Editörler : E.Kayı Han
18 Kasım 2017 00:05

Elazığda boy kilo ölçümünde yaşananlar

Elazığda boy kiloya girdim ve gördüklerim karşısında bu kadarda insanın gözünün içine baka baka adamlar nasıl yapabiliyor bunları dedim cidden bu torpil ve adam kayırma olayı 3. dünya ülkelerinde ve gelişmemiş toplumlarda ağır bir yaradır 168 boyu 170e yuvarlayan mı olmadı kilosu fazla olup aşağı yuvarlayan mı olmadı kilosu yetmeyip kat kat mont pardesü giydirilmeyen mi olmadı kilosu fazla olup çırılçıplak soyulup tartıya çıkarılan mı olmadı (sadece boxerla kalıp) değişik değişik takım elbiseli (memur savcı hakim vb siz ne derseniz deyin) adamlarla gelip zorla sonuçlar üstünde oynamayan mı olmadı bu adamların arkasında kuyruk olan komisyon üyeleri mi olmadı off neler neler bu olay bir kez daha gelecek adına umutlarımı sarstı ama o sözde insan müsveddelerine tek bir lafım var bu dünya gelip geçici milyonlarca gencin 2 eli diğer tarafta yakalarınızda olacaktır bunu unutmayın

ackenbenbendegilim
Daire Başkanı
18 Kasım 2017 00:17

eğer boy kiloda bile torpil oluyorsa mülakatta torpilliler kendi arasında yarışacak garibanın

hiç şansı yok demektir :(

bu duyduğum 2. boy kilo torpili vakası . bir iki gün öncede bi kızın konusu vardı.

Allah Allah sen yardım et yarabbi. hayırlısını ver yarabbi.

18 Kasım 2017 02:14

boyda bile torpil yapılacak hale gelinmişse vah bize...

BAHARımehmet
Kapalı
18 Kasım 2017 09:01

Arkadaşlar adalet bakanlığı alımına gitmeyin ne mübaşir ne ikm nede katiplik çünkü hepsi ama hepsi torpille giriyor iki defa hizmetli bir defa mübaşir iki defada ikm de bir kerede katiplikte mülakatta elendim boş ben neler neler gördüm en son Ankara'da mübasir alımında hepimiz oturup komisyon başkanını bekledik geli yanında da kodaman bir adam o dışarıda kaldı sürekli telefonla konuşuyordu bir ara yüzü hoparlöre değdi karşıdaki TC numarası verdi ve salondaki 50 ye yakın sözlüye girecek kisinin gözü önünde oldu biz önde oturuyorduk ve herşey ortadaydı sonra o TC yi içeriye verdi yav bırakın Allah aşkına rezillik diz boyu ama Allah kerim bunlarında son günleri gelecek

pink8719
Memur
18 Kasım 2017 09:24

Allah sorsun hesabını Kayseri'de tıpkı böyle olmuştu yuvarlama olayı vs.boydan bir kişi bile elenmemişti 1.55 kızları 1.61 ölçeni gördü bu gözler bu tür alımlarda torpil boyda işlemiyordu şimdi göz göre göre yapılıyor boyu tutanla tutmayanın ne farkı kaldı ki o zaman boy ölçümü yapmanın ne gereği var herkes direkt girseydi mülakata zabıt mübaşir gibi ne demeye o kadar yol gidip eziyet çektik "sorarlar birgün sorarlar"...

Susurluklu İkm
Şube Müdürü
18 Kasım 2017 09:53

Sanırım bunlar x 10 katı aday olmasının dezavantajı. Büyük ihtimal katipler falan ölçüyordur bu kadar insan olunca. Bizde yazı işleri müdürü ölçüyordu ve hatırladığım komisyon üyeleride vardı salonda

Bernaugur
Aday Memur
18 Kasım 2017 10:51

Ankarada çatır çatır elediler valla benim bulunduğum grupta.

emineerha
Aday Memur
18 Kasım 2017 11:01

Bende Elazığ bayanlarda girdim böyle birşey görmedim ama sıkı olmadıkları kesindi.polislik gibi yapsınlar cihazlar ölçümde kağıt versin 1cm de bile hile yapamazlar allah sorsun arkadaşlarne diyelim mülakat ne zaman bu arada

Bernaugur
Aday Memur
18 Kasım 2017 11:16

NasıL yani ölçüm otomatik ve kayıtlı oldu zaten ankarada arkasında imza attık sizinki nasildi

mali123
Memur
18 Kasım 2017 11:39

antep te de. 169 çıktı herifin biri sonra bilmem hangi komser hangi müdür tamamdır dedi falan diyordu gitti bikaçkişiyle geldi falan ama herkesin ortasında oldu diye komisyon kızdı adama. ama büyük ihtimal geri gelip düzeltir.. tabi elenenlerde oldu ama bende boy kiloda bile torpil döndüğünü görünce kendim için ülkem için üzüldüm açıkcası..

manuel ölçü aleti.. imza falanda yok :)

Bernaugur
Aday Memur
18 Kasım 2017 12:00

Otomatik olmazsa tabiki torpil döner saçmalık şaşırdım valla her yerde aynı olması lazım ölçü aletin

hardballer
Kapalı
18 Kasım 2017 14:12

malatya komisyonunda 169.8 ile elenen gordum. hic tolere edilmedi boy-kilo

canpare61
Memur
18 Kasım 2017 17:49

ben samsunda 169.50 ıle elendım kımse yuvarlamadı bana.ama ben 2019 da yuvarlıcam..

sosbil1983
Genel Müdür
18 Kasım 2017 18:46

Bimer'e Cimer'e şikayet edin. Ombudsmana şikayer edin. Memurlarnete mail atın. Bu ne rezillikmiş!

kaizbert321
Aday Memur
19 Kasım 2017 23:33

Arkadaşlar kime kimi şikayet ediyoruz allah aşkına ki bişey değişmez allaha havale edin sizde

canpare61
Memur
20 Kasım 2017 02:35

benım komısyonda elektronıktı.takip ettım hile hurda yoktu yanı elemeye yer arıyolardı zaten

emre.alıcıoglu
Aday Memur
20 Kasım 2017 11:23

Ben gaziantepte girdim otomatik değildi. Ölçüyor tartıyor yazıyorlar ama orada haksızlığa şahid olmadım belkide 4 gibi gitmemdendir fazla kimse kalmamıştı zaten

Bernaugur, 6 yıl önce

NasıL yani ölçüm otomatik ve kayıtlı oldu zaten ankarada arkasında imza attık sizinki nasildi

-KING9
Genel Müdür
05 Aralık 2017 00:02

sen atsana

sen atamıyon mu ?

sosbil1983, 6 yıl önce

Bimer'e Cimer'e şikayet edin. Ombudsmana şikayer edin. Memurlarnete mail atın. Bu ne rezillikmiş!

Chedjou21
Şef
05 Aralık 2017 01:13

ben bu konuda anlatılanlara pek inanmadım açıkcası

madem adam kayırıolar o zaman kayıran kişi cebine 20-30 tane fit boy kilo ölçüm kağıdı koysun adamını yalandan tartıya çıkarsın cebindan çıkartıp versin fişi :D niye uğraşmışlar üstünü soymakla yada üstüne bi ton elbise giydirmeyle :D

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi