Editörler : E.Kayı Han
08 Şubat 2019 00:23

İkm kazandıktan sonra istenen evraklar 2019

Sa arkadaslar. İkm kazandım istenen evrakları ayarlamaya calısıyorum ama adlıyeyı aradım komısyona baglandım vukuatlı nufus ornegını terhıs belgesını adlı sıcıl kaydını e devletten alsam sorun olurmu dedım ıslak ımzalı lazım yerlerınden al dedıler. Nufus dairesine gittim soyledım sacmalık o herkes e devletten alması lazım bız vermıoruz versekte ımzalanmıyor dedıler. Ve ek olarak terhıs belgesını askerlık subesınden aldım ama 1 adet. 2 adet ıstıyor komısyon fotokopı ceksem sıkıntı olurmu. Detaylı anlatacak bırı varmıdır sımdıden tesekkurler

KadirDk
Aday Memur
08 Şubat 2019 00:30

Bir tane ıslak imzalı terhis varsa diğerini sene devletten çıkar ?

Naiveee
Aday Memur
08 Şubat 2019 00:54

çok zekice. Dostum komısyon ıslak ımzalı olcak hepsı dedı benım konu acmamda o yuzden.. Daha oncekı alımlarda evrakları alıp verenlerden bılgı almaya calısmak

KadirDk, 5 yıl önce

Bir tane ıslak imzalı terhis varsa diğerini sene devletten çıkar ?

KadirDk
Aday Memur
08 Şubat 2019 12:21

Zaten fotokopi çektirmek daha mantikliydi demi 😊

kalpsizmelek
Aday Memur
08 Şubat 2019 14:47

Bende kayseri adliyesini kazandım.

Adanada yaşıyorum. Seyhan nüfus müdürlüğünden almaya

Gittiğimde oradaki bayan memur sadece seni anne ve babanı veririz dediler. Bende kardeşlerimi isteyince veremeyiz

dedi. Bende çukurova nüfus müdürlüğüne gittim orayada

durumu anlattım. Oradaki erkek memur ablayışla karşıladı

Bana 1 tane verdi. Bende fotokopi çekeyim dedim kabul et

mediler. Islak imzalı istiyorlar. Bende ertesi günü tekrar

Çukurova nüfus dairesine tekrar gidip oradan 1 adet daha

aldım. Adliyeden alınacak 2 adet. Askerlik şubesinden 2

Adet hepsi ıslak imzalı.

Edevletten kabul olmuyor

kalpsizmelek
Aday Memur
08 Şubat 2019 14:53

Önce sen yazıyor sonra anne ve baba sonra kardeşler. Aile boyu alacaksın adliye öyle istiyor. Hemde 2 adet

Noteri istiyorlarsa diplomanı yanında götüreceksin 2 adet

Ondan isteyeceksin. Ben aralık sonunda gittim 61 tl

İstediler.

Gideceğin nüfus müdürküğündeki memur olmaz derse

Oranın şefi veya müdürü ile konuş

08 Şubat 2019 16:26

Tek adet varsa elinde noterden Aslı gibidir alın

koraydogan
Aday Memur
08 Şubat 2019 17:00

her nufus mudurlugu aynisini yapiyo.banada oyle dediler.ugrasmamak icin.siz diretin vermek zorunda

Naiveee
Aday Memur
09 Şubat 2019 15:00

Başka bir nufus mudurlugunden alsam kabul olurmu bu vukuatlı nufus ornegı yoksa baglı oldugum ılcenınkımı sart ? Birde bende dıplomanın aslı var bundan fotokopı cektırıp aslı gıbıdır yapmam gerekmı yoksa sadece aslı yetıyormu ?

GSgnş
Aday Memur
09 Şubat 2019 16:58

Mal bildirim beyanında yardımcı olur musunuz.kimlik bilgilerinde önce ilk sıraya kendimizi mi yazıcaz.benim üzerime kayıtlı hcbrseyim yok.sadece babamın üzerine var.

kalpsizmelek
Aday Memur
10 Şubat 2019 00:54

Mesela ben Adanada oturuyorum. Seyhan nüfusa gittim vermedi . Sonra Çukurova nüfusa gittim orada verdiler 2 tane alacaksınız ıslak imzalı sizin baba, anne ve kardeşlerin hepsini

döküman halinde alıp memur tarafından imzalanıp mühürlendikten sonra ve çıkarken müdüre

imzalayıp mühürleteceksiniz.

Nerede oturuyorsanız Adliye edevletten kabul etmiyor nüfus dairesine söyleyin . Vermezlerse Oradaki yetkili şef veya müdüre gidin durumu güzelce anlatın yardımcı olacaklardır.

Diplomanın aslını alarak notere gidin . 2 tane aslı gibidir yapmak istiyorum dersiniz. Neden diye sorarlarsa memurluğu kazandım oradan istiyorlar diye cevap verirsiniz.

Diplomanın aslı sizin elinizde bulunsun.

Askerlik şubeside öyle gidip oradan alacaksınız ıslak imzalı olarak . Askerlik belgesi eski olabilir yeni tarihli ve güncel olması daha uygun olur

Naiveee, 5 yıl önce

Başka bir nufus mudurlugunden alsam kabul olurmu bu vukuatlı nufus ornegı yoksa baglı oldugum ılcenınkımı sart ? Birde bende dıplomanın aslı var bundan fotokopı cektırıp aslı gıbıdır yapmam gerekmı yoksa sadece aslı yetıyormu ?

kalpsizmelek
Aday Memur
10 Şubat 2019 00:56

Mal bildirimini yaparken üzerinize bir şey yoksa boş bırakın ( ben öyle yaptım )

GSgnş, 5 yıl önce

Mal bildirim beyanında yardımcı olur musunuz.kimlik bilgilerinde önce ilk sıraya kendimizi mi yazıcaz.benim üzerime kayıtlı hcbrseyim yok.sadece babamın üzerine var.

kalpsizmelek
Aday Memur
10 Şubat 2019 00:59

Fotokopi çektirmeyin orada çekip işliyorlar . Ben 31 Aralıkta yaptım . 2 Nüsha olarak benden

61 tl aldılar. Sizde yanınızda 100 tl götürün ne olur ne olmaz

Naiveee, 5 yıl önce

kalpsizmelek
Aday Memur
10 Şubat 2019 01:02

Askerlik belgesi de 2 tane olacak ıslak imzalı .Memurdan 2 adet alınacak komutandan onaylatacaksınız. Onaylatmadan gitmeyin

Sadofb
Aday Memur
10 Şubat 2019 02:41

Arkadaşlar benim kolumda platin var. Saglık raporu alırken bi sıkıntı olurmu kolumu kullanabiliyorum hiç bir aıkıntı olmadan

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi