Editörler : Pangaea

alitemur344058
Aday Memur
16 Temmuz 2019 11:30

mühendislik mezunları kitlerde her zaman avantajlıdır

ExternaLBio, 5 yıl önce

Bu dhmi ye girmek te zor tayinde zor ünvan değişikliği de zor ....

alitemur344058
Aday Memur
16 Temmuz 2019 11:32

siz aimde nereleri yazacaksınız

alitemur344058, 5 yıl önce

mühendislik mezunları kitlerde her zaman avantajlıdır

alitemur344058
Aday Memur
16 Temmuz 2019 11:35

yanlış yeri alıntıladım ama size sordum

ExternaLBio, 5 yıl önce

Bu dhmi ye girmek te zor tayinde zor ünvan değişikliği de zor ....

oguzde
Aday Memur
16 Temmuz 2019 11:39

Arkadaşlar 2019/1 de Aim memurluğu ve memur olarak tercih vermeyi planlıyorum. Nişanlım kadrolu hemşire ve atandıktan sonra evlenmeyi planlıyoruz. Sorum şu: DHMİ ye atanirsam eş durumundan atanır atanmaz tayin isteyebilir miyim yoksa beklemem mi gerekir?

javac
Kapalı
16 Temmuz 2019 11:45

Hocam dhmi nin sitesinde tayin için pdf dosyası var onu indirip inceleyin. Benim bildiğim kadarıyla eşiniz çakılı kadro değilse çok büyük olasılıkla onu sizin yanınıza tayin ediyorlar, sizi onun yanına değil.

oguzde, 5 yıl önce

Arkadaşlar 2019/1 de Aim memurluğu ve memur olarak tercih vermeyi planlıyorum. Nişanlım kadrolu hemşire ve atandıktan sonra evlenmeyi planlıyoruz. Sorum şu: DHMİ ye atanirsam eş durumundan atanır atanmaz tayin isteyebilir miyim yoksa beklemem mi gerekir?

ExternaLBio
Aday Memur
16 Temmuz 2019 11:45

ben ağı ığdır ve muş tan tereddütlüyüm 6 yıl ne yaparım diyorum -diğer yerler de bana gelmez

heralde - aim de yds nin hiç etkisi olmaz mı ? puanlar çok uçuk

yanlış yeri alıntıladım ama size sordum

alitemur344058
Aday Memur
16 Temmuz 2019 11:54

yds 60 yeterli. iyi düşünün taşının. istemediğiniz bir yerde 24 saat bile ızdırap olur. sizin için hayırlısı olsun.

ExternaLBio, 5 yıl önce

ben ağı ığdır ve muş tan tereddütlüyüm 6 yıl ne yaparım diyorum -diğer yerler de bana gelmez

heralde - aim de yds nin hiç etkisi olmaz mı ? puanlar çok uçuk

muhemre
Kapalı
16 Temmuz 2019 12:23

Eşini senin yanına alırlar.

Üniversite falan hemşire ise 2 yıl atandığın yerde çalışman zorunlu.

Sonrasında havalimanı ve genel müdürlük uygun görürse tayin mümkün. 2 yıl sonunda da direk tayininiz yapılır diye bir kural yok.

oguzde, 5 yıl önce

Vagon Necmi
Memur
16 Temmuz 2019 12:32

Şuraya atanayım da sonra tayinle buraya zıplar mıyım kafasındaki arkadaşlar atandıktan sonra görürsünüz tayin olmanın ne kadar zor hatta imkansız olduğunu. Gittiği şehirde kafadan 10 sene kalmayı göze alamayanlar boşa tercih yapmayın başkasının hakkına girmeyin.

ExternaLBio
Aday Memur
16 Temmuz 2019 12:51

evet haklısınız ben çok araştırdım özellikle doğuda tayin çok zormuş elemana ihtiyaç olduğu için

Vagon Necmi, 5 yıl önce

Şuraya atanayım da sonra tayinle buraya zıplar mıyım kafasındaki arkadaşlar atandıktan sonra görürsünüz tayin olmanın ne kadar zor hatta imkansız olduğunu. Gittiği şehirde kafadan 10 sene kalmayı göze alamayanlar boşa tercih yapmayın başkasının hakkına girmeyin.

ExternaLBio
Aday Memur
16 Temmuz 2019 12:54

evet biliyorum yds 60 yeterli benim demek istediğim yds şartı olmasına rağmen çok yüksek

kapatacak gibi

yds 60 yeterli. iyi düşünün taşının. istemediğiniz bir yerde 24 saat bile ızdırap olur. sizin için hayırlısı olsun.

Aviator123
Memur
16 Temmuz 2019 13:36

Ne kadar hakli bir yorum herkes atandı calisti da tayin olayim bakanlık ilanina tercih vereyim eş durumu yapıyım derdine düştü yönetmelikler belli açıp okuyan yok herkes tayin oluyor. Herkes ayni derdi cekiyor is yok ama kimse kimsenin halinden anlamıyor neymiş atanip istifa edermis saglik bakanlığına geçermiş. Oldu geride kalanlar da taş kemirsin aldigi 90+ puanlari bozdursun bozdursun harcasin. Atanın ama bu işi yapacaksanız atanin kadro yakmayın. Herkes emek veriyor aylarca is arıyor sinava çalışıyor. bu istifa edenler veya baska kuruma gecenler yüzünden hayatımızı dondurmak zorunda kalıyoruz bence kimsenin hakki yok buna. Zorsa issizlik, doguda calismak evden ayri kalmak herkes icin zor ama zor olmasi başkasının ekmeginden olmasi icin kimseye vicdan süzgecinden gecmeyen kararlar verdirmemeli.

Vagon Necmi, 5 yıl önce

Engineer93
Aday Memur
16 Temmuz 2019 13:59

Çok haklısınız en kısa zamanda bu işlere bir yönetmelik getirilmeli çünkü bu hakkı sistemin kendisi veriyor.Eğer atama işlerini kişilerin vicdanına bırakırsak bu işler hep devam edecektir.
Aviator123, 5 yıl önce

Ne kadar hakli bir yorum herkes atandı calisti da tayin olayim bakanlık ilanina tercih vereyim eş durumu yapıyım derdine düştü yönetmelikler belli açıp okuyan yok herkes tayin oluyor. Herkes ayni derdi cekiyor is yok ama kimse kimsenin halinden anlamıyor neymiş atanip istifa edermis saglik bakanlığına geçermiş. Oldu geride kalanlar da taş kemirsin aldigi 90+ puanlari bozdursun bozdursun harcasin. Atanın ama bu işi yapacaksanız atanin kadro yakmayın. Herkes emek veriyor aylarca is arıyor sinava çalışıyor. bu istifa edenler veya baska kuruma gecenler yüzünden hayatımızı dondurmak zorunda kalıyoruz bence kimsenin hakki yok buna. Zorsa issizlik, doguda calismak evden ayri kalmak herkes icin zor ama zor olmasi başkasının ekmeginden olmasi icin kimseye vicdan süzgecinden gecmeyen kararlar verdirmemeli.

alitemur344058
Aday Memur
16 Temmuz 2019 14:04

siz geçen atamada taban puanı 94 olarak tutturdunuz diye hatırlıyorum. bu seferki öngörünüz ne?

Vagon Necmi, 5 yıl önce

ExternaLBio
Aday Memur
16 Temmuz 2019 14:07

aynen kaça düşer puanlar

siz geçen atamada taban puanı 94 olarak tutturdunuz diye hatırlıyorum. bu seferki öngörünüz ne?

j-da
Aday Memur
16 Temmuz 2019 15:22

2 3 sene çalıştıktan snr tayin İsteyebiliyorsunu dhmi İk ya sordum bende aynı durumdayım.
oguzde, 5 yıl önce

j-da
Aday Memur
16 Temmuz 2019 15:23

Sadece eş durumunda tayin hakkı var
j-da, 5 yıl önce
2 3 sene çalıştıktan snr tayin İsteyebiliyorsunu dhmi İk ya sordum bende aynı durumdayım.

ExternaLBio
Aday Memur
16 Temmuz 2019 15:26

eş durumu en az iki yıl dediler bana oda ret edilebilir mi

j-da, 5 yıl önce
Sadece eş durumunda tayin hakkı var

ExternaLBio
Aday Memur
16 Temmuz 2019 15:27

+++

ExternaLBio, 5 yıl önce

aynen kaça düşer puanlar