Editörler : ayşegül bgm
13 Nisan 2019 11:47

Sağlık Bakanlığı personel alımı hk.

Arkadaşlar sakin olalım. Az kaldı yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. En geç 15 güne herşey belli olacak. Sadece biraz sabredelim. Güzel günler geliyor. Bi anda herşey açıklanacak dağılımlar falan herşey bi anda belli olacak. Tercihlerde Mayıs ta başlayacak daha da uzatmayacaklar. Tahminlerim bu yönde.

flankes00
Memur
13 Nisan 2019 12:11

ali aras ne dedi bu konuda yayını izleyemedim yayını izleyen arkadaşlar bi açıklama getirise iyi olur 2019 mezunları dahil olursa gerçekten 1 yıldır süren haksız süreç daha da perçinleşecek

Sörc
Şube Müdürü
13 Nisan 2019 13:06

mezun olacak olanlar sizi neden bu kadar endişelendiriyor?

hemsi.r321
Memur
13 Nisan 2019 14:04

sirlamasi iyi olanlari tedirgin etmez ama birinci atamada gitme ihtimali var olan mezunlad var eger hazirani beklemezlerse.ki bence beklemeyeckler
Sörc, 5 yıl önce

flankes00
Memur
13 Nisan 2019 14:42

2018 ekim kasım da yapılması gereken atama haziranda yapıldı 2018 ve öncekiler mağdur edildi kimse bu insanların haklarını savunmadı bu bir

1 yıldır insanlar atama bekliyor bu iki

2. atama döneminde olmamıza rağmen tek atamayla kapatacak bu üç

1 yıllık bekleyişten sonra adil bi atama olmadı bikaç bölüm harici kimseyi mutlu etmeyen bi atama oldu bu dört

bu psikolojiyi anca 2020 de atanarak 1 yıl büyük bir belirsizlik içinde boş geçirerek anlarsın

bütün bunlar düşünülünce hakkaniyet adına atamanın 1 gün bile gecikmemesi gerek

bilip bilmeden de konuşma kardeşim ekim-kasım gibi atama yapılacak size zaten yaz tatılini boş geçirsen ne kaybedersin ki!!!

Sörc, 5 yıl önce

Kbrnurse
Kapalı
13 Nisan 2019 14:58

Ağzınıza sağlık bir de bazıları şunu yazmış puanları düşük olanlar istemiyor mezunların eklenmesini. Benim puanım gayet iyi kendi bölümüm için branşda da çok iyiyim mezun olanlar tercih versede vermese de ben zaten atanacağım ama yine de istemiyorum bir atama şu an olmalı.Ben demiyorum mezunlar için haziranda alım olmasın onlarda bizim gibi beklesin diye o kadar bencil değiliz çok şükür. Ama bizim muhakkak atamamız olmalı en geç mayıs gibi neler çektik o kadar ay yaşayan anlar misali.
flankes00, 5 yıl önce

2018 ekim kasım da yapılması gereken atama haziranda yapıldı 2018 ve öncekiler mağdur edildi kimse bu insanların haklarını savunmadı bu bir

1 yıllık bekleyişten sonra adil bi atama olmadı bikaç bölüm harici kimseyi mutlu etmeyen bi atama oldu bu dört

bu psikolojiyi anca 2020 de atanarak 1 yıl büyük bir belirsizlik içinde boş geçirerek anlarsın

bilip bilmeden de konuşma kardeşim ekim-kasım gibi atama yapılacak size zaten yaz tatılini boş geçirsen ne kaybedersin ki!!!

Sezakör
Şef
13 Nisan 2019 15:17

Bu kadar iyi anlatilamazdi ağzına sağlık bu yeni mezun olacaklar için kimsenin size birşey dediği yada kastı yok ama bizler bir yildir belirsiz şekilde bekliyoruz ki atamanin ikiye bölünmesi bekleniyor şu en fazla üç dört ay bekleyecezsiniz birde bizim gibi belirsiz şekilde de değil.

flankes00, 5 yıl önce

Sörc
Şube Müdürü
13 Nisan 2019 15:33

senin açından baktığımızda haklısın ancak benim açımdan baktığımız zaman totalde 1500 kişi alınacağını düşünürsek benim sıralamam 1581. mezun olan ve sıralaması 2000'i bulan kişi normal şartlarda atanamayacakken, 2018 önlisans kpss verilerine baktığımızda ilk bin içerisinde mezun olanla mezun olmayan sayısı eşit. yani 500 kişi mezunken 500 kişi hala okuyor. iş hak hukuk meselesine gelirse 2000. sıradaki adam normal şartlarda atanamayacakken mezun olacaklar eklenmediği zaman atanmış olacak. şimdi burada benim hakkım gasp edilmiş olmuyor mu?

flankes00, 5 yıl önce

atamaolsun
Memur
13 Nisan 2019 15:34

Hayır.

Sörc, 5 yıl önce

senin açından baktığımızda haklısın ancak benim açımdan baktığımız zaman totalde 1500 kişi alınacağını düşünürsek benim sıralamam 1581. mezun olan ve sıralaması 2000'i bulan kişi normal şartlarda atanamayacakken, 2018 önlisans kpss verilerine baktığımızda ilk bin içerisinde mezun olanla mezun olmayan sayısı eşit. yani 500 kişi mezunken 500 kişi hala okuyor. iş hak hukuk meselesine gelirse 2000. sıradaki adam normal şartlarda atanamayacakken mezun olacaklar eklenmediği zaman atanmış olacak. şimdi burada benim hakkım gasp edilmiş olmuyor mu?

Bendeatancam
Aday Memur
13 Nisan 2019 15:39

mezun değilsin neyin hakkı gasp ediliyor

Kbrnurse
Kapalı
13 Nisan 2019 16:09

Ne kadar saçma konuşuyorsunuz. Sizin kpss atamalarıyla ilgili sanırım bilginiz yok. Normal koşullarda her sene zaten alım olurdu bu sene böyle oldu bizim şansımıza. Normalde mezun olmayanlar eklenmeden 2 atama olurdu da gayet normal şekilde bu sene Sizin bir atama görmemeniz durumunda hakkınıza mı girilmiş oluyor.?? Peki bizim hakkımız nerde bir yıldır bekliyoruz işsiz vaziyette evde. Yüksek puan aldığımız için özeller işe almıyor!!! Lütfen şu an burda hak konuşmayalım siz haksız çıkarsınız. Insanlar neler çekti neler yaşıyoruz şimdi bizim yerimizde sizlerde olabilirdiniz. Elinizi biraz vicdanıza koyun ve gerçekten söyleyin empati kurun demiyorum çünkü kuramazsınız aynı şeyleri yaşamadığınız müddetçe anlayamazsınız bizi ama en azından şunu söyleyin bizlerin hakkı yenilmedi mi aylardır bizim en azından bir atama görmemiz gerekmez miydi??
Sörc, 5 yıl önce

Rabken
Yasaklı
13 Nisan 2019 16:17

arkadaşım en basitinden ortaöğretim mezunlarinin mezunlari olmayacak ben niye bos yere sizin mezun olmanizi bekleyeyim ki? aylardir yuksek puanla beklediğim yeter zaten. bu en basitiydi bi ton sebebi var o adam mezun olmus bitirmis sen hala okuyosun sen bi sey beklemiyosun ama o bekliyor. sizinkisi hazira konmak oluyo bekleyen biz oluyoruz siz beklemeden atanmak istiyosunuz
Sörc, 5 yıl önce

flankes00
Memur
13 Nisan 2019 16:54

mesele düşük puan meselesi değil şayet 80 alıp atanma umudum hiç olmasaydı dahi bu ifadeleri kullanırdım yine kaldı ki şükür iyi bi puanım var arkadaşında dediği gibi en az 2 atamaya yeni mezunlar hiç eklenmeden 2018 ve önceleri için yapılması gerekiyordu 2019 mezunlarının 1 yıldır verilen atama mücadelesine en ufak bi katkı sunduklarını düşünmüyorum verenlerde %1 falandır inşllh atama olmaz bizler de yetişiriz diyorlardı acaba bu arkadaslardan kaçı bi twet atma girişiminde bulunmuşlardır bişey değil sadece vicdan raharlatmak için

şimdi gelip de haktan hukuktan bahsetmeyin hak da hukuk da gün gibi ortada

yenicerii
Şube Müdürü
13 Nisan 2019 17:03

14-15 mayıstan sonra finaller biter şu durumda sağlık bakanlığı ilana çıkacak gibi görünmüyor

Kbrnurse
Kapalı
13 Nisan 2019 18:28

+++
flankes00, 5 yıl önce

mesele düşük puan meselesi değil şayet 80 alıp atanma umudum hiç olmasaydı dahi bu ifadeleri kullanırdım yine kaldı ki şükür iyi bi puanım var arkadaşında dediği gibi en az 2 atamaya yeni mezunlar hiç eklenmeden 2018 ve önceleri için yapılması gerekiyordu 2019 mezunlarının 1 yıldır verilen atama mücadelesine en ufak bi katkı sunduklarını düşünmüyorum verenlerde %1 falandır inşllh atama olmaz bizler de yetişiriz diyorlardı acaba bu arkadaslardan kaçı bi twet atma girişiminde bulunmuşlardır bişey değil sadece vicdan raharlatmak için

şimdi gelip de haktan hukuktan bahsetmeyin hak da hukuk da gün gibi ortada

Ayseesaglık
Aday Memur
13 Nisan 2019 19:30

yeni olacak mezunlar benim siralmami hiç etkilemiyr önümde çünkü mezun olmayan yok ama ona rağmen yine istemiyorm hazirana kalmasını çünkü aylardır bekliyorz biz psikolojimiz yerlebir oldu ailelerimize her gün şu ay şu ay demekten bıktık birde hazirana kalsa atama onca mezununun psikolojiksini düşünmek istemiyrm bunca ay bekledniz iki ay demesi kolay sizler için beklemeyen bilmez zaten. o kadar mezuna birde hazirani bekletmek büyük haksızlık. mezun olmayanlar birinci atama olursa ikinci atamada eyluk Ekim gibi olur o zaman atanırlar zaten. bekleyeckleri 2-3 ay yani.
Sörc, 5 yıl önce

Hmsir11
Aday Memur
13 Nisan 2019 19:54

O kadar erken bitiyor mu ya

yenicerii, 5 yıl önce

14-15 mayıstan sonra finaller biter şu durumda sağlık bakanlığı ilana çıkacak gibi görünmüyor

13 Nisan 2019 19:57

Mayısın ikinci haftası mezun vermeye başlanır .. birkaç tanesi yetişirse hepsi yetişirtirilir

cocukhemsiresi
Aday Memur
13 Nisan 2019 20:24

Niye çok güldüm ben buna
atamaolsun, 5 yıl önce

Hayır.

Rabken
Yasaklı
13 Nisan 2019 20:52

bende baya gulmustum :))
cocukhemsiresi, 5 yıl önce
Niye çok güldüm ben buna

Soyalcalisan
Kapalı
13 Nisan 2019 21:15

Arkadaslar siz çıldırmışsınız o zaman on yıl sonra mezun olacak insanları beklesinler?
Sörc, 5 yıl önce

Toplam 57 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi