Editörler : swat3410
06 Temmuz 2012 16:24

Polislikten hangi memurluğa geçilebilir

polis iken hangi kurumlara kurunlar arası ile geçebiliriz. çalışma şartları en iyisi hangisi

MeRSiN-PoLiSi
Kapalı
10 Temmuz 2012 13:43

en çok talep nufusa oluyor

11 Temmuz 2012 00:04

bende bu mesleği değiştirmek istiyorum ama neler yapılabilir bu konuda lütfen yardım edelim birbirimize bilgi güç gerçekten ben dayanamıyorum artık

maznun2
Yasaklı
11 Temmuz 2012 00:41

alamanyaya git, tuvalet temizlikçileri iyi para kazanıyormuş.. polislikten hangi mesleğe geçilirmiş. sıkıya gelmiyordunda niye yiyemeyeceğin lokmanın başına geçiyorsunuz, püskevit çocukları gibi ağlamayı bırakında adam gibi işinizi yapın..

11 Temmuz 2012 00:58

BU MESLEĞİN ÇİVİSİ POLİSLİĞİ DİĞER DEVLET MEMURLUĞUNA GEÇİŞ TAHTASI GÖRMEYE BAŞLAYANLARI MESLEĞE DOLDURUNCA BAŞLADI NE SAYGI KALDI NE HİÇ BİRŞEY

11 Temmuz 2012 01:12

burda tartışmak gibi bi niyetim yok.maznun2 ve fırtına061

size tek cevabım inşallah birgün benim durumuma gelirsiniz o zmaan beni anlayabilirsiniz şu anki kapasitenizle anlayacağınızı zannetmiyorum.size verecek çok cevabım var ama derdim ve konu bu değil.biriniz bana bu mesleğin ne saygınlığı olduğunu ve hangi güzel yanının olduğunu söyleyebilir mi ... ha eğer torpillilerdenseniz veya cemaatçi iseniz size lafım yok çünkü kaymağını siz yiyorsunuz en güzel yerlerde siz çalışıyorsunuz ona bişey demem çok şükür dersiniz halinizden de memnunsunuzdur.çünkü başka bi yerde işe yaramazsınız bunu da çok iyi bildiğinizden dört elle sarılmışsınızdır... ben sizi iyi tanıyorum merak etmeyin ama siz beni ve benim gibilerin sorunlarını anlayamazsınız.

maznun2
Yasaklı
11 Temmuz 2012 01:42

hemşerim ben 14 yıldır karakolda çalışıyorum. boş boş konuşma.. daha dünkü memursun,şunu yaşadım, bu çileyi çektim diye mır mır etmeye başlıyorsunuz. bu meslek zor kardesim, her zamandazor olacak..ben hiç aralıksın 2 sene 12-12 çalıştım..aman ne iyi, laylay lom, her şey ne kadar güzel demedik ama zor ise zor haliyle de yapıyoruz..sen bu mesleği biryerlere daha kolay atlayabilmek için basamak yapmak niyetiyle gelmişsin, bu mesleği sonuna kadar yapmayı zaten taa başından düşünmemişsin. sıkıntının ne olduğu dxa belli, başka kuruma, yani daha rahat bir kuruma geçmeye çalışıyorsun ve buna izin vermiyorlar. şöyle olmuşta böyle olmuşta, boş laf..kıcının dibinde 15 kilo A4 patlamış adamlarla, teröristle 20 metreden birbinire nişan alarak ateş ederek çatışan adamlar biliyorum, sizin kadar dert yanmıyorlar...benim kıcımın dibinde 10 kilo A4 patladı sizin kadar sıkıntı etmedim.. siz ne arıyorsunuz, armut piş ağzıma düşmü diyorsunuz.. bu memlekette 20-25 yaşında hayatının baharında gençler ekmek parası için sözleşmeli er diye bir işi yapıyor. dağların başında kelle koltukta geziyorlar yıllardır.. ayıp be. o adamların yaptığı işi düşünün bir de..

11 Temmuz 2012 01:52

maznun2

yazdıkların ortada bu muhabbetleri çok duydum ben matematik mezunu iki dil bilen bilgisayar bilen bir insan olarak 3 senedir sokaklardayım elimden gelen tek iş bu mudur sence ki emniyet beni bu şekilde çalıştırıyor.burdan nutuk atma benim istediğim hakkım sadece.bu mesleği ben 3 sene de çok iyi tanıdım sen tanıyamamışsın yazacağım çok şey var gerek yok ...

serseri12
Kapalı
11 Temmuz 2012 05:04

maznun2 ve fırtına061

beyler adam haksızda değil diğer kurumlarda hiç değilse sendikaları var insan gibi çalışıyor saati belli ek mesaiyi alıyor iznini istediği zaman kullanıyor yani sahipsiz değiller mesai dışında ek görev yok mesai ücreti alıyor kaldı ki adamı pc başında değerlendirmek daha mantıklı mesela bilişimde kurs alanlar bundan daha mı iyi bilir biz karakolda 12/24 çalışıyoz yeri gelir 12/12 sistem değişir çakma 12/36 olur 8/24 için personel yetersiz denir sokakta yakaladığın suç üstü hemde bağırdın mı senden şikayetçi olduğunda savcı karşısındasın trafikçi ark ölümüne peşinden koşturan nerde bizim teşkilatı bu çoçuklar değil eski dönemlerde rüşvetten yakalanan az mıydı travesti çıkmadı mı iki gün evvel karakolda kadın dövene ne denir rus birine tecavüz iddası vardı gazetelerde tarihi hatırlamıyom tv miydi gazete mi ne onlar bu mesleğin çivisini çıkrtmadıda bu delikanlı mı çıkarttı

örnek

http://haber.gazetevatan.com/karakolda-skandal-olay/419197/1/Haber

http://www.olay.com.tr/haber/guncel/taksim-karakolunda-tecavuz-skandali-106972.html

http://www.usakhabermerkezi.com/guncel/usak-cumhuriyet-istasyon-karakolunda-dayak-iddiasi-h4726.html

anaforistanbul
Aday Memur
11 Temmuz 2012 08:00

maznun2 sen polis filan değilsin boşuna anlatma .polis adam senin gibi konuşmaz.sana ne kardeşim adamın kurum değiştirmesinden.sen zora geliyorsan çalış ama başkalarına ukala bir uslupla cevap yazmaya hakkın yok.sen olsa olsa ya polis düşmanı öğretmen yada polisleri sevmeyen başka bi yerde çalışan insansın.polis adam meslektaşlarının huzurlu olmasını isterbdiyelimki arkadaş kurum değiştirdi.ne olacak kardosu boş mu kalacak.o gitti diye 12/12 mi çalışacaksın.devlet birini gönderir merak etme.ve yapıcı olmaya çalış polis olmasanda

1MAZNUN
Yasaklı
11 Temmuz 2012 12:30

konunun muhatabı dışındaki yazanlar sizin yazdıklarınızı kaale almıyorum. boş lakırdı..

arkadaşım matematik mezunu 2 dil bilen biri isen hiç bir yerde iş bulamayıpta polis olmuşsan emniyetin seni el üstünde tutmasını nasıl bekliyorsun. istersen 10 tane dil bil, istersen oksford bitir, bu meslekteki asli görev bellidir.. polisin asli görevi vatandaşın can ve mal güvenliğidir. onun için ub meslekte kuş uçmaz kervan geçmez bir yerde nöbet tutacağını da bilirsin, üç beş tane hakem savcının evinin önünde kücük bir kulübede beklendiğini de bilirsin,çarşıda pazarda itiyle uğursuzuyla uğraşacağını da bilirsin... emniyete matematik mezunu, yabancı dil bilen adam lazım değil, lazım olursa zaten seni bulurlar, ama seni matematik ve yabancı dil işleri için alıyorum demiyorlar. lise mezunu polisi ne amaçla alıyorlarsa senide o amaçla alıyorlar. yani yapacağınız iş aynı, sen onlara lazım olmadığın sürece senin matematik uzmanı olman yabancı dil bilmen kimsenin umrunda olmaz..o özelliklerinin seni rahat ettirmesini istiyorsan ya sabır edeceksin yada o özelliklerin işe yarayacağı bir kurumda iş bulacaksın. sizin yüzünüzden emniyet kurumu tekstil fabrikasına döndü. adam bu gün geliyor, yarın işi bıraktım diyor. çünkü bu mesleği geçici süreliğine bir basamak olarak görüyor. bunun sorumlusuda sizleri mesleğe çok kolay bir yöntemle alanlardır. yazılı sınav yok bişey yok.. eli ayağı biraz düzgünse, bedeninde özrü yoksa gel seni polis yaptım diyorlar , ondan sonrada iş bulamayan, 657 gömleğini bir kez giyeyimde gerisini düşünürüz diyen herkes mesleğe giriyor. ondan sonra en basitinden bir kavgaya müdahale ediyoru adam ekihp arabasından inmiyor, bana ne kardeşim havasında.. arkadaşım şu işleri biraz öğren diyoruz, adamın umrunda değil, bu gün varım yarın yokum diyor...

sen 3 yılda neyin sıkıntısını çektinde bana çok sıkıntılar çekiyorum diyosun..sen 15 yıl önce bu mesleğe girsen ne yapacaktın..15 yıl öncesine bakarak şimdki halimiz çiftlik..

yu_can81
Şef
11 Temmuz 2012 12:46

evet, polisliğin çivisini başka kurumlara geçmeye çalışanlar çıkardı. yıllardır ''çorbacı'' ''5 liralık adam'' sıfatını güzelim üniformalarımıza bulaştıran ve her ağzını açtığında vatansever ayağına yatan saygıdeğer ağabeylerimiz değil :)))

MeRSiN-PoLiSi
Kapalı
11 Temmuz 2012 12:50

adam ne sormuş sizler ne cevap vermişsiniz! neyse ben sana bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışayım. kurumlar arası geçiş diye bir zımbırtı mevcut. geçmek istediğin kuruma başvurup seni emniyetten istemesini sağlıyorsun. emniyetten muvafakat istiyorlar. eğer emniyet muvafakat verirse o kurumda işe başlıyorsun. gitmek isteyeni pek tutacaklarını sanmam. sadece belli şartları var onu sağlaman gerekiyor. pomemde 6 pmyo da 4 yıl çalışma zorunluluğu gibi.

şartları öğren ve dilekçeni ver

mgokcen01
Memur
11 Temmuz 2012 13:19

Bu mesleğin teşkilat yapısı, anlayış biçimi, insanlara insanlıktan çıkarıcı davranışları değişmediği sürece içerisinde kimse barınmak istemeyecektir. Tabi baştan razı olup hiçbir şeye karşı çıkmayan arkadaşlarda bu teşkilatın bir yerlere gelmesine engel olacaktır daima.

Madem "maznun2" kardeş daha önce çektiğin çilelerin farkındasın, sıkıntıları ortaya koymuşsun; başkalarının çektiği sıkıntıya ortak olmaktansa, illede bu meslek içerisinde kalmalarını, hayatı boyunca o kişilerinde sıkıntı çekmeyip başka şeyleri değerlendirecek olmasını kendine neden yediremiyorsun?

Eğer sen daha önce 12/12 çalıştıysan ve sesini çıkarmadıysan şimdi başkalarıda mı sesini çıkarmasın?. Seninle aynı sıkıntıları başkalarıda mı çeksin?. Biraz yapıcı olmak lazım. Belliki sen bu meslek dışında başka bir şey yapamayacak durumdasın ki katlanmayı kendine dava olarak görüyorsun.

Evet şuan çoğu kimse bu mesleğe isteyerek gelmiyor. Ama elde yapacak bir şey yok, zamanında kimse düşünürmüydü ki üniversiteyi zorluklar çekerek bitirecek ve kendi elde ettiği mesleği, branşı vs tüm ilmi, bilmi verileri kullanamayacak. Bu devletin suçu, ve bu suçunu bu şekilde gidermeye çalışıyor... Devletin işine geldiki üniversite mezunlarını teşkilatın içine alıyor. Ve iyide yapıyor şuan teşkilat az çok eskiye nazaran bir yerlere gelecekse yine bu kişilerin bir yerlerde örgütlenmesi, diğer personellere araştırıp akıl vermesi ile oluyor...

Eğer vatana millete bu kurum dışında başka kurumda çalışmak fayda sağlayacaksa kim nereyi istiyorsa oraya geçsin. Bu meslekte çok fazla kalmakta ancak üstlerin eline yağ sürmek gibi bir şey oluyor.

Eğer farkındaysanız bazı arkadaşların seslerini duyurarak sorunları dile getirmeleri çoğu müdürün işine yaradı onlara sus payı verilerek memurlar göz ardı edildi...

alipolice
Aday Memur
11 Temmuz 2012 13:29

bu kadar başıboş ve sahipsiz bir teşkilatız ama inşallah daha güzel olacak hep böyle gitmaz bizimde haklarımız elbet verilecek bir gün o zaman mensuplarımız daha mutlu olarak bu işi seve seve yapacak zihniyetler değişmek zorunda kimse değişime ayak direyemez ama her geçiş süreci sancılıdır.kurum değiştireceklerede saygılı olmak lazım tercih meselesi bir hak varsa kullanılabilir

alipolice
Aday Memur
11 Temmuz 2012 13:36

benim derem nikah memuru oldu geçiş yaparak .

42zoraki42
Aday Memur
11 Temmuz 2012 14:44

http://forum.memurlar.net/konu/1516309/

Bu başlıkta arkadaşın verdiği bilgilerden faydalanabilirsin. Ama arkadaş şu an üye değil haberin olsun.. Mesaj attım cevap gelmedi, boşuna sende ugraşma. inşallah kavuşuruz çıkma hayallerimize..

emree61
Memur
11 Temmuz 2012 15:18

bi kesim var onlara bir dokun bin ah işit...size ne kardeşim insanlar istediklerini yapmakta özgür...hayatımızda yaptığımız her tercih doğru mu.eğer yanlışsa ömür boyu o yanlışın içinde durmanın ne anlamı var.

gerçekten çok saçma bir muhabbet...bomba patladı uçak düştü bilmem ne oldu ne yapalım yani...yarın da benim dibimde patlar.belki beynime kurşunu yerim, ben bu üniformayı giydiğim müddetçe böyle.ben yaşadım sende bunları yaşa demek ne insanlığa ne müslümanlığa sığar...bir de zıplama tahtası olarak kullanılıyormuş teşkilat...sizler çok dürüstsünüz ya her şeyi layıkıyla yapıyosunuz ya bir de bunu eleştiriyorsunuz..fırsatları değerlendirmek suçmu.

galiba meslekten ayrılanlar olduğunda birilerinin maaşından kesiyolar.yazacak o kadar çok şey var ki ama karşıdan gelen saçma sapan cevaplar nedeniyle uzatmaya gerek yok...

11 Temmuz 2012 15:22

beyni olan arkadaşlara teşekkürler kendilerini belli ediyorlar zaten.

diğerlerine ise cevaba bile gerek yok.bu meslekte herkes neyin ne olduğunu çok iyi biliyor kimse kimseye masal anlatmasın.benim bu meslekten çıkma kararım kesindir.bunu tartışmam bile.sorunum bunu nasıl yapabilirim.konu başlığına uygun yorumlar yazılırsa birbirimize daha yardımcı olabiliriz...

bocege
Aday Memur
11 Temmuz 2012 15:40

arkadaş bi soru sormuş, sadece bi kaç kişi soruyu ciddiye alıp cevap vermiş, diğerleri ise sürekli bi eleştiri modunda, daha içimizden birilerine, kendi arkadaşlarımıza dahi tam anlamıyla yardımcı olamıyoruz...

pascal06
Şube Müdürü
11 Temmuz 2012 16:05

14 yılını bu mesleğe vermişsin abicim iyi güzel bi 10 yıl daha çalışır,çalışma saatlerindeki iyileşmeyive diğer keyfi uygulamaları sadece amir müdür keyfiyetiyle yapmayıp mesleğin verdiği yıpranmayla, polislerin ortalama yaşama süresine yakın bi sürede..(inşallah sağlıklı ve uzun yaşarsın) bizim 2 3 senin 14 yılda anlayamadğın şeyleri görürsün dicem ama ne çare.

Asıl sizler çok duygusalsınız hatta melankoli sınırındasınız.YAsa ne demiş zorunlu süreyi çalış çıkmak istiyosan çık,ayrılma çabansındaki adam zaten ayrılana kadar aldığı maaşın hakkını veriyor yoksa raporu uyarı yolda siz dert etmeyin,bu kadar sahiplenmeyin bu mesleği.

'İstemeyen çeksin gitsin' at gözlüğünün bu kadarda büyüğünü görmedim ben..

Toplam 146 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi