Editörler : E.Kayı Han
12345678910111213»

Okyanusumdun81
Kapalı
07 Mayıs 2018 15:55

Sadece 1 ardışık aramaya iddianame yazılan da var. Anladığım kadarıyla ardışık arama ve toplam ankesör araması sayısı farklı şeyler ifade ediyor. Ardışıksa sayısı önemli olmadan kuvvetli şüphe. 8 ve üzeri ankesör kaydı varsa da kuvvetli şüphe.

Okyanusumdun81
Kapalı
07 Mayıs 2018 16:15

Ama tamamen saçma ve tutarsız. Neye göre 8 kime göre 8. Sen 8 kere arandın fetöcü sün hayatını karartalım, sen 7 kere arandın fetöcü değilsin. Bu kadar soyut ve dayanaksız hukuk olabilir mi? Bu uygulamaları yapan yetkililerin bile buna inanarak yaptığını düşünmüyorum. 'ankesörle 8 kereden fazla aranma suçu'. Ki içerik yok arayan net değil vs vs... Bunu tek başına delil sayıp insanların hayatını karartmak... Ne bileyim söylenecek çok şey var ya.

karabebe
Aday Memur
07 Mayıs 2018 17:14

Muhakkak şüphe varsa araştırılsın ancak benim durumda olan çok sayıda insan var. 2014 yılında bir gün içerisinde iki kere arandığım söylendi öncesi sonrası yok. Arayan numara belli değil, benim hangi numaramın arandığı belli değil, kimin aradığı konuşup konuşmadığım vb. hiç bir konu belli değil. Savcılık soruşturması, idari soruşturma hiç bir şey yok. Sadece MSB tarafından uzaklaştırıldığım tebliğ edildi ve ifadem alındı o kadar. Yukarıda belirttiğim nedenden dolayı 3 aydır görevimden uzağım. Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumuna yazı ile başvurulup kayıtlarımın istenmesi için kurumuma dilekçe ile başvurdum. İddia makamının yaptığı hiç bir şey yok, ben hem mağdurum hemde suçsuzluğumu ispatlamak için uğraşıyorum. Benim ve eşimin bırakın ailesini sülalelesinde dahi KHK ile meslekten ihraç edilen yok. Medyada bahsedilen hiç bir kriter yok bunlarla hayatımın hiç bir döneminde aynı odada nefes dahi almadım ama yaftalanıyoruz. Bu benim çok ağırıma gidiyor. Medyada bulunan insanların tam bilgi sahibi olmadan TSK içinde kripto fetöcüler açığa alınıyor, görevden uzaklaştırılıyor vs. diye açıklama yapmaları o kadar canımızı acıtıyor ki.... Başta dediğim gibi araştırılsın en ufak itirazım yok ancak bizimde ailemiz çevremiz var. Tabi çıkan bu haberlerden sonra telefonlarımız çalmaz, aradıklarımız açmaz oldu o ayrı konu. İnşallah bu idari ve adli işlemleri yapanlar biryerlere ve birilerine hizmet etmiyordur. Yıllar sonra Ergenekon Balyoz mağdurları gibi hata olmuş denilmez umarım. Allahtan tek dileğim adaletin bir an evvel tecelli etmesi.

karabebe
Aday Memur
07 Mayıs 2018 17:23

Okyanusumdun daha önce ki yazında Av. Ali Aktaş ve arkadaşlarının bir çalışma yaptığından bahsetmiştin. Ayrıntı var mı acaba?

Okyanusumdun81
Kapalı
07 Mayıs 2018 17:26

Zaten derdimiz araştırılmaması. Araştırılsın yeter ki araştırılsın. Ama araştırmadan sırf arandı diye işlem yapılmasın. Bütün mesele bu zaten

07 Mayıs 2018 17:29

Bu aramlar şuan çalıştığınız ilde mi olmuş yoksa bir önceki ilde mi?Benim bildiklerimin tamamına yakını 23 martta açığa alınanlardan kontörlü değil ankesörlüden alındılar.Yine benim bildiklerimide tek aramadan suçlamışlar ama ardışık aramalar bunlar.

karabebe, 6 yıl önce
Muhakkak şüphe varsa araştırılsın ancak benim durumda olan çok sayıda insan var. 2014 yılında bir gün içerisinde iki kere arandığım söylendi öncesi sonrası yok. Arayan numara belli değil, benim hangi numaramın arandığı belli değil, kimin aradığı konuşup konuşmadığım vb. hiç bir konu belli değil. Savcılık soruşturması, idari soruşturma hiç bir şey yok. Sadece MSB tarafından uzaklaştırıldığım tebliğ edildi ve ifadem alındı o kadar. Yukarıda belirttiğim nedenden dolayı 3 aydır görevimden uzağım. Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumuna yazı ile başvurulup kayıtlarımın istenmesi için kurumuma dilekçe ile başvurdum. İddia makamının yaptığı hiç bir şey yok, ben hem mağdurum hemde suçsuzluğumu ispatlamak için uğraşıyorum. Benim ve eşimin bırakın ailesini sülalelesinde dahi KHK ile meslekten ihraç edilen yok. Medyada bahsedilen hiç bir kriter yok bunlarla hayatımın hiç bir döneminde aynı odada nefes dahi almadım ama yaftalanıyoruz. Bu benim çok ağırıma gidiyor. Medyada bulunan insanların tam bilgi sahibi olmadan TSK içinde kripto fetöcüler açığa alınıyor, görevden uzaklaştırılıyor vs. diye açıklama yapmaları o kadar canımızı acıtıyor ki.... Başta dediğim gibi araştırılsın en ufak itirazım yok ancak bizimde ailemiz çevremiz var. Tabi çıkan bu haberlerden sonra telefonlarımız çalmaz, aradıklarımız açmaz oldu o ayrı konu. İnşallah bu idari ve adli işlemleri yapanlar biryerlere ve birilerine hizmet etmiyordur. Yıllar sonra Ergenekon Balyoz mağdurları gibi hata olmuş denilmez umarım. Allahtan tek dileğim adaletin bir an evvel tecelli etmesi.

Okyanusumdun81
Kapalı
07 Mayıs 2018 17:32

1 hafta önce 10-15 gün içinde yayınlayacaklarını söylemişti.Yine Levent Mazılıgüney de bu konuyla ilgili çalıştıklarını ortak kanılara varmak için çaba sarfettiklerini açıkladı. Yani çalışıyorlar bi çalışma olduğu kesin

karabebe
Aday Memur
07 Mayıs 2018 17:37

İnşallah yaptıkları çalışma ile mağdur olan herkes sevinir.

GoodOldDays
Aday Memur
07 Mayıs 2018 17:42

Yazacaklarım tamamen kendi yorumumdur. Diyarbakırda gözaltına alınan bi arkadaşımız 90 sn içerisinde 30 küsür kez aranmış ve telefon açılmamış yani cevapsız çağrı olarak HTS kaydı var. Ardından başka bir asker aranıyor ve şüpheli olarak gözaltı vs... avukatı savcıya bunun bilgisayar araması olduğu aşikar o kadar kısa sürede bu kadar aramanın imkansız olduğunu belirtiyor. Yani kısacası ergenekon balyoz sürecinin başka bir versiyonu olarak yorumluyorum ben bu durumu. Evet belki kendi adamlarını bu yöntemle aradılar belki ama odak dağıtmak için ardından başka askerleri de aradılar. Bugün nöbet listesinden tutunda kan grubuna kadar olan personel bilgilerinde cep numarası tüm bölük ve karargahlarda kolayca elde edinilebilir seviyedeyken numaralarımızı almış olma ihtimalleri kuvvetli değilmidir? Yaklaşık 2 aydır görevden uzaklaştırıldık hala sebep bilmiyoruz dedikodudan ibaret olan ankesör şüphesi ama onu bile teyit etmiş değiliz... konuşma içeriklerini bulma şansları olsa eminim çoğumuzun suçsuzluğu aşikar olacak ama yok... şu kadar sn şu tarihte aranmışsın... tek suçlama... hergün onlarca gözaltılar ise hala devam etmekte kimsenin umrunda olmadığımız bi dönemdeyiz... Adalet beşerin elinde , yapacak birşey yok... Allaha havale ettim ben. Aslında çok daha uzundu yazacaklarım çok doldum çok boşuktayım. Buradan yazılacak bir yazıyı okumak için 10 larca kez sayfayı yeniliyorum...

karabebe
Aday Memur
07 Mayıs 2018 17:57

Yazımda belirttiğim gibi şehir, numara hiç bir şey belli değil. 2014 yılında bir gün içerisinde iki defa arandığım iddia ediliyor.

karabebe
Aday Memur
07 Mayıs 2018 18:02

GoodOldDays ne güzel kaleme almışsın. Seninle aynı duyguları paylaşıyorum.Bu Fetöcülerin kritik yerleri ele geçirerek nüfuz ettikleri ortaya çıkmışken sözde abi ablalarına hedef şaşırtmak için masum insanların arattırılmadığı ne malum.

Okyanusumdun81
Kapalı
07 Mayıs 2018 18:06

Ya zaten öyle. İtirafçı olanların açıklamaları var aslını atardık sonra öylesine 4 kişi daha arardık diye. Bunu herkes biliyor yani. Hatta ali Aktaş ın şöyle bi twiti var:

https://twitter.com/aliaktas7/status/976058260427100160?s=20

GoodOldDays
Aday Memur
07 Mayıs 2018 18:20

Çok bunaldım o kadar kötü bir durum ki sanki karantinaya alınmış gibi hissediyorum kendimi... En güvendiğim arkadaşıma anlttım bir daha ne aradı ne sordu... Arayanlar aramaz susmayan telefonum çalmaz oldu. Ne ankesörmüş bari ordan biri arasa diyorum artık arasasa suçumu en azından kendim ispatlasam (!) Çokca göreve iade söylentileri var bu aralar inanmak istiyorum ama inanamıyorum ki... Bize bunu reva görenlerde insaf varmıdır? Bu kadar kolay mı insanların ekmeği ile oynamak. Göreve iade olsam eskisi gibi olurmuyum? Yada arkadaşlarımdan tavır görürmüyüm? Bilmiyorum. Tek isteğim var sizlerden duyduğunuz şeyleri burda yazın. Umut o kadar güzel birşey ki haftasonu olunca zaman geçmezken haftaiçi telefon bekliyorum bir umutla "Hayırlı olsun bekliyoruz mesaiye" şeklinde bir telefon almayı. Kusura bakmayın konunun amacından şaşarak biraz içimi döküyorum. Affınıza sığınarak güzel duyum ve haberlerinizi bekliyorum.

karabebe
Aday Memur
07 Mayıs 2018 18:26

Hepimiz aynı durumdayız ancak moralini yüksek tutmak zorundasın. Ailene çocuklarına zaman ayır. Adalet muhakkak tecelli edecektir.

Okyanusumdun81
Kapalı
07 Mayıs 2018 18:27

Ah kardeşim burda seni en iyi anlayacaklar var merak etme. Dediğin gibi herkes ne biliyor duyuyorsa yazsın hepimizin biraz umuda ihtiyacı var. Hani belki bir teselliniz şu olsun tutuklu değilsiniz. Şu durumda bu bile şükür sebebi. Benim bir duyumum da bu konunun bylock dan daha çabuk çözümleneceği. Onu da yazayım. Ben de senin gibi sürekli bakıyorum bu sayfaya biri bişey yazsın bişey desin diye...

GoodOldDays
Aday Memur
07 Mayıs 2018 18:44

Abi bende bir duyumumu söyleyeyim. Hvkk yı bi gazeteci arıyor. Ggu rekortmenisiniz haber yapmak istiyoruz va diyerek. Anladığım olumsuz olarak bahsediyorlar yani en çok kuru yaş muamelesini siz yapıyorsunuza getiriyor. Karşıdan verilen cevap iade listesi hazırlıyoruz ondan 1 hafta 10 güne çıkacaktır ondan sonra yapım haberinizi gibisinden cevap veriyorlar.Hatta sizlerde duymuşsunuzdur 900 kişilik yeni ggu balonunu onunda yalan olduğunu duydum sanırım listeyi geri göndermişler. Ek olarak evet en azından evimizde çoluğumuz çocuğumuzlayız... Haksız yere içerde olanlar var onların imtihanı daha büyük Allah suçsuzlara sabır versin zor günler.

GoodOldDays
Aday Memur
07 Mayıs 2018 18:46

Telefondan yazıyorum yazım hatalarım olmuş kusuruma bakmayın.

Okyanusumdun81
Kapalı
07 Mayıs 2018 19:03

https://twitter.com/gokhanozbek/status/990241522175086592?s=20

Vakti olanlar bu yayını 43. Dakikadan itibaren izleyebilir bizimle ilgili

karabebe
Aday Memur
07 Mayıs 2018 19:12

Çok teşekkürler
07 Mayıs 2018 21:21

Merhaba arkadaşlar..Bir mağduriyetin acıga cıkmasının ardından ikinci bir magduriyetle daha memurlar net sahnesindeyim..

Bylock-Morbeyin magdurluğu gibi bu ankesörde de bir basiret bağlanması yahut FETO kumpasının olmasının kuvvetle muhtemel olduğunu düşünüyorum..Sayısı ve tarihi belirtilmeksizin ankesör-büfe araması gerekcesiyle bugun ggu aldı eşim. Kaldı ki bu aramaların en az 3 ünü bizzat ben büfeden yaptım..Malumunuz TSK da telefon götürülmediğinden telefonsuz olan eş telefonlu olan eşi büfeden arayacaktır buluşmak için..

Neyse diyeceğim şudur ki sayımız az değil, ve bir akıllının kuyuya taş atması ve bu taşın yankılanması için de arkada ses lazım..Korkmadan alnımızın akıyla ve masumiyetimizin bize verdiği güçle gerek bilirkişilerce gerekse hukukçularca atılan veya atılacak olan taş için ses oluşturmamız lazım..

Öncelikle ggu alanlardan ricam savcılığa dilekçe verdiniz mi ve bir örneği mevcut mu. Savunma yapmak ve sucsuzlugun ispatı için ne gibi yollara başvurulduğunu burada paylaşabilir misiniz?

Toplam 20062 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi