Editörler : "eskiyara"Pangaea
02 Haziran 2020 01:01

EBA puanı ne işe yarıyor

Arkadaşlar bi sorum olacak eba puanı en yüksek olana bi okulda ya da ilçede ödül falan mı var insanlardaki bu puanı yükseltme çabası nedir çözemedim 11000 puanı olanı bile gördüm

shalke-04
Kapalı
02 Haziran 2020 02:20

Okulumuzda puanini arttirmak icin bir saat icinde onlarca ozlu soz paylasani gordum .Siralamasi 2 idi.Bildigim kadariyla odul falan vardi.Mudur Bey bu tarz bir gonderi paylasmisti

merofen
Memur
02 Haziran 2020 02:24

pardon ödülü kim veriyo ki ilçe ya da il memler mi yoksa kaymakam vali falan mı

sinelt
Genel Müdür
02 Haziran 2020 07:34

Bizim okulda da aynı şekilde zirvede bir yarış var :) birinci sıradaki arkadaşın en son 28000 lerdeydi puanı ama dediğiniz gibi sürekli paylaşım yapıyor ne olursa. Anlam veremiyorum ben de. Bizde öyle Bi ödülden falan bahsetmedi kimse ki bence saçma olur böyle bir ödül olması çünkü ilk zamanlarda eba da puan sınırlaması yoktu ve bu puanları yapanlar o zaman yaptı diye düşünüyorum. Şu an bir işlemden gün içinde alacağımız puan sınırlı. Ama bana çok saçma Bi çaba olarak geliyo şahsen. Böyle Bi çaba için vaktim de yok zaten. Ama ödül varsa da alsınlar ne yapalım :)
shalke-04, 4 yıl önce

Okulumuzda puanini arttirmak icin bir saat icinde onlarca ozlu soz paylasani gordum .Siralamasi 2 idi.Bildigim kadariyla odul falan vardi.Mudur Bey bu tarz bir gonderi paylasmisti

02 Haziran 2020 09:07

Eba puanı yüksek olana ödül verilecek dedi demek müdürünüz. Yeterince iyi olursanız şirinleri de görebileceğinizi söyledi mi. Nasılsa ona da inanan çıkar.

4DMC5
Kapalı
02 Haziran 2020 15:24

İnşallah tayinlere etki etmez bu EBA puanları...

sinelt
Genel Müdür
02 Haziran 2020 15:27

Yok artık.
4DMC5, 4 yıl önce

İnşallah tayinlere etki etmez bu EBA puanları...

friedhelm
Daire Başkanı
02 Haziran 2020 15:53

Tam anlamıyla rezalet.Eğitim öğretime hizmetin puanı mı olurmuş? Öğrencileri düşündüğü için değil de burada puan kasmak için bir şeyler paylaşanı gördüm."İyi öğretmenim ben ya" edalarıyla ortalıkta geziyor.Burada puanı düşük olan kötü öğretmen olmayacağı gibi puanı çok yüksek olan da iyi öğretmen olacağı anlamına gelmiyor.O iş bilmez idareler de teşvik ediyor bunu alttan alttan.Eba'ya giremeyenleri sorumsuz olmakla suçlayan idareciler de oldu.Neymiş okul olarak en son sıradaymışız.Baskı varmış.Yükseltmek gerekirmiş.Vallaha çok şaşırıyorum bu Meb içindeki ucuz istatistik yarışmalarına.Nitelikten çok nicelik önemli bunlar için.

sportif44
Genel Müdür
02 Haziran 2020 18:42

Hiçbir işe yaramıyor(ne atama, ne başarı belgesi, ne de ekstra maaş) işe yaradığı yöntem ise: egosunu tatmin etmek isteyen arkadaşların, ben 1. Yim bak gördün mü diyip kendilerini tatmin etmeleri, müdürlerde işgüzarlık olsun diye, en çok giren bu tebrik ediyorum diyip, öğretmenler odasında böyle bir hava yaratılmak isteniyor.

castis
Şef
02 Haziran 2020 19:16

Ben uzaktan eğitim sürecine kadar hiç kullanmıyordum. Çünkü branşım matematik ve içeriklerini başarılı bulmuyorum kendi dersim açısından. Kullandığım başka eğitim kanalları var.

Uzaktan eğitim sürecinde de ilk kullanan ben oldum. öğrenciler için çalışma falan paylaştım. Hiç kimse kullanmıyordu ben kullandığım zaman. Hatta tartışması oldu eba konusunda iyi değil, zoom daha güzel falan diyorlardı, kullanmıyordu kimse.

Şimdi bakıyorum her gün sayfa sayfa saçma sapan şeyler paylaşanlar var. Puan gelsin diye ne kadar yüklenmiş olan içerik varsa bu ne diye bakmadan paylaşıyorlar. Valla bazen başkası adına utanıyorum görünce. Ben de aksine paylaşım yapmıyorum şimdi durum böyle olduğu için. Kendi kendime protesto ediyorum. Hiçbir şey yapamazlar o eba puanıyla. Ancak at gibi yarışırlar.

merofen
Memur
02 Haziran 2020 21:16

bize idare tarafından ödülden falan bahsedilmedi bahsedilse tüm okulun haberi olur ha ilçe memden belki duyum alanlar olmuşsa ondan çabalıyorlardır diye düşünüyorum
pinar_sadness, 4 yıl önce

Eba puanı yüksek olana ödül verilecek dedi demek müdürünüz. Yeterince iyi olursanız şirinleri de görebileceğinizi söyledi mi. Nasılsa ona da inanan çıkar.

UcaS
Genel Müdür
02 Haziran 2020 23:49

Müdürler ödül verse iyi olur.

berfin-meb
Müsteşar
03 Haziran 2020 00:13

Ozlü söze puan verilmez..

Ders içeriği paylaştığınız zaman puan alırsınız..

Bir de öğrencilerin ders durumlarını takip etmeniz gerekir..

shalke-04, 4 yıl önce

Mehker
Daire Başkanı
03 Haziran 2020 18:38

Hocam Eba'da paylaşılan içeriğin ne olduğuna göre puan verilmiyor sanırım. Ne paylaştığına değil paylaşım sayısına bakılıyor bildiğim

berfin-meb, 4 yıl önce

Ozlü söze puan verilmez..

Ders içeriği paylaştığınız zaman puan alırsınız..

Bir de öğrencilerin ders durumlarını takip etmeniz gerekir..

sebile1
Memur
03 Haziran 2020 21:10

Haftada 6 saat canlı ders anlatıyorum bir puan bile verilmiyor. Bugün öğrenci raporlarıyla ilgili sayfayı açtım, 5 puan birden geldi. Böyle de mantıksız bir durum var

4DMC5
Kapalı
03 Haziran 2020 22:12

Canlı derse güzel bir puan vermeleri gerek. Adaletsizlik işte.

sebile1, 4 yıl önce

Haftada 6 saat canlı ders anlatıyorum bir puan bile verilmiyor. Bugün öğrenci raporlarıyla ilgili sayfayı açtım, 5 puan birden geldi. Böyle de mantıksız bir durum var

Just-Trust
Yasaklı
04 Haziran 2020 01:08

Eba puanı yüksek olana umre yaptırılacakmış. Öğretmen solcu ise ukrayna gezisi filan işte vesair.

berfin-meb
Müsteşar
04 Haziran 2020 12:05

Ne canlı derse ne de EBA'da yapılan işlemlere puan verilmemesi ve puan sisteminin kaldırılması gerekir..

Her oğretmenin imkan ve olanakları farklıdır. Keza öğrencilerin de..

Bilgisayar ve internet olanağı sınırlı olan ya da hiç olmayan oğretmen ve öğrenciler aynı derecede değerlendirilemez ve puan

sistemine tabi tutulamaz..

sebile1
Memur
04 Haziran 2020 13:46

Ebadan çalışma paylaşınca,

tartışma açıp yorumlar alınca,

paylaşımlarına beğeni alınca,

öğrenci raporlarını açınca.. vs puan veriliyor.

Saniyelik bir tuşla yapılacak işleme puan var, canlı derse yok.

Olması gerekiyor mu? Hayır. Puanlama sistemi tümden iptal edilmeli.

Branşı gereği bir saat bile dersi olmayan, ebada öğrenciye hayrı dokunmayan öğretmenin puanı zirvede.

Ha bire paylaşım yapıyorlar.Mesela girdiği bütün 7. sınıflara bir kez paylaşım yapabilecekken, sınıflara tek tek yapıyorlar, daha fazla puan için.

Eğitimcilik gibi mukaddes bir göreve böyle ucuz, basit işler karıştırılmamalı.

Eba raporundan sonra düzenli paylaştığım çalışmaları da artık paylaşmıyorum.

Eba puanım okulun en düşük puanlarından.

Demem o ki puan kazanma sistemi ve bu sele kapılıp gidenlerin hali mesleğin ciddiyetiyle bağdaşmıyor..

MEB bu uygulamadan vazgeçmeli.

fabregas34
Kapalı
04 Haziran 2020 21:37

Eba da puan ne ise yariyor hemen soyleyeyim. Daha once de soylemistim. Bu bir bol parcala yonet muhendisligidir. Ogretmenler arasinda bir yaris baslatacaklar ve istedikleri seyleri ogretmenlere sorgusuz sualsiz yaptiracaklar.

Baksaniza forumda her firsatta canli dersi gonullu olarak verdigini soyleyen, canli ders vermeyenleri kinayan, aldiginiz para haram diyen arkadaslar bile canli serse pyan vermiyolar diye sikayet etmeye baslamislar.

Ogretmenler arasinda bir rekabet veya yaris oyununa dusmeyelim. Kimse digerinden daha iyi veya kotu ogretmen degildir.

Iyi bir ogretmen oldugunuzu, vicdan sahibi bir birey oldugunuzu, isinizi ne kadar iyi yaptiginizi vb... kimseye ispatlamak zorunda degilsiniz.

sebile1
Memur
04 Haziran 2020 22:15

Bizim toplumumuzda kalbinin temiz olduğunu iddia

edenler,çoğunlukla ibadetlerden uzak olanlardır. Bunu biliyorduk

da. Bu süreçte vicdandan en çok bahseden öğretmenler, ders

işlemekten uzak duran öğretmenler olduğunu tecrübe etmiş olduk.

*-*-*-*-*-*

Puan derdine düşen kişileri eleştirdiğim paylaşımdan puan meraklısı olduğum sonucunu çıkartanların zekasına da hayranım.

Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi