Editörler : "eskiyara"Pangaea
29 Eylül 2022 16:44

bi akıl verin

bir sorunum daha var sizlere danışmak isterim... özel eğitim sınıfında yanımda çalışan arkadaş altmış dört yaşında emekliliğe bir yılı kalmış , ve bana devamlı sınıf içinde direktif veriyo öğrencilerin önünde şunu öyle yapma böyle yap diye uyarıyor, benim öğretmenliğimi beğenmiyor... iyice bunalttı beni, müdür beye rica ettim ayrı sınıflarda ders yapalım dedim , boş sınıf çok ama kabul etmedi.. ben ne yapayım yaa bi akıl verin

hugo.almeida
Kapalı
29 Eylül 2022 17:03

"Çok biliyorsan sen yap ya da kes sesini" diyeceksiniz.

dilekkkce
Memur
29 Eylül 2022 17:06

hugo almeida hocam alemsıniz öyle de denmez herhalde :))

hugo.almeida
Kapalı
29 Eylül 2022 17:19

Denir Hocam. Ondan sonra aranız da çok güzel olur. Vallahi :)

dilekkkce, 2 yıl önce

hugo almeida hocam alemsıniz öyle de denmez herhalde :))

dilekkkce
Memur
29 Eylül 2022 17:30

:)))) ama gerçekten bunaldım yaa, ne yapsam eleştiriyo hiç hoşgörü anlayış yok, okula gidesm kalmadi

hugo.almeida
Kapalı
29 Eylül 2022 18:06

Başka öneri gelmezse en iyisi benimki şimdilik. :) Kolaylıklar dilerim.

dilekkkce, 2 yıl önce

:)))) ama gerçekten bunaldım yaa, ne yapsam eleştiriyo hiç hoşgörü anlayış yok, okula gidesm kalmadi

Kagiş
Müsteşar
29 Eylül 2022 18:26

Eeee bir öğretmeni 64 yaşına kadar çalıştırırsan böyle olur işte!! Adam seni çocuğu gibi hatta torunu gibi görüp yönetmeye çalışır! Bu mesleğe tıpkı polis ve askerde olduğu gibi yaş şartı getirilmeli! 55 - 56 dedin mi otomatikman emekliye sevk edeceksin! Bu tarz problemler ilerleyen yıllarda daha da artacak ;çünkü çoğumuz emeklilikte 60 ya da 65 yaşa tabiyiz bizim de olacağımız bu!)))

Evlenmek Gerek
Genel Müdür
29 Eylül 2022 18:34

Muhtemelen babanız / ananız yaşındadır. Uygun bir ortamda uygun bir üslupla bu şikayetinizi kendisine söyleseniz nasıl olur?

dilekkkce
Memur
29 Eylül 2022 19:19

yaş farkımız yirmi kadar, hanımefendi kendi hatalarını hiç kabul etmeyen ve de başkalarında açık arayan birisidir, söyledim gerekeni en azından öğrencilerin karşısında söylemeyin dedim ama anlarsa tabi

29 Eylül 2022 19:44

Bu ülkede 64 yaşında özel eğitim öğretmeni olduğunu zannetmiyorum. Sınıf öğretmenidir o

bhdrzn
Şef
29 Eylül 2022 19:58

Buyrun siz yapın çok biliyorsanız diyeceksiniz. Sizli bizli konuşun aradaki çizgiyi geçmesin. Aynı devam ediyorsa aynısını ona siz yapın

hugo.almeida
Kapalı
29 Eylül 2022 20:03

60 yaş üstü bir çok öğretmen gerek sağlık sorunu, gerek yaşlılık, gerekse yetersizlik nedeni ile merkez okullarda veli baskısından kurtulmak için özel eğitim sınıflarında görevlendiriliyor. Yanına başka bir öğretmen veriyorlar. Yine Merkez, daha rahat bir iş, arttırımlı ek ders. Bir nevi ödüllendirilme :)

Şimdilik bu sistem kotarılabiliyor ama ileride 60 yaş civarı bir sürü öğretmen olacak. Nasıl değerlendirme yapılacak bilmiyorum. 55 yaş üstü öğretmenlere emeklilik konusunda bazı iyileştirmeler yapılmazsa gelecekteki bir sorunumuz da bu olacak.

RızahalukokulahazıR, 2 yıl önce

Bu ülkede 64 yaşında özel eğitim öğretmeni olduğunu zannetmiyorum. Sınıf öğretmenidir o

dilekkkce
Memur
29 Eylül 2022 20:12

çok haklısınız çok teşekkür ederim herkese

ozelegitimci262626
Aday Memur
29 Eylül 2022 20:13

Hocam YouTube'a girin Funda arar Arap saçı yazın çareniz bu şarkının içinde gizli

Kagiş
Müsteşar
29 Eylül 2022 20:17

Eğitimde kaliteyi artırmak istiyorlarsa öğretmeni 65 yaşına kadar çalıştıran sistemden bir an önce vazgeçecekler!? İlerleyen yıllarda okullarda derse giren pamuk dedelerin hızla artmaya başladığını hep birlikte göreceğiz!! Bizim meslekte taze bir zihin, kuvvetli bir hafıza ve sağlam duyu organlarına ihtiyaç vardır! 60 yaşına gelen bir eğitimciden mental anlamda ne kadar verim alınabilir ki! Zayıflayan bellek, ağırlaşan refleksler, azalan dikkat, görmeyen göz ve duymayan kulaklar!! Eee buna bir de ilerleyen yaşa binaen ortaya çıkan şeker, tansiyon, eklem ve kas hastalıklarını da ekledik mi tamammm!!

Vallahi şaka gibi! Bir düşünün hele! Böyle bir öğretmenin yarı günü hastanede geçer yahu! Buna daha psikolojik rahatsızlıkları eklemedik bile!!?

İyii iyii ekonomi çok iyi! Eğitim dersen şahanee üstadım, şahanee! Allah selamet versin!

hugo.almeida, 2 yıl önce

60 yaş üstü bir çok öğretmen gerek sağlık sorunu, gerek yaşlılık, gerekse yetersizlik nedeni ile merkez okullarda veli baskısından kurtulmak için özel eğitim sınıflarında görevlendiriliyor. Yanına başka bir öğretmen veriyorlar. Yine Merkez, daha rahat bir iş, arttırımlı ek ders. Bir nevi ödüllendirilme :)

Şimdilik bu sistem kotarılabiliyor ama ileride 60 yaş civarı bir sürü öğretmen olacak. Nasıl değerlendirme yapılacak bilmiyorum. 55 yaş üstü öğretmenlere emeklilik konusunda bazı iyileştirmeler yapılmazsa gelecekteki bir sorunumuz da bu olacak.

dilekkkce
Memur
29 Eylül 2022 20:43

55 -56 üstü işe çok yaramıyor bu yaşlarda bırakılmalı

235U
Genel Müdür
29 Eylül 2022 22:19

ben 34 yaşındayım

45ten sonra ne yapacam bilemiyorum...

benden mdr ve mdr yrdda olmaz

belki polisler gibi bir ek kanun maddesi geçer 55ten sonra hakkaten çok sıkıntı

dilekkkce, 2 yıl önce

55 -56 üstü işe çok yaramıyor bu yaşlarda bırakılmalı

29 Eylül 2022 22:23

Yerinizde olsam duymazdan gelir verdiği direktiflerin tersini yapar sinir ederdim.Aptala yatın yoksa sonu gelmez

hugo.almeida
Kapalı
29 Eylül 2022 22:32

Biz sıradan öğretmenler olarak gelecek bir sorunu öngörebiliyoruz ama bizi idare edenler görmüyor. Artık iyice işler karışınca daha beter kararla düzeltirler :)

Kagiş, 2 yıl önce

Eğitimde kaliteyi artırmak istiyorlarsa öğretmeni 65 yaşına kadar çalıştıran sistemden bir an önce vazgeçecekler!? İlerleyen yıllarda okullarda derse giren pamuk dedelerin hızla artmaya başladığını hep birlikte göreceğiz!! Bizim meslekte taze bir zihin, kuvvetli bir hafıza ve sağlam duyu organlarına ihtiyaç vardır! 60 yaşına gelen bir eğitimciden mental anlamda ne kadar verim alınabilir ki! Zayıflayan bellek, ağırlaşan refleksler, azalan dikkat, görmeyen göz ve duymayan kulaklar!! Eee buna bir de ilerleyen yaşa binaen ortaya çıkan şeker, tansiyon, eklem ve kas hastalıklarını da ekledik mi tamammm!!

Vallahi şaka gibi! Bir düşünün hele! Böyle bir öğretmenin yarı günü hastanede geçer yahu! Buna daha psikolojik rahatsızlıkları eklemedik bile!!?

İyii iyii ekonomi çok iyi! Eğitim dersen şahanee üstadım, şahanee! Allah selamet versin!

dilekkkce
Memur
29 Eylül 2022 22:33

hayır kendisi mükemmel biri olsa saygıyla elini öper her sözünü dinlerdim

halis4242
Genel Müdür
30 Eylül 2022 19:55

Kesinlikle öyle, polis/askere verilen yıpranma payı öğretmene de verilmelidir, öğretmenin 55'ten sonra öğrenciye faydalı olması çok zor, istisnalar kaideyi bozmaz!!?

Kagiş, 2 yıl önce

Eeee bir öğretmeni 64 yaşına kadar çalıştırırsan böyle olur işte!! Adam seni çocuğu gibi hatta torunu gibi görüp yönetmeye çalışır! Bu mesleğe tıpkı polis ve askerde olduğu gibi yaş şartı getirilmeli! 55 - 56 dedin mi otomatikman emekliye sevk edeceksin! Bu tarz problemler ilerleyen yıllarda daha da artacak ;çünkü çoğumuz emeklilikte 60 ya da 65 yaşa tabiyiz bizim de olacağımız bu!)))

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi