Editörler : Pangaea
20 Ağustos 2011 17:27

Antalya Kaş Hakkında Bilgisi Olan Var Mı ?

Ben Antalya Kaş kasaba yiboyu yazmayı düşünüyorum kaş merkezde ev tutulup git gel yapılabiliyormuş.Peki ilk etapta eşya sorununu nasıl halledebilirim?Merkeze çok uzak olduğu için beni çok düşündürüyor :S

laedri4253
Memur
20 Ağustos 2011 17:29

bilgisi olan yok mu :S

laedri4253
Memur
20 Ağustos 2011 17:33

...........

zagord
Yasaklı
20 Ağustos 2011 17:36

yibo da kalabiliyorsun

laedri4253
Memur
20 Ağustos 2011 17:38

müdürünü aradım lojmanlarımız dolu kasabadan ya da kaş merkezden ev tutman gerekiyor diyor. Merkeze çok uzak kaş,nüfusu da 7bin miş her ihtiyacımızı bulamayız gibi geliyor :S .

laedri4253
Memur
20 Ağustos 2011 17:44

........

sintagma
Şube Müdürü
20 Ağustos 2011 17:51

Kaş güzel yerdir düşünmeden yaz. Yolu virajlıdır. Meyze sebze ucuzdur. Ev tutana kadar otelde kalırsan her bütçeye göre vardır. Eşya vb pahalı olabilir. 4-5 banka var bildiğim kadarıyla, diğer ilçelere pek benzemez. Antalya'nın ileçeleri ve orası gelişmiştir. Artı Fethiye'ye 70 kilometre falan. Full deniz manzaralı bir dağ yamacına kurulmuş sahil ilçesi(küçük çaplı pekçok ilden iyidir).

zagord
Yasaklı
20 Ağustos 2011 17:51

Kastan Antalya merkeze gelmen zor ama

cevresi güzel diğer ilçeler vs

laedri4253
Memur
20 Ağustos 2011 17:54

.............

sintagma
Şube Müdürü
20 Ağustos 2011 17:54

Fethiye kaş yolu, Antalya kaş yolundan iyidir. Çünkü fethiye kaş arası otoban gibi 3-4 şeritli ve daha düz, virajsız. araban varsa 30-40 dakkaya varırsın fethiyeye.

20 Ağustos 2011 17:55

kaş hakkında tek bildiğim bi arkadaş 26 dan gitmişti şok olduyduk hepimiz

laedri4253
Memur
20 Ağustos 2011 17:58

yani kaş da olmayan bir takım ihtiyaçları fethiyeden temin edebiliriz değil mi çünkü oraya yakın bir il merkezi yok :S . Okulun müdürü çok yüksek puanlılar geliyor diyor ama nasıl gelmiş 26 dan :S zorunlu hizmet bölgesi olmayan bir okuldur muhtemelen

niniell
Kapalı
20 Ağustos 2011 17:59

26dan kaş, ne güzel...

sintagma
Şube Müdürü
20 Ağustos 2011 17:59

Antalya merkez uzaktır. Ama kestirmeden acil bir durumda burbur, ısparta gibi illere ulaşabilirsin. Valla ben çok sevmiştim orayı ama yayla yolu da virajlı. Havası temiz, denizi güzel. Tabi zihnine işlemeyeyim. Kışın nispeten sakin ama yazın pataradan dolayı çok hareketli bir ilçe.

sintagma
Şube Müdürü
20 Ağustos 2011 18:05

Fethiyeye otobüs dolmuş falan da işliyor. Fethiyeden temin edersin tabi. Antalya'ya uzak ama kemer, finike gibi daha büyük ilçelere yakın. Öyle çok karşılanmayacak bir ihtiyaç durumu olacağını sanmıyorum ayrıca. Ben gittiğimde tek sıkıntı hastane falan yoktu. O da açılmış galiba.

sintagma
Şube Müdürü
20 Ağustos 2011 18:09

Şunu da uyarayım. Köyün yeri de önemli. Kaş güzel ilçe yaşanır. İhtiyaç sıkıntısı çok özel sağlık sorunların falan yoksa yaşamazsın ama köy yayla tarafındaysa dediğim gibi iç taraf ormaklık kışın kar yağıyor. Yolları tehlikeli olabiliyor ama. Bazı köyler var adeta mahalle gibi merkezle birleşmiş. Tek handikap bu.

sintagma
Şube Müdürü
20 Ağustos 2011 18:09

Şunu da uyarayım. Köyün yeri de önemli. Kaş güzel ilçe yaşanır. İhtiyaç sıkıntısı çok özel sağlık sorunların falan yoksa yaşamazsın ama köy yayla tarafındaysa dediğim gibi iç taraf ormaklık kışın kar yağıyor. Yolları tehlikeli olabiliyor ama. Bazı köyler var adeta mahalle gibi merkezle birleşmiş. Tek handikap bu.

marinerlycian
Genel Müdür
20 Ağustos 2011 18:20

hocam içiniz rahat olsun diyorum, başka da bir şey demiyorum :)

souslesoleil
Kapalı
20 Ağustos 2011 18:29

kalkan'da ev kiraları ne kadardır ortalama..

bu konuda bilgisi olan varsa çok memnun olurum.. önemli..

sintagma
Şube Müdürü
20 Ağustos 2011 18:43

Souslesoleil hocam hususi babamı aradım sordum. O da bilmiyor ama durum şöyle. Genlde yazlık villalar var ve yazın sezonluk olarak kiralanıyor. Daireler var ama çok olduğu söylenemez. Evler ve arsalar çok pahalı ama kiralar hakkında fikrim yok. Emlak sitelerne de bir göz atın isterseniz. Ancak bir pansiyonda falan oda kiralama işleri daha ekonomik olabilir.

souslesoleil
Kapalı
20 Ağustos 2011 18:51

çok tesekkür ederim sintagma hocam.

bakmadığım emlak sitesi kalmadı ama hepsi turistik amaçlı çalışıyor, fiyatlar bile euro kuruyla düşün yani.

yani mutlaka normal bir apartman dairesi olmalı diye düşünüyorum..

peki gelemiş ve çavdır hakkında bilginiz var mı? olmadı köylerden bakacağız artık..

Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi