Editörler : swat3410
12345678910111213»

Zigguma
Aday Memur
28 Aralık 2022 00:00

İdare mahkemesini kazananlar ne olacak devrem ?
Kuzey992009, 1 yıl önce
Hatta son bilgilere göre Araştırma merkezinde bulunan polislerin dosyaları EGM ye gönderilmiş, Mart ayı gibi de tercih yaptıracaklar
28 Aralık 2022 08:30

Bir süre ara vermem gerekiyordu, bizler için hayat hiç kolay olmadı
JW Argo İzmir 3310, 1 yıl önce
Şef :) Buralarda bırakıp gittin bizi :)
28 Aralık 2022 08:31

Onlar inşallah seçimden sonra iade edilecek
Quaresma66, 1 yıl önce

Takipsizlik ve beraat alanlarla ilgili bir gelişme duyum var mı?

28 Aralık 2022 08:39

Mahkeme kararını uygulamayanlar hakkında suç duyurusunda bulunmak dışında şimdilik yapacak bir şey yok Ama zamanı gelince kanun mahkeme tanımayanlar ile ihraçlara haksız imza atanlardan hesap sorulacak, hiçbir zulüm sonsuz değildir
Zigguma, 1 yıl önce
İdare mahkemesini kazananlar ne olacak devrem ?

Serkan212121212121
Aday Memur
28 Aralık 2022 12:26

Bu madde iptal olursa mahkemeye dava acan yada açmayan herkes şuanda bulunduğu yerde kalıp kalmama konusunda bir durum oluştururlar mi acaba

28 Aralık 2022 12:41

Kanun maddesi yani 10/A Maddesi İptal oldu Şahsi fikrim şudur Araştırma merkezi diye bir yer kalmayacağı için bütün atamalar hükümsüz ve yok hükmündedir, herkes EGM ye geçer
Serkan212121212121, 1 yıl önce

Bu madde iptal olursa mahkemeye dava acan yada açmayan herkes şuanda bulunduğu yerde kalıp kalmama konusunda bir durum oluştururlar mi acaba

Ensarım63
Aday Memur
28 Aralık 2022 12:53

Devrem meraba öncelikli hayırlısı olsun inşallah.. Allah gönlüne göre versin. Bende mahkemeden iade aldım ama daha herhangi bir yere atama olmadı. Araştırma merkezine nasıl atama oluyor veya ne kadar sürede.. Özelin kapalı idi mjs yazamadım
Serkan212121212121, 1 yıl önce

Merhaba arkadaşlar ben de EGM denim ama araştırma merkezine verdiler bu kanun maddesinin iptali ile ilgili duyum mu kaynak nedir bu kadar net emin olunabiliyor

28 Aralık 2022 13:29

Araştırma Merkezine artık atama olmayacak, lağvedilecek, RG de iptal kararı yayınlanınca herkes EGM ye geçiş yapar, Mart ayında toplu atama döneminde tercih yaptırılacak, Polisliğe gönül vermiş herkese hayırlı olsun
Ensarım63, 1 yıl önce
Devrem meraba öncelikli hayırlısı olsun inşallah.. Allah gönlüne göre versin. Bende mahkemeden iade aldım ama daha herhangi bir yere atama olmadı. Araştırma merkezine nasıl atama oluyor veya ne kadar sürede.. Özelin kapalı idi mjs yazamadım

Ensarım63
Aday Memur
28 Aralık 2022 14:15

İnşallah yaa.. Mahkemeleri kazanmamıza rağmen halen bekletiyorlar.. Bende iki defa dilekçe yazdım egm ye iki defa da aynı cevabı verdiler atama işlemleriniz devam etmektedir... Bakalım 2023 yılında bizi neler bekliyor
Kuzey992009, 1 yıl önce
Araştırma Merkezine artık atama olmayacak, lağvedilecek, RG de iptal kararı yayınlanınca herkes EGM ye geçiş yapar, Mart ayında toplu atama döneminde tercih yaptırılacak, Polisliğe gönül vermiş herkese hayırlı olsun
28 Aralık 2022 16:09

Hayırlı olsun inşallah, atamaların hepsi RG ye odaklı olduğu için bekletiyorlar, karar her an RG de yayınlanabilir, hakkımızda hayırlısı olsun inşallah
Ensarım63, 1 yıl önce
İnşallah yaa.. Mahkemeleri kazanmamıza rağmen halen bekletiyorlar.. Bende iki defa dilekçe yazdım egm ye iki defa da aynı cevabı verdiler atama işlemleriniz devam etmektedir... Bakalım 2023 yılında bizi neler bekliyor

Adcet
Müsteşar Yardımcısı
28 Aralık 2022 18:43

İdare mahoemelerinden yd alanlar idareyi icraya verebilir
Kuzey992009, 1 yıl önce
Mahkeme kararını uygulamayanlar hakkında suç duyurusunda bulunmak dışında şimdilik yapacak bir şey yok Ama zamanı gelince kanun mahkeme tanımayanlar ile ihraçlara haksız imza atanlardan hesap sorulacak, hiçbir zulüm sonsuz değildir

Zigguma
Aday Memur
28 Aralık 2022 19:10

Nası yani devrem
Adcet, 1 yıl önce
İdare mahoemelerinden yd alanlar idareyi icraya verebilir

Adcet
Müsteşar Yardımcısı
28 Aralık 2022 19:33

İcra sadece alacak verecek meselesi değildir. Mahkeme kararlarının da icra edilebilmesi için idareye noter vasıtasıyla ihtarname çekilir. Karari uygula diye
Zigguma, 1 yıl önce
Nası yani devrem
28 Aralık 2022 21:26

EYT çözüldü, şartları tutanlara hayırlı olsun
29 Aralık 2022 14:41

81 İl Emniyet Müdürlüğü Personel İstişare Toplantısı Sayın Bakanımızın katılımı ile 29 Aralık 2022 yapılan toplantıda ele alınan konular ve Sayın Bakanımızın söz verdiği konular; 4 Bölge uygulaması kalkıyor eskisi gibi 2 Bölge olacak (Doğu Batı) Batıda görevi dolan personel zorunlu rotasyona tabi tutulmayacak görev yapmak isterse yapacak Son 3 yıl istedigin ile gitme süresi 5 e çıkacak 2. Şark dönüşü istediğin ile gidebileceksin kesin dönüş istediğin ile olacak Sınav görev ücreti değişecek yüksek alınması saglanacak 1 ocak itibariyle kesin yazılı talimat gelecek 8/24 veya 12/36 ya geçilecek Fazla çalışma ucreti artacak mağduriyet olusmamasi için atamalar tarihinde yapılacak Lojmanlar artacak, vardiye yatakhanesi gelecek Kendi memleketinde görev yapmak isteyenler için her ne kadar karşı olsamda bunla ilgili çalışma ve izleme yapılıp o ilin kotasına göre atama yapılacak yüzde 20 gibi bir rakam olabilir dendi, küçük iller icinde yuzde 10 olabilir ama ilerleyen yıllarda Hızlı trenlerde polisler indirimden faydalanacak Trafik kazalarında meslektaşlarımız suçlu bulunsa dahi ceza verilmemeye çalışılacak ve kesinlikle ödeme yaptirilmayacak Polisin taraf olduğu konularda emniyet tarafindan avukat görevlendirilecek ödemeler emniyet tarafindan yapılacak izinler kullandirilacak kesinlikle magduriyet olusturulmayacak Polisin kıyafetlerinin kalitesi artacak, ayakkabi ve elbiselerin kalitesi yüksek olacak ve yeteri kadar destek saglanacak Psikoloklar il emniyet müdürlüğü dışına gelecek, gerekirse özel psikolojik destek alanlara ödemeler konusunda yardımcı olunacak 300 polise bir tane 1. Emniyet müdürü görevlendirlecek onlarin dertleri ve sıkıntısı ile ugrasacak illere gidip görüşmeler yapacak üniformali polis bıyık bırakabilecek

Miralay1071
Aday Memur
31 Aralık 2022 01:27

Ben de aynı durumdayım. Bir ilin valiliğinde çalışıyorum. 4. Gruptayim. Dava açmadım. polisligi İstemiyorum. Benim gibi olan yüzlercesi var dava açmayan. Artık o mesleği kafamdan hayatımdan her anlamda sildim. Bu iş çocuk oyuncağı değil, 2-3 yılda bir insanları keyfe keder yerinden etmek psikolojisini alt üst etmek da yeter Allah'ım yazdıysa bozsun. Biz artık valilik personeliyiz. Kadromuz kimliğimiz sicilimiz var. Dava açmayanları ne gerekceyle cagiracaklar? Allah kahretsin. Yok mu doğru düzgün bir avukat dönmek istemeyenleri savunacak?
Kuzey992009, 1 yıl önce
Kanun maddesi yani 10/A Maddesi İptal oldu Şahsi fikrim şudur Araştırma merkezi diye bir yer kalmayacağı için bütün atamalar hükümsüz ve yok hükmündedir, herkes EGM ye geçer
31 Aralık 2022 07:41

Benim gönlümden geçen herkesin istediği yerde kalması, 30 yıllık meslek hayatımda EGM min personel lehine yaptığı tek bir icraat görmedim. İnşallah herkesin gönlüne göre olur da kimse istemediği yerde çalışmak zorunda kalmaz
Miralay1071, 1 yıl önce
Ben de aynı durumdayım. Bir ilin valiliğinde çalışıyorum. 4. Gruptayim. Dava açmadım. polisligi İstemiyorum. Benim gibi olan yüzlercesi var dava açmayan. Artık o mesleği kafamdan hayatımdan her anlamda sildim. Bu iş çocuk oyuncağı değil, 2-3 yılda bir insanları keyfe keder yerinden etmek psikolojisini alt üst etmek da yeter Allah'ım yazdıysa bozsun. Biz artık valilik personeliyiz. Kadromuz kimliğimiz sicilimiz var. Dava açmayanları ne gerekceyle cagiracaklar? Allah kahretsin. Yok mu doğru düzgün bir avukat dönmek istemeyenleri savunacak?
31 Aralık 2022 16:15

2023 yılı sağlık Huzur ve Adalet getirsin inşallah

Adcet
Müsteşar Yardımcısı
01 Ocak 2023 02:59

Huzur ve Adaletten başka birsey istemem Allahtan. Herkes için Adalet!
Kuzey992009, 1 yıl önce
2023 yılı sağlık Huzur ve Adalet getirsin inşallah
09 Ocak 2023 11:15

Güncel, şimdilik bir gelişme yok
Toplam 315 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi