Editörler : crops35
16 Ocak 2008 12:13

Usta Öğreticilere Kadro Çalışması

2007 yılının başında Bakanımız usta öğreticilere kadro çalışması var dediler.Ama 2008 girdi hala bir ses yok.Lütfen bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

METMETALLICA
Yasaklı
16 Ocak 2008 12:39

KADRO GELSE BİLE 4 YILLIK EĞİTİM FAKÜLTESİ MEZUNLARINA GELEBİLİR.

ÖNCELİK ONLARDA !!!

ÇIRAKLIK VE YAYGIN EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI

HALK EĞİTİMİ MERKEZLERİNDEKİ YÖNETİCİLER DIŞINDA GÖREVLİ

DİĞER PERSONELİN GÖREV, YETKİ VE SORUMLULUKLARI İLE BELGE VE DEĞERLENDİRMELERE İLİŞKİN YÖNERGE

Tebliğler Dergisi :TEMMUZ 2006

Madde 11 : Uzman ve usta öğretici

UZMAN VE USTA ÖĞRETİCİ GÖREVLENDİRİLMESİNDE ÖZEL ŞARTLAR !!!

Merkezlerde görev yapacak uzman ve usta öğreticilerin branş/alan yeterliliklerinde öncelik sırasına göre;

a) Eğitim fakültesi mezunu olmak.

b) Yurt içindeki yüksek öğretim kurumlarından ve Yüksek Öğretim Komisyonunca denkliği kabul edilmek kaydıyla yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarının ilgili alanlarından sırasıyla yüksek lisans, lisans ve ön lisans mezunu olmak,

DİKKAT EDERSENİZ ÖNCE EĞİTİM FAKÜLTESİ ALINIYOR.

ÖNLİSANS İSE, DİĞER YÜKSEK LİSANS VE LİSANS MEZUNLARINDAN SONRA GELİYOR.

ÖNLİSANSLI USTA ÖĞRETİCİLERE KADRO GELMESİ İMKANSIZ HALE GELİYOR.

SORUYORUM BİR HALK EĞİTİM MERKEZİNDE KAÇ KADROLU BİLGİSAYARCI OLUR? ŞU AN BİZDE 3 TANE KADROLU VAR BİLE VE BİLGİSAYAR KURSLARI AZ.

ZATEN MEVZUAT'A AYKIRI OLUR VE SENDİKALARA KARŞI ÇIKAR.

Yaşam_32
Şef
16 Ocak 2008 12:53

Arkadaşım daha önceden öyle bir uygulama yapılmış bikere.Ayrıca senin halk eğitimde 3 tane olabilir ama çoğu halk eğitimde bizimkine olduğu gibi hiç kadrolu usta öğretici yok.Ayrıca çoğu halk eğitimde kadrolu olan usta öğreticiler 2 yıllık mezunu.Bunu bir araştır istersen.Ben alınır mı diye sormadım.Sene başında bakan çalışma yapılıyor demişti onun sonucunu sordum.Bende biliyorum yönetmeliği 3 4 senedir halk eğitimde çalışıyorum.Sen her yazıyı tam okumadan yorum yazıyorsun bence yazılanları oku ondan sonra yorum yap.

Yaşam_32
Şef
16 Ocak 2008 19:46

gggggggggnnnnnnnnnnnnnnnccccccccccccccllllllll

susezin
Aday Memur
17 Ocak 2008 01:05

Merhaba arkadaşlar yada okuyan kim varsa burada benim yazımı ....BEN 1990 yılından beridir halk eğitim merkezinde çalışıyorum ve inanın 34 yaşındayım artık ne yapacağımıda bilemiyorum ...önlisans mezunuyum ve benim okulumda ortaokul mezunu olan usta öğretici arkadaşlar var ve aynı ücreti alıyoruz haftada 20 saat ayda ne yapar siz hesaplayın artık asgari ücret dahi alamıyorum.Üstelik sağlık karnemi daha geçen yıl alabildim nedenmi onuda söyleyeyim 120 iş gününü tamamlamayan alamıyordu şükür sağolsun devlet 90 iş gününe düşürdülerde alabildim..daha bitmedi durun bakın şimdi yaz döneminde bizim sigortamız kesilir ve tabiki sağlık karnesi yada sigorta primimde yatmaz yani ben sadece kışın hasta olabilirim yaz döneminde rahatsızlanırsam gidemem hastane kabul etmiyor bizi çünki...ve ben herşeye rağmen çalışmaya uğraşıyorum ama artık inanın hergün ağlıyorum halime ben 100 yaşımada gelsem emekli olamayacağım bunuda biliyormusunuz ayda sadece toplam 10 gün primim yatıyor bazı aylardada değişiyor ...ben meclise vede bakanlara kadar çıktım inanın grup toplantısınada katıldım ama artık umudum kalmadı ben kadroda istemiyorum onu istemek saçmalık olur fakülte mezunlarınada haksızlık edemem şimdi ama hiç olmazsa emekli olabilelim tek isteğim bu her ne kadar umudum olmasada...VE BEN KENDİ DALIMDA TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLMUŞ BİR USTA ÖĞRETİCİYİM SADECE GÖRÜNEN BU ....AĞLIYORUM KENDİ HALİME İŞİMİ ÇOK SEVİYORUM AMA ARTIK.....

memutlu79
Şef
17 Ocak 2008 01:41

yahu arkadaşlar siz safmısınız kusura bakmayın ama söylemekten dilimde derman kalmadı ben 4 sene 657 ye 4-c li olarak (yani sizin gibi hiç bir güvencesi olmayan şekilde değil devlet memurluğu şeklinde)bilgisayar öğretmeni olarak görev aldım bizim zamanımızda 2005 de bizzat bakan hüseyin çelik çıkıp açıklama yaptı kadroya alacaz diye nooldu ben niye kpss puanımla o zaman memurluk bekliyorum siz hala saf saf dolanın yahu siz t.t.k 118 die bişey duymadınızmı hala ya (talim terbiye kurullu 118-ben sendikayı bile soktum araya dava açtım falan hikaye)yahu ttk 118 e tabii isen olur o da 4 yıllık diyor anladınızmı bunun dışındakiler geçici görevlendirilir yani devlet sizi kullanır

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi