Editörler : oto-danisman-expert

cengaver44
Kapalı
23 Ocak 2020 20:29

Bir şirket koskoca dünya markaları hakkında yalan yanlış şeyler yazacak ve diğer markalar buna itiraz edip söz konusu şirkete tazminat davası açmayacak öyle mi? asıl sen torbacını değiştir istersen. bak verdiğim linkte Toyota, rakamlar da verilmiş üstelik 56 milyar dolarla birinci sırada. çok övdüğünüz vw'de hyundai'nin bile gerisinde kalarak 7. sıraya gerilemiş.

akademikbaytar
Yasaklı
23 Ocak 2020 20:58

ben ikna oldum, mantıklı

susun arkadaşlar cengo konuşacak konuş cengo

23 Ocak 2020 21:31

arkadaşlar araya girdim ama af buyurun lafınızı balla kestim...

marka değerleri bizim ülkemizde sattığı 10 tane araçla belli olmaz global satış değerlerini incelemek lazım. yoksa dünyada milletin bindiği babalar gibi birçok araç var.

ülke içi satışlara göre değerlendirmeyin araçları.

marka değerini global olarak tüm dünya çapında değerlendirin.

mesela ww tek başına bu kadar değeri var ama şirket çatısı altında seat skoda porsche bentley bugatti lamborghini vs gibi araçlar da var. onları da bi ekleyin sonuç ortaya çıkar

toyotada leksus daihatsu ve scion var

ve diğer markaları da buna göre değerlendirin.

bu araçların ülkemizdekilerin adlarını telafuz bile edemeyeceği modelleri de var. ve hepsi baba araçlar

cengaver44
Kapalı
23 Ocak 2020 21:32

Tabi bilimsel gerçeklere cevap veremeyince seviye bazılarında haliyle düşüyor. ahlak sükut edince cehalet konuşurmuş. ben sükutu tercih ediyorum. herkese hayırlı geceler.

akademikbaytar, 4 yıl önce

ben ikna oldum, mantıklı

susun arkadaşlar cengo konuşacak konuş cengo

cengaver44
Kapalı
23 Ocak 2020 21:34

Eyvallah Hocam. Açıklamanız konuyu aydınlatması açısından çok isabetli olmuş. teşekkür ederim.

oto-danisman-expert, 4 yıl önce

arkadaşlar araya girdim ama af buyurun lafınızı balla kestim...

marka değerleri bizim ülkemizde sattığı 10 tane araçla belli olmaz global satış değerlerini incelemek lazım. yoksa dünyada milletin bindiği babalar gibi birçok araç var.

ülke içi satışlara göre değerlendirmeyin araçları.

marka değerini global olarak tüm dünya çapında değerlendirin.

mesela ww tek başına bu kadar değeri var ama şirket çatısı altında seat skoda porsche bentley bugatti lamborghini vs gibi araçlar da var. onları da bi ekleyin sonuç ortaya çıkar

toyotada leksus daihatsu ve scion var

ve diğer markaları da buna göre değerlendirin.

bu araçların ülkemizdekilerin adlarını telafuz bile edemeyeceği modelleri de var. ve hepsi baba araçlar

er-form
Müsteşar
23 Ocak 2020 22:45

Tebrik ediyorum sayın editörüm marka değerinin ne olduğunu da öğrenmiş olduk biz de Mercedes?i BMW yi audiyi pasatı iyi araba bilirdik

Yarın cengaverin yüzüne nasıl bakacağız

Adam geldiği gibi Corolla Mercedes?ten iyidir değerlidir editörümüz bile öyle dedi diye başlık açacak verecek cevap bulamayacağız

cengaver44
Kapalı
23 Ocak 2020 23:06

Model ile markayı karıştıranlara açıklayalım: Toyota marka corolla model. ben hiçbir zaman corolla, mercedes'ten iyidir demedim lakin marka değeri olarak 56 milyar dolarla Toyota, bilimsel rakamlara göre mercedes, bmw, audi dahil tüm rakiplerini geride bırakarak 15 yıldır liderlik koltuğunda oturuyor. . vw'i değinmeye gerek yok zira maalesef hyundai'nin bile gerisinde 7. sırada yer alıyor. ben demiyorum bilimsel istastikler söylüyor. tabi Toyota'yı sadece corolla zannedenlereToyota'nın ortak ve kardeş markaları Lexus, Land Crauiser, Camry, Subaru, Diahatsu, Scion'u öğretmek gerekecek sayın oto danışman expert hocam.

er-form, 4 yıl önce

Tebrik ediyorum sayın editörüm marka değerinin ne olduğunu da öğrenmiş olduk biz de Mercedes?i BMW yi audiyi pasatı iyi araba bilirdik

Adam geldiği gibi Corolla Mercedes?ten iyidir değerlidir editörümüz bile öyle dedi diye başlık açacak verecek cevap bulamayacağız

cengaver44
Kapalı
23 Ocak 2020 23:10

Bu arada dünya Mercedes'ten ibaret değil öyle olsaydı Amerika, Kanada ve Suudi Arabistan'da Lexus ve Land Crauiser; Mercedes'ten daha çok satmazdı.

er-form
Müsteşar
23 Ocak 2020 23:31

Sayın danışman Expert hocasından da desteği aldı bize marka model neymiş ondan başlayarak ders verecek cengaver üstadımız

Anlat cengaver üstadım biz seni dinleyip not alıyoruz telefon başında

24 Ocak 2020 00:13

Hocam ben öyle mi dedim şimdi etmeyin. ne toyotayı desteklerim ne audiyi ne mersedesi Ben biner geçerim ve aklımda oluşan fikirleri tecrübeleri insanlara değerlendiririm. Ona göre araç almak isteyene tavsiye veririm. Adam memurdur 3 kuruş bütçesi vardır az yakan çok kaçan arıza çıkarmayan kolay satılan zarar ettirmeyen araçlar tavsiye ederim adam iş adamıdır gidip ona da civic al demem. Saçma olur çünkü .

Marka değeri az olmuş çok olmuş beni hiç bağlamaz. hatta üzülürüm elin arabasından bahsedeceğimize keşke kendi yerli arabalarımızdan bahsedemediğimiz için.

Ha birde ben kimseye taraf olmam ama araç tavsiyesinde konu memur ise mantık dışına çıkmam. Az arıza istatistiği olan araçları öneririm. Bu da o markanın fanatiği olduğum anlamına gelmesin sakın.

Şöyle ki en çok kullanmaktan zevk aldığım araçlar uzun yolda özellikle ww grubu  araçlarıdır. Ş.içinde dizel getz kullanmaya bayılırım kedi gibi (frenler zayıf ama idare edin). 

Alıp satmaya kar etmeye gayret etsem japon araçlarını alıp satardım.

İş adamı gibi bi tip olsam maybach alırım. Maceraperest dağ bayır gezen bi tip olsam param azsa lada niva, param çoksa land cruser. Şimdi ben hangi aracın fanatiğiyim? ya da hangi markanın destekçisiyim?

er-form, 4 yıl önce

er-form
Müsteşar
24 Ocak 2020 13:17

Toyota bilmem kaç milyar dolarlık bütçesi varmış da marka değeri en yükseğiymiş, Mercedes de ne oluyormuş:)

Forum komik bir hal almaya başladı.

Bana ne arabistanda ne sattığından. Benim ülkemde benzin 7 lira 3 bin 4 bin motorla performansı yakalıyorsa ve o araca benim ülkemde 10 bin lira altı aylık vergi alıyorlarsa benim işimi görmez.

Geçen yıl Türkiye'de Lexus 85 adet satılmış mesela. Benim işimi görecek araç 1.6 motordan aşağısı olacak ülke şartlarına uygun olacak.

er-form
Müsteşar
24 Ocak 2020 13:20

Çok satan iyi dediniz dedik Renault, fiat, vw, Peugeot daha çok satıyor yok biz c segmenti sedana bakarız kriter koyacaz dediniz. Tamam dedik Corolla en iyisi.

O zaman en çok otomatik satılıyor ona bakalım en çok dsg satılıyor o daha iyi o zaman, yok onda sorunsuzluğa bakacak benim kaynımın eniştesinen kocasının eltisinin oğlunun dsg şanzımanı vardı yolda patladı yanında turbosu da patlamış onu da biz toyotanın şanzımanı seçelim:)

Onda da anlaşamadık şirketin japonyadaki sermayesine bakıp toyotayı seçtik.

cengaver44
Kapalı
24 Ocak 2020 13:21

Gerçekleri görünce bana ne bana ne ben oynamıyorum:)))

er-form, 4 yıl önce

Toyota bilmem kaç milyar dolarlık bütçesi varmış da marka değeri en yükseğiymiş, Mercedes de ne oluyormuş:)

Forum komik bir hal almaya başladı.

Bana ne arabistanda ne sattığından. Benim ülkemde benzin 7 lira 3 bin 4 bin motorla performansı yakalıyorsa ve o araca benim ülkemde 10 bin lira altı aylık vergi alıyorlarsa benim işimi görmez.

Geçen yıl Türkiye'de Lexus 85 adet satılmış mesela. Benim işimi görecek araç 1.6 motordan aşağısı olacak ülke şartlarına uygun olacak.

er-form
Müsteşar
24 Ocak 2020 13:24

Sizin kendi ceonuz mazda ile ortaklığa girişirken itiraf ettiydi, bizde bütçe var teknoloji yok diye. Mazda sizden çok daha az bütçe ile çok çok daha iyi işlere imza atıyor.

Hadi bırakalım almanı japonu fransızı

mazda, honda, toyota deseler

ben ilk sıraya mazdayı koyarım ikinci sıraya hondayı üçüncü sıraya toyotayı

Ülkemizde en az mazda satar ama daha iyidir.

Toyotayı bu kadar büyütmeyin gözünüzde.

er-form
Müsteşar
24 Ocak 2020 13:26

Oynuyorum cengaver bak sana yazıyorum. Her türlü konuda cevabım var sana merak etme ben kaçıp gitmem. Başka nicklerle başlık açıp sıkışınca ortalıktan kaybolmam.

Satış rakamı deyip satış rakamı sunulunca sermaye paylaşmam. Şanzıman deyince şanzımanı anlatırım garantiyi değil.

cengaver44, 4 yıl önce

Gerçekleri görünce bana ne bana ne ben oynamıyorum:)))

cengaver44
Kapalı
24 Ocak 2020 13:30

Dünyanın üçüncü büyük otomotiv üreticisi ve Japonya lideri Toyota, mali yılın ilk yarısında 4.5 milyar dolarlık rekor kar rakamına ulaştı. Avrupa?nın en büyük otomotiv şirketi Alman Volkswagen?in ise, satışlarındaki hızlı artışa rağmen karı yüzde 51 düşüşle 439 milyon Euro?ya indi.

Ayrıntılar için: http://arsiv.ntv.com.tr/news/185041.asp

er-form
Müsteşar
24 Ocak 2020 17:27

Toyota sıfır araç satışında 6. sırada

İkinci elde 10. sırada

Suv araç satışında en çok satılıyor dediğin araç ülkemizde 20. sıraya anca girebilmiş. Lider peugeot 3008

Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi