Editörler : F16 Gökçen

Yasaklı
06 Temmuz 2018 10:25

Boşanma hakkında

Herkese hayirli cumalar oncelikle. Batmanda calisan polis memuruyum. 15 gun once bosandim. Mahkeme benim 12500 maddi 12500 manevi tazminat odememe hukmettti, ayrica 600 lira aylik nafaka odeyecegim. Ama suan inanilmaz zor durumdayim 115000 lira kredi borcum var, ese dosta akrabaya ise 50000 lira civari borcum var, eksi 4000 deyim ve 12000 lira kredi karti borcum var,,,Simdi bazi arkadaslar o kadar borcu nasil yaptin diyebilirler, hep bosandigim kisi yuzunden mahvetti hayatimi. Siz degerli abilerimden kardeslerimden birsey ogrenmek istiyorum, eger ben bu tazminati odemezsem ne olur, nafakanin maasimdan kesilecegini biliyorum ama zaten eksideyim meslege girdim gireli. Acaba tazminat konusunda da ayni sekilde maasimdan kesinti olabilir mi, nafakayi odemezsem polis olarak beni iceri atarlar mi.

veba1982
Genel Müdür
06 Temmuz 2018 10:39

büyük geçmiş olsun kardeşim bende seninle aynı durumdayım benimde 170000 borç var icra gelmesini bekliyorum. şimdi sorularının cevabına gelelim. nafakayi odemezsen maaşına icra gelir birde onun masraflarına uğraşırsın sen zamanında öde nafakani tazminatları ödemesini oda icra olarak gelir onuda alırlar. tazminat ve nafaka için karşı tarafın avukatına taahhüt vermedikçe adlı olarak bir sorunla karşılaşmazsin ama taahhüt verip ödemezsen adlı olarak basın agriyabilir ama cezaevine girersin girmezmisin onu bilemem

eymen38
Aday Memur
06 Temmuz 2018 10:42

İster polis ol ister hakim parayı söylenen tarihte yatıramazsan yaptırım neyse aynen uygulanır. Çok borcunuz olabilir ama mahkeme ona bakmaz kusurlu bulunmuşsunuz belli ki tazminat cezası verildiğine göre

Kertenkele55
Aday Memur
06 Temmuz 2018 10:45

Dostum öncelikle geçmiş olsun. Senin gibi bir durum ben de yaşadım. Kredi kartımı patlatıp tüm evi toplayıp gittiler :D. Öncelikle onlara bi soğuk su iç. Tazminatlar için de karşı dava aç. Durumunu ve borçlarını belgele, ben de ondan davacıyım, psikolojim bozuldu, maddi manevi zarara uğradım diye dava açarsan ve iyi bir avukat bulursan tazminatları düşürebilirsin eğer kusurlu taraf sen değilsen. Yani şiddet veya aldatma varsa yine soğuk su iç. Darp raporu varsa yine soğuk su iç. Borç işini de şöyle hallettim ben, bankaya gittim borçlarımı hesapladım uzun vadede bi kredi çektim, yavaş yavaş ödüyorum. Sonra düzene girdi. Nafaka talep dahi edemediler karşı dava açacağımı söyleyince. 

AbbasUstaoglu344
Aday Memur
06 Temmuz 2018 14:55

Allah yardımcın olsun devrem

delaylay02
Kapalı
06 Temmuz 2018 17:44

Kardesim oncelikle gecmis olsun, tazminati odemezsen hicbirsey iddia edemezler hapis felan da yok yalniz avukati sana evrak felan imzalatirsa imzalama, taahhut edersen hapse girersin aksi halde kesinlikle hapse girmezsin. Bu arada cok ta fazla degilmis nafaka arti tazminat yani kafana takmana gerek yok. Bizim bi arkadas 40000 lira odedi tazminat 850 de nafaka oduyor, ama kendi avukati ihanet etmis cocuga, belki sende ayni ihanete ugramissindir ama 25bin cok degil kardesim, senin diger borclar cokmus.

SheyTanTüylü
Yasaklı
06 Temmuz 2018 18:04

Geçmiş olsun kardeşim. Her ne kadar burda bana karşı negatif tutum sergilediysen de!

darkts
Aday Memur
06 Temmuz 2018 18:09

Size diyoruzki memur olmuşsunuz memur kadınla evlenin diyoruz dinlemiyorsunuz laf dinlemiyorsunuz 20 li küsür yaşlardasınız polis olmuşsunuz memur olmuşsunuz hala gidipte çalışmayan ev hanımı kadınla evlenecem mantığındasınız şu kafadan çıkın artık ama geçmiş olsun kardeş ne diyim o kadar borcu nasıl yaptın anlamadım ama 3 4 tane kredi kartı kullanmayın 1 tane olsun yeter geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda öderdin borcunu

veba1982
Genel Müdür
06 Temmuz 2018 18:41

ne gereksiz adamlar var şu teşkilatta sanami kaldı kimin kimle evleneceği
darkts, 6 yıl önce
Size diyoruzki memur olmuşsunuz memur kadınla evlenin diyoruz dinlemiyorsunuz laf dinlemiyorsunuz 20 li küsür yaşlardasınız polis olmuşsunuz memur olmuşsunuz hala gidipte çalışmayan ev hanımı kadınla evlenecem mantığındasınız şu kafadan çıkın artık ama geçmiş olsun kardeş ne diyim o kadar borcu nasıl yaptın anlamadım ama 3 4 tane kredi kartı kullanmayın 1 tane olsun yeter geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda öderdin borcunu

delaylay02
Kapalı
06 Temmuz 2018 18:41

Herkes bosandiktan sonra ne kadar tazminat ve nafaka odedigini soyleyebilir mi

darkts
Aday Memur
06 Temmuz 2018 19:41

Heee bana kaldı beğenemedin mi???
veba1982, 6 yıl önce
ne gereksiz adamlar var şu teşkilatta sanami kaldı kimin kimle evleneceği

hasan_ısp
Aday Memur
06 Temmuz 2018 22:14

Nafakayı ödemezsen icra. Ve her ocak ayında nafakaya zam davası açıyorlar. Aldıgım duyuma göre Eşin 3800 tl üzeri maaşı olan bir iş bulana kadar ödeyeceksin yada evlenene kadar. Senin evlenmen buna engel değil. Ömür boyu bu ödenecek. Kanun çıkaracaklar sanırım bunun için. Biap platformu var twittrda. Orda bu konularda detaylı bilgiler var. Geçmiş olsun .

itfaiyeci05
Kapalı
06 Temmuz 2018 22:58

ne saçma ya...boşandığın ve artık senin olmayan yabancı bir kadına ömür boyu nafaka ile cezalandırılıyorsun... bu nasıl bir kanun Yarabbi...bu nasıl bir akıldır izandır...senin olmayan yabancı bir kadına ölene kadar nafaka,tazminat.... aman Yarabbi bu nasıl bir vicdansızlıktır

hadi çocuk olsa neyse...çocuğuna belli bir miktar nafaka verirsin...zaten kadın istemese de erkek yollar o parayı...helali hoş olsun kendi öz çocuğudur nafakasını verir...ama senin olmayan bir kadına ömür boyu nafaka ödemenin akılla,mantıkla,bilimle açıklanabilir bir tarafı yok

evlilik ne kadar doğalsa boşanmak da o kadar doğaldır. iki yetişkin bireyin aldıkları karara kim karışabilir? evlenirken cezalandırmayan bir sistem boşanırken sadece "erkek" tarafını nasıl cezalandırma hakkını kendinde buluyor?

neymiş efendim devlet boşanmanın önüne engel koymak istiyormuş..Allah Allah??? kime ne yahu ister evlenir ister boşanır tövbe Yarabbi bu nasıl bir düşüncedir? düşünce bile değil bunun adını siz koyun

sonra o nafakayla, kadın kendi memleketinde istediği erkekle takılırsa,yer içerse,gezer tozarsa, parayı oraya buraya heba ederse, erkek cinnet geçirmez mi? bunun takibini kim yapacak?

böyle bir kanunun derhal kaldırılması lazım. veya eğer ortada çocuk yoksa nafakayı devletin ödemesi lazım...

ali2018
Aday Memur
07 Temmuz 2018 09:44

Bende boşandım. Bana tazminat hukmetmedi sadece çocuğa nafaka. Eğer nafakayı odemessen icrayla alabileceği gibi hapsen tazik çıkar hapis yatarsın. Bununla ilgili yeni dönemde düzenleme yapılacak hapis cezasının kaldırılması ile ilgili. Tazminat karla ilgili savcılığa şikayet edemezsin Yargıtay'a itiraz edersin. Genelde bizlerde türk sinemasında olduğu gibi şöyle yap böyle yap diyen çok olur ama herşeyin bir kanuni yolu vardır eğer yasal sürede bir üst mahkemeye gitmessen yerel mahkemenin kararı onanir ve tazminatları peşin olarak odersin

delaylay02
Kapalı
07 Temmuz 2018 19:21

Bir arkadasda ayni sekilde 25000 lira tazminata hukmedilmis, cocuk yok kadin calismiyor ve aylik 500 lirada nafaka

hakkaripolisi34
Daire Başkanı
07 Temmuz 2018 19:42

kardeşim akrabaların seni icraya versin maaşının 1/4 ü onlara kesilsin bankaya olan borcunu ödeme icrada zaten bi dosya oldugu için banka senden para kesemez. yani seni icraya verenez.

davsan_yarim
Kapalı
07 Temmuz 2018 20:23

Bende aynı süreçten geçiyorum, dava devam ediyor, ev vardı, sattım, kredisini kapattım, Evi satmamın ilerleyen süreçte bana olumsuz etkisi olur mu dava tazminat?

hasan_ısp
Aday Memur
07 Temmuz 2018 20:34

Mal kaçırma muhabbeti oluyor onun da peşine düşüyorlar. Kulaktan dolma bilgilerden ziyafe uzman bir avukat bul derim. Ve güvenilir. Karşı tarafın avukatıyla anlaşıp iş çevirenlerde varmış. Allah yardımcınız olsun.

Afes89
Memur
07 Temmuz 2018 20:49

adam da polisim bana yaptırım uygulanır mi diye sormuyor zaten.nafaka ödememenin ne tür yaptırımı var diyo
eymen38, 6 yıl önce
İster polis ol ister hakim parayı söylenen tarihte yatıramazsan yaptırım neyse aynen uygulanır. Çok borcunuz olabilir ama mahkeme ona bakmaz kusurlu bulunmuşsunuz belli ki tazminat cezası verildiğine göre

delaylay02
Kapalı
09 Temmuz 2018 01:02

Evi evlenmeden once mi almistiniz, eger evlenmeden once aldiysan hiiiic bisey olmaz.
davsan_yarim, 6 yıl önce
Bende aynı süreçten geçiyorum, dava devam ediyor, ev vardı, sattım, kredisini kapattım, Evi satmamın ilerleyen süreçte bana olumsuz etkisi olur mu dava tazminat?

davsan_yarim
Kapalı
09 Temmuz 2018 01:17

Evlendikten sonra alınan bir ev
delaylay02, 6 yıl önce
Evi evlenmeden once mi almistiniz, eger evlenmeden once aldiysan hiiiic bisey olmaz.
Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi