Editörler : Pangaea
«242526272829303132333435»

emrah0101
Aday Memur
19 Şubat 2019 10:34

İlk atamacılar gidin ders çalışın ya da başka yerde oynayın.

MAHONİKARLOFÇA
Aday Memur
19 Şubat 2019 11:43

Ne hakkı ne kulu hakkı verende devlet alanda devlet neyin kafasını yaşıyorsun bu grubta ne işin var ? gid ders çalış kardeş gerçi sen bu niyetle ne kadar ders çalışsan da faydasız bencilliğinle ön plana çıkıyorsun ....

ashil13, 5 yıl önce

Hadi oradan be. Millet aç, işsiz, sen kendini düşünüyorsun. Tabiki kula hakkına girmek istiyorsun dahası ne? Madem bu kadar öğretmenlik sevdalısın, o zaman öğretmen olsaydın vaktiyle

ashil13
Genel Müdür
19 Şubat 2019 13:27

13 senelik öğretmenim. Atama bekleyen arkadaşlar için yazıyorum. Azıcık vicdanın olsun.

MAHONİKARLOFÇA, 5 yıl önce

Ne hakkı ne kulu hakkı verende devlet alanda devlet neyin kafasını yaşıyorsun bu grubta ne işin var ? gid ders çalış kardeş gerçi sen bu niyetle ne kadar ders çalışsan da faydasız bencilliğinle ön plana çıkıyorsun ....

iras
Genel Müdür
19 Şubat 2019 13:54

öğretmenliği sadece iş olarak gören bir öğretmen daha biz de iş var kardeş biz öğretmenliğe tutkuyla bakıyoruz anlayamazsınız bu tutkuyu

ashil13, 5 yıl önce

Bak ne güzel, zor şartlarda atanabildiğini, işsizliğin ne olduğunu biliyorsun demek ki KERDEŞ.

MAHONİKARLOFÇA
Aday Memur
19 Şubat 2019 15:04

13 senelik öğretmensin bende 6 yıllık üvey evladım milli eğitim bakanlığında olmama rağmen memur olarak çalışmak zorunda bırakılıyorum bu nedir biliyor musun sana tavsiyem bunu bir düşün ?

ashil13, 5 yıl önce

13 senelik öğretmenim. Atama bekleyen arkadaşlar için yazıyorum. Azıcık vicdanın olsun.

Beratttt
Şef
19 Şubat 2019 19:48

Arkadaşlar tahminler gerçekleşmeye yakın çünkü hem ihtiyaç hemde ekonomik olduğu için memur öğretmenlere 5 bin kadro verilme durumunun çok yüksek olduğunu düşünüyorum kaynak soracaksınız haklı olarak bende bugüne kadar bakanın açıklamaları ve sendika yetkililerinin söylemlerini birleştirdiğimde kesinlikle ilk öğretmen atamasıyla birlikte kadro verilecektir mücadele devam özellikle twitr da hergün saat dokuzdan başlayarak tag açılıyor sizden ricam oraya yüklenin ki gündem olsun müjde yakındır inanın.

Beratttt
Şef
19 Şubat 2019 23:15

Mücadeleye devam durmak yok hepimiz bir yerlerde sürekli gündeme getirmeliyiz. Arkadaşlar birileri yapar bana gerek yok mantığı sıkıntılı kabul edilemezdir çünkü bu istek herkesin ortak isteği ee bi zahukendi isteğimizin gereğini kendimiz yapalım

muratalp2010
Aday Memur
20 Şubat 2019 15:39

en azından olumlu yada olumsuz bir açıklama yapsalarda bizde rahatlasak... bir planlama yapıyoruz dediler öyle kaldı...ilk atama miktarının yüzde 1i yada 5 i çok mu zor... yada almıyoruz desinler..

Demdir
Kapalı
20 Şubat 2019 20:12

20000 atama daha ilana çıktı memur öğretmenler yine unutuldu ek %5 memur öğretmenlere kontejan ayrılsın duyun sesimizi artık dilenmiyoruz kanun kaynaklı hakkımızı talep ediyoruz

21 Şubat 2019 08:22

Günaydın arkadaşlar. Öncelikle yeni atama tüm herkese hayırlı olsun. Tüm atama bekleyen gruplar (İlk atama, Dersaneci, Ücretli, Milli Sporcu, Şehit ve Gazi yakınları, Engelli, Yurt Çıkışlılar) iyi kötü atama kontenjanı elde etti. Bir tek memur öğretmenler kaldı. Yapılması gereken ana atamaya ek olarak bize %5 kontenjan verilmesi. Bu kanuni hakkımızın görmezden gelinmesi anayasanın eşitlik ilkesine aykırıdır. Yukarıda da belirttiğim gibi tüm atama gruplarına atanma şansı verildi. Bir tek kurumlar arası geçiş kaldı. 7 yıldır bu hakkımızın geri iade edilmesi için mücadele ediyoruz. 7 yıldır sözde adalet özde ise kibir ve haset dağıtan yönetici ve bürokratlarla uğraşıyoruz. Adalet hak ve eşitlik bu değil. Kamu yararı, personel verimliliği bu değil, hizmette eşitlik bu değil. Adaletin olmadığı bir ülkede rahmette olmaz.

John Reese
Memur
21 Şubat 2019 10:02

Her kelimesi doğru.

Bilgihademesi, 5 yıl önce

Günaydın arkadaşlar. Öncelikle yeni atama tüm herkese hayırlı olsun. Tüm atama bekleyen gruplar (İlk atama, Dersaneci, Ücretli, Milli Sporcu, Şehit ve Gazi yakınları, Engelli, Yurt Çıkışlılar) iyi kötü atama kontenjanı elde etti. Bir tek memur öğretmenler kaldı. Yapılması gereken ana atamaya ek olarak bize %5 kontenjan verilmesi. Bu kanuni hakkımızın görmezden gelinmesi anayasanın eşitlik ilkesine aykırıdır. Yukarıda da belirttiğim gibi tüm atama gruplarına atanma şansı verildi. Bir tek kurumlar arası geçiş kaldı. 7 yıldır bu hakkımızın geri iade edilmesi için mücadele ediyoruz. 7 yıldır sözde adalet özde ise kibir ve haset dağıtan yönetici ve bürokratlarla uğraşıyoruz. Adalet hak ve eşitlik bu değil. Kamu yararı, personel verimliliği bu değil, hizmette eşitlik bu değil. Adaletin olmadığı bir ülkede rahmette olmaz.

muratalp2010
Aday Memur
21 Şubat 2019 10:18

bu saattten sonra memur öğretmenlerin alım işi hayal... hepimiz ümitliydik arkadaşlar ümidinizi kırmak istemem ama olmayacak gibi geliyor... bu zamana kadar olmayan olmaz artık ama belki...... çok zor...

musti160
Aday Memur
21 Şubat 2019 10:52

Günaydın arkadaşlar mücadeleye devam *Açıktan alım ilkatama sayısı 20+20(yeni)=40 bin oldu ,Dershaneci,Ücretli,Engelli,Milli sporcu,Shçek memurları,Şehit gazi yakını memurlar hepsi az yada çok atama aldı tek ama tek 7 yıldır hakkının geri verilmesini bekleyen biz "Memuröğretmenler" kaldı.Anayasa,Kanunda var olan tüm bakanlıklarda az yada çok olan geçiş hakkımızı alacağız inş.Mücadeleye bu günlerde daha çok devam.

ays muş
Şef
21 Şubat 2019 13:40

Hocam her kesimden alımlar oluyor ancak memur öğretmenlerin zaten varolan kurumlarası geçiş hakkı elinden alındı 2012 den bu yana.

musti160, 5 yıl önce

Günaydın arkadaşlar mücadeleye devam *Açıktan alım ilkatama sayısı 20+20(yeni)=40 bin oldu ,Dershaneci,Ücretli,Engelli,Milli sporcu,Shçek memurları,Şehit gazi yakını memurlar hepsi az yada çok atama aldı tek ama tek 7 yıldır hakkının geri verilmesini bekleyen biz "Memuröğretmenler" kaldı.Anayasa,Kanunda var olan tüm bakanlıklarda az yada çok olan geçiş hakkımızı alacağız inş.Mücadeleye bu günlerde daha çok devam.

ogrgor06
Aday Memur
21 Şubat 2019 13:51

İstifa edip geri dönmek isteyenler bile dönemiyor bildiğim kadarıyla ?

yusuf0155
Aday Memur
21 Şubat 2019 16:37

Herkese iyi çalışmalar arkadaşlar. Kıymetli memur öğretmen statüsündeki arkadaşlarım meslektaşlarım.

yusuf0155
Aday Memur
21 Şubat 2019 16:44

Herkese iyi çalışmalar arkadaşlar. Kıymetli memur öğretmen statüsündeki arkadaşlarım. Bu sene içerisinde milli eğitim bakanlığında öğretmen olarak yerimizi almış olacağız. Bu konuda endişe etmeyiniz. Etraftan gelen olumsuz konuşma ve tuhaf yorumlara aldırış etmeyiniz. İlan bir gecede yayınlanıp ve 10 gün sonrasında da atamamız yapıldığı zaman biz tatlı bir telaş olan ev bulma taşıma yerleşme telaşı ile uğraşırken bizi eleştirip ileri geri anlamsız yorumlar yapanlara selam edeceğiz yine bu platformdan...

BAYYCU-NOYAN
Memur
21 Şubat 2019 17:33

O kadar iddialısın yani... hadi bakalım... inşallah

22 Şubat 2019 09:09

hocam kaç senelerdir 10 gün sonra 1 ay sonra 24 kasımda yok 30 şubatta diye diye baya bir

çöküntü içerisine girdik. Benim işin açıkçası pek bir umudum kalmadı. Ama hayırlısı diyelim.

yusuf0155, 5 yıl önce

Herkese iyi çalışmalar arkadaşlar. Kıymetli memur öğretmen statüsündeki arkadaşlarım. Bu sene içerisinde milli eğitim bakanlığında öğretmen olarak yerimizi almış olacağız. Bu konuda endişe etmeyiniz. Etraftan gelen olumsuz konuşma ve tuhaf yorumlara aldırış etmeyiniz. İlan bir gecede yayınlanıp ve 10 gün sonrasında da atamamız yapıldığı zaman biz tatlı bir telaş olan ev bulma taşıma yerleşme telaşı ile uğraşırken bizi eleştirip ileri geri anlamsız yorumlar yapanlara selam edeceğiz yine bu platformdan...

ays muş
Şef
22 Şubat 2019 09:48

Hocam çok güzel şeyler söylüyorsunuz ümitleniyoruz. Her seferinde ümitlenip hayal kırıklığına uğramaktan, kafamızdan öğretmenliğe geçeçeğimiz düşüncesini atamamaktan, her sene kpss girmekten... çok yıpranıyor, gözümüzün önünde akıp giden hayatımızı kaçırıyoruz.

yusuf0155, 5 yıl önce

Toplam 823 mesaj
«242526272829303132333435»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi