Editörler : supporters.
11 Temmuz 2021 15:09

Güvenlik Sor./Arşiv ar. Kanunu Sonrası Göreve Başlayan Var mı?

Halen kimseden net bir bilgi alamıyorum, güvenlik soruşturması değil ancak arşiv araştırması yapılıyor denilmesine rağmen çalıştığım üniversitede resmi süre bitmesine rağmen halen "güvenlik soruşturması sonucu bekleniyor" denilen öğretim üyeleri/görevlileri var.

Bu kanundan sonra göreve başlayan arkadaşlar tecrübelerini yazabilirler mi alım ve işe başlama sürecindeki?

gibsogretim
Aday Memur
13 Temmuz 2021 11:32

Hocam aynı şekilde bende güvenlik soruşturması için bekliyorum dediğiniz gibi herkes farklı birşey söylüyor bilgilendiren olursa sevinirim.

İdea.
Aday Memur
13 Temmuz 2021 11:51

25Haziranda evraklarımı teslim ettim, 2 Temmuz evrak teslimi son günüydü. Sanırım süreç bu tarihten sonra başladı. PDB'dan 8 Temmuz'da güvenlik soruşturması için valiliğe yazı gönderdiklerini, Valiliğin hızına göre bayramdan sonra 2 hafta içinde fakülteden arayacaklarını söylediler.(Araştırma görevlisi) Güvenlik soruşturması için 60iş günü, arşiv araştırması için 30 iş günü içinde cevaplandırılır yazıyor mevzuatta. Daha uzun sürebiliyor mu?

gibsogretim
Aday Memur
13 Temmuz 2021 19:10

Hocam benim son evrak teslim tarihi 16 haziran idi hala devam ediyor. Batman Üniversitesi için sizin ki neresiydi?

denzzzzz
Aday Memur
13 Temmuz 2021 20:09

Yeni kanunda akademik personel sadece arşiv araştırmasına tabi değil mi? Güvenlik soruşturması da mı yapılıyor?

gibsogretim
Aday Memur
14 Temmuz 2021 11:33

Güvenlik soruşturması yapılıyor.

zodac1
Aday Memur
14 Temmuz 2021 23:09

Eğer gerçekten kanunda bu şekilde bir ibare olmamasına rağmen güvenlik soruşturması yapılıyorsa zaten bambaşka bir rezalet.

gibsogretim, 3 yıl önce

Güvenlik soruşturması yapılıyor.

İdea.
Aday Memur
02 Ağustos 2021 11:16

Ktü hocam, sizde bir gelişme var mı?
gibsogretim, 3 yıl önce

Hocam benim son evrak teslim tarihi 16 haziran idi hala devam ediyor. Batman Üniversitesi için sizin ki neresiydi?

gibsogretim
Aday Memur
02 Ağustos 2021 16:08

Yok hocam maalesef, bekliyoruz.

İdea., 3 yıl önce
Ktü hocam, sizde bir gelişme var mı?

İdea.
Aday Memur
11 Ağustos 2021 15:05

Bugün aradılar çok şükür. Yarın gideceğim işlemleri tamamlamak için. Süreç özetle; 25Haziran evrak teslimi; 2 Temmuz evrak teslimi son günü; 8 Temmuz PDB valiliğe yazmış; 14 Temmuz valilik emniyete yazmış; 11 Ağustos işlem tamam. Beklemek çok yorucu ve stresli, herkes beklediği haberi bir an önce alır umarım.
11 Ağustos 2021 18:42

Atanma işleminiz tamamlandıktan, yani işinizi hallettikten sonra da foruma girip detaylıca bilgi vermeniz takdire şayan. Hayırlı olsun.

İdea., 3 yıl önce
Bugün aradılar çok şükür. Yarın gideceğim işlemleri tamamlamak için. Süreç özetle; 25Haziran evrak teslimi; 2 Temmuz evrak teslimi son günü; 8 Temmuz PDB valiliğe yazmış; 14 Temmuz valilik emniyete yazmış; 11 Ağustos işlem tamam. Beklemek çok yorucu ve stresli, herkes beklediği haberi bir an önce alır umarım.

yokartık1
Aday Memur
11 Ağustos 2021 18:57

sadece arşiv araştırması mı yapılmış?

İdea., 3 yıl önce

gibsogretim
Aday Memur
16 Ağustos 2021 17:17

Hocam hayırlı olsun. Çok hızlı olmuş sizin bizim 11 haziran son teslim tarihi olmasına rağmen hala sürüyor. Ondan sonra süreç nasıl ilerliyor? Bilgilendirirseniz iyi olur.

yokartık1, 3 yıl önce

sadece arşiv araştırması mı yapılmış?

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi