Editörler : Pangaea
02 Aralık 2019 01:35

Kontenjan sıkıntısı olan branşlara sınıf öğretmenliği tercih hakkı

Tarih, coğrafya, sosyal bilgiler gibi yüksek puanla yığılma olan branşlara bu sene sınıf öğretmenliği de seçebilme hakkı verilmelidir.

iTosun
Aday Memur
02 Aralık 2019 01:51

Mantıklı... yığılmalar önlenmiş olur.

AySen07
Aday Memur
02 Aralık 2019 01:56

Hocam uykunuz gelmiş galiba sizin bence uyku sersemi ne yazdığınızı bilmiyorsunuz. Acaba sizce saydığınız branşların ve sınıf öğretmenliğinin ?öğretmenlik? dışında ortak bi yanı var mı? Sizler galiba sınıf öğretmenliğini hadi ?A? yaz aferin öğrendin ya da 2 elmanın yanına 2 elma daha koy kaç elma oldu aferiiin matematik profesörü oldun demek falan mı sanıyorsunuz çok merak ediyorum doğrusu. Saydığınız branşlara ve öğretmenlerine tabi ki saygımız sonsuz ama sınıf öğretmenliğini de her önüne gelen yapacak bi branş olarak da küçümsemeyin lütfen! Eğer ki bu branşların yanında sınıf öğretmenliği diploması da varsa buyursun gelsin alan değişiklğini yapsın elbet ama yığılma var hadi oraya atalım gibi bi şey kabul edilemez

tuslutelefon
Aday Memur
02 Aralık 2019 03:42

Peki hocam, direkt mi geçiş olsun yoksa sınıf öğretmenliği alan sınavına girip puanla mı geçiş yapmak istersiniz?

Zira alan sınavına girmek için sınıf öğretmenliği diplomasına ihtiyacınız olacak. Diploma içinde yks sınavına girip sınıf öğretmenliği bölümünü kazanıp 4 sene okumanız gerekecek. 5. sene kpss sınavına girmeden alan değişikliğiyle DİREKT geçiş yapabilirsiniz tabi şansınız varsa.. Şimdiden kolay gelsin.. :)

lunaase
Aday Memur
02 Aralık 2019 11:54

Oldu hocam tabi :) 20 bin sınıf öğretmenliği alanı mezunu dururken tasası size mi düştü ? Ne kadar da ütopiksiniz .

T1903
Şube Müdürü
02 Aralık 2019 12:10

Kafa başka bı boyutta saniyorki puanı yüksek diye sınıf öğretmeni olabilmeli ya bı kere sizin girdiğiniz alan la sinifcilarin birimi sinifcilarin alandan 74 konu var biyoloji den fiziğe mat tan uygarlık tarihine edebiyattan bilmem neye o kadar geniş bir alan ki bu yorumu yapan arkadaş sınava girse bu zeka piriltisiyla 20 neti geçemez 3minim

Burakd85
Kapalı
02 Aralık 2019 12:36

Valla böyle konuşmak istemem ama sınıf öğretmenliğine bu kadar kontenjan verilmesine kuduruyorsunuz kuduruyorsunuz ağlıyorsunuz. Git bizim gibi 4 sene sınıf öğretmenliği bölümünü bitir diplomanı al sonra alan sınavı gir öyle sınıfçı ol. Bu ne lan gelen geçen sınıf öğretmenliğine saldırıyor. Sizde öğretmensiniz bende öğretmenim biraz saygı gösterin ve mantıklı olun

thewarrencup
Aday Memur
02 Aralık 2019 12:37

Geçmişte farklı alanlardan mezun olanlara sınıf öğretmenliği sertifika eğitimi gibi bir şey düzenleyip atama yapmışlar, ama o zamanlar (90?lı yıllar) mezun sayısında sıkıntı yaşanmış galiba. Günümüz Türkiye?sinde böyle bir işe kesinlikle gerek olmadığını düşünüyorum. Herkes nasibini yaşasın, doğal sürece bu şekilde müdahale edilmemeli.

alexiszorba53
Aday Memur
02 Aralık 2019 12:40

Biz SINIF ÖĞRETMENLERİ olarak bu tip durumlara çok gülüyoruz... Keşke enerjinizi başka konularda harcasanız...

pnrakm
Memur
02 Aralık 2019 12:41

Şu foruma gelipte canımın sıkılmadığı bir başlık, yorum görmediğim gün olmuyor. Valla tövbe yarabbim!

fhurghan
Kapalı
02 Aralık 2019 12:53

alismalisin. issizlikten kan beynine gitmiyor milletin.
pnrakm, 4 yıl önce

Şu foruma gelipte canımın sıkılmadığı bir başlık, yorum görmediğim gün olmuyor. Valla tövbe yarabbim!

Muallime76
Aday Memur
02 Aralık 2019 12:55

Biz boşuna mi bu bölümü okuyoruz. o zaman her bölüm için ayrı ayrı olmasın ortak dersler islensin herkes istediği bölümü seçsin.ne kadar saçma

fhurghan
Kapalı
02 Aralık 2019 13:00

hem de cok sacma :) cik cik.
Muallime76, 4 yıl önce

Biz boşuna mi bu bölümü okuyoruz. o zaman her bölüm için ayrı ayrı olmasın ortak dersler islensin herkes istediği bölümü seçsin.ne kadar saçma

cansizsin
Memur
02 Aralık 2019 13:01

Atandıktan sonra sınavsız alan değişikliği ile başka bir alana geçmek ne kadar yanlissa bu dediğiniz de o kadar yanlış. Neyse ki dediğiniz olacak iş değil. İnşaallah alan değişikliği de tamamen kaldırılır.

burcaky
Aday Memur
03 Aralık 2019 09:55

Yok artık ! İstersen gel atanamazsan benim de yerime mühendislik yap. Nasıl bir akıl tutulmasıdır bu? O kadar sene okumuşsun ama cahilliğin baki kalmış çok yazık. Bir de bu zihniyetle çocuk okutacaksınız !

Gerenemo
Memur
03 Aralık 2019 11:53

Alan değişikliği ile sınıfçılar tarih, edebiyat, sosyal bilgiler gibi alanlara geçip branşların kontenjanını doldurabiliyorsa tam tersi de mümkün değil mi? ;))

burcaky, 4 yıl önce

Yok artık ! İstersen gel atanamazsan benim de yerime mühendislik yap. Nasıl bir akıl tutulmasıdır bu? O kadar sene okumuşsun ama cahilliğin baki kalmış çok yazık. Bir de bu zihniyetle çocuk okutacaksınız !

pnrakm
Memur
03 Aralık 2019 11:56

Hocam siz hangi bölümü açıktan okuyup formasyonla sınıf öğretmeni oldunz? Daha öncede sordm ama cvp vermediniz

Gerenemo, 4 yıl önce

Alan değişikliği ile sınıfçılar tarih, edebiyat, sosyal bilgiler gibi alanlara geçip branşların kontenjanını doldurabiliyorsa tam tersi de mümkün değil mi? ;))

Gerenemo
Memur
03 Aralık 2019 11:58

Sınıfçıların çoğu 70-78 puan aralığında atanabiliyorken tarih, edebiyat gibi branş öğretmenleri 83-85 puanlarla atanamıyor.

Sınıfçılara her sene 3000-5000 kontenjan ayrılırken bazı branşlar 300'ü zor görüyor.

Yığılmayı engellemek adına branşların sınıfçı olarak atanması pek makul geldi bana.

Bence MEB bu işi hemen uygulamaya koymalı.

AySen07
Aday Memur
03 Aralık 2019 12:01

Hocam siz açıktan sınıf öğretmenliği okumuşsunuz ya onlar da sizin gibi açıktan sınıf okuyup atansınlar. Tabi aöf de öyle bi bölüm varsa

Gerenemo, 4 yıl önce

Sınıfçıların çoğu 70-78 puan aralığında atanabiliyorken tarih, edebiyat gibi branş öğretmenleri 83-85 puanlarla atanamıyor.

Sınıfçılara her sene 3000-5000 kontenjan ayrılırken bazı branşlar 300'ü zor görüyor.

Yığılmayı engellemek adına branşların sınıfçı olarak atanması pek makul geldi bana.

fhurghan
Kapalı

hatta herkes sinif ogretmenligi olmasin diger branslar okunmasin, ogretmenlik adi altinda bir bolum olsun ondan mezun olan tercih yapsin hangi bransi istiyorsa ona gecsin, kafaya bak sen kafaya. Ogretmenin hazirbulunuslugu ne olacak? Egitim bilimlerinde o kadar sey ezberliyorsunuz bosa, daha davranisa donusturememisiz, ben bosuna demiyorum, okumak asla ve asla bagnazligi almaz diye, her yere universite acarsak olacak ve gelecek yorumlar bundan daha oteye gitmez.
Gerenemo, 4 yıl önce

Gerenemo
Memur

Uyduruk bir formasyonla fen-edebiyatı, açık öğretimi öğretmen yaptılar.

Yine 1-2 aylık sınıf öğretmenliği formasyonu diye birşey uydurulur.

Atandıktan sonra hizmetiçi eğitim şeklinde bu formasyon verilir. Ondan sonra sınıf öğretmenliğine başlar kişi.

Toplam 78 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi