Editörler : swat3410
03 Ağustos 2020 11:54

Kadro nasıl?

Arkadaşlar amacım kesinlikle bir branşı yüceltip bir diğerini aşağılamak değil. Birşeyleri bilmediğimden soruyorum. Kendim için neyin iyi veya kötü olabileceğini öğrenmek. Zıt insanlar atlamasin lütfen. Kadroda biraz çalışıp pöhte başladım doğuya tayin edildim şarkım bitmek üzere. Bulunduğum ortamda artık mutsuzum. Bugüne kadar hep aşk ve hevesle yaptığım hizmet artık mutsuzluğa dönüştü ve branştan dilekçe ile çıkmayı düşünüyorum. Adam ayırmalar birini pohpohlayıp diğerini azarlamalar, küçücük olayı deve yapıp azarlamalar, sorumsuz insanların tavırları, birileri çocuğundan uzak kış soğuğunda dağlarda pusu beklerken birilerininde gününü gün etmesi canımı sıkıyor ama kardeşliğide en iyi onlar bilir. hastalığı olan bir sürü insanı büroya alıp oralarda değerlendirmek varken en iyisi branştan atalım bu adamı diyorlar. Eski Usul erkan kalmadı. Hiçbir değerin yok sana sahip çıkması gerekenler seni ilk postada tekmeliyor. Senin bi derdin varsa izin istersin fırça yersin. nerede laf taşıyan malum kişiler var hemen işi halledilir onlar sevilirler. Uyumsuz olduğumu düşünmeyin çok uyumlu biriyimdir görevimle ilgili Allah'a şükür tek laf yemedim. Bu sorunlar benimle alakalı değil sistemin geldiği noktayla alakalı. Görev yoğunluğundan ve stresten özel hayatta kalmadı eve okadar huzursuz gidiyorumki ailemle kavga ediyorum. Ailemle hiçbir aktivitem yok. Artık ben huzur istiyorum sadece işimi yapıp fırçayı dozunda yiyip evime dönmek yarın öbür gün tayine giderken branştan çıkarılıp istemediğim bir yere verilme korkusuyla yaşamak istemiyorum. Bu işi gönlüyle hakkıyla yapan insanlara üzülüyorum. Binbir fedakarlık yapıp aylarca ev yüzü görmeyen meslektaşlarım bunları hak etmiyor ama artık geldiğimiz nokta bu. Kimsenin yeri sağlam değil ve yarın ne olacağını kimse bilmiyor. Lütfen kimse birşeylerin kavgasını yapmadan cevap versin. Dönemimde ismimde gerçek degildir. Kadro nasıldır bunları ne kadar yaşarım? İl dışı veya içi görevler varmi varsa ne kadar uzun sürüyor? Komiserlerin büyüklerin tavrı nasıl? En çok hangi konudan muzdaripsiniz? Teşekkürler.

03 Ağustos 2020 12:00

İl içi görev derken diğer ilçelere gidip 1 ay beklemek gibi.

03 Ağustos 2020 12:30

kaygılarında ve siteminde yüzde yüz haklısın pöh branşında dışarıdan gördüğümüz kadarıyla yeni bir egemenlik oluşmuş ve bu egemenlik dışında kalan arkadaşlara karşı sert bir tutum var ayrıca fevri hareket ederseniz kapı önüne koyma gibi tehditkar bir yaklaşım söz konusu bu şartlarda kadroya geçmek daha cazip gelir kadroda karakol ve hassas gibi birimlerde mesai saatiniz sabit olur izinli günleriniz sarkmaz dış il ilçe görev gelme şansı yüksek oranda azalır ailenizle pöh e göre daha çok vakit geçirme şansınız oluşur ve yaşadığınız sorunlar kendiliğinden ortadan kalkar

Polis6031
Şef
03 Ağustos 2020 12:44

Çevikkuvvet harici ilçeye pek görev olmaz olsa da günübirlik Ama benim gördüğüm pöhten gelip kadroda çalışanların hepsi özlüyo geri dönmek istiyo.inşallah pişman olmazsın
Beytullahderen, 4 yıl önce

İl içi görev derken diğer ilçelere gidip 1 ay beklemek gibi.

Watbac
Şef
03 Ağustos 2020 13:14

sıkıntı yapma kardesim.. sürgün yerler her zman rahattır.. nöbete gec saatini doldurur isine bakarsın

pajarzit
Yasaklı
03 Ağustos 2020 15:33

kardeşim hassas korumaya geçmek için dilekçe ver.yaklaşık 9 yıldır hassasta çalışıyorum, baştan epey bir yadırgamış,ulan yapılır mı bu bana be yapılır mı demiştim.Meğerse hayatımın en rahat en güzel yeriymiş hassas.Dışarıdan öcü gibi görüyordum hassası oysa ki her türlü pislikten uzak,amir,müdür baskısı olmayan ne güzel bir yermiş.görev saatim belli göreve geliyor işimi yapıp saatimde evime gidiyorum.Rahatım ve huzurum yerinde.Dediğim gibi geçebilirsen hassasa geç diyecem ama yaşında önemi var tabi.Anladığım kadarıyla genç bir meslektaşımsın,hassasta sıkılma olasılığın fazla.Daha hareketli,iş dönen,aktif bir yer isteyebilirsin.Zaten yaşı 40 ın altında olanlara da tavsiye etmem hassas noktalarda çalışmayı.Hakkında hayırlı olsun kardeşim.Benimde duyduğuma göre son zamanlarda PÖH te bazı sıkıntılar varmış,bilhassa genç arkadaşları daha çok azimlendirecekleri, daha çok mesleği sevdirecekleri, şevk verecekleri,desteleyecekleri yerde eski PÖH çüğ arkadaşların azarladıklarını,adam kayırdıklarını,fırça attıklarını duydum.Birlik beraberlik ve çalıştığın ortamda huzur şart genç kardeşim.Huzur olmazsa mutlu da olamaz mesleğini de sevemezsin.Bence de dilekçe verip çıkman, karakol dahi olsa orada çalışman daha uygun olur.

03 Ağustos 2020 16:03

Senin hassas dediğin yere geçmek için 500 kişi dilekçe verdi sıra bekliyor şuan yapılacak tek iş hassasta nöbet tut evine gitgel

pajarzit, 4 yıl önce

kardeşim hassas korumaya geçmek için dilekçe ver.yaklaşık 9 yıldır hassasta çalışıyorum, baştan epey bir yadırgamış,ulan yapılır mı bu bana be yapılır mı demiştim.Meğerse hayatımın en rahat en güzel yeriymiş hassas.Dışarıdan öcü gibi görüyordum hassası oysa ki her türlü pislikten uzak,amir,müdür baskısı olmayan ne güzel bir yermiş.görev saatim belli göreve geliyor işimi yapıp saatimde evime gidiyorum.Rahatım ve huzurum yerinde.Dediğim gibi geçebilirsen hassasa geç diyecem ama yaşında önemi var tabi.Anladığım kadarıyla genç bir meslektaşımsın,hassasta sıkılma olasılığın fazla.Daha hareketli,iş dönen,aktif bir yer isteyebilirsin.Zaten yaşı 40 ın altında olanlara da tavsiye etmem hassas noktalarda çalışmayı.Hakkında hayırlı olsun kardeşim.Benimde duyduğuma göre son zamanlarda PÖH te bazı sıkıntılar varmış,bilhassa genç arkadaşları daha çok azimlendirecekleri, daha çok mesleği sevdirecekleri, şevk verecekleri,desteleyecekleri yerde eski PÖH çüğ arkadaşların azarladıklarını,adam kayırdıklarını,fırça attıklarını duydum.Birlik beraberlik ve çalıştığın ortamda huzur şart genç kardeşim.Huzur olmazsa mutlu da olamaz mesleğini de sevemezsin.Bence de dilekçe verip çıkman, karakol dahi olsa orada çalışman daha uygun olur.

pajarzit
Yasaklı
03 Ağustos 2020 16:32

Evet benim hassas dediğim o yerde 9 kusür senedir çalışıyorum.Zaten bende beğenmemekten dolayı yazmadım.İyi ki hassasta çalışıyorum yazmışım dikkatli okursan.Dilekçe verenleri de biliyorum.Şuan gençlerin can attığı o şubelerde çalışanlar hassasa geçebilmek için torpil bile arıyorlar kardeş..Herneyse rahatım yazdım ya.Nöbetimi tutuyor saatim geldimi de devredip rahat ve huzurrr içinde evimin yolunu tutuyorum.

yakışıgım, 4 yıl önce

Senin hassas dediğin yere geçmek için 500 kişi dilekçe verdi sıra bekliyor şuan yapılacak tek iş hassasta nöbet tut evine gitgel

pajarzit
Yasaklı
03 Ağustos 2020 16:36

Dediğim gibi gençler de şubelerde karakollarda az biraz çalışsınlar,polisliği iyice görsünler !!!! yaşları ben gibi ilerleyince geçebilirlerse torpil bulabilirlerse hassasa geçsinler kardeş.Hassas iyidir,güzeldir kraldır daha nasıl anlatayım hassası ;))

kozanoglu0188
Kapalı
03 Ağustos 2020 16:39

kardeşim bende özel harekattan çıkarıldım ha özel harekati özlüyorum ama o ilk girdiğim yılları. şimdi geri dönmek istiyorum ama kadroya da alıştım hassas da görev yapıyorum saatinde evdegim dış görev yok ekngorev yok hergun ailenin yanındasın çocuklarımı görüyorum zaman ayiriyorum. kime sorsam pöh eski güzellik kalmadı diyor.

Gerçek1
Aday Memur
03 Ağustos 2020 17:18

Genç arkadaşlara pek tavsiye etmem koruma iyi hoş ama sıkılırsınız bir süre sonra ben çevikte polis merkezinde lojistikte korumada şubede hepsinde çalıştım yaş 40 dan sonra koruma olur nedense yeni nesil genç arkadaşlar mesleğe girer girmez en rahat neresi aman iş çıkmasın bana kimse degip dokunmasın dayı bulup şubeye atayım kendini vs... diyorlar pes etmek kolay önemli olan sabırlı olmak dayanmak. Olmadı dilekçe verir başka yere tayin olursun.

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
03 Ağustos 2020 18:05

hiç bir yer iyi değil geriliyorum vallahi yorgunum mutsuzum 22 yıl var emekli olmama nasıl geçer acaba onu düşünüyorum 22 yıl dile kolay be 22 yıl

BilgiHesa
Memur
03 Ağustos 2020 18:53

Devrem öncelikle şimdiden vereceğin karar hakkında hayırlısı olmasını diliyorum.

Kadronun pek çok yeri mevcut şartlarında bulunduğun yerden iyi veya eşit seviyededir. Kötü yerler illa ki var ama asayii şube olsun, bazı illerde asayişe bazı illerde önleyici hizmetlere bağlı olan yunuslar olsun, aratmaz. Hatta işin içine iyice girince aynı arazideki operasyonların kadar zevkli olur çalışmak.

Tekrardan hakkında hayırlısı olsun.

angarabebesi060606
Daire Başkanı
05 Ağustos 2020 01:19

Okumadım ama bu kadar uzun yazdıysan haklısındır kesin:)
Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi