Editörler : swat3410
«141516171819202122232425»

30 eyllül.
Genel Müdür
26 Nisan 2019 16:54

Devre sadece bekle ben 16.aydayım halen onanacakmı diye bekliyorum.
Masum10, 5 yıl önce
Benim beraat kararına savcı itiraz etmiş ama cmk 273/5 de savcı itirazını gerekçeleriyle birlikte açıkca belirtir. diyor ama savcı itirazında " hts masak raporları sgk kaydı sanık ikrarları bir bütün olarak değerlendirildiğinde... demiş( bu arada suç unsuru hiç bişey yok bu dediklerinde) yani gerekçeleriyle birlikte açıkca yazmamış bence. Bu yönde de itiraz etsem istinaf dosyayı incelemeden daha hızlı bir beraatı onarmı?

Sehzadee1453
Daire Başkanı
26 Nisan 2019 18:00

Selamlar. Mahkemeyi atlattım ama beraat alamadım. Ertelendi maalesef dijital sonucları ve tanıkların dinlenmesi deyip erteledi hakim. Hakim cok babacan biri diyolardı anacan cıktı. Kadın hakimdi. O kadar hazırlandım ama beni pek dinlemediler. Cok uzun hazırlanmışsın dediler uzerime atılı sucşarı acıklamaya calısıyorum dedim. Sanki keyfimden anasını satayım. Gelebilecek her soruya hazırlandım ama soru filan da sormadılar. Örnek kararları teslim etti avukat. Ona da kısa kes dediler :) Acmayaydınız o zmn davayı. Ama genel izlenimim sanki ceza verecek gibi. Beraat zor görünüyor hayırlısı olsun bakalım.

30 eyllül.
Genel Müdür
26 Nisan 2019 18:51

Hayırlısı olsun devre. hakimler artık dinlemekden bıkmıştır.ondan öyle kısa kes demiştir.kötü düşünme tanık lar duruşmaya gelmedilermi.
Sehzadee1453, 5 yıl önce

Selamlar. Mahkemeyi atlattım ama beraat alamadım. Ertelendi maalesef dijital sonucları ve tanıkların dinlenmesi deyip erteledi hakim. Hakim cok babacan biri diyolardı anacan cıktı. Kadın hakimdi. O kadar hazırlandım ama beni pek dinlemediler. Cok uzun hazırlanmışsın dediler uzerime atılı sucşarı acıklamaya calısıyorum dedim. Sanki keyfimden anasını satayım. Gelebilecek her soruya hazırlandım ama soru filan da sormadılar. Örnek kararları teslim etti avukat. Ona da kısa kes dediler :) Acmayaydınız o zmn davayı. Ama genel izlenimim sanki ceza verecek gibi. Beraat zor görünüyor hayırlısı olsun bakalım.

Masum10
Memur
26 Nisan 2019 18:55

Dosyanda ne var bilmiyom ama savcı mütalaa verdimi ceza istediöi. istediyse matbu mu yoksa ayrıntılımı. Savcı bende matbu mütala ile ceza istedi. Segbisden katıldım ve bana da kısa kes gibi davrandılar ve beraat aldım.Şimdi de matbu itiraz etmiş. Avukat savcı matbu hazırlıyorsa genelde kendini kurtarmak için yani suç görmüyor ama nolur nolmaz ceza isteyim itiraz edyim diyor.
Sehzadee1453, 5 yıl önce

Sehzadee1453
Daire Başkanı
26 Nisan 2019 20:54

Yok dwvrem öncedem cagrılmadı tanıklar muhtemelen mahkeme dinlenilmesine karar verince yazı gider onlara simdi. Masum 10 devre dosyamda b5 fişleme ve 2 tane tanık ifadesi var. Savcı hiç bir sey demedi. Anca bi sonraki mahkemede artık.

30 eyllül.
Genel Müdür
26 Nisan 2019 21:39

Face Alıntıdır. İADE: 677 khk EGM.Suclama eşinin bank asyasından dolayı atılan dostum(eşinden dolayı atıldı ama eşi hala çalışıyor öğretmen olarakgülmeyin MEB ve EGM çok farklı bu konularda).Adli işlem görmedi ama adliyeye gittiğinde hakkında gıyabi takipsizlik verildiğini öğrendi.Takipsizlikte AD kodu ve isimsiz ihbar yazıyordu.Dün baktı inceleme devam ediyordu bugün iade oldu.Darısı başımıza bekleyen herkese inş

01khk692
Aday Memur
26 Nisan 2019 23:33

mrh kaderdaşlar bende bugün cuma namazı öncesi ret kararımı gördüm.mahkemede çöken bir ea fişlemsi ve lehime ifade vardı kriter olarak ayrıca beraat etmiştim 2018 kasımda.anlaşılan o ki oyalama komisyonu fişleme gördü mü ret kararını yapıştıracak.şimdilik yapacak tek şey idare mahkemesine savunma hazırlamak gibi görünüyor.herkese iyi geceler

26nsnn
Şef
26 Nisan 2019 23:57

Ad olanlar dönüyor . Ea lar kriter olmasa da red alacak belli oldu. Red di verselerde idare ye başvursak
30 eyllül., 5 yıl önce
Face Alıntıdır. İADE: 677 khk EGM.Suclama eşinin bank asyasından dolayı atılan dostum(eşinden dolayı atıldı ama eşi hala çalışıyor öğretmen olarakgülmeyin MEB ve EGM çok farklı bu konularda).Adli işlem görmedi ama adliyeye gittiğinde hakkında gıyabi takipsizlik verildiğini öğrendi.Takipsizlikte AD kodu ve isimsiz ihbar yazıyordu.Dün baktı inceleme devam ediyordu bugün iade oldu.Darısı başımıza bekleyen herkese inş

30 eyllül.
Genel Müdür
27 Nisan 2019 09:35

Geçmiş olsun devre.
01khk692, 5 yıl önce

mrh kaderdaşlar bende bugün cuma namazı öncesi ret kararımı gördüm.mahkemede çöken bir ea fişlemsi ve lehime ifade vardı kriter olarak ayrıca beraat etmiştim 2018 kasımda.anlaşılan o ki oyalama komisyonu fişleme gördü mü ret kararını yapıştıracak.şimdilik yapacak tek şey idare mahkemesine savunma hazırlamak gibi görünüyor.herkese iyi geceler

30 eyllül.
Genel Müdür
27 Nisan 2019 10:13

Evet devre ea ve üzeri red.idare mahkemeleride bu kodlara red verirse artık AİHM'e kadar yol var ömür vefa ederse tabii.
26nsnn, 5 yıl önce
Ad olanlar dönüyor . Ea lar kriter olmasa da red alacak belli oldu. Red di verselerde idare ye başvursak

aslan leon
Daire Başkanı
27 Nisan 2019 12:02

Devrem benim duruşma o gün ku ilk duruşma olmasından heralde hakim hic kesmedi iki sayfa savunma yazdım onu okudum sağolsun çok iyi bi hakime düştüm galiba bende şaşırdım ilk mahkemede sonuç çıkmasına

Sehzadee1453, 5 yıl önce

30 eyllül.
Genel Müdür
28 Nisan 2019 11:46

Devre 701 khk dan tahmini aralık gibi kararlar çıkmaya başlar komisyon kendine 2020 Temmuz ayına kadar ömür biçmişti.şuan halen 692 de yoğun çalışıyor komisyon ama bir dane iade duymadık daha .
26nsnn, 5 yıl önce

30 eyllül.
Genel Müdür
28 Nisan 2019 17:08

twitter Alıntıdır. Taha Akyol - Anayasa Mahkemesi OHAL kararnamelerinden kanunlaşmış 50 kadarını incelemeye aldı. Anayasa'ya aykırı olanları iptal etmesi OHAL'in hukuktaki izlerinin de kalkması bakımından önemlidir. Bugün AYM Başkanının konuşmasını yazdım.

30 eyllül.
Genel Müdür
28 Nisan 2019 17:10

face ve twitter da 692 ea bir sürü ret kararı paylaşılmış.

26nsnn
Şef
28 Nisan 2019 19:03

Devre red ler belli zaten . Fişlemeye direk red veriyor. Bu yüzden bize de yaz gibi sıra gelir bence
30 eyllül., 5 yıl önce
Devre 701 khk dan tahmini aralık gibi kararlar çıkmaya başlar komisyon kendine 2020 Temmuz ayına kadar ömür biçmişti.şuan halen 692 de yoğun çalışıyor komisyon ama bir dane iade duymadık daha .

26nsnn
Şef
28 Nisan 2019 19:05

Bir mucize olsa da keşke iptal olsa. Bir mazlum un duası kabul olur . Belki herşey düzelir inş
30 eyllül., 5 yıl önce
twitter Alıntıdır. Taha Akyol - Anayasa Mahkemesi OHAL kararnamelerinden kanunlaşmış 50 kadarını incelemeye aldı. Anayasa'ya aykırı olanları iptal etmesi OHAL'in hukuktaki izlerinin de kalkması bakımından önemlidir. Bugün AYM Başkanının konuşmasını yazdım.

aslan leon
Daire Başkanı
28 Nisan 2019 20:02

Devre bende okudum Taha Akyol yazısını ama hiç umudum yok doğrusu Aym khk lsri iptal edecek de biz döneceğiz bu şartlarda imkansız gibi geliyor rüya gibi

26nsnn, 5 yıl önce
Bir mucize olsa da keşke iptal olsa. Bir mazlum un duası kabul olur . Belki herşey düzelir inş

26nsnn
Şef
28 Nisan 2019 20:49

Zaten mucize olsa diyorum devre . Benimde umudum yok .
aslan leon, 5 yıl önce

Devre bende okudum Taha Akyol yazısını ama hiç umudum yok doğrusu Aym khk lsri iptal edecek de biz döneceğiz bu şartlarda imkansız gibi geliyor rüya gibi

30 eyllül.
Genel Müdür
28 Nisan 2019 20:54

O degilde şu idare mahkemesinden CD kartla ilgili bir karar göreydik.
26nsnn, 5 yıl önce
Zaten mucize olsa diyorum devre . Benimde umudum yok .

Erkpol
Aday Memur
28 Nisan 2019 20:55

Herkese merhaba, ben de komisyondan ret aldım. 692 KHK ile ihraç olmuştum. Kararda sadecesay kodu var. Şimdiye kadar adli bir süreç yaşamadım. Benzer durumda olanlar var mı? Ya da adli konu yaşamış ve bununla alakalı mahkeme süreçleri devam edenlerden fikir anlamında destek rica ediyorum.

Toplam 1875 mesaj
«141516171819202122232425»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi