Editörler : Pangaea
«723272337234723572367237723872397240724172427243»

Ekinoksis
Kapalı
28 Ocak 2020 20:42

Evet ama 2018 puanıyla Enstitü alımı yapılmadı

heda.51, 4 yıl önce

Daha önceden ilana falan çıkıyorlardı sanki. çünkü yüksek lisans şartı ve dil şartı vardı alımlarında

29 Ocak 2020 08:36

Belgesini alıp, ziraat odalarında çalışan tanıdıklarım var. Tebliği takip edip, işini düzgün yapmaya çalışan tarım danışmanları mevcut, bu devirde devletin destek verdiği 48 bin lira iyi para. Siz belki de bu işi düzgün takip etmediğinizden dolayı belgeniz yatıyor olabilir. Ayrıca dikkat edin 3 yılda 1 vize ettirin, yanmasın yata yata..

ZMprof, 4 yıl önce

var aldığımdan beri hiç bir işe yaramadı :) zmo lar personel alırken soruyor orada da torpilsiz olmuyor.Birliklerde istiyor ama tabi istihdam çok az.Bayilik şu an daha revaçta kendi dükkanınızı b

ile açabilirsiniz ileride.

29 Ocak 2020 08:41

500 liraya belge kiralayan mühendis arkadaşlar olduğu için bayilik belgesinin revaçta olduğu söylenemez. Dükkan açabilecek insan zaten buralarda atama beklemez. Ayrıca o iş sanıldığı gibi kolay değil, sağlam bir sermaye istiyor. Kosgep hibeli programa dahil ediyor ama arkasını getirebilecek sermaye şart.

Ekinoksis
Kapalı
29 Ocak 2020 09:46

Bayilik belgesi neredeyse kpss kadar önemli özelde bir çok ilanda aranan bir belge ayrıca kooparatifin personel alımında önceliği var kendin bayi de açabilirsin

Danışmanlık belgesini önceden almak çok kolaymış yeni z orlaştırdılar o yüzden eski mezunların çoğunda bulunan bir belge ama ilerde o da değerlenecektir sınavda zor olmaya devam ederse

DHeMLy-CHaY, 4 yıl önce

500 liraya belge kiralayan mühendis arkadaşlar olduğu için bayilik belgesinin revaçta olduğu söylenemez. Dükkan açabilecek insan zaten buralarda atama beklemez. Ayrıca o iş sanıldığı gibi kolay değil, sağlam bir sermaye istiyor. Kosgep hibeli programa dahil ediyor ama arkasını getirebilecek sermaye şart.

ZMprof
Daire Başkanı
29 Ocak 2020 10:05

Kardeş Kaç tane ziraat odası var kaç tane zm alıyor önce bunu bir düşün ikincisi danışmanlık yapan arkadaşlarımda var devletin ödediği para kira parasının bile karşılamıyor diyorlar.Vize de ettirdim zaten sıkıntı yok yine yatacak bu sistem sürdükçe

DHeMLy-CHaY, 4 yıl önce

Belgesini alıp, ziraat odalarında çalışan tanıdıklarım var. Tebliği takip edip, işini düzgün yapmaya çalışan tarım danışmanları mevcut, bu devirde devletin destek verdiği 48 bin lira iyi para. Siz belki de bu işi düzgün takip etmediğinizden dolayı belgeniz yatıyor olabilir. Ayrıca dikkat edin 3 yılda 1 vize ettirin, yanmasın yata yata..

ZMprof
Daire Başkanı
29 Ocak 2020 10:08

Bayilikte şuan fiili çalışma ve tam zamanlı sigorta zorunluluğu getirildi onun için sigortanız ve maaşınız mecbur tam yatacak belge kiralama işi tarih oldu ilk denetimde öttürürler adamı.

29 Ocak 2020 14:33

tkk gibi kooperatiflerin alımında önceliği varmış gibi görünüyor ama önceliği falan yok, birliklerde tanıdığın varsa 62 kpss puanıyla bile alımını yapıyorlar, tecrübe ile 3 kez sabit.

Ekinoksis, 4 yıl önce

Bayilik belgesi neredeyse kpss kadar önemli özelde bir çok ilanda aranan bir belge ayrıca kooparatifin personel alımında önceliği var kendin bayi de açabilirsin

Danışmanlık belgesini önceden almak çok kolaymış yeni z orlaştırdılar o yüzden eski mezunların çoğunda bulunan bir belge ama ilerde o da değerlenecektir sınavda zor olmaya devam ederse

29 Ocak 2020 14:34

haklısın, tabi denetim olursa ve bu denetimi yapan kişiler hakkını verebilirse dediğiniz olabiliyor. denetime gelecek kişileri zan altında bırakmak istemem ama bir ülke gerçeği de şunu gösterdi, önceden haberli ziyaret.

ZMprof, 4 yıl önce

Bayilikte şuan fiili çalışma ve tam zamanlı sigorta zorunluluğu getirildi onun için sigortanız ve maaşınız mecbur tam yatacak belge kiralama işi tarih oldu ilk denetimde öttürürler adamı.

29 Ocak 2020 14:37

daha önceden yazdım mı hatırlamıyorum ama yine de yazayım.

ZİRAİ İLAÇ BAYİLİK SINAVI EĞİTİMİ

11 Nisan 2020 tarihinde yapılacak olan Zirai İlaç Bayilik Sınavı için eğitim düzenlenecektir.

Eğitim tarihi : Yeterli sayıda talep oluşması durumunda Mart ayı içerisinde eğitim yapılacaktır.

(Talebe bağlı olarak hafta içi akşam ve hafta sonu gündüz olarak 2 gruba ayrılacaktır.)

Ön Kayıt İçin Tel : 0(332) 320 50 70

Eğitimin Yeri : TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesi

Alavardı Mah. Yaka Cad. No:76/BMeram / KONYA

neoexi85
Aday Memur
29 Ocak 2020 22:50

Forum bile çok sessiz, artık herkes ümidi kesti. Allah yardımcımız olsun ins emeklerimiz boşuna gitmez.

Vetali1
Aday Memur
30 Ocak 2020 00:55

Arkadaş herkes çalışmaların devam ettiğini olumsuz bir şey olmadığını söylüyor da bizlerde ümitlenmeye devam ediyoruz fakat bana bunların hepsi bir oyalama taktiği gibime gelmeye başladı çünkü ne çalışması ne normu ne eksik evrağa ne yazışması bunların hepsi bu kadar zaman içerisinde çözülecek şeyler yani demem o ki bu işin altında başka şeyler var bu kadar uzaması normal değil pek hayra alamet değil

Candle25
Şef
30 Ocak 2020 03:09

2016da sinava girip gerekli puani almistim lakin hic belgeyi almadim..Benide kimse aramadi bu konuyla alakali..Ne oldu yanmis mi oldu simdi??
DHeMLy-CHaY, 4 yıl önce

gıdamuh.
Memur
30 Ocak 2020 03:20

Madem bir yorum paylaştınız, ben de yorumumu paylaşayım. Hem de forumu biraz olsun sessizlikten kurtarmış oluruz. Size katılmıyorum çünkü yorumunuzda çok önemli bir noktayı atlıyorsunuz. Bakanın kimseden çekincesi yok. Alım olmasa çıkar ve der. ''ATAMA YAPMAYACAĞIZ'' der. Açık kapı bırakmaz. Bakın dikkat edin, her konuşmasında açık kapı bırakıyor. Çünkü gerçekten bir talep ve çalışma var. He yavaş mı? evet çok yavaş. Dünyanın en yavaş bakanlığı deseler sorgusuz sualsiz inanırım. Orman atamaları bile neticelenmedi 1 yıl oldu açıklanalı. Bakanın öyle oyalama taktikleriyle uğraşacak hali yok. İşler o kadar yavaş ilerliyor ki bizler oyalanıyormuşuz gibi hissediyoruz. Ve elbet bu çalışmaların bir sonu gelecek. Şubat mı olur haziran mı olur kimse bilemiyor. Ben 2018 puanı ile alım olacağına %99 inanıyorum. Ama bu da baskıların devam etmesi durumunda olacak. Ankara'da bir basın açıklaması daha yapmalıyız.

Şimdi bazıları yine çıkıp diyecek ki bakan özel sektöre yönlendiriyor, sen hala atama bekliyorsun. Bakan tabii ki özel sektöre yönlendirecek çünkü istenilen sayı kadar kadro alamayacak. Biliyorsunuz beklenti 10bindi. Şimdi 3500'e indi. Bu gidişle bu sayı da kesilecek gibi duruyor ama hayırlısı diyorum. Kısacası 150 bin işsiz var denirken bakan alsa alsa 3000-3500 kişi alabilecek. Bu tabloda tabii ki de özel sektöre de yönlendirecek. Ayrıca atanacağına kesin gözüyle bakanlar için bile gidin diyor ne çalışırsanız kardır. Staj gibi görün diyor. Bakan ''bugun için müjde yok'' , ''çok kısa vadede müjde yok'' gibi cümleler kuruyor çünkü hala taleple ilgili görüşmeler devam ediyor. Sonuçlansa açıklayacak, şu kadar kişi alıyoruz ya da hiç alamıyoruz diye. O yüzden geçin bu oyalama taktikleri mevzusunu. Bakanın çok da umrunda değiliz, alım yok der geçer. Son programda ilk defa norm kadro calısmasını tamamladık dedi ki bu bile alımın yakınlaştığını gösterir bana göre. Bakalım önümüzdeki günlerde neler duyacağız, neler olacak. Ama şu süreçte bir Ankara toplantısı yapılsa ilaç gibi gelecektir düşüncesindeyim.

Ve son olarak, bir yanınızın rahat olması için KPSS de çalışın. Burda yorum ya da bilgi paylaşanlara umut taciri demeyin. Burası bunun için var. Duyduklarımızı ve çıkarımlarımızı paylaşıyoruz. Çalışan çalışsın. Atama yok diye gelenlere ise sadece gülerim çünkü 1 ay kala bile atama yapan bir bakanlıktan atama bekliyoruz. Puanların yanmasına 7 ay varken atama olmayacak demek baya komik oluyor. Herkesin hakkında hayırlısı olsun. En kısa zamanda atamalarımızı alalım inşallah

Vetali1, 4 yıl önce
Arkadaş herkes çalışmaların devam ettiğini olumsuz bir şey olmadığını söylüyor da bizlerde ümitlenmeye devam ediyoruz fakat bana bunların hepsi bir oyalama taktiği gibime gelmeye başladı çünkü ne çalışması ne normu ne eksik evrağa ne yazışması bunların hepsi bu kadar zaman içerisinde çözülecek şeyler yani demem o ki bu işin altında başka şeyler var bu kadar uzaması normal değil pek hayra alamet değil

vet.hek09
Aday Memur
30 Ocak 2020 07:35

Tam benim düşündüklerimi yazmışsın, olay aynen bu şekilde bencede, er yada geç emeklerimizin karşılığını alacağız inşallah
gıdamuh., 4 yıl önce

Madem bir yorum paylaştınız, ben de yorumumu paylaşayım. Hem de forumu biraz olsun sessizlikten kurtarmış oluruz. Size katılmıyorum çünkü yorumunuzda çok önemli bir noktayı atlıyorsunuz. Bakanın kimseden çekincesi yok. Alım olmasa çıkar ve der. ''ATAMA YAPMAYACAĞIZ'' der. Açık kapı bırakmaz. Bakın dikkat edin, her konuşmasında açık kapı bırakıyor. Çünkü gerçekten bir talep ve çalışma var. He yavaş mı? evet çok yavaş. Dünyanın en yavaş bakanlığı deseler sorgusuz sualsiz inanırım. Orman atamaları bile neticelenmedi 1 yıl oldu açıklanalı. Bakanın öyle oyalama taktikleriyle uğraşacak hali yok. İşler o kadar yavaş ilerliyor ki bizler oyalanıyormuşuz gibi hissediyoruz. Ve elbet bu çalışmaların bir sonu gelecek. Şubat mı olur haziran mı olur kimse bilemiyor. Ben 2018 puanı ile alım olacağına %99 inanıyorum. Ama bu da baskıların devam etmesi durumunda olacak. Ankara'da bir basın açıklaması daha yapmalıyız.

Şimdi bazıları yine çıkıp diyecek ki bakan özel sektöre yönlendiriyor, sen hala atama bekliyorsun. Bakan tabii ki özel sektöre yönlendirecek çünkü istenilen sayı kadar kadro alamayacak. Biliyorsunuz beklenti 10bindi. Şimdi 3500'e indi. Bu gidişle bu sayı da kesilecek gibi duruyor ama hayırlısı diyorum. Kısacası 150 bin işsiz var denirken bakan alsa alsa 3000-3500 kişi alabilecek. Bu tabloda tabii ki de özel sektöre de yönlendirecek. Ayrıca atanacağına kesin gözüyle bakanlar için bile gidin diyor ne çalışırsanız kardır. Staj gibi görün diyor. Bakan ''bugun için müjde yok'' , ''çok kısa vadede müjde yok'' gibi cümleler kuruyor çünkü hala taleple ilgili görüşmeler devam ediyor. Sonuçlansa açıklayacak, şu kadar kişi alıyoruz ya da hiç alamıyoruz diye. O yüzden geçin bu oyalama taktikleri mevzusunu. Bakanın çok da umrunda değiliz, alım yok der geçer. Son programda ilk defa norm kadro calısmasını tamamladık dedi ki bu bile alımın yakınlaştığını gösterir bana göre. Bakalım önümüzdeki günlerde neler duyacağız, neler olacak. Ama şu süreçte bir Ankara toplantısı yapılsa ilaç gibi gelecektir düşüncesindeyim.

Ve son olarak, bir yanınızın rahat olması için KPSS de çalışın. Burda yorum ya da bilgi paylaşanlara umut taciri demeyin. Burası bunun için var. Duyduklarımızı ve çıkarımlarımızı paylaşıyoruz. Çalışan çalışsın. Atama yok diye gelenlere ise sadece gülerim çünkü 1 ay kala bile atama yapan bir bakanlıktan atama bekliyoruz. Puanların yanmasına 7 ay varken atama olmayacak demek baya komik oluyor. Herkesin hakkında hayırlısı olsun. En kısa zamanda atamalarımızı alalım inşallah

cyperin
Müsteşar Yardımcısı
30 Ocak 2020 10:37

Değerli arkadaşlar bakan bey şura eylem planını açıklıyor, çok fazla basın gelmemiş yada çağırılmamış, program devam ediyor, birşey çıkarsa yazarım.

30 Ocak 2020 10:51

almaya hak kazanıp almadıysanız haliyle vize de ettirmemiş oluyorsunuz, hakkınız yanmıştır.

Candle25, 4 yıl önce
2016da sinava girip gerekli puani almistim lakin hic belgeyi almadim..Benide kimse aramadi bu konuyla alakali..Ne oldu yanmis mi oldu simdi??

cyperin
Müsteşar Yardımcısı
30 Ocak 2020 11:32

Program bitti alımlarla ilgili herhangibir söz etmedi.

blackmfe
Aday Memur
30 Ocak 2020 11:34

Nasıl lanet bir insan bu ya.
cyperin, 4 yıl önce

Program bitti alımlarla ilgili herhangibir söz etmedi.

Wedat9363
Kapalı
30 Ocak 2020 12:16

eee gidip pilottan tarım bakanı yaparsan o da gider uçağın motoru var mi yok mu diye bakar, gidip yıllarını ,zamanını, canını harcayanlari düşünüp müdürlüklere bakmaz tabiki

muendiz26
Aday Memur
30 Ocak 2020 12:25

Merhabalar değerli büyüklerim sevgili küçüklerim.komiser yarımcılığı ve tarım kredi kooperafini de kaznadım.ikisinide severek yapabileceğim bir meslek birisi kendi branşım diğeri ise gönüllü yapılabilecek bir meslek. Tarım kredi koop. devlet değil ama 657 ye tabii memurun çalışma şartlarında çalışılıyor. Çiftçi ve üretici ile muhatap olyoruz ama kadromuz işçi kadrosu özel sektörden bir tık üst. 1837 den beri faal olan bir kurum kuruluş. Maaş başlangıç 3bin tl, kadroyu alınca 3800 oluyor ver her 3 ayda bir maaşınızın %70 ikramiye verilmekta ayrıca yıl sonunda prim alınıyor, en az alan 10bin lira prim almış duyduğum.

Kom yard. ise devlet ve çalışma şekillerini biliyorsunuzdur. ikisi arasında kararsız kaldım iksinide severek yapabileceğim bir meslek. Sizlerin fikir ve görüşlerini almak istiyorum tecrübelirinizden yararlanarak. Saygı ve sevgiyle.

Toplam 193808 mesaj
«723272337234723572367237723872397240724172427243»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi