız. O 15 gün içinde de ilişiğinizi kesmeniz yeterli." dedi.

Yani eğer çalıştığınız özel sektör ise ve sorun çıkartmayacaklar ise beklemenizi öneririm.

Ancak sorun olur derseniz de ihbar sürenizi mevzuata göre hesaplayıp, Temmuz sonuna göre ayarlayabilirsiniz.

Kamu kurumunda halihazırda çalışanlar için bir yorumum yok, çünkü bilmiyorum.

Bu arada 31 Temmuz - 3 Ağustos arasında Kurban Bayramı var. Ondan önce işlemeler biter umarım...

Herkes için hayırlısı olsun...

hitaFtreM
Şef
27 Mayıs 2020 13:25

Strateji Başkanlığına falan gidiyor evraklar... Sonra yazı gönderiyorlar sana ve 15 gün sonra başla diyorlar.

Posta ve diğer süreleri düşününce bence 1 ay çok da uzun süre değil.

mhnds3434, 4 yıl önce

Sözleşmeyi imzaladıktan sonra 1 ay bekletmeleri çokmuş ya ne yapıyorlarsa o 1 ayda

gulishcelik
Aday Memur
27 Mayıs 2020 14:51

Bence de 1 ay sürse ıyidir bile:)

hitaFtreM, 4 yıl önce

Strateji Başkanlığına falan gidiyor evraklar... Sonra yazı gönderiyorlar sana ve 15 gün sonra başla diyorlar.

Posta ve diğer süreleri düşününce bence 1 ay çok da uzun süre değil.

niluferce
Aday Memur
02 Haziran 2020 11:15

Dilekce ve basvuru formu icin bilgisayardan ciktisi alindiktan sonra mi doldurulacak yoksa direk bilgisayardan mi ?

cevresecil
Aday Memur
02 Haziran 2020 17:02

bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum..
niluferce, 4 yıl önce

Dilekce ve basvuru formu icin bilgisayardan ciktisi alindiktan sonra mi doldurulacak yoksa direk bilgisayardan mi ?

kingisback
Aday Memur
02 Haziran 2020 19:04

net bi açıklama yazmamışlar bence imza kısımlarının ıslak olması önemli diğer kısımlar fark etmez.

hitaFtreM
Şef
03 Haziran 2020 16:00

Ben bilgisayarla doldurdum. Tabii ki; imza ıslak olmalı.

Ayrıca mezuniyet belgeniz de başvuru sırasında yanınızda olsun. Diploma fotokopisi veya e-devletten barkodlu çıktı olabilir.

Telefonda görüşürken belki lazım olur yanınızda olsun dediler.

cevresecil, 4 yıl önce
bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum..

kingisback
Aday Memur
03 Haziran 2020 17:10

hocam peki hizmet belgesi e devletten alınınca oluyor mu

hitaFtreM, 4 yıl önce

Ben bilgisayarla doldurdum. Tabii ki; imza ıslak olmalı.

Ayrıca mezuniyet belgeniz de başvuru sırasında yanınızda olsun. Diploma fotokopisi veya e-devletten barkodlu çıktı olabilir.

Telefonda görüşürken belki lazım olur yanınızda olsun dediler.

hitaFtreM
Şef
04 Haziran 2020 14:05

Onu bilemiyorum.

kingisback, 4 yıl önce

hocam peki hizmet belgesi e devletten alınınca oluyor mu

mühendis.4242
Aday Memur
08 Haziran 2020 17:46

Evrak teslimi yapan oldumu ??

Mbgmbg
Aday Memur
09 Haziran 2020 10:03

ben yaptım arkadaşlar. saat 10dan önce içeri almıyorlar boşuna erken gitmeyin. galiba ilk gün olduğu için fazla sıra yoktu sonraki günler ne olur bilemem kapıda bekliyorsunuz 10 a kadar. 3 er 3 er içeri alıyorlar. kimlikleri verip istenen evrakları teslim edip imza atıyorsunuz. Çok şart değil ama diploma fotokopisi de istediler. 45dk da bitti isim. hepimizin hakkında hayırlısı Olsun
mühendis.4242, 4 yıl önce

Evrak teslimi yapan oldumu ??

Welatoztunc
Aday Memur
09 Haziran 2020 10:31

Hocam dilekçe ekinde sağlık durumu soruyor siz nasıl yaptınız sağlık raporu falan mı çıkartttınız? Bir de maaş öğrenebildiniz mi?
Mbgmbg, 4 yıl önce
ben yaptım arkadaşlar. saat 10dan önce içeri almıyorlar boşuna erken gitmeyin. galiba ilk gün olduğu için fazla sıra yoktu sonraki günler ne olur bilemem kapıda bekliyorsunuz 10 a kadar. 3 er 3 er içeri alıyorlar. kimlikleri verip istenen evrakları teslim edip imza atıyorsunuz. Çok şart değil ama diploma fotokopisi de istediler. 45dk da bitti isim. hepimizin hakkında hayırlısı Olsun

Mbgmbg
Aday Memur
09 Haziran 2020 10:37

sağlık raporu çıkarmadım. istemediler de. sadece istenen belgelere ek diploma fotokopisi istendi. maaşı sormadım ama mühendis için 6000 kusur deniyor genelde.
Welatoztunc, 4 yıl önce
Hocam dilekçe ekinde sağlık durumu soruyor siz nasıl yaptınız sağlık raporu falan mı çıkartttınız? Bir de maaş öğrenebildiniz mi?
Toplam 560 mesaj
«16171819202122232425262728

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi