Editörler : Pangaea
«9101112131415161718192021

fascinated
Aday Memur
14 Ekim 2021 14:25

3+1 gelirse 4 seneye tabi oluyoruz. Ama şu an için süresiz sözleşmeliyiz ve her sene sözleşme imzalıyoruz.

İamsametc, 3 yıl önce
Kadroya 4 sene sonra mı geçiliyor yoksa sürekli mi sözleşmeli biri aydınlatabilir mi?

elbetbir1gün
Aday Memur
14 Ekim 2021 22:10

Teşekkür ederim bilgilerjniz için.

fascinated, 3 yıl önce

Kadrolular görev süresini bitirir tayin olur. Siz tayin olamazsınız. Kadrolular eş durumu yapar gider. Sizin eşiniz yanınına gelebilirse ne ala. Yoksa aile birliğiniz olmaz. Kadrolular görevde yükselmeye girebilir. Siz giremezsiniz. Kadrolular gelir vergisini sizden daha az öder. Sözleşmeliler kadroluların 2 katı gelir vergisine tabidir. Kadrolular mesleğe girişte 4 ay eğitim alır. Sözleşmelilere eğitim verilmez. Sadece online olarak video eğitimleri var. Kadrolularda derece kademe vs var. Sözleşmelilerde yok. Kadrolular tayin olduğunda 15 günlük süre verilir. Olmaz ki oldu da tayin olmayı başardınız diyelim. Hemen ertesi gün iş vaşı yapmak zorundasınız. Kadrolulara yol harcırah verilir. Sözleşmelilere verilmez vs vs. Aklıma gelenler bunlar

elbetbir1gün
Aday Memur
15 Ekim 2021 00:09

Muhafazadan polislige geçişte istifa etme durumunda 1 yıl bekleme süresi oluyor mu? Ya da jandarma için? Bilginiz var mı acaba?

alemsefam, 3 yıl önce

muhafaza arkadaşım çok güzel cevap vermiş doğru bizlerde tayin hakkı yok eşinizde nerde ne iş yaptığının da hiçbir önemi yok bunları bilerek gelin sonra gelen istifa ediyor

alemsefam
Şef
15 Ekim 2021 09:48

sözleşmeliden kadroluya olacağı zaman bekleme süresi yok

elbetbir1gün, 3 yıl önce

Muhafazadan polislige geçişte istifa etme durumunda 1 yıl bekleme süresi oluyor mu? Ya da jandarma için? Bilginiz var mı acaba?

elbetbir1gün
Aday Memur
15 Ekim 2021 12:31

Gecen gün iletişime geçtiğim bir polis memuru 1 sene bekleme süresinden bahsettiği için bende emin olamadım, teşekkür ederim. Fakat Jandarmaya başvurduğu taktirde o da sözleşmeli olduğu icin sorun olur mu? 4/c 4/b farkı bu bekleme sürecini engeller mi?

alemsefam, 3 yıl önce

sözleşmeliden kadroluya olacağı zaman bekleme süresi yok

alemsefam
Şef
15 Ekim 2021 12:56

jandarma sözleşmeli olduğu için sıkıntı olur ama polis sözleşmeli değil onda sıkıntı olmaz

elbetbir1gün, 3 yıl önce

Gecen gün iletişime geçtiğim bir polis memuru 1 sene bekleme süresinden bahsettiği için bende emin olamadım, teşekkür ederim. Fakat Jandarmaya başvurduğu taktirde o da sözleşmeli olduğu icin sorun olur mu? 4/c 4/b farkı bu bekleme sürecini engeller mi?

customs_officer
Şube Müdürü
16 Ekim 2021 21:08

İlden ile şartlar değişmekle birlikte, muhafaza bırakılıp polis veya jandarma olunmamalı.

elbetbir1gün
Aday Memur
17 Ekim 2021 00:23

Neden böyle söylediniz

customs_officer, 3 yıl önce

İlden ile şartlar değişmekle birlikte, muhafaza bırakılıp polis veya jandarma olunmamalı.

fsahinn
Aday Memur
17 Ekim 2021 00:33

Telegram linki olan özelden atabilir mi ?

customs_officer
Şube Müdürü
17 Ekim 2021 02:06

Çalışma şartları polisten ve jandarmadan kadar iyi. Çoğu yer kötü değil hatta çok iyi. Rotasyona tabi olmamak çoğunlukla kapılarda çalışanların şikayeti. İç gümrükte olup şikayet eden nerdeyse yok. Hatta çoğu kadroya geçmek bile istemiyordur. Genelde herkes bu mecralarda şikayeti ve sıkıntısını anlatıyor. Şöyle mutluyum böyle iyiyim diyeni zaten görmek çok zor. Onun için başlayıp tüm şartları görmeden araştırmadan anlamadan vazgeçmeyin.

elbetbir1gün, 2 yıl önce

Neden böyle söylediniz

customs_officer
Şube Müdürü
17 Ekim 2021 02:09

Çoğu yerde çalışma şartları polis ve jandarmadan daha iyi. Doğu kapılarındaki şehirlerde polis ve jandarma da çalışıyor. Emin olun o illerde polis veya jandarma olacağına muhafaza memuru ol daha iyi.

Batshuayii1903
Aday Memur
17 Ekim 2021 08:23

Merhaba arkadaşlar mülakat ve ise başlama arasında ortalama kaç ayı bulur sizce

17 Ekim 2021 18:31

Merhaba mülakatlar başladı giren arkadaşlardan bilgi verecek kimse yok mu

elbetbir1gün
Aday Memur
17 Ekim 2021 20:33

Ben meslek içinde sorun yaşayacağımı düşünmüyorum. Tek sorunum tayin. Eşim astsubay olduğu için onun yanına gidememek. Öyle bir durumda polis ya da jandarma olmak isterim. Aile birliği önemli

customs_officer, 2 yıl önce

Çalışma şartları polisten ve jandarmadan kadar iyi. Çoğu yer kötü değil hatta çok iyi. Rotasyona tabi olmamak çoğunlukla kapılarda çalışanların şikayeti. İç gümrükte olup şikayet eden nerdeyse yok. Hatta çoğu kadroya geçmek bile istemiyordur. Genelde herkes bu mecralarda şikayeti ve sıkıntısını anlatıyor. Şöyle mutluyum böyle iyiyim diyeni zaten görmek çok zor. Onun için başlayıp tüm şartları görmeden araştırmadan anlamadan vazgeçmeyin.

Sadebirkul
Aday Memur
18 Ekim 2021 21:38

Ben girdim. Komisyon 5 kisi 4 erkek 1 kadin vardi. Kendini tanit aileni tanit vs. Bolumle alakali cok soruyorlar artı bide tarihten bi soru sordular. Listeye gore alıyorlar. Giriste bekleme salonunda bekliyorsunuz sirayla 5 6 kisi cagirip yukari çıkarıyorlar. Zil var icerden onu calisyolar sonra kapiyi tıklatıp giriyorsun. Saat 2 deydi benim ama 5 bucukta sinava giridm ona gore hazırlıklı gidin.

mehmet kemik, 2 yıl önce

Merhaba mülakatlar başladı giren arkadaşlardan bilgi verecek kimse yok mu

Batshuayii1903
Aday Memur
19 Ekim 2021 21:23

Mülakatlarin ertesi güne sarkma durumu var mı şehir dışından gelecekler de var

İamsametc
Aday Memur
20 Ekim 2021 00:59

Yok
Batshuayii1903, 2 yıl önce

Mülakatlarin ertesi güne sarkma durumu var mı şehir dışından gelecekler de var

Oki Kync
Aday Memur
25 Ekim 2021 21:45

Merhaba ben bugün girdim mülakata ad soyad kendini tanıtma faslından sonra Kırşehirde kamu yönetiminden mezun olduğumu söyleyince ahi Evran kimdir Cacabey medresesinin özelliği nedir diye soruldu ben de cevapladım idare hukukundan 1 soru soruldu onda takıldım biraz yanıtlayamadım en son olarak Karadeniz'e kıyısı olan ülkeler soruldu ona da bildiklerimi söyledim teşekkürler dendi ben de çıktım çok kısa sürdü sanki belki de bana öyle gelmiştir değerlendirmede sporu da göz önünde bulunduracaklardır bence kendi adına olumlu olumsuz yorum yapamıyorum bakalım hayırlısı herkes için.

ibrahim12312
Aday Memur
26 Ekim 2021 14:16

torpilin olsaydı sorular öyle bi kolay olurdu ki :) isimler çoktan gitmiştir söğütözündeki komisyona ;)) bi arkadaşım var öyle diyor verdim ismimi komisyondaki tanıdıklara diyor :) allah sonumuzu hayır etsin

Oki Kync, 2 yıl önce

Merhaba ben bugün girdim mülakata ad soyad kendini tanıtma faslından sonra Kırşehirde kamu yönetiminden mezun olduğumu söyleyince ahi Evran kimdir Cacabey medresesinin özelliği nedir diye soruldu ben de cevapladım idare hukukundan 1 soru soruldu onda takıldım biraz yanıtlayamadım en son olarak Karadeniz'e kıyısı olan ülkeler soruldu ona da bildiklerimi söyledim teşekkürler dendi ben de çıktım çok kısa sürdü sanki belki de bana öyle gelmiştir değerlendirmede sporu da göz önünde bulunduracaklardır bence kendi adına olumlu olumsuz yorum yapamıyorum bakalım hayırlısı herkes için.

askeri.ogrenci
Aday Memur
02 Kasım 2021 22:45

Güvenlik soruşturması var mı arkadaşlar ilanda görmedim.
Toplam 405 mesaj
«9101112131415161718192021

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi