Editörler : Lanet
«506507508509510511512513514515516517»

nüfusmemuru
Kapalı
03 Temmuz 2013 15:41

Valeo

Biz hiç mavikart çıkarmadığımız için bu on harf meselesini bilmiyordum.

Bu sistemsel bir hata anladığım kadarıyla. e-çağrıya bildirirseniz bu durumu düzeltirler iyi olur bizlerde sorun yaşamamış oluruz.

valeo, 11 yıl önce

mavi kart için sistemde "izin alarak vatandaşlıktan çıktı" yazmalı ve mavi kart düzenlenir kutusu seçili olmalı.

sistemde hangi ülke vatandaşıysa o ülkeye ait pasaportunun noter onaylı tercümesini istiyoruz. Cüzdanı yazarken cüzdan talep belgesi var sekmesini kesinlikle işaretlemiyoruz ve adı soyadı 10 harfi geçmeyen bir memur mavi kartı yazabiliyor.

Neden derseniz yanlışlıkta talep belgesi var ı işaretlerseniz talep belgesi sistemden alınamıyor. Mavi kartı silip tekrar yazman gerekiyor. Memurun adı cüzdanın fazla solunda çıktığı için 10 harften fazla ise memurun isminin bir kısmı cüzdanın arkasında çıkmıyor. bilginize.

valeo
Aday Memur
03 Temmuz 2013 20:36

mavi kart için e çağrıyı aradım. dedimki Mavikart yazarken (bizim arkadaşın ismi abdullah) adının iki harfi çıkmıyor, dullah çıkıyor dedim. beni telefonla aradılar ıp ni ver silelim ... atalım dediler. Sorun bende değil benim adım kısa olduğu için adım çıkıyor, ismi uzun olanın adı çıkmıyor. genel bir sorun var dedim anlatamadım. Ayrıca yanlışlıkla talep bergesi var ı tıkladım, sonra belgeyi alamadım hatta cüzdan sorgulama talep belgesi kısmından dahi alamadım, mecburen silip mavi kartı tekrar yazdım. adama bunu anlatıyom elinde talep belgesi varsa sistemden almana gerek yokki diyor. bende yönetmelikte açık bir şekilde talep belgesi sistemden alınan talep belgesine eklenir yazdığını söylüyom adamda bilgim yok diyor. Sen ıp ni ver ... atalım diyor. Bende bırak kalsım dedim yani aklınızda bulunsun ismi kısa kişiler mavi kart yazmalı.

ayakpakı
Aday Memur
04 Temmuz 2013 05:35

arkadaşlar kesinleşmemiş vasi kararı ile işlem yapılır mı.teşekkürler.

eyosi
Aday Memur
04 Temmuz 2013 09:30

Birkaç hafta önce arkadaş böyle yazmış ama ben bugün arşiv dairesine bir yazı yazmak sitediğimde Birim Adresi kısmında bizim genel müdürlük kayıtlı değil, Bakanlık Seç kısmında kayıtlı.

Şimdi ben bu yazışmayı bakanlık modülünden mi yapacağım?

Kaymakama mı imzalatacağım?

Direk mi göndereceğim yoksa valilik aracalığıyla mı?

tekyer, 11 yıl önce

Birim Kısmına : Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü
Birim Eki Kısmına : Arşiv Daire Başkanlığı
Alt Birim Kısmına : (Özel Kütükler Şube Müdürlüğü)

şeklinde Müdürün imza ile yazı yazabilirsiniz. Fakat bu istisna sadece Arşiv Daire Başkanlığı için geçerlidir.

nüfusmemuru
Kapalı
05 Temmuz 2013 10:17

Biz genel müdürlük arşiv daire başkanlığına kaymakam imzası ile dayanak belge talebinde bulunduk bir sıkıntı olmadı cevapladılar.

eyosi, 11 yıl önce

Birkaç hafta önce arkadaş böyle yazmış ama ben bugün arşiv dairesine bir yazı yazmak sitediğimde Birim Adresi kısmında bizim genel müdürlük kayıtlı değil, Bakanlık Seç kısmında kayıtlı.

Şimdi ben bu yazışmayı bakanlık modülünden mi yapacağım?

Kaymakama mı imzalatacağım?

Direk mi göndereceğim yoksa valilik aracalığıyla mı?

taylan4758
Memur
05 Temmuz 2013 21:48

bugun bir vatandaş geldi. elinde mahkeme kararı vardı. babasının vasisiydi. babasının adına adres beyanında bulunacaktı.ben adres beyanını alırken vasi kısmını çetledim. gelen ekranda mahkeme kararı vardı esas no karar no karar tarihi vardı ama kesinleşme tarihi diye bir kısım gelmedi. sende hangi işlem yapıldı bilmiyorum ama adres beyanını alırken kesinleşme tarihi kısmı çıkmadı bende

ayakpakı, 11 yıl önce

arkadaşlar kesinleşmemiş vasi kararı ile işlem yapılır mı.teşekkürler.

tekyer
Şube Müdürü
08 Temmuz 2013 12:21

vasi kararlarında kesinleşme tarihi yoktur.

xtcx
Aday Memur
09 Temmuz 2013 11:15

kanunda ve yönetmelikte tanıma yapan babaya kimlik verilebileceğine dair bir şeye rastlamamış olsanda doğumu kütüğe tescil ettiren kişiye cüzdan verilir. Kanun böyle dior. Aslında bu konularda çelişkiler var . Mesela adam çoçuğu kaydettirir sonra anne gelir yalan beyanla çoçuğun kimliği kayboldu der. adresini yanına ister. cüzdan çıkartır ama cezayı kabul etmez. Böle sıkıntılarda yok değil. Açıkcası ben tanımalarda ilk cüzdanı babaya veriyorum. şimdiye kadar da sıkıntı yaşamadım.

huysuzbezgin, 11 yıl önce

Nüfus Hizmetleri Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin 142. Maddesi : Düzenlenen Nüfus Cüzdanın ergin olanların kendilerine veya resmi vekiline ergin olmayanların ise ana veya baya yada vasileri ile ÇOCUĞU AİLE KÜTÜKLERİNE TESCİL ETTİRMEK İÇİN BİLDİRİMDE BULUNMA YETKİSİ OLAN KİŞİYE VERİLMESİ ESASTIR.

tanıma da baba yetkili olduğuna göre ilk nüfus cüzdanın baba alır bunda bir sakınca yoktur.

xtcx
Aday Memur
09 Temmuz 2013 11:17

Trabzon il nüfus müdürlüğünde çalışan varmı acaba?

61 VATAN 34 MEKAN
Aday Memur
09 Temmuz 2013 12:18

hayırdır

xtcx, 11 yıl önce

Trabzon il nüfus müdürlüğünde çalışan varmı acaba?

yönetici_21
Aday Memur
09 Temmuz 2013 20:41

Selam arkadaşlar benim bir sorm olacaktı nüfus cüzdanına fotoğraf yapıştırırken belli bi ebat varmı kanun ve yönetmelikte yazmıyor yardımcı olurmusunuz

nüfusmemuru
Kapalı
10 Temmuz 2013 09:23

Genel Müdürlükten bu konuda yazı geldi. Babaya kimlik verilebilir diyor.

xtcx, 11 yıl önce

kanunda ve yönetmelikte tanıma yapan babaya kimlik verilebileceğine dair bir şeye rastlamamış olsanda doğumu kütüğe tescil ettiren kişiye cüzdan verilir. Kanun böyle dior. Aslında bu konularda çelişkiler var . Mesela adam çoçuğu kaydettirir sonra anne gelir yalan beyanla çoçuğun kimliği kayboldu der. adresini yanına ister. cüzdan çıkartır ama cezayı kabul etmez. Böle sıkıntılarda yok değil. Açıkcası ben tanımalarda ilk cüzdanı babaya veriyorum. şimdiye kadar da sıkıntı yaşamadım.

MERTGURGEN
Aday Memur
11 Temmuz 2013 10:06

Afyonkarahisar Sandıklı nüfus müdürlüğü 9 V.H.K.İ. kadrosundan 4 V.H.K.İ. kadrosu boştur ilgilenenlere duyurulur.

emaan
Aday Memur
11 Temmuz 2013 11:27

Şanlıurfa Birecik ilçe nüfus müdürlüğünde 10 V.H.K.İ. kadrosundan 4 V.H.K.İ. kadrosu boştur ilgilenenlere duyurulur

lays
Şef
11 Temmuz 2013 11:37

türkiye genelinde kadrolarının yarısı boş ama bir allahın kulu çıkıp 2 dönemdir niye kpss ile personel niye alınıyor demiyor.

desperadom
Aday Memur
11 Temmuz 2013 12:23

bu saatten sonra da kpss ile alım olmaz abi. nüfusu takan kim.....

lays, 11 yıl önce

türkiye genelinde kadrolarının yarısı boş ama bir allahın kulu çıkıp 2 dönemdir niye kpss ile personel niye alınıyor demiyor.

xtcx
Aday Memur
11 Temmuz 2013 13:26

hayır hayır.. Tayin isteyecemde boş kadro varmı acaba?

61 VATAN 34 MEKAN, 11 yıl önce

hayırdır

xtcx
Aday Memur
11 Temmuz 2013 13:28

birde yeni kimliğe geçilecek personel eksik ama 1 kişi alım yok. bir sağlık bakanlığı, bir maliye, bir gelir kadar olamadı koskoca İÇİŞLERİ BAKANLIĞI :)

desperadom, 11 yıl önce

bu saatten sonra da kpss ile alım olmaz abi. nüfusu takan kim.....

desperadom
Aday Memur
11 Temmuz 2013 14:24

herhangi bir gelecekte yok o kurumda vatandaş zaten insanı çok yoruyor. işler desen angarya ülkenin çilesini nüfus tapu vb. vatandaşlarla haşır neşir olan kurumlar çekiyor verdikler maaş en az olan maaş.

xtcx, 11 yıl önce

birde yeni kimliğe geçilecek personel eksik ama 1 kişi alım yok. bir sağlık bakanlığı, bir maliye, bir gelir kadar olamadı koskoca İÇİŞLERİ BAKANLIĞI :)

xtcx
Aday Memur
12 Temmuz 2013 15:36

arkadaşlar nüfusla ilgili bir işlemde bilgi almak için nereye yazı yazmamız gerekmektedir.

Toplam 11138 mesaj
«506507508509510511512513514515516517»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi