Editörler : F16 Gökçen
04 Temmuz 2020 08:44

Yaz Okulu Mağdurları Toplanıyoruz! (Etkinlik)

Arkadaşlar dün akşam Twitterda başlattığımız #anadoluüniyazokuluaç hashtagi Türkiye gündeminde 5. sıraya kadar yükseldi.

Bugün 20:00'da aynı etikette Türkiye gündeminde 1. sıraya çıkacağız. Hepinizi bekliyoruz. Anadolu Üniversitesi sözde öğrencilerine sorarak aldığı bu kararı protesto edeceğiz!

Ayrıca!

aosdestek.anadolu.edu.tr/iletisim

Giriş yapıp kayıt oluşturup şikayetçi olun.

Ombudsman Kamu Denetçiliği Kurulu üzerinden şikayet kaydı oluşturun!

https://ebasvuru.ombudsman.gov.tr/Home/Index?ReturnUrl=%2FEbasvuru

Cimer üzerinden İletişim Başkanlığı seçeneğiyle şikayet kaydı oluşturun!

https://www.cimer.gov.tr/

Rektöre mail atın

[email protected]

mczm
Şube Müdürü
04 Temmuz 2020 12:13

Aynen kardeşim lütfen bunları yaptık yaptık 3 iş günü içinde oldu oldu yoksa zor.
04 Temmuz 2020 12:27

Bir yakınım bana da haber verdi ve alınan karar gerçekten çok saçma. Üniversite olarak akademik takvimi ilan etmişsin ve insanlar buna göre sınavlara başvurmuşlar, derslerini, hayatlarını planlamışlar, para harcamışlar. Yıl sonuna kadar da bunu güncellememişsin. Üzerine üstlük sana soru soran öğrencilerine de her platformda yaz okulu olacak yanıtı vermişsin, sonra 2 gün kala karar alıp bunu değiştiriyorsun. Buna söylenebilecek bir söz var mı bilemiyorum.

Size önerebileceğim tek şey şu, yapacağınız etkinlikte sorunu çözebilecek insanlara odaklanın. Rektörü ya da dekanı etiketlemeyin, onları etiketlemenin bir anlamı yok, kararı zaten onlar almış ve buradaki mağduriyeti belli ki umursamamış. Taleplerinizi daha yukarıya duyurmaya çalışın ki bu iş çözülsün. Cumhurbaşkanı, İletişim Başkanı, YÖK Başkanı, Grup Başkanvekilleri ve daha da önemlisi Eskişehir Milletvekilleri vs. bu işi çözebilir. Bu kişiler sesinizi duyup da senatoya "ne yapıyorsunuz siz?" demediği sürece işiniz zor. Eminim çoğunuz, böyle bir şey olabilir mi, adalet vs. gibi şeyler söylüyorsunuz, haklısınız da ama şu an hızlı çözüm bu. Hafta sonu bastırıp, pazartesi senatoyu tekrar toplatıp yaz okulu kararı alamazsanız geçmiş olsun.

Osmanyldrm
Kapalı
04 Temmuz 2020 13:06

aynen twitter her 5 saniyede bir twit gelmesine rağmen neden gündem olmadı anlamadım hala 5 snde bir twit geliyo tepki bu kadar çokken değiştirebiliriz bunu 3-5 kişi böyle forumda yazışarak değil 1milyon öğrenci 2-3 yere yazı yazsa hem 3 ders sınavı olur hem yaz okulu :)) bunu okuyup iyi iyi benim yazmama gerek yok uğraşıyorlar zaten diye düşünmeyin sizde birşeyler yapın

mczm
Şube Müdürü
04 Temmuz 2020 20:05

haklısınız

mahmutsoygeze, 4 yıl önce

Bir yakınım bana da haber verdi ve alınan karar gerçekten çok saçma. Üniversite olarak akademik takvimi ilan etmişsin ve insanlar buna göre sınavlara başvurmuşlar, derslerini, hayatlarını planlamışlar, para harcamışlar. Yıl sonuna kadar da bunu güncellememişsin. Üzerine üstlük sana soru soran öğrencilerine de her platformda yaz okulu olacak yanıtı vermişsin, sonra 2 gün kala karar alıp bunu değiştiriyorsun. Buna söylenebilecek bir söz var mı bilemiyorum.

Size önerebileceğim tek şey şu, yapacağınız etkinlikte sorunu çözebilecek insanlara odaklanın. Rektörü ya da dekanı etiketlemeyin, onları etiketlemenin bir anlamı yok, kararı zaten onlar almış ve buradaki mağduriyeti belli ki umursamamış. Taleplerinizi daha yukarıya duyurmaya çalışın ki bu iş çözülsün. Cumhurbaşkanı, İletişim Başkanı, YÖK Başkanı, Grup Başkanvekilleri ve daha da önemlisi Eskişehir Milletvekilleri vs. bu işi çözebilir. Bu kişiler sesinizi duyup da senatoya "ne yapıyorsunuz siz?" demediği sürece işiniz zor. Eminim çoğunuz, böyle bir şey olabilir mi, adalet vs. gibi şeyler söylüyorsunuz, haklısınız da ama şu an hızlı çözüm bu. Hafta sonu bastırıp, pazartesi senatoyu tekrar toplatıp yaz okulu kararı alamazsanız geçmiş olsun.

Baysevgilicanavar
Aday Memur
05 Temmuz 2020 18:56

Cimere şikayet ettim

kung585
Memur
06 Temmuz 2020 10:24

aynen öyle. yukardan telefon gelmesi lazım bunlara ki tutuşsunlar.

mczm
Şube Müdürü
06 Temmuz 2020 16:51

Yazdım kardeşim hepsine yazdım umarım yazanlar olmuştur. Bugün yine 20 00 da Tweeter da olalım

Osmanyldrm
Kapalı
06 Temmuz 2020 18:21

#AÖFyazokuluhakkımız

YENİ ETİKET ARKADAŞLAR TWİTTERDAN GÜNDEM YAPALIM 10. SIRADAYIZ

mczm
Şube Müdürü
06 Temmuz 2020 22:17

Lütfen destek olalım
Osmanyldrm, 4 yıl önce

#AÖFyazokuluhakkımız

YENİ ETİKET ARKADAŞLAR TWİTTERDAN GÜNDEM YAPALIM 10. SIRADAYIZ

07 Temmuz 2020 19:29

bunlar nasıl kafalarına göre kaldırıyorlar yok mu bu işin bi yönetmeliği felan canları istedikelrine herşeyi yapıyorlar benim 2.dönemden 5 dersim var ben bu yaz okulunu bekliyordum ne olacak şimdi ona göre bi plan yaptık

gülcekadro
Aday Memur
08 Temmuz 2020 10:04

yaz okulu açılsın maduriyetimiz giderilsin lütfen para yatırdık dgs ye

gülcekadro
Aday Memur
08 Temmuz 2020 10:10

yaz okulu hakkımız !!! sorumsuz davranamazsınız görmezden gelemezsiniz lütfen hakkımızı geri verin

08 Temmuz 2020 10:25

ben bu işden ümidi kestim şahsen herşey çoçuk oyununa dönmüş istedikleri zaman kaldırıp istedikleri getiriyorlar herşeyi bu işin yönetmeliği bu işin bi kuralı yokmu? böyle can sıkıntısından getir götür vasr mı böyle bir dünya o akdar insanın mağduriyeti ne olacak herkes ona göre bi plan program yapıyor

lovehurst
Aday Memur
10 Temmuz 2020 10:39

şimdiye kadar geçwmemişsiniz inşallah geçersiniz DGS ye boşa yatırdınız paraları
Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi