Editörler : E.Kayı Han

oscarlik12
Şef
05 Aralık 2013 14:31

çevir kazı yanmasın misali

ottoman aga, 10 yıl önce

bakan avcı velilere öğrencilere dersaneler kapanmayacak endişe etmeyin demiş.

:))

behzatcınar
Müsteşar
05 Aralık 2013 15:07

Sn.Mevlitt ne kadarda doğru ifadelerde bulunmuş.

mevlitt, 10 yıl önce

bak ben dersaneler işime yaramasada kapatılsın demiyorum başbakanında kapatılmasını istediğini sanmıyorum ama ama cemaat ülkenin yöntimini eline almaya çalışıyor herkes gibi bunu bende farkediyorum ben sizin inandıgınız gibi müslüman olmak zounda degilim bana göre dindar bir başbakana benim bile söyemeyeceğim şeyleri en üst düzeyden söyleyen bir ceaat ve amerikaya batıla israile yakın ama bütün müslüman ülkelere mesafeli kendine göre yeni bir islamiyet anlayışı var oysa islamiyet hiç eskilez..şimdi nerede ne yapmışız diye sorma yaz internete neleri çıkıyor.bunlarada yalan diyeceksin ben cemaata uzak olmayan biri olarak doğru olduğunu biliyorum.

sorunyokk
Memur
05 Aralık 2013 15:38

ne kadar da doğruymuş,komik olmayın :)

yeni bir islam anlayışıymış :)

her şeyi yüksek perdeden seslendiriyorlarmış,

hep de cemaate uzak olmayan birileri seslendiriyorlar bunları,çok mu zeki zannediyorlar kendilerini?

hizmet hareketi akp nin kapatılmasına tepkisini ne kadar yüksek sesle dile getirdiyse,dershaneler için de aynısını yaptı.

insanlar doğru bildikleri konularda hakkını aramayacaklar da ne yapacaklar.?

düne kadar koyun dediğiniz kesimi,şimdi hükümete kafa tutmakla birlikte anıyorsunuz.

ne yaptı bu insanlar,sokakları savaş alanına mı çevirdiler?

dağa mı çıktılar?

polise mi saldırdılar?

azizim anlaşılan sizler hala demokrasiyi sindirememişsiniz,bu hallerinizin tavırlarınızın tek nedeni bu.

ibn-i ruşen amca
Müsteşar Yardımcısı
05 Aralık 2013 15:57

- Nurculuk yeni bir islam anlayışı degil, yeni bir dindir. Kutsal kitabı ve son peygamberi farklı...

- Koyun diye anılanların sayısı az degil, getirildikleri mevkiler de yüksek... O yüzden insanların çekinmesi normaldir.

- Sokakta 3-5 gösteri yapsalar daha az zarar verirlerdi... Zarardan tek anladıgınız yıkıp, dökmek sanırsam?

Rüşvet, beyin yıkama, çıkar saglama, devleti ele geçirmeye çalışma, milletin hakkını yeme, para toplamalar... vs.

Bunlar çok daha büyük zararlar.

Mesela bankalar... Bankalar milleti sömürüler ve çok yıkıma sebep olurlar dimi? Banka sahipleir sokaga çıkıp 3-5 gösteri yapıp sagı solu yıksalar emin ol daha az zararlı olurlardı. Şu anda zararsız gibi görünen ama en büyük zararı veren bankalardır.

Cemaat de aynı şekilde. Zararsız gibi görünür ama felaket zararlı birşeydir. Yok edilmesi şart.

sorunyokk, 10 yıl önce

ne kadar da doğruymuş,komik olmayın :)

yeni bir islam anlayışıymış :)

her şeyi yüksek perdeden seslendiriyorlarmış,

hep de cemaate uzak olmayan birileri seslendiriyorlar bunları,çok mu zeki zannediyorlar kendilerini?

hizmet hareketi akp nin kapatılmasına tepkisini ne kadar yüksek sesle dile getirdiyse,dershaneler için de aynısını yaptı.

insanlar doğru bildikleri konularda hakkını aramayacaklar da ne yapacaklar.?

düne kadar koyun dediğiniz kesimi,şimdi hükümete kafa tutmakla birlikte anıyorsunuz.

ne yaptı bu insanlar,sokakları savaş alanına mı çevirdiler?

dağa mı çıktılar?

polise mi saldırdılar?

azizim anlaşılan sizler hala demokrasiyi sindirememişsiniz,bu hallerinizin tavırlarınızın tek nedeni bu.

sorunyokk
Memur
05 Aralık 2013 17:14

belgesiz,havada kalan laflarla iftira atmak çok kolay ruşen bey amca.

kutsal kitapları neymiş?

peygamberleri kimmiş?

ne içtiniz siz ?

içmeden bu derece sallayamaz bir insan,ya da sadece iftira amaçlı 3-5 satır karalayarak amaçlarınıza ulaşamazsınız.

bu devletin her bir vatandaşının devletin her bir kademesinde çalışma,makam mevki sahibi olma hakkı vardır.a ya da b camiasın ile ilişkisi var diye hiç bir şeyden mahrum edilemez.

beyinleri nasıl yıkıyormuş,pkk gibi terörize mi ediyormuş yandaşlarını kandırıp?

topladığı her paranın karşılığı olan yatırımlar,hayırlar,okullar ve makbuzları muhattaplarının elinde.emin ol ,fişleme belgelerinden de anlaşılacağı gibi,en ciddi biçimde denetleniyordu bu kurumlar.

ibn-i ruşen amca
Müsteşar Yardımcısı
05 Aralık 2013 17:54

- Herşeyin belgesi olmaz. Rüşvetin, adam kayırmanın, tecavüzün...vs bunların belgesi olmaz.

- Kutsal kitapları risale, peygamberi de Said Nursi.

- Meyve suyu içtim bir bardak.

- Devletin her vatandaşı her yere gelebilir tabi.. Ama adam kayırarak, sırf a ya da b cemaatinden diye alakasız kişileri bir yerlere getirip kadrolaşmak, tekelleşmek farklı birşey.

- Terörist degil, robot yetiştiriyorlar. Açma kapama dügmeleri olan... Emekli vaiz ne derse desin ''işittik iman ettik'' diyecek robotlar...

Risale ile, emekli vaizin kasetleri ile, sohbetlerle telkin yaparlar. Çocukların ailelerini tavlarlar ''din iman ögretecegiz, çocugunuza sahip çıakcagız..'' vs masallarıyla. Çocuklara sahip çıakrlar da gerçi... ama ne için? Başka yerlerde fazla dolanmasın, hep yanımızda dursunlar, o kadar beyin yıkadık boşa gitmesin diye.

- Ne yatırımı varmış cemaatin acep? Şakirt yetiştirme amaçlı işler yapıyorlar sadece. Kendileri için daha çok para ve güç. Bunun haricinde ne işe yararlar?

sorunyokk, 10 yıl önce

kutsal kitapları neymiş?

peygamberleri kimmiş?

ne içtiniz siz ?

içmeden bu derece sallayamaz bir insan,ya da sadece iftira amaçlı 3-5 satır karalayarak amaçlarınıza ulaşamazsınız.

bu devletin her bir vatandaşının devletin her bir kademesinde çalışma,makam mevki sahibi olma hakkı vardır.a ya da b camiasın ile ilişkisi var diye hiç bir şeyden mahrum edilemez.

beyinleri nasıl yıkıyormuş,pkk gibi terörize mi ediyormuş yandaşlarını kandırıp?

topladığı her paranın karşılığı olan yatırımlar,hayırlar,okullar ve makbuzları muhattaplarının elinde.emin ol ,fişleme belgelerinden de anlaşılacağı gibi,en ciddi biçimde denetleniyordu bu kurumlar.

mevlitt
Memur
06 Aralık 2013 10:43

fişleme diyorsun fişleme kötü tamamda o evrakları en gjzli yerlere adam koyarak devletin en gizli belgelerini ele geçirmek normalmi daha cemaatin enlinde devletin stratejik öneme sahip kimbilir ne kadar gizli bilgisi vardır yabancı devmetmerin eline geçebilir belkide geçmiştir. nasıl kimden geçtiğide

sorunyokk, 10 yıl önce

kutsal kitapları neymiş?

peygamberleri kimmiş?

ne içtiniz siz ?

ottoman aga
Genel Müdür
09 Aralık 2013 09:42

.

wikipatia
Yasaklı
09 Aralık 2013 12:52

Dengesiz bir siyasetçi ağzından her çıkanı yaptırmaya çalışıyor. Üniversiteden atılma kaldırılsın dedi. Kaldırıld. Atılma gelsin dedi. Geliyor. İstikrar yok. İstikrarsızlık yüzünden ezilen bir çok insan var. Allah seçimden önce bunu örnek olarak gönderdi. Toplumun he kesimi farklı istikrarsızlıklar yüzünden eziliyor. Ama bu toplum bence artık hak ettiği şekilde yönetiliyor.

ottoman aga
Genel Müdür
10 Aralık 2013 09:44

.

Femme fatale
Kapalı
18 Aralık 2013 00:18

kck ile yapılan antlaşma sonucu fedaral devlet için alt yapı hazırlığı. eğitimi tamamen yerel yönetimlere devretcekler tayip 10 yıl önce bunu söylemişti

ottoman aga
Genel Müdür
18 Aralık 2013 10:44

Bu konuda ben birşey görmeden insanları suçlamak istemiyorum.

Evet dersaneleri kapatmanın ve camiayı bitirme çabalarının mantığını kimseye anlatamadılar.İnsanın aklına acaba sorusu geliyor.Ama prensip olarak aksi ispatlanmadığı müddetçe herkes masumdur diye düşünüyorum.

Gerçi kendileri hayatta ve hergün tv ye çıkıyorlar.küçük bir açıklama yapsalardı gönülleri rahatlatacak bu da yeterdi ama neyse..

Femme fatale, 10 yıl önce

kck ile yapılan antlaşma sonucu fedaral devlet için alt yapı hazırlığı. eğitimi tamamen yerel yönetimlere devretcekler tayip 10 yıl önce bunu söylemişti

bora18
Kapalı
18 Aralık 2013 11:42

Dersaneler bu ülke için ihtiyaçtır. Fakir çocuğu dersaneye gidemiyor, ayrımcılık oluyor diyorlar. Bu çok saçma. Dersane parası 3-4 milyar ve bu parayı taksitle 1 yıl için ödüyor aileler.

Adam asgari ücret alıp 3 çocuk yaptıysa ve dersaneye gönderemiyorsa yapacak bir şey yok. Uçkuruna sahip çıksaydı.

Ayrıca dersaneler zeki olan fakir çocuklarını bedava okutuyorlar. Bu da onlar için bir avantaj.

Parası olana bir şey olmaz, dersane kapansa bile özel dersle falan bu işi halleder. Olan yine orta direğe olur.

Odtü'ye Boğaziçi'ne zengin çocukları girmeye başlar hep.

Femme fatale
Kapalı
20 Aralık 2013 17:59

her şey olup bittikten sonra mı inancaksınız?

ottoman aga, 10 yıl önce

Bu konuda ben birşey görmeden insanları suçlamak istemiyorum.

Evet dersaneleri kapatmanın ve camiayı bitirme çabalarının mantığını kimseye anlatamadılar.İnsanın aklına acaba sorusu geliyor.Ama prensip olarak aksi ispatlanmadığı müddetçe herkes masumdur diye düşünüyorum.

Gerçi kendileri hayatta ve hergün tv ye çıkıyorlar.küçük bir açıklama yapsalardı gönülleri rahatlatacak bu da yeterdi ama neyse..

ottoman aga
Genel Müdür
24 Aralık 2013 11:04

bu soruyada cevap bulamadım.

azize-14
Yasaklı
08 Ocak 2014 15:06

hükümet bir hafta içinde eksiklikleri tamamlayacakmış,erteleme yolsuzlukla bitti anlaşılan.

Toplam 158 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi