Editörler : cihan27E.Kayı Han
15 Şubat 2020 14:37

Ek Gösterge Hatası

İyi günler değerli arkadaşlar.yeni 4 ün 1i oldum ama maaşım eksik yatmış.bodroda 4ün 1i yazıyor ama ek gösterge 900 de kalmış emekliliğe esas ek göstergede 900 yazıyor.bunu düzelttirmem için dilekçe yazmam gerekiyor.lakin örnek bir dilekçe bulamadım.yardım edecek arkadaş olursa sevinirim.

RaSKaH
Daire Başkanı
15 Şubat 2020 18:49

............ Okulu müdürlüğüne Okulunuzda......... Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. 2020 Şubat ayı itibariyle 4/1 derece kademesinde bulunmaktayım. 4. Derece ek göstergesi 1100 olması gerekirken 900 olarak hesaplandığı maaş bordrosunda görülmektedir. Bundan sonraki aylarda hak kaybına uğramam için 4. Dereceye ait kademe ilerlememin yapılması hususunda, Bilgilerinize ve gereğini arz ederim.

jeklarit
Daire Başkanı
15 Şubat 2020 20:50

hak kaybına uğramazsın eksik yatan kısım varsa sonra ki ay rücu edilir.

49 müdür
Şube Müdürü
15 Şubat 2020 23:51

Rücu edilir doğru bir ifade değil.Hak kaybınız olmayacak dilekçenizden sonra tüm kayıplarınız toplu olarak size ödenecektir

mutafmutaf
Aday Memur
16 Şubat 2020 10:24

sdadqeqeq

Acshb
Yasaklı
17 Şubat 2020 10:32

sunun icin ornek dilekce araniyor ya sizler nasil memurlarsiniz Allah askina. Dilekce, meramini resmi bir dille, duzgun bir türkçeyle anlattigin talep yazisidir. bitti gitti. insallah ogretmen falan degilsindir.

FUDAY
Şef
17 Şubat 2020 16:53

14 Yıl M.E.M de çalışmış biri olarak söyleyeyim.(Naklen Belediyeye geçtim) Gerek okul yetkilileri ve gerekse İl Milli Eğitim Müdürlüklerinde, Verileri KBS sistemine aktarırken bazen hatalı aktarabiliyorlar. Yıl bitmeden yani 31.12.2020 tarihine kadar başvuru yaparsanız 1100-900=200 gösterge farkını alırsınız. sadece maaşa etki etmez. Emekliliğe esas keseneklere de etki eder. Siz kendinizde direk bağlı bulunduğunuz İl/İlçe M.E.M giderek düzeltebilirsiniz.

blue38127
Aday Memur
17 Şubat 2020 21:54

teşekkür ederim yardımcı olan arkadaşlara.yarın verecem dilekçemi inş

gereksiz79
Memur
19 Şubat 2020 19:55

Hizmet birleştirme sonucu mu böyle bir durum oluştu?

Ben hizmet birleştirme yaptım kademe derece ilerlemelerimi de aldım benim de 900 olması gereken ek gösterge 500 de kaldı. Forum da sordugumda yeni tip memurlarda ek göstergenin ilerlemedigi söylendi. Cimere yazdım ama daha cevap alamadım.

Eger sizde benzer durumdaysanız ve olay dilekçe ile çözülüyorsa sonucu bana da bilgilendirirseniz sevinirimç

blue38127, 4 yıl önce

teşekkür ederim yardımcı olan arkadaşlara.yarın verecem dilekçemi inş

ozsag
Kapalı
20 Şubat 2020 10:59

memur olabilmeniz ama bir dilekce bile yazamayıp bu platformda yardım beklemeniz gerçekten cok vahim

Alperen_Denizli
Kapalı
20 Şubat 2020 13:19

maaşının tam ne olmasını biliyorsunda DİLEKÇE yazmasınımı bilmiyorsun?

karamanoglu üni
Aday Memur
21 Şubat 2020 10:54

MERHAB MBB CALIŞTIGIM ESNADA DERECE KADEMEMEİ HUKUKSUZ GERİYE ÇEKTİLR ÇEKMEDEN ÖNCE EK GÖSTERGEMİ HAKETMİŞ VE O EK GOSTREGEDEN 1,5 YIL ÇALIŞTIM ANCAK GERIYE CEKINCE EK GOSTERGE FARKINI ALAMADIM HAK İHLALINI DAVA ETTIMKABUL ETTIMANCAK EK GOSTERGE VE GRIYE CEKILDIGIMDE OLUSAN ZARARI 30 TL OARAK BELIRLEYIP ODEDILER LUTFEN BILGILI BIR ARKDASIMBANA YARDIMCI OLURMU

NASIL BIR İŞLEM YAPMALIYIM

TEŞEKKÜRLER.

Alperen_Denizli
Kapalı
21 Şubat 2020 11:30

ek göstergenin kaçtan kaça çekildiği önemli şuanki katsayıyla 100 puan geri çekilmesi 14,61 tl yapar 200 puan geri çekilmesi 29,22tl yapar...

karamanoglu üni, 4 yıl önce

MERHAB MBB CALIŞTIGIM ESNADA DERECE KADEMEMEİ HUKUKSUZ GERİYE ÇEKTİLR ÇEKMEDEN ÖNCE EK GÖSTERGEMİ HAKETMİŞ VE O EK GOSTREGEDEN 1,5 YIL ÇALIŞTIM ANCAK GERIYE CEKINCE EK GOSTERGE FARKINI ALAMADIM HAK İHLALINI DAVA ETTIMKABUL ETTIMANCAK EK GOSTERGE VE GRIYE CEKILDIGIMDE OLUSAN ZARARI 30 TL OARAK BELIRLEYIP ODEDILER LUTFEN BILGILI BIR ARKDASIMBANA YARDIMCI OLURMU

NASIL BIR İŞLEM YAPMALIYIM

TEŞEKKÜRLER.

karamanoglu üni
Aday Memur
21 Şubat 2020 11:52

1100 NORMAL MAAŞ KATSAYISI 800 EK GÖSTERGEM VARDI 15 AY BU ŞEKİLDE GERİDEN ALDIM MAHKEME KARARINA KADAR

gereksiz79
Memur
23 Şubat 2020 21:20

Nasıl memursunuz nasıl bir ifadedir?

Siz forumda ne arıyosunuz?

Forumun amacı yardımlaşmaktır. Sizin daha bundan haberiniz yok "Nasıl memursunuz?" demek için mi burada takılıyorsunuz?

Ayrıca dilekçe yazıp yazmamayı bilip bilmemek değildir ki amaç, daha önce bu durumla karşılaşmış birileri varsa daha net bi dilekçe örneği paylaşabilirdir olay. Daha bi çok memur derece ne kademe ne ekgösterge ne karıştırırken, yazılan dilekçede işlerin karışması özelliklle mümkündür.

ozsag, 4 yıl önce
memur olabilmeniz ama bir dilekce bile yazamayıp bu platformda yardım beklemeniz gerçekten cok vahim

blue38127
Aday Memur
25 Şubat 2020 22:17

olumsuz yorum yazanlar siz nasıl memursunuz!!!dilekçe yazmasını bilmeyen mi var.içerine önemli bişey yazılıyor mu diye merak ettim.zaten 3 aşağı 5 yukarı buna benzer dilekçe oluşturmuştum şablon bulamayınca.sağolsun hocam da atınca emin oldum.hem ayrıca yardımcı olmayacaksan buraya olumsuz yorumda yaapmayacaksın.

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi