Editörler : F16 Gökçen
«891011121314151617181920

liebestraum
Şube Müdürü
17 Ekim 2018 16:12

Vaktim olunca yazarım demiştim. Diğer konuda yazdığımı buraya da ekliyorum. Ancak vakit bulabildim yazmaya.

Kilo verme konusunda sıkıntı yaşayanlar yazacaklarımı dikkatli okusunlar.

Basit bir dille anlatırsak; "benim iradem zayıf, kendime hakim olamıyorum" gibi şeyler söylüyorsunuz ya, işte orda yanıldığınız nokta: sorunun kaynağı kişiliğiniz yada beyniniz değil. Asıl sorun bağırsak floranızdaki kötü huylu bakteriler ve hormonlarınız. Bu ikisini düzeltirseniz abur cubur yeme isteği gider, iştahınız düzelir ve rahat bir şekilde kilo verirsiniz.

Bağırsak florası pek çok çeşit bakterilerden oluşuyor ve hangisi çoğunluğu ele geçirirse, sizin iştahınızı ve ne yiyeceğinizi, mutluluğunuzu ve depresyonunuzu o bakteriler belirliyor. İyi bakteriler de var kötüler de. Kötü bakteriler mesela şekere bayılıyorlar. Siz şeker yedikçe onlar çoğalıyor ve çoğunluğu ele geçirip size isteği her şeyi yaptırıyorlar. Hem moralinizi bozuyor, hem sizi uyuşturuyor, hem de iştahınızı açıyorlar.

İkinci önemli konu olan hormonlar. Hormon dengenizi işte bu bahsettiğim sindirim sistemindeki bakteriler ve ne kadar hareket ettiğiniz belirliyor. O yüzden hareket ve doğru beslenme beraber olmalı. Hormon dengeniz bozuksa asla ve kata kilo veremezsiniz. Aç kalsanız da kilo almaya devam edersiniz, kilo verseniz bile geri dönüşü muhteşem olur. Çünkü istediğiniz kadar iradeniz güçlü olsun hormonlarınıza karşı gelemezsiniz ve hormonlar er yada geç kazanır.

O yüzden 1- bağırsak bakterileri iyi bakteriler olacak 2- hormonlarınız mükemmel olacak. Bu ikisini sağlamak çok mu zor? Hayır değil, bilinçli olursanız gayet kolay.

Neler yapacaksınız kısaca yazayım. Basit ve net kurallar koyuyorum. Siz de araştırın bunları. Kendinize sağlık açısından uygun olmayanları eleyebilirsiniz.

- aralıklı oruç (en az 16 saat) haftada 1-3 gün. oruç kan şekerini mükemmel düzenler.

- şekeri zehir olarak görmek ve uzak durmak

- kötü karbonhidrat (unlu mamuller, şekerli her şey) alımını %15'e kadar düşürmek

- pakette satılan, içine katkı maddesi konmuş tüm gıdalardan uzak durmak

- sebze ve protein ağırlıklı beslenmek

- hareketli yaşam

- koşu/jogging, ağırlık çalışmak (haftada 3-4 sporu alışkanlık haline getirin)

- ara sıra ketojenik beslenmek (ayda 2-5 gün)

- ev yapımı yoğurt, yumurta, taze balık, paça çorbası (bunlar ilaç)

- sigara ve alkolden uzak durmak

Basitçe bu işin yöntemleri bunlar. Detaya inmiyorum. Sorusu olan sorabilir.

Hilalala
Kapalı
18 Ekim 2018 00:45

Diyetisyene gidiniz :)

sami abi naptın beya
Daire Başkanı
18 Ekim 2018 17:27

en az 3 litre su iç, iştahtan kesil( başına bir dert bul rahatlıkla zayıflarsın)

selo344
Aday Memur
16 Kasım 2018 10:33

Şu aşağıdaki sitede hesaplama makinesi var günlük alman gereken kaloriyi hesaplıyor vücut özeliklerine göre onu yap sonra yemeğini düzene sok zayıflarsın ben öle zayıfladım

---

clerk74
Aday Memur
07 Haziran 2019 22:56

Kilo verememe sorunu yaşayanlar için:

....

oguztatli
Aday Memur
11 Haziran 2019 15:57

Zayıflamak isteyen arkadaşlar, https://forum.memurlar.net/konu/2378899/ açtığım konudan 3 günlük detoks diyetini uygulayabilirler. İsterseniz, diyetisyen sayfasından sağlıklı tarifler ve diğer detoks içecekleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sağlıklı günler dilerim.

29 Haziran 2019 15:04

Bol bol seks yapın, zayıflarsınız.

MeHMeT_HaNiFe
Aday Memur
21 Temmuz 2019 21:39

Diyet yapmadan kilo vermek artık mümkün. Eğer kilo vermek isterseniz özelden yazınız.

23 Temmuz 2019 22:36

tek ihtiyacın güçlü bir irade. önünde hiç bir şey duramaz

liebestraum
Şube Müdürü
24 Temmuz 2019 17:17

Hormonlar durur. Yaptığı diyet ile hormonal dengesini bozan ve sindirim sistemini düzenlemeyen hiç bir insanın iradesi uzun süre dayanamaz. O eziyete katlanmasına zaten gerek de yok. Ortalama bir insanın iradesi kilo vermek için fazlası ile yeterli, ancak dediğim şartları sadece çok küçük bir kesim sağladığı için diyet başarı oranı düşük. Hala diyet listesine çeyrek simit, lahmacun ya da yüksek fruktozlu meyveler gibi glisemik bombaları koyan diyetisyenler olduğu sürece bu böyle devam eder.

komodin bahattinn, 5 yıl önce
tek ihtiyacın güçlü bir irade. önünde hiç bir şey duramaz
25 Temmuz 2019 13:10

Bilimsel olarak doğru olan bir şeyi söyledim,eksi verenler niye verdi acaba? Seks yapmak ayıp bir şey mi,soyunu devam ettirmek için doğada tüm canlıların yaptığı birşey.Ne kadar bağnaz insanlar varmış bu platformda görmüş olduk.

ekonomik.çöküş, 5 yıl önce

Bol bol seks yapın, zayıflarsınız.

26 Temmuz 2019 09:03

yazdıklarınıza katıldığım taraflar da var elbet ama neyi ne zaman yediği ile alakalı kişinin.yoksa insanın nefsini de körlemesi lazım.muhtemelen söylediklerimiz aynı şeylerdir.gün içinde abartılmamak kaydıyla herşeyden abartılmadan tüketilmesi taraftarıyım.yoksa insan yaşadığının farkına varamayacak.bizim önce gözümüz doymalı.3 yediğimiz birşeyden bir adet yiyip gerisine el sürmesek ozaman tam anlamıyla başarmış olur.diğer arkadaşların belirttiği gibi şekerli şeyleri abartmadan tüketmek hazır gıdalardan uzak durmak çok önemli.özellikle un barındıran gıdalar yerine sebze protein içeren şeyler ile beslenmek en doğrusu.bir de yukarıda belirttiğim gibi birşeyi yediğimiz zaman çok önemli.örneğin sabah ve öğlen yenilen şeylerin büyük bir kısmını vücut yakacaktır.tabi bu şu demek değil aman nasılsa vücut yakıyor diye normali 2 olarak tükettiğimiz şeyi 3 tüketmemeliyiz.akşam gerçekten kalorisi yüksek bir yiyecek tüketiyorsak bunu yürüyüş,koşu vb şeylerle tamamlamalıyız.

sağlık ve esenlikle kalın arkadaşlar...

liebestraum, 5 yıl önce

Hormonlar durur. Yaptığı diyet ile hormonal dengesini bozan ve sindirim sistemini düzenlemeyen hiç bir insanın iradesi uzun süre dayanamaz. O eziyete katlanmasına zaten gerek de yok. Ortalama bir insanın iradesi kilo vermek için fazlası ile yeterli, ancak dediğim şartları sadece çok küçük bir kesim sağladığı için diyet başarı oranı düşük. Hala diyet listesine çeyrek simit, lahmacun ya da yüksek fruktozlu meyveler gibi glisemik bombaları koyan diyetisyenler olduğu sürece bu böyle devam eder.

26 Temmuz 2019 19:49

iradeden kastım yemek yemeyi azaltmak değildi. kilo vermeye karar vermek ve gerçekten bunu isteyecek iradeye sahip olmakti
liebestraum, 5 yıl önce

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
23 Ağustos 2019 16:25

180 boy 90 kiloyum kışın diyet yaptım 93 den 81 düştüm tekrar 90 kilo oldum

hamlea26
Daire Başkanı
20 Şubat 2020 12:03

Kesinlikle hazır gıdaları bırakın birde tuzu kesin sonra dua edin

Emaarist
Aday Memur
02 Mart 2020 11:27

İnternette yazan zayıflatan yiyeceklere sakın inanma. Hiç bir yemek tek başına başına zayıflatmaz.

farkeyledim2
Aday Memur
31 Ağustos 2020 18:53

Boşuna yorucu sporla hem vucudunuza hem iradenize zulmetmeyiniz.boş yere aç kalmayin

Kilo vermek hatta ondan ziyade saglikli vucutla saglikli yasamak icin yapilmasi gereken tek şey hadistede belirttigi gibi acıkmadan yememek.

Doymadan yemeği birakmak.

Emin olun fil gibide aç olsaniz bile "1 tabak yemek çeyrek ekmek" hepsi bu kadar 30 dakika bekleyin artik caniniz hicbisey istemeyecek.

Midenin 3 te birini sağlikli hazim icin bosluğa 3 te birini suya 3 te birinede yemeğe ayirin.

Şekeri kesinlikle birakin ornegin sekerli cay sekerinizde ani yukselme ve dusmeye sebep olur kan sekerindeki dengesizlik normal olmayan acikmalara sebep olur. Bunun önunu alamassiniz.

Karniniz aciktigindan yiyin.

iyice acikmadan hic bisey yemeyin.

Doymayan birakin.

Bu sayede aç kalmak ve kilo verirsiniz.

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
16 Aralık 2020 21:06

Bende
Toplam 398 mesaj
«891011121314151617181920

Çok Yazılan Konular

Sözlük