Editörler : oto-danisman-expert
21 Ağustos 2009 20:13

Alacagim araba megane extreme ve krediyle taksit imkani hakkinda

Merhaba dostlar,

0 bir tane renault megan extreme almayi planliyorum 10.000 pesinat vermek suretiyle kalani da 33.000 kusur civarinda fiyati olan bu araba icin 25.000 TL kredi kullanmayi planliyorum. Sormak istedigim husus su, krediyle vs daha once hic ugrasmadigim ve denemedigim, biraz da meslek etigi geregi kredi karti dahi kullanmadigimdan oturu bu isleri hic bilmiyorum. kredi aldigim taktirde otomobil icin benden kefil vs boyle seyler istenir mi ? Bama kalsa rahatlikla 18 ayda odeyebilecek durumda oldugumu dusunuyorum ancak kefil vs isteniyorsa biraz sakat da oldugunu dusunmeden edemiyorumm kimseyi kendi odeyecegim bir borca alet etmek istemem bu nedenle uzmanlari varsa burada gorus almak istedim.

saygilar

asabi_muallim
Yasaklı
21 Ağustos 2009 20:20

oncelıkle bence kredıyle araba alma

zaten arabaya satılamaz serhı koyarlar borc bıtene kadar

ayrıca esas merak ettıgım bu paraları nerden buluyorsunuz arabaya bu kadar verecek kadar?

Batur1977
Memur
21 Ağustos 2009 20:22

avukatim oradan kazaniyorum ama yine de pesin alabilecek kadar kazancim yok o nedenle takside girip almak istiyorum taksitten baska da hic bir sekilde araba sahibi olamam.

Alpharabius
Şube Müdürü
22 Ağustos 2009 01:56

bu ayın sonuna kadar 15000 liraya kadar sıfır faizle kredi veriyo reno ondan faydalansan iyi olur. megan3 çıkmışken megan2 yide alma bence,

"denge"
Müsteşar Yardımcısı
24 Ağustos 2009 01:57

ben 2 ay önce kredi kullandım. kefil istemediler. zaten arabayı rehin aldıkları için banka kendisini garantiye almış oluyor.

26 Ağustos 2009 20:58

Megane'ye o kadar para verilmezki. o araba bu paraları hak etmiyor. Bir kere dışı belki iyi gibi görünsede, içi çok kalitesiz. Ucuz araba görüntüsünde. Malzemesi berbat. Yolda giderken çıkardığı sesler, tıkırtılar keyif kaçırıyor. Birde anlık tüketim göstergesi çok gülünç. Hiç işe yaramaz! 9.9, 8.7, 6.7, 6.8, 12.6 ... gibi ikide bir değişiyor ve bilgi vermekten uzak. Adı üstünde belli mesafeler sonra anlık ortalama bilgi verse daha iyi bilgi vermiş olur. Kısaca ben yerli malı megane'ye o kadar para vermem. Bir kere gösterişten uzak bir araba. Geç bunları. Krediymiş.....

pasayaylali
Aday Memur
27 Ağustos 2009 13:08

megane nın kalitesiz olduğu görüşüne katılıyorum,olmadık arızalar çıkarabilen,işçiliği zor pahalı bir araç,megane I ler daha dayanıklı II lere göre,5 seneye çoğu dağılır diye düşünüyorum,ancak satış adedine baktığınızda satması kolay gibi gözüküyor,yinede bu şahsi fikrimdir.alacak arkadaşa hayırlı olsun,tekeri düz bassın inşallah,3.jenerasyon nasıldır bilmiyorum denemek lazım,sezercik arkadaşım ortalama tüketim menüsü de var yol bilgisayarında dediğin verileri oradan bakmalısın, menü adı üzerinde anlık tam gaz yaparsın 30 lt de yazar rölantide çalışsın 1,2 lt de tabiki değişecek. bmv de de aynı olur,mercedes de de,

03 Eylül 2009 21:53

Paşayaylalı anlık tüketim konusundaki görüşünde aynı fikirdeyim, ancak ben diğer araçlara göre kıyaslamıştım. Diğer araçlardaki anlık tüketim daha rafine iken, megane'de çok anlamsız. Yani anlık tüketim değişse değişse 10 saniyede bir değişir. Ama megane'de sürekli değişiyor ve anlık olmaktan çıkıyor. Demek istediğim, diğer araçlara göre kıyaslandığında hiçde verimli olmayan bir görüntü ortaya çıkıyor. Son olarak Megane pek iyi bir araç değil. Eski kasalar sanki daha iyi gibi. Saygılar.

Kastamonu_37
Kapalı
05 Eylül 2009 02:55

Megane II Kullanıyorum ve çok da memnunum. Yedek parça, servis problemi yok. Sürüşü gayet güzel, geniş ve hacimli bir araba. İnsana güven veriyor, çarpışma testlerinde çok başarılı...

Anlık tüketim o an yapılan tüketim miktarıdır. Rampa çıkıp inildiğinde gaza fazla ya da az basıldığında anlık heran değişir.

Yolda giderken tıkırtı ses çıktığını, 5 yıl sonra arabanın döküldüğünü diyen arkadaşlarım size sadece gülüyorum :) Aracım 2004 model çok ama çok memnunum, dökülen hiçbir tarafı yok ve gayet sağlam. Eleştirebilmen için megane sahibi olman lazım. Şuan aracımı satılığa çıkarsa peynir ekmek gibi satılır ve bu marka satış rekorları kırmış bir markadır. Gözü kapalı eleştiri yapıp çamur atmaktan vazgeçmemiz lazım.

ta1i_caiz
Memur
05 Eylül 2009 15:58

Megane dan artık gına geldi. Her yer aynı tip Megane larla dolu. Bir araba alacaksınız ve aldığınız arabadan herkesin altında olacak, buna seçici olmamak derim ben. Herkes alıyor ben de alaım bari.

Bir de şu var tabi, hiçbir Megane alındığı fiyata satılamaz.

Bazı markaları sadece iyice araştıranlar alır: Mazda almak seçiciliktir, Toyota almak seçiciliktir, Honda, Nissan, Skoda almak seçiciliktir, Reno yu ise kimse araştırıp almaz, etrafaına bakıp alır.

Kastamonu_37
Kapalı
07 Eylül 2009 17:57

Sn ta1i_caiz, konuşurken lütfen Türkiye şartlarında konuşun. Toyota, skoda,honda, nisan ..vs. almak kime göre seçiciliktir? Size göre mi...

Araba alırken yedek parça, servis, sağlamlığa bakılır. Yok benim param var, farklı bir arabaya binmek istiyorum derseniz bu sizin tercihiniz gider bir tane adı sanı duyulmamış bir araba alır binersiniz kimse bişey demez...

Her yerde megane var gına geldi diyosunuz, doğrudur. Birçok kişi meganeyi tercih ediyor çünkü mantıklı düşünüp alıyor. Şuan Mazda ile Megane aynı gün satılığa çıkar, Megane peynir ekmek gibi satılır. Mazda kötü araba mı, hayır. Görüntüsü çok güzel, ben kullanmadım ama motoru da iyiymiş. Ama tercih edilmiyor.Neden? Sizin gibi seçiciler ön plana çıksın diye :)

08 Eylül 2009 21:24

Bu ülkenin insanı arabadan anlasaydı reno meno, pejo gibi uyduruktan plastik yığını zevksizlik eseri arabalara para vermezdi. megane çok dandik bir araba. herkeste olan araba binilmez. eskinin murat 124 131 yada reno 12 si çok satıldığı gibi :) reno arabamı ya. git işine.

08 Eylül 2009 21:27

eger bursada reno tofaş deilde mercedes bmw fabrikası olsaydı benim milettim bu gaz tenekeleri renoya filan para koklatmazı. annadınmı arkadaşım.

mob.teknikeri
Aday Memur
08 Eylül 2009 22:22

bencede krediden uzak dur elindeki paran ne kadarsa o seviyedeki arabalara bak

Kastamonu_37
Kapalı
09 Eylül 2009 01:07

sezercikaslanparçası arkadaşım, audinin bmwnin ya da ferrarinin yanında reno araba deil ona katılıorum ama türkiye şartlarında konuş ve ayağın yere bassın. senin aracın ne bilmiorum ama ben arabamdan son derece memnunum bu da bana yetiyor. başkasının ne söyledigi umrumda deil çünkü ihtiyaçlarımı ve beklentilerimi fazlasıyla arabamdan alıyorum.

polatbedir
Kapalı
11 Eylül 2009 13:11

bir arabanın çok çabuk satılması onun iyi bir araba olduğunu göstermez arabaların bakım masraflarına baktığınızda toyotanın bakım masrafı megane dan daha düşüktür özellikle megane nın 60000 bakımı 1000 tl civarındadır

çünkü megane nın motorunda triger kayışı var ancak toyota mazda gibi birçok araçta triger kayışı yerine zincir kullanılmaktadır.

ben de renault kullandım hiç de bakımı hesaplı değildi ayrıca renault un özellikle dizel motorları çok uzun ömürlü değil

renault yıllarca vasat kalitedeki araçları sattı bizlere

şikayetvar.com.tr deki motorlu araçlar bölümünde megan la ilgili şikayetleri okuyabilirsiniz

megane ı bu kadar da büyütmeyin

Kastamonu_37
Kapalı
12 Eylül 2009 00:54

Her araç kendi kulvarında yarışır. En iyi araba meganedir demedim. Ama Türkiye şartlarında ve Türkiyede megane tutulan bir arabadır ve ihtiyaca da gayet cevap veriyor. Megane kullanıcısı olarak bu benim şahsi düşüncemdir, zevkler kişiden kişiye degisir

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi