Editörler : "eskiyara"Pangaea
25 Haziran 2020 09:43

Sizce en önemli ders hangisidir ?
Objektif olarak kendi branşınızın etkisinde kalmadan...

ulutoyun
Memur
25 Haziran 2020 22:36

Türkçe(Branşım görsel sanatlar)

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
26 Haziran 2020 01:29

tarihtir. atasını tanımayan toplum robot yapsa ne yazar? başkalarının çıkarına hizmet eder.

jajacoelho
Genel Müdür
26 Haziran 2020 07:26

tarihe çok saygı duyarak türkçe diyorum..zira matematiği tarihi coğrafyayı anlayabilmek için iyi bir türkçeniz olmalı..türkçeye hakimseniz her dersi başarırsınız..türkçeye hakimseniz her meslekte başarılı olursunuz..iyi bir türkçeniz varsa matematiği anlatırken rahat edersiniz ,iyi bir spiker olursunuz,iyi bir politikacı olursunuz,iyi bir doktor olursunuz...her meslekte iyi konuşmak iyi iletişim kurmak ve en önemlisi iyi anlamak çok önemlidir..iyi konuşamayan,hızlı anlayamayan bir kişi hiçbir işte başarılı olamaz

dundarbeyguneribey, 4 yıl önce

tarihtir. atasını tanımayan toplum robot yapsa ne yazar? başkalarının çıkarına hizmet eder.

26 Haziran 2020 10:37

Anadili veya o ülkede kullanılan resmi dilin dersidir. Bu açık ve nettir.

26 Haziran 2020 10:38

Bana göresi sana göresi de yoktur.

fysltpcu
Aday Memur
26 Haziran 2020 10:41

Fen Bilimleri

leitmotive
Aday Memur
26 Haziran 2020 14:05

Türkçedir ama öğretmeni belirli gün ve haftalar hocası olarak görülür matci fenci lafta en önemli dersi anlatır belirli günlerde bu Turkcecinin der kaçar bir tane belirli gun gelince almanya da yaşıyor gibi ben nasil alirim der....

rodiva
Genel Müdür
26 Haziran 2020 14:42

bence en önemli ders diye bişey olmaz. hepsinin kendince bir önemi vardır. kim neyi ne kadar öğrenebilirse artık. ayrıca ilmin bilimin sınırı da yok gibi. o nedenle ben şunu şunu öğrendim artık tamam da denmez bence.

Hacıcvk
Aday Memur
26 Haziran 2020 15:03

Şu an müfredatta yok ama müfredata konulup bence ilk ve orta öğretimde okutulması gereken en önemli ders Adabı Muaşeret dersi. Afedersiniz ama kazık kadar olmuş, tuvalet adabı, yemek adabı, konuşma adabı, oturup kalkma adabı, telefonla kunuşma adabı bilmeyen insanlarla dolu sokak. Sonra Türkçe ve Tarih bence.

4DMC5
Kapalı
27 Haziran 2020 13:19

Öyle bir ders olsa ne olacak hocam? Öğrenci o dersten öğrenmeden de sınıfı geçebilecek. Şu an baraj dersleri hariç tüm dersler olduğu gibi.

Hacıcvk, 4 yıl önce
Şu an müfredatta yok ama müfredata konulup bence ilk ve orta öğretimde okutulması gereken en önemli ders Adabı Muaşeret dersi. Afedersiniz ama kazık kadar olmuş, tuvalet adabı, yemek adabı, konuşma adabı, oturup kalkma adabı, telefonla kunuşma adabı bilmeyen insanlarla dolu sokak. Sonra Türkçe ve Tarih bence.

popcorn007
Kapalı
27 Haziran 2020 13:45

Önemli ders nedir arkadaş? her dersin kendi içinde bir önemi vardır.

5 saat Türk Dili ve Edebiyatı ile 1 saatlik Müzik dersini kıyaslayamazsınız. Müzik dersi sırf 1 saat diye önemsiz bir dersmiş gibi lanse edemezsiniz. Her ders eşittir ve öğrenci için bir o kadar önemlidir.

29 Haziran 2020 16:17

İnsanlık dersi...

Mr.Muzip
Kapalı
29 Haziran 2020 17:13

En önemli ders, kendin ve çevren için faydaya dönüştüre bildiğin derstir...

etem13
Aday Memur
30 Haziran 2020 08:27

Matematik

sportif44
Genel Müdür
01 Temmuz 2020 11:01

En önemli ders sorusunu soran: gardnerin çoklu zeka kuramını kavrayamamıştır. Disiplenlerarası yaklaşımdan uzaktır, öğrenciye görelik kavramına yabancıdır

bshydr
Daire Başkanı
02 Temmuz 2020 00:01

Insanin kendine yakisani ogrenmesidir.

Jeanvaljann
Aday Memur
02 Temmuz 2020 01:38

Hocam bi anket yapmak istedim sadece ..Demagoji yapmanıza gerek yok fikrinizi sade bir şekilde tabiki belirtebilirsiniz .Sanırım her şeyi sadece siz okumuşsunuz biz uzaydan gelmişiz ülkemize...
sportif44, 4 yıl önce

En önemli ders sorusunu soran: gardnerin çoklu zeka kuramını kavrayamamıştır. Disiplenlerarası yaklaşımdan uzaktır, öğrenciye görelik kavramına yabancıdır

mimikri
Memur
03 Temmuz 2020 12:50

Her dersin, hakkıyla öğretildiği taktirde bütünsel olarak bir bireyin donanımlı olmasına katkısı büyüktür ve her ders önemlidir.Lakin ülkemizde sınav odaklı değerlendirildiği için mat ve fen grubu daha önemlidir. Ama yaşadığı gezegeni tanımayan, dünya tarihini ve kendi tarihini bilmeyen, sanatsal bir bakış açısı kazanmayan bir birey de neye yarar? Her ders hakkıyla öğrenciye katkısını sunmalı ki, sorgulayabilen,donanımlı bireyler yetişebilsin.

Alex10alec
Şube Müdürü
03 Temmuz 2020 12:57

Bana göre en önemli ders hayat dersidir

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
03 Temmuz 2020 19:00

Hayat ın dersi olmaz , hayat bir kişiye bir başka tarafından aktarılamaz, herkes aktarmaya çalışıyor toplumda gel gör ki aktarmaya çalışan hayattan Bi haberdir. İnsan yaşayacak, öğrenecek ve öğrendiklerini özümseyecek . Özü budur.
Alex10alec, 4 yıl önce

Bana göre en önemli ders hayat dersidir

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi